Jump to content

Δημήτρης Μελισσανίδης #2 ​​​🐅🦀🦀


Hades
 Share

Recommended Posts

5 minutes ago, Vargas21 said:

Εγω πιστευω κρινεται κυριως απο την χρονια που διελυσε την ομαδα που πηρε το πρωταθλημα για χ ψ λογους. Αν δεν ειχε παρει κατι γιαννιωτες και ειχε κρατησει Μανολο δεν θα καναμε τοσο κριτικη. Αυτα ομως μας διελυσαν . Οπως και η επιλογη Λυμπε με ολα τα συνακολουθα 

Καλα οι απόψεις διαφέρουν, αλλά  και εκείνη την χρονιά  γινόταν έντονα κριτική, ότι το  πρωτάθλημα ήταν τυχαίο κτλ. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Vargas21 said:

Εγω πιστευω κρινεται κυριως απο την χρονια που διελυσε την ομαδα που πηρε το πρωταθλημα για χ ψ λογους. Αν δεν ειχε παρει κατι γιαννιωτες και ειχε κρατησει Μανολο δεν θα καναμε τοσο κριτικη. Αυτα ομως μας διελυσαν . Οπως και η επιλογη Λυμπε με ολα τα συνακολουθα 

Έτσι είναι ναι. Έχει ειπωθεί δεκάδες φορές, αλλά ήσουν στα ουράνια και σε έριξε, ψυχολογικά, στα τάρταρα γιατί έτσι. Από τότε τα νεύρα πολλών είναι τεντωμένα. Χοντρό λάθος η απομάκρυνση Χιμένεθ και μεγάλη αδικία. Κάτι έσπασε τότε στην ψυχοσύνθεση πολλών ΑΕΚτζηδων. Έγινε χωρίς λόγο σοβαρό και δεν εξηγήθηκε επαρκώς. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mporat said:

Έτσι είναι ναι. Έχει ειπωθεί δεκάδες φορές, αλλά ήσουν στα ουράνια και σε έριξε, ψυχολογικά, στα τάρταρα γιατί έτσι. Από τότε τα νεύρα πολλών είναι τεντωμένα. Χοντρό λάθος η απομάκρυνση Χιμένεθ και μεγάλη αδικία. Κάτι έσπασε τότε στην ψυχοσύνθεση πολλών ΑΕΚτζηδων. Έγινε χωρίς λόγο σοβαρό και δεν εξηγήθηκε επαρκώς. 

Δυστυχως μας ξενερωσε αποτομα Και απο το ξηλωμα και απο την επιλογη Ουζουνιδη. Γενικα ηταν κατανοητες επιλογες ....εως εγκληματικες για πρωταθλητρια ομαδα

Link to comment
Share on other sites

Με 2 καλες μεταγραφες τον Αύγουστο του 18 και σερι παραμονή Χιμένεθ η φαση με τον Μελισσανιδη θα ήταν εντελως διαφορετική για τους περισσότερους.

Κερασάκι στην τούρτα η φετινή μη ένσταση, νομιζω σε συνδυασμό με την οικονομική του πολιτική και αυτά τα κουραστικά που κάνει συνέχεια αλα 90s ξενέρωσε οριστικα παρα πολύ κόσμο. 
 

Ειναι βέβαια και το αποτέλεσμα που μετράει, όταν δλδ μο απόστασης από τον 1ο έχεις 15-20 πόντους, ε, καπου κουράζεται και η κουραση. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Καλα οι απόψεις διαφέρουν, αλλά  και εκείνη την χρονιά  γινόταν έντονα κριτική, ότι το  πρωτάθλημα ήταν τυχαίο κτλ. 

Δεν αναιρεί το ένα το άλλο παντως.

Δλδ από πλευράς μεταγραφών, οργάνωσης κλπ τυχαίο ήταν για μένα, δεν έκανες τίποτα διαφορετικό από ο,τι συνηθως. Κράτησες τον ιδιο προπονητη και έπιασαν κάποιοι παίκτες, οκ.
 

Αλλα την τύχη μπορείς να την εκμεταλλευτείς όταν έχεις αξια και θες και να βελτιωθεις. Ε, δεν έχεις ομως και δεν θες ως διοίκηση. 
 

Γνωμη μου πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά εκανες διαφορετικά πράγματα την χρονια που το πήρες. Κράτησςς προπονητη πρώτη φορά μετα την επιστροφή στην Α εθνική, και εκανες τις περισσότερες μεταγραφές νωρίς.

Link to comment
Share on other sites

Παντως θυμάμαι σε άλλη συζήτηση, που λεγόταν ότι ένας από τους λογους που κρινεται πιο αυστηρά από τον Μάκη, είναι η πεσαδα που του χρεώνεται. 

Link to comment
Share on other sites

Παίδες την χρονια που το πήρες έκανες 3 σωστα πραγματα:

1) κράτησες Χιμενεθ (κανονικά αυτονόητο θα έπρεπε να ήταν)

2) πήρες Λιβαγια (δανεικό με οψιον, αλλά εύστοχη μεταγραφή)

3) Αφού πρώτα ρισκαρες χωρίς αυτόν , έπαιξες Ευρώπη και ευτυχως προκρίθηκες, ξαναπήρες Αραουχο (δανεικό) και συμπληρωματικά Κονέ (δανεικό).

Απο εκεί και περα έκανες μεταγραφες νωρις μονο που οι μεταγραφες ήταν 

Τσιντωτας, Κλωναριδης, Γιακουμακης, Τσοσιτς και Τριστασον (δανεικος με οψιον). Συνεισφορά όλοι τους μικρη ως μηδενική πολλοι.

Πήρες και τον Λοπες που οκ μέτριος παίκτης σου έχει βγει αντικειμενικά κι ενώ έφυγε ο Ντιντακ.

Εφυγαν κσι κάτι Βάργκας, Αλμειδα, Πεκχαρτ κλπ, τεσπα.

 

Εγω δεν νομιζω ότι έγινε κάτι το ιδιαίτερο, μαλιστα κερασάκι στην τούρτα τον Αύγουστο νομιζω έδιωξες Μαιστοροβιτς για να φέρεις Λυμπε.

Εντελως μπουνταλάς ήσουν όπως πάντα για μένα, αλλά πήγαν ολα τελεια, σαν να μας το χρώσταγε ο θεός του ποδοσφαίρου.

Εγω έτσι τα έχω στο μυαλό μου...

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, nikos said:

Κι επισης  με την υποσημείωση ότι το κράτος δεν έβαλε μια κι ότι (έστω χειρότερο από το δικό μας) φτιάχτηκε σε 2 χρονια. Για να το λέμε ολοκληρωμένο.

Στο ότι δεν έβαλε μια κανεις λάθος. Ο Ολυμπιακός παρέδωσε τις εγκαταστάσεις του γηπέδου μόνο με τις βασικές υποδομές τους εγκατεστημένες, δηλαδή σύνδεση για νερό, ρεύμα, αποχέτευση και απλά εξωτερικά οριοθετημένες και από εκεί και πέρα όλα τα τελειώματα και οι διαμορφώσεις έγιναν με έξοδα της Αθήνας 2004, δηλαδή του κράτους. Επίσης για 15 χρόνια του δωθηκε περίοδος χαριτος για το 15% της ΓΓΑ η οποία ουσιαστικά ήταν άτυπη χρηματοδότηση για την εξυπηρέτηση του δανείου, το οποίο εν τελεί  δεν εξυπηρετήθηκε ποτε. Επίσης με Νομοθετικό διάταγμα γλίτωσαν και το 10% του Ερασιτέχνη. Δηλαδή με το καλημέρα το κράτος τους χάριζε 25% το οποίο πηγαινε τσεπατο.
 

Αυτό που ανέλαβε δηλαδή ο Κόκκαλης ήταν να φτιάξει ένα προκάτ γήπεδο και έναν αγωνιστικό χώρο και όλα τα υπόλοιπα του τα τελείωσε το κράτος συν το δωράκι του 25%.

 

Επισης οσον αφορά τα 2 χρόνια, το Καραισκακης εντάχθηκε ως Ολυμπιακό έργο που σημαίνει ότι είχε ευνοϊκή μεταχείριση ούτως η άλλως σε ενδεχόμενη προσφυγή στο ΣτΕ για το οποίο μάλιστα μάντεψε! Δεν έγινε ούτε μια! Όχι μόνο αυτό αλλά δεν χρειάστηκε καμία γνωμοδότηση, καμία ειδική υπουργική απόφαση, καμία ειδική άδεια η έγκριση. 
 

Αν θελουμε να τα πούμε όλα έχω και αλλα, αλλά δεν μας φτάνει το φόρουμ. Μπορώ να πω για τα 35 στρέμματα που απαλλοτριώθηκαν για χάρη του και είχαν σκοπό να αξιοποιηθούν ως δημόσιο πάρκινγκ το οποίο φυσικά δεν έγινε ποτε, με το αντισταθμιστικό ότι θα μπορούσαν να σταθμεύουν οι πολίτες στα πάρκινγκ του Καραϊσκάκη. Μπορώ να πω επίσης για τα έξοδα της κατεδάφισης του παλιού Καραισκακης τα οποία ανέλαβε πλήρως το κράτος όπως και όλες τις διαμορφώσεις περιξ του γηπέδου τα οποία ήταν έξοδα αποκλειστικα της Αθήνας 2004. Μπορώ να πω για το Στάδιο Καραϊσκάκη ότι ήταν ένα δημόσιο στάδιο με ποδηλατοδρόμιο το οποίο ανήκε εξίσου και στον Εθνικό και παραδόθηκε ως ποδοσφαιρικό γήπεδο σε μια ομάδα. 
 

Μην βάζουμε σε σύγκριση λοιπόν το πραγματικά χαρισμενο Κοκκαλισκακη με ένα γήπεδο που φτιάχνεται με αίμα και ιδρώτα, επειδή έφτασαν μετά από 10 χρόνια να σου δώσουν 14 εκατομμύρια σε μορφή δημοσίων έργων. 
 

Ιδίως τη στιγμή που στους Ολυμπιακούς αγώνες ξοδεύτηκαν λεφτά για όλα τα γηπεδα πλην ενός. Μαντέψτε ποίου. Ακόμα και ο ΠΑΟΚ πήρε 7,5 αν θυμάμαι καλά για την κατασκευή του 4/φου κτιρίου με το στέγαστρο. 
 

Καμία σύγκριση δεν υπάρχει λοιπόν, εκτός και αν η σύγκριση είναι ότι το φτιάχνει ο Μελισσανίδης που δεν κάνει μεταγραφές. 

  • Δικεφαλάκι 9
Link to comment
Share on other sites

Σου βάζω like για την ανάλυση, αλλά το πήρες λαθος.

Δεν γράφω ότι η ΑΕΚ είναι ευνοημένη έναντι του Ολυμπιακού, δεν συζηταμε αυτό. Γιατί να γραψω κάτι τέτοιο πλάκα κάνουμε;;;;

Εγραψες ότι δεν εξυπηρετεί το δάνειο ο Κόκκαλης (ο ιδιος το αρνείται, τεσπα αλλη κουβέντα αυτή).

Και σου λεω ουσιαστικα

αν έφτιαχνε ο Μελισσανίδης με δικό του δάνειο σε 2 ή (3 ή 4) χρονια γήπεδο και δεν περίμενε το κράτος να συν-κατασκευάσει με τους ρυθμούς του

μετά θα με ένοιαζε εμένα αν εξυπηρετεί αυτος το δάνειο ή όχι; 
Αρα γιατί αναφέρεις ως αρνητικό ότι δεν εξυπηρετεί το δάνειο; Ο Ολυμπιακος σε τι χαλάστηκε από αυτό; 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

Σου βάζω like για την ανάλυση, αλλά το πήρες λαθος.

Δεν γράφω ότι η ΑΕΚ είναι ευνοημένη έναντι του Ολυμπιακού, δεν συζηταμε αυτό. Γιατί να γραψω κάτι τέτοιο πλάκα κάνουμε;;;;

Εγραψες ότι δεν εξυπηρετεί το δάνειο ο Κόκκαλης (ο ιδιος το αρνείται, τεσπα αλλη κουβέντα αυτή).

Και σου λεω ουσιαστικα

αν έφτιαχνε ο Μελισσανίδης με δικό του δάνειο σε 2 ή (3 ή 4) χρονια γήπεδο και δεν περίμενε το κράτος 

μετά θα με ένοιαζε εμένα αν εξυπηρετεί αυτος το δάνειο ή όχι; 

Σαν ΑΕΚ θα σε ένοιαζε γιατί δεν θα στο χάριζαν. Σε αυτους κάνουν το παγώνι. Εμένα περισσότερο με «πείραξε» το δεν έβαλε λεφτά το κράτος στο Καραϊσκάκη που δεν είναι αλήθεια. Και δεν έχει σημασία τι λέει ο Κόκκαλης. Οι τράπεζες επίσημα το έχουν ανακηρύξει κόκκινο και μη εξυπηρετούμενο. Επίσης γράφεται στους ισολογισμούς του Ολυμπιακού κάθε χρόνο. 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Skepastos said:

Στο ότι δεν έβαλε μια κανεις λάθος. Ο Ολυμπιακός παρέδωσε τις εγκαταστάσεις του γηπέδου μόνο με τις βασικές υποδομές τους εγκατεστημένες, δηλαδή σύνδεση για νερό, ρεύμα, αποχέτευση και απλά εξωτερικά οριοθετημένες και από εκεί και πέρα όλα τα τελειώματα και οι διαμορφώσεις έγιναν με έξοδα της Αθήνας 2004, δηλαδή του κράτους. Επίσης για 15 χρόνια του σώθηκε περίοδος χαριτος για το 15% της ΓΓΑ η οποία ουσιαστικά ήταν άτυπη χρηματοδότηση για την εξυπηρέτηση του δανείου, το οποίο εν τελεί  δεν εξυπηρετήθηκε ποτε. Επίσης με Νομοθετικό διάταγμα γλίτωσαν και το 10% του Ερασιτέχνη. Δηλαδή με το καλημέρα το κράτος τους χάριζε 25% το οποίο πηγαινε τσεπατο.
 

Αυτό που ανέλαβε δηλαδή ο Κόκκαλης ήταν να φτιάξει ένα προκάτ γήπεδο και έναν αγωνιστικό χώρο και όλα τα υπόλοιπα του τα τελείωσε το κράτος συν το δωράκι του 25%.

 

Επισης οσον αφορά τα 2 χρόνια, το Καραισκακης εντάχθηκε ως Ολυμπιακό έργο που σημαίνει ότι είχε ευνοϊκή μεταχείριση ούτως η άλλως σε ενδεχόμενη προσφυγή στο ΣτΕ για το οποίο μάλιστα μάντεψε! Δεν έγινε ούτε μια! Όχι μόνο αυτό αλλά δεν χρειάστηκε καμία γνωμοδότηση, καμία ειδική υπουργική απόφαση, καμία ειδική άδεια η έγκριση. 
 

Αν θελουμε να τα πούμε όλα έχω και αλλα, αλλά δεν μας φτάνει το φόρουμ. Μπορώ να πω για τα 35 στρέμματα που απαλλοτριώθηκαν για χάρη του και είχαν σκοπό να αξιοποιηθούν ως δημόσιο πάρκινγκ το οποίο φυσικά δεν έγινε ποτε, με το αντισταθμιστικό ότι θα μπορούσαν να σταθμεύουν οι πολίτες στα πάρκινγκ του Καραϊσκάκη. Μπορώ να πω επίσης για τα έξοδα της κατεδάφισης του παλιού Καραισκακης τα οποία ανέλαβε πλήρως το κράτος όπως και όλες τις διαμορφώσεις ΠΕΡΙΞ του γηπέδου τα οποία ήταν έξοδα αποκλειστικα της Αθήνας 2004. Μπορώ να πω για το Στάδιο Καραϊσκάκη ότι ήταν ένα δημόσιο στάδιο με ποδηλατοδρόμιο το οποίο ανήκε εξίσου και στον Εθνικό και παραδόθηκε ως ποδοσφαιρικό γήπεδο σε μια ομάδα. 
 

Μην βάζουμε σε σύγκριση λοιπόν το πραγματικά χαρισμενο Κοκκαλισκακη με ένα γήπεδο που φτιάχνεται με αίμα και ιδρώτα, επειδή έφτασαν μετά από 10 χρόνια να σου δώσουν 14 εκατομμύρια σε μορφή δημοσίων έργων. 
 

Ιδίως τη στιγμή που στους Ολυμπιακούς αγώνες ξοδεύτηκαν λεφτά για όλα τα γηπεδα πλην ενός. Μαντέψτε ποίου. Ακόμα και ο ΠΑΟΚ πήρε 7,5 αν θυμάμαι καλά για την κατασκευή του 4/φου κτιρίου με το στέγαστρο. 
 

Καμία σύγκριση δεν υπάρχει λοιπόν, εκτός και αν η σύγκριση είναι ότι το φτιάχνει ο Μελισσανίδης που δεν κάνει μεταγραφές. 

Δημόσιο στάδιο με στίβο από τις αρχές της δεκαετίας του 60 όταν και ονομάστηκε Καραισκάκη, με ποδηλατοδρομιο ήταν πριν, και ο εθνικός το χρησιμοποιούσε όπως και ο ολυμπιακος, σε κανενα τους δεν ανήκε. Λεπτομέρειες βέβαια, αυτά που γράφεις σωστά είναι. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rayo Vallecano 21 said:

Δημόσιο στάδιο με στίβο από τις αρχές της δεκαετίας του 60 όταν και ονομάστηκε Καραισκάκη, με ποδηλατοδρομιο ήταν πριν, και ο εθνικός το χρησιμοποιούμε όπως και ο ολυμπιακος, σε κανενα τους δεν ανήκε. Λεπτομέρειες βέβαια, αυτά που γράφεις σωστά είναι. 

Δεν διαφωνώ κάπου. Αυτό εγραψα και εγώ Ραγιο. Δημόσιο ήταν και είχε δικαίωμα να παίζει και ο Εθνικός. 

Link to comment
Share on other sites

Και το Καραισκακης απληρωτο ειναι και τα Σπατα απληρωτα επισης αν δεν λανω λαθος γι αυτο και τα τσιμπησαμε κοψοχρονια. Αν κανω λαθος με διορθωνετε φυσικα ετσι; Εκτος αν αυτο που εγραψα ειναι λογος να παω για προσκυνημα στην Αλεξανδρας..

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Skepastos said:

Σαν ΑΕΚ θα σε ένοιαζε γιατί δεν θα στο χάριζαν. Σε αυτους κάνουν το παγώνι. Εμένα περισσότερο με «πείραξε» το δεν έβαλε λεφτά το κράτος στο Καραϊσκάκη που δεν είναι αλήθεια. Και δεν έχει σημασία τι λέει ο Κόκκαλης. Οι τράπεζες επίσημα το έχουν ανακηρύξει κόκκινο και μη εξυπηρετούμενο. Επίσης γράφεται στους ισολογισμούς του Ολυμπιακού κάθε χρόνο. 

Δεν ξερω ποιος έχει την ευθύνη και αν θα είχε θέμα η ΑΕΚ.

Δεν το έχω ψαξει αλλά θεωρω ότι το πρόβλημα είναι των ιδιωτών (Καραισκακης ΑΕ)

Το δεν έβαλε μια εννοουσα ως ΣΔΙΤ, μέσα στο γήπεδο τους δεν έκανε τίποτα το κράτος, κάτι που έχει παιξει τεράστιο ρολο στους χρόνους τους δικούς μας.

Με αλλά λόγια υπό την προϋπόθεση ότι δεν απασχολούσε την ΑΕΚ το θέμα, όπως τουλάχιστον υποθετω εγώ, ας δανειζόταν ο Μελισσανίδης και ας τελείωνε στον μισό χρόνο, τεραστιο μπραβο θα του έλεγα. Το τι θα κάνει με τις τράπεζες δικό του θέμα. Αυτά επειδή έγινε η σύγκριση με τον Σώκο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Και το Καραισκακης απληρωτο ειναι και τα Σπατα απληρωτα επισης αν δεν λανω λαθος γι αυτο και τα τσιμπησαμε κοψοχρονια. Αν κανω λαθος με διορθωνετε φυσικα ετσι; Εκτος αν αυτο που εγραψα ειναι λογος να παω για προσκυνημα στην Αλεξανδρας..

Σωστός Μπούκο. Η διαφορά ξερεις ποια είναι; Ότι το ένα βγήκε στον πλειστηριασμό. Το άλλο θα βγει; Ρητορική ερώτηση 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, nikos said:

Δεν ξερω ποιος έχει την ευθύνη και αν θα είχε θέμα η ΑΕΚ.

Δεν το έχω ψαψει αλλά θεωρω ότι το πρόβλημα είναι των ιδιωτών (Καραισκακης ΑΕ)

Το δεν έβαλε μια εννοουσα ως ΣΔΙΤ, μέσα στο γήπεδο τους δεν έκανε τίποτα το κράτος, κάτι που έχει παιξει τεράστιο ρολο στους χρόνους τους δικούς μας.

Με αλλά λόγια υπό την προϋπόθεση ότι δεν απασχολούσε την ΑΕΚ το θέμα, όπως τουλάχιστον υποθετω εγώ, ας δανειζόταν ο Μελισσανίδης και ας τελείωνε στον μισό χρόνο.

Είναι παραχωρημένο για 49 χρόνια στην Καραισκακης ΑΕ η οποία δεν πλήρωσε το δάνειο. Το 50% της Καραισκακης το αγόρασε ο Μαρινακης από τον Κόκκαλη και δεν πληρώνει το δάνειο επειδή το άλλο 50% το έχει ακόμα ο Λαυρεντιάδης (μπορεί να χει περάσει και στο κράτος)
 

Το ότι δεν έβαλε σαν Σδιτ το κράτος είναι αδιάφορο γιατί τα ξέπλυνε μέσω της Αθήνας 2004. Ίδιες τσέπες είναι 

 

Οσο θα ήθελα να τελειώσει γρηγορότερα συμφωνω απόλυτα με το μη δανεισμό από το Μελισσανίδη. Καλά έκανε και τους πήρε και τα λεφτά και μακάρι να τους πάρει περισσότερα 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Skepastos said:

Δεν διαφωνώ κάπου. Αυτό εγραψα και εγώ Ραγιο. Δημόσιο ήταν και είχε δικαίωμα να παίζει και ο Εθνικός. 

Εσύ έγραψες  ότι ανήκε και  στον εθνικό,  πάνω στην βιασύνη. Λεπτομέρειες προφανώς. Η ουσία όσων έγραψες δεν αλλάζει. 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rayo Vallecano 21 said:

Εσύ έγραψες  ότι ανήκε και  στον εθνικό,  πάνω στην βιασύνη. Λεπτομέρειες προφανώς. 

 

Αυτό εννοώ σαν ανήκε. Ότι είχε δικαίωμα να παίζει, όχι ότι ήταν ιδιοκτητης. Βασικά όλα τα σωματεία του Πειραιά είχαν το δικαίωμα αυτό 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Skepastos said:

Σωστός Μπούκο. Η διαφορά ξερεις ποια είναι; Ότι το ένα βγήκε στον πλειστηριασμό. Το άλλο θα βγει; Ρητορική ερώτηση 

Εγω λεω πως θα βγει και θα το παρει κοψοχρονια ο Μαρινακης και θα σκουζουμε για σκανδαλο κτλ. Επισης προσωπικα αισθανομαι λιγο γελοιος οταν ως ΑΕΚτζης κατηγορω αλλους ως μπαταχτζηδες αλλα ΟΚ αυτο ειναι εντελως προσωπικη θεση.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης οσον αφορά τα Σπατα να θυμίσω ότι δεν ήμασταν από τους τυχερούς της χούντας να μας χαρίσουν προπονητικο. 9 στρέμματα από το αλσος πήγαν να μας δώσουν για το γήπεδο και μαντέψτε! Έκαναν πίσω μετά από αντιδράσεις. 

Link to comment
Share on other sites

Του εθνικού του ανήκε συναισθηματικά, ως παλιός χρήστης του γηπέδου :)  Νομίζω και ο Ατρόμητος Πειραιά, είχε δικαίωμα να παίζει, και έχει ακόμα αν κάποτε ανεβει α εθνική, όπως και ο Εθνικός. Απλά θα ναι άκυρο να παίζουν σε ένα ερυθρόλευκο μπουρδελο, ειδικά ο Εθνικός. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Bukowski said:

Εγω λεω πως θα βγει και θα το παρει κοψοχρονια ο Μαρινακης και θα σκουζουμε για σκανδαλο κτλ. Επισης προσωπικα αισθανομαι λιγο γελοιος οταν ως ΑΕΚτζης κατηγορω αλλους ως μπαταχτζηδες αλλα ΟΚ αυτο ειναι εντελως προσωπικη θεση.

Εγώ λέω ότι δεν θα βγει και θα πέσει διαγραφή. Αν ήταν να βγει θα είχε βγει ήδη. Επίσης εγώ δεν αισθάνομαι καθόλου γελοίος γιατί τα χρέη μου τα πλήρωσα με τον πιο οδυνηρό τρόπο. Ούτε Νόμο βρεθηκε να μου φτιάξει κανενας Μάνος η Βενιζέλος η Ορφανοσ ούτε τα χρωσταω μεχρι σήμερα χωρίς να μου τα ζητάει κανενας, ούτε μου τα πάγωσαν, ούτε μου άλλαξαν ΑΦΜ χωρίς να πέσω κατηγοριες. Καλό το αυτομαστίγωμα για τις μη μεταγραφές και τη μη δημιουργία ομάδας και εμένα μου την κάνει και με εξοργίζει και τρελαίνομαι αλλά τουλάχιστον να μην ξεχναμε και τα βασικά 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Skepastos said:

Είναι παραχωρημένο για 49 χρόνια στην Καραισκακης ΑΕ η οποία δεν πλήρωσε το δάνειο. Το 50% της Καραισκακης το αγόρασε ο Μαρινακης από τον Κόκκαλη και δεν πληρώνει το δάνειο επειδή το άλλο 50% το έχει ακόμα ο Λαυρεντιάδης. 
 

Το ότι δεν έβαλε σαν Σδιτ το κράτος είναι αδιάφορο γιατί τα ξέπλυνε μέσω της Αθήνας 2004. Ίδιες τσέπες είναι 

 

Οσο θα ήθελα να τελειώσει γρηγορότερα συνφωνω απόλυτα με το μη δανεισμό από το Μελισσανίδη. Καλά έκανε και τους πήρε και τα λεφτά και μακάρι να τους πάρει περισσότερα 

Πάλι το πας στις ισες μεταχειρισεις ή μη, ομως, ενώ λέγαμε για φρύδια και  Μελισσαν.

Εγώ λεω ότι προτιμούσα γήπεδο σε 5 (έστω) χρονια και να χρωστάει η Δικεφαλος όπου θέλει. Γιατί αυτό ανέφερες ως αρνητικό του Κόκκαλη.

γιατι πιστεύω ότι δεν αγγίζει την ΑΕΚ το θέμα. 
Αυτό, εφοσον ισχυει ότι δεν αγγίζει την ΑΕΚ, οπως νομιζω.

Τωρα και λεφτα από τα ταμεία έδωσες και περιμενεις. 

υγ. Θα μου πεις ότι έτσι κι αλλιώς περιμενεις για την υπογειοποιηση οκ, αν και μπορεί να προχωρούσε νωρίτερα αν ήσουν πιο σύντομος.

 

Link to comment
Share on other sites

  • nikos pinned this topic
  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×