Jump to content

Δημήτρης Μελισσανίδης #2 ​​​🐅🦀🦀


Hades
 Share

Recommended Posts

δε νομιζω οτι τα κυβικα μας ειναι για κατι παραπανω απο τον Γκουσταβο Πογετ

μια χαρα, απο μενα ειναι ΝΑΙ καλως να ερθει και θα βγαλει δουλεια

αμα ειναι να ριξει και καμια φαπα, να ριξει

Ουρουγουανος προπονητης και να μην πιασει, δυσκολα.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έρθει ο πογιετ , θα κρατήσουν Κωστένογλου η θα φέρουν Δέλλα, οπότε μακάρι να έρθει

Link to comment
Share on other sites

Μελισσανίδης στους παίκτες: "Θα το γυρίσουμε, τώρα ξεκινά το πρωτάθλημα"

Ο Δημήτρης Μελισσανίδης μίλησε στους παίκτες της ΑΕΚ για συλλογική ευθύνη και τους τόνισε ότι το πρωτάθλημα τώρα ξεκινά, εκφράζοντας την πεποίθηση ότι μπορούν ν' αναστρέψουν το αρνητικό κλίμα. Υποστήριξε, δε, ότι οι κιτρινόμαυροι έχουν το καλύτερο υλικό από τότε που επέστρεψε στην ομάδα.

Δημήτρης Μελισσανίδης βρέθηκε στο προπονητικό κέντρο της ΑΕΚ στα Σπάτα, το απόγευμα της Δευτέρας (26/8) και μίλησε τόσο στον υπηρεσιακό τεχνικό της Ένωσης, Νίκο Κωστένογλου, όσο και στους παίκτες.

Στην ομιλία του προς το κιτρινόμαυρο ρόστερ κατέστησε σαφές ότι δεν πρόκειται να τα παρατήσει κι αυτό το πνεύμα μετέδωσε και στους παίκτες. Εξέφρασε την πεποίθηση ότι ότι μπορούν ν' αναστρέψουν το αρνητικό κλίμα, υποστήριξε, δε, ότι οι κιτρινόμαυροι έχουν το καλύτερο υλικό από τότε που επέστρεψε στην ομάδα.

"Ολοι καταλαβαίνετε ότι περνάμε μια πολύ δύσκολη στιγμή. Στο ποδόσφαιρο είμαι 40 χρόνια και γνωρίζω πολύ καλά ότι είναι λίγες οι χαρές και πολύ περισσότερες οι πίκρες. Όλοι φταίμε για την κατάσταση που έχει δημιουργηθεί, δεν χρειάζεται να κοιτάμε πίσω, αυτό τελείωσε!

Δεν μου αρέσει να κάνω κριτική στους προπονητές, αλλά επειδή κάτι γνωρίζω από ποδόσφαιρο είμαι σίγουρος ότι και καλή ομάδα έχουμε και ίσως από τη μέρα που επέστρεψα στην ομάδα να έχουμε το καλύτερο υλικό.

Η ψυχολογία σας είναι χάλια και το βλέπω αλλά οι μεγάλοι παίκτες και οι προσωπικότητες που διαθέτουμε εδώ μέσα τώρα δείχνουν την αξία τους. Τώρα βγάζουν δύναμη και ψυχή για να γυρίσουμε το κλίμα. Το πρωτάθλημα τώρα ξεκινάει. Στη ζωή μου ήμουν πάντα αγωνιστής και δεν τα παρατάω", υποστήριξε ο Δημήτρης Μελισσανίδης.

Link to comment
Share on other sites

Guest mich21

Και εγώ πιστεύω ότι έχουμε το καλύτερο ρόστερ από τότε που γύρισε, τώρα αν πιάσουν ή δεν πιάσουν είναι άλλο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Vargas21 said:

Μελισσανίδης στους παίκτες: "Θα το γυρίσουμε, τώρα ξεκινά το πρωτάθλημα"

Ο Δημήτρης Μελισσανίδης μίλησε στους παίκτες της ΑΕΚ για συλλογική ευθύνη και τους τόνισε ότι το πρωτάθλημα τώρα ξεκινά, εκφράζοντας την πεποίθηση ότι μπορούν ν' αναστρέψουν το αρνητικό κλίμα. Υποστήριξε, δε, ότι οι κιτρινόμαυροι έχουν το καλύτερο υλικό από τότε που επέστρεψε στην ομάδα.

Δημήτρης Μελισσανίδης βρέθηκε στο προπονητικό κέντρο της ΑΕΚ στα Σπάτα, το απόγευμα της Δευτέρας (26/8) και μίλησε τόσο στον υπηρεσιακό τεχνικό της Ένωσης, Νίκο Κωστένογλου, όσο και στους παίκτες.

Στην ομιλία του προς το κιτρινόμαυρο ρόστερ κατέστησε σαφές ότι δεν πρόκειται να τα παρατήσει κι αυτό το πνεύμα μετέδωσε και στους παίκτες. Εξέφρασε την πεποίθηση ότι ότι μπορούν ν' αναστρέψουν το αρνητικό κλίμα, υποστήριξε, δε, ότι οι κιτρινόμαυροι έχουν το καλύτερο υλικό από τότε που επέστρεψε στην ομάδα.

"Ολοι καταλαβαίνετε ότι περνάμε μια πολύ δύσκολη στιγμή. Στο ποδόσφαιρο είμαι 40 χρόνια και γνωρίζω πολύ καλά ότι είναι λίγες οι χαρές και πολύ περισσότερες οι πίκρες. Όλοι φταίμε για την κατάσταση που έχει δημιουργηθεί, δεν χρειάζεται να κοιτάμε πίσω, αυτό τελείωσε!

Δεν μου αρέσει να κάνω κριτική στους προπονητές, αλλά επειδή κάτι γνωρίζω από ποδόσφαιρο είμαι σίγουρος ότι και καλή ομάδα έχουμε και ίσως από τη μέρα που επέστρεψα στην ομάδα να έχουμε το καλύτερο υλικό.

Η ψυχολογία σας είναι χάλια και το βλέπω αλλά οι μεγάλοι παίκτες και οι προσωπικότητες που διαθέτουμε εδώ μέσα τώρα δείχνουν την αξία τους. Τώρα βγάζουν δύναμη και ψυχή για να γυρίσουμε το κλίμα. Το πρωτάθλημα τώρα ξεκινάει. Στη ζωή μου ήμουν πάντα αγωνιστής και δεν τα παρατάω", υποστήριξε ο Δημήτρης Μελισσανίδης.

Καταλαβαμε...αντιο στοπερ και χαφ. Επανεργοποιηση Τσοσιτς κ Μοραν

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Nestoridis21 said:

Καταλαβαμε...αντιο στοπερ και χαφ. Επανεργοποιηση Τσοσιτς κ Μοραν

Διαβαζεις πισω απο τις λεξεις . Με 5 στοπερ θελουμε κι αλλο? Με 7 χαφ θελουμε κι αλλον? Ο Πογετ θα κανει τον Μοραν φονικο οπλο

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, kitrinomauros_asthenis said:

Και εγώ πιστεύω ότι έχουμε το καλύτερο ρόστερ από τότε που γύρισε, τώρα αν πιάσουν ή δεν πιάσουν είναι άλλο θέμα.

Σε ποιοτητα θα δειξει,

αλλα οντως δοθηκαν οι μεγαλυτεροι μισθοι στην εποχη Μελισσανιδη.

Ακουμπησαμε και για πρωτη φορα συμβολαιο πανω απο 1εκ,

που ειχε να γινει απο το τελευταιο συμβολαιο του Σκοκκο.

Link to comment
Share on other sites

2035 μΧ

 

2 minutes ago, nedved21 said:

Σε ποιοτητα θα δειξει,

αλλα οντως δοθηκαν οι μεγαλυτεροι μισθοι στην εποχη Μελισσανιδη.

Ακουμπησαμε και για πρωτη φορα συμβολαιο πανω απο 1εκ,

που ειχε να γινει απο το τελευταιο συμβολαιο του Ολιβέιρα.

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, aris2168 said:

2035 μΧ

 

 

Ε κατσε να δουμε ποση ευθυνη εφερε ο προπονητης,

κατσε να δουμε κατα ποσο ηταν περιοδος προσαρμογης κλπ.

Μετα το ματς με το POAK 5η αγωνιστικη, θα εχουμε αρκετα δειγματα,

για να δουμε αν και ποιες "δικαιολογιες" ηταν αληθινες.

Link to comment
Share on other sites

Καλά τα είπε ο προεδρας σε γενικές γραμμές, αλλά χωρίς τρεις μεταγραφές Βαρβατες το καλύτερο ρόστερ πάει για 3-4 θέση 

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πολύς χρόνος τώρα, οπότε ενα στόπερ και μια χαφάρα θα ζητήσω εγώ.

Επίσης, τέλος απο σήμερα απο την ομάδα Τσόσιτς Ζεραλδες Μοράν Κριστισιτς για αρχή, συνέχεια τον Ιανουάριο.

Αν τώρα φέρεις ΤΔ και Προπονητη 2 νέους που δεν μπορουν να φέρουν από έναν παίκτη σε 5 μέρες, κατι παει πολύ στραβα με τουτους

Link to comment
Share on other sites

Με πογιετ ιβιτς ειμαι καλυμενος και ελπιζω να κανουν καλη δουλεια εφοσον ερθουν. 

 

Απλως η χρονια ειναι καμμενη 99%

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Vargas21 said:

Αγορα Αραουχο και Ραντογια αμεσα και δανεισμος σεντερ μπακ 

εγω θα ελεγα αγορα στοπερ και χαφ με ποιοτητα και αθλητικο

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Hoffman21 said:

εγω θα ελεγα αγορα στοπερ και χαφ με ποιοτητα και αθλητικο

Στοπερ εχουμε κυριε και θα σας δειξει το ταλεντο του γιατι πεισμωσε 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Vargas21 said:

Στοπερ εχουμε κυριε και θα σας δειξει το ταλεντο του γιατι πεισμωσε 

 

εγω παντως παρακαλαω να φερει ο Γκους αν γινεται κανενα ουρουγουανο τσεκουρι για πισω γιατι ο Σβαρνας ουτε για ματς με την ξανθη δεν κανει..

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Hoffman21 said:

εγω παντως παρακαλαω να φερει ο Γκους αν γινεται κανενα ουρουγουανο τσεκουρι για πισω γιατι ο Σβαρνας ουτε για ματς με την ξανθη δεν κανει..

Σβαρνας μετρήθηκε και ειναι λιγος. Κι αλλοι πηραν ευκαιρια στα βαθια και κολυμπησαν 

Link to comment
Share on other sites

Παντως και μονο που σκεφτεται Πογετ και Ιβιτς ο Μελ, δειχνει πως καπου μπαινει σε σωστο δρομο πλεον.

Ελπιζω δηλαδη

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Man Of Faith said:

Παντως και μονο που σκεφτεται Πογετ και Ιβιτς ο Μελ, δειχνει πως καπου μπαινει σε σωστο δρομο πλεον.

Ελπιζω δηλαδη

Kαλα ετσι λεγαμε και για τις μεταγραφικες κινησεις απο πορτουγκαλ μερια.Αραξε θα δουμε φιλε.Μεχρι στιγμης ειμαστε με πατερ στον παγκο και με νεα μεταγραφη εναν Ιορδανο που προσπαθει να βγαλει βιζα.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, MikrosKaiAtropos said:

Kαλα ετσι λεγαμε και για τις μεταγραφικες κινησεις απο πορτουγκαλ μερια.Αραξε θα δουμε φιλε.Μεχρι στιγμης ειμαστε με πατερ στον παγκο και με νεα μεταγραφη εναν Ιορδανο που προσπαθει να βγαλει βιζα.

Αν σου πω οτι διαβασα βυζια ..... ???

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Vargas21 said:

Αν σου πω οτι διαβασα βυζια ..... ???

Ενταξει εχει φερει κοντους,εχει φερει χοντρους,εχει φερει σακατηδες,εχει φερει κακασχημους,τραβελι δεν νομιζω να φερει.Ποτε μη λες ποτε βεβαια.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχάς δεν ήρθε ο Πογιετ. Αν έρθει να πούμε τότε.

Κατά τέλους, ας μη ξεχνάμε ότι εκείνος ο Χιμένεθ ακόμα και την ώρα που σήκωνε την κούπα του πρωταθλητή έτρωγε όλη την αμφισβήτηση του κόσμου.

Όχι βέβαια γιατί η ΑΕΚ ήθελε επιθετικό ποδόσφαιρο, αλλά γιατί η ΑΕΚ δεν αισθάνεται άνετα με Χιμένεθ, με Πογιετ κλπ. Η ΑΕΚ θέλει Κωστένογλου, Δέλλα, Ουζουνίδη, Αλέφαντο και τέτοιους.

Χαρακτήριζαν τον Πογιετ όταν είχε έρθει Βαζάκα της Ουρουγουάης, λες κι ο μέσος ΑΕΚτζης θα είχε τεράστιο πρόβλημα αν καθόταν στον πάγκο ο Βαζάκας της Ελλάδας.

Αυτή είναι η αισθητική μας, τι να κάνουμε τώρα. Όλα από τη διοίκηση εκπορεύονται κι ο Πογιετ εφόσον έρθει από την αρχή θα είναι το αναγκαίο κακό που σε λίγους μήνες παίρνει πουλο.

Δεν θα εκπλαγω αν πάρει κάνα Χ ο Κωστένογλου στην Τραπεζούντα και μείνει μόνιμα. Μια χαρά στάζει το μουνάκι του Μελισσανίδη και του μέσου ΑΕΚτζη για Κωστένογλου

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, stavros 9-11 said:

Κατ' αρχάς δεν ήρθε ο Πογιετ. Αν έρθει να πούμε τότε.

Κατά τέλους, ας μη ξεχνάμε ότι εκείνος ο Χιμένεθ ακόμα και την ώρα που σήκωνε την κούπα του πρωταθλητή έτρωγε όλη την αμφισβήτηση του κόσμου.

Όχι βέβαια γιατί η ΑΕΚ ήθελε επιθετικό ποδόσφαιρο, αλλά γιατί η ΑΕΚ δεν αισθάνεται άνετα με Χιμένεθ, με Πογιετ κλπ. Η ΑΕΚ θέλει Κωστένογλου, Δέλλα, Ουζουνίδη, Αλέφαντο και τέτοιους.

Χαρακτήριζαν τον Πογιετ όταν είχε έρθει Βαζάκα της Ουρουγουάης, λες κι ο μέσος ΑΕΚτζης θα είχε τεράστιο πρόβλημα αν καθόταν στον πάγκο ο Βαζάκας της Ελλάδας.

Αυτή είναι η αισθητική μας, τι να κάνουμε τώρα. Όλα από τη διοίκηση εκπορεύονται κι ο Πογιετ εφόσον έρθει από την αρχή θα είναι το αναγκαίο κακό που σε λίγους μήνες παίρνει πουλο.

Δεν θα εκπλαγω αν πάρει κάνα Χ ο Κωστένογλου στην Τραπεζούντα και μείνει μόνιμα. Μια χαρά στάζει το μουνάκι του Μελισσανίδη και του μέσου ΑΕΚτζη για Κωστένογλου

Θεωρω οτι το μουνακι του Μελ οντως σταζει για προπονητες (κατ ευφημισμον) τυπου Κωστενογλου, αλλα του μεσου ΑΕΚτζη για κατι πολυ καλυτερο. Νομιζω οτι σε αυτο συνεβαλε το πρωταθλημα του 2018 και οτι ο κοσμος της ΑΕΚ ξεκολλησε λιγο απο την αποδοχη του φτωχου- πλην τιμιου παιδιου και αυξησε τις απαιτησεις του.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • nikos pinned this topic
  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×