Jump to content

Ίλια Ίβιτς


George_D
 Share

Recommended Posts

3 minutes ago, mobster21 said:

Το έχω σημειώσει και χθες ότι δεν ήταν το πρόβλημα ο Ίβιτς. Εγώ δεν θα τον έδιωχνα. Θα έβαζα τον Κονέ να μάθει κοντά του και κοντά στον Χιμένεθ. Αλλά για κανονικός αρκετά τα λάθη του.

Γι’ αυτό τον λόγο, ο ισχυρός άντρας της ΑΕΚ έκανε δεύτερες σκέψεις, ακόμα και για την παρουσία του Ίλια Ίβιτς στη θέση του τεχνικού διευθυντή, παρότι είχε μείνει πλήρως ικανοποιημένος τόσο για την δουλειά του, όσο και για την επαγγελματικότητα του, αλλά όχι για την παρουσία του στα αποδυτήρια της ομάδας και το κατά πόσο ήταν κοντά στους ποδοσφαιριστές και στον Ιταλό τεχνικό.

Ο Τίγρης αποφάσισε όπως είπαμε και παραπάνω να προχωρήσει σε αρκετές και ριζικές αλλαγές στο ποδοσφαιρικό τμήμα, θέλοντας έναν άνθρωπο κοντά στο ποδοσφαιρικό τμήμα, που το ιδανικό θα ήταν να το έπραττε ο εκάστοτε τεχνικός διευθυντής της ομάδας, κάτι που σήμαινε ότι θα επηρέαζε το έργο του Ίβιτς, ο οποίος είχε μάθει και ακολουθούσε ένα διαφορετικό τρόπο λειτουργίας ενός συλλόγου.

Ο ισχυρός άντρας της ΑΕΚ προφανώς, λόγω ότι όπως είπαμε και παραπάνω ήταν γενικά ικανοποιημένος για την δουλειά του και κυρίως για το κομμάτι των μεταγραφών, θέλησε να συζητήσει μαζί του, για να παραμείνει στην ομάδα αλλά απ’ άλλη θέση, καθώς δεν επιθυμούσε την απομάκρυνση του, πιστεύοντας ότι και απ’ άλλο πόστο μπορεί να βοηθήσει την ομάδα.

Του προτάθηκε ο ρόλος του Εκτελεστικού Διευθυντή, όμως δεν ήταν σε καμία περίπτωση κάτι που κάλυπτε την καθημερινότητα του Ίβιτς και γνωρίζοντας ότι δεν θα είναι τόσο εμπλεκόμενος στα κοινά του σχεδιασμού της ομάδας, όπως ξέρει καλά να κάνει σε όσες ομάδες έχει εργαστεί και γι’ αυτό προτίμησε να αποχωρήσει, ανοίγοντας τον δρόμο για την έλευση του Παναγιώτη Κονέ.

 

Mob και ο Τιγρης ηταν εν μερει ικανοποιημενος απο τις μεταγραφες αλλα οχι απο την παρουσια διπλα στην ομαδα, Και μαλλον γιαυτο του εκανε προταση να μεινει σε αλλο ποστο. Ο Ιλια ηθελε να ειανι στον σχεδιασμο και δεν δεχτηκε. μαλλον ανανενωσαν το ραντεβου τους για ............το μελλον /.Εξαλλου ΑΕΚ εισαι χωρις επιστροφες δεν ζεις

Link to comment
Share on other sites

Ναι μόνο στην ΑΕΚ συμβαίνει να γυρίζουν προπονητές. Παγκόσμια πρωτοτυπία. 

Και για να το κλείσω εδώ σημειώσα ότι στην αρχή πάγωσα κι εγώ με το άκουσμα του Χιμένεθ. Αλλά οκ. Να τον δούμε στο γήπεδο να τον κρίνουμε μαζί.

Δεν μου λέει κάτι ότι έχει έρθει 875674684598 φορές. Να τον αφήσουμε να δουλέψει λοιπόν δύο τρία χρόνια, όπως ήταν να αφήσουμε τον Καρέρα και να τον κρίνουμε κι αυτόν.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mobster21 said:

Ναι μόνο στην ΑΕΚ συμβαίνει να γυρίζουν προπονητές. Παγκόσμια πρωτοτυπία. 

Και για να το κλείσω εδώ σημειώσα ότι στην αρχή πάγωσα κι εγώ με το άκουσμα του Χιμένεθ. Αλλά οκ. Να τον δούμε στο γήπεδο να τον κρίνουμε μαζί.

Δεν μου λέει κάτι ότι έχει έρθει 875674684598 φορές. Να τον αφήσουμε να δουλέψει λοιπόν δύο τρία χρόνια, όπως ήταν να αφήσουμε τον Καρέρα και να τον κρίνουμε κι αυτόν.

Εγω ειμαι υπερ μανολο. Απλως στην αρχη φοβηθηκα γ γιαννικα κωστικα γιωρικα που ειχε γραφτει

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, CHⓇIS said:

Εγω ειμαι υπερ μανολο. Απλως στην αρχη φοβηθηκα γ γιαννικα κωστικα γιωρικα που ειχε γραφτει

Ο καθε σοβαρος ειναι με Μανολο. Ας τον στηριξουν μια χρονια κανονικα και αυτον. Οσο για την μπαλαρα που θελουν μια χαρα μπαλαρα παιξαμε και στο Κιεβο και στο Μπρυζ και σε πολλα ματς στο πρωταθλημα. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Vargas21 said:

Ο καθε σοβαρος ειναι με Μανολο. Ας τον στηριξουν μια χρονια κανονικα και αυτον. Οσο για την μπαλαρα που θελουν μια χαρα μπαλαρα παιξαμε και στο Κιεβο και στο Μπρυζ και σε πολλα ματς στο πρωταθλημα. 

Να τον στηριξουν ομως και με παικτες. Οχι να τον φεραν γ τα χατηρια των μανταλομπακακηδων

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, CHⓇIS said:

Να τον στηριξουν ομως και με παικτες. Οχι να τον φεραν γ τα χατηρια των μανταλομπακακηδων

Ελπιζω να μην του φερουν κανεναν Μασουντ παλι  και να εκμεταλευτει τους μικρους

Link to comment
Share on other sites

Ρε με Μανολο ειμαι και γω, αλλα οχι για Μανολο του 6μηνου ή του οποιουδήποτε προπονητη του 6μηνου.

Με Μανολο ειμαι και γω, αλλα μεσα απο αποφαση με ποδοσφαιρικα κριτήρια και πλάνο για το τι θελουμε να πετύχει και οχι επειδή τον ζητησε ο λιβαγια και ο πετρος και ο σιμόες οπως διαβασα.

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω βαρεθεί να διαβάζω για τον καθένα που έρχεται «να στηριχτει».

Και μετά να μην στηρίζεται ή και να τον βρίζουμε εμεις οι ίδιοι.

 

Οπως τα είπε ο Εγγλέζος.

Σαν τον μπαοκ των 90s που ήταν ένα φτωχό μπουρδελο που επαιζε με κάτι Δερμιτζακηδες και μια του έφταιγε ο Λιμπρεχτς και μια ο Μπλαχίν.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Καλα και ο Λιπι εχει γυρισει και ο Μουρινιο και ο Ζινταν και ο Ντελ Μποσκε και ο Καπελο και γενικα ΟΚ συμβαινει. Βεβαια εμεις το χουμε παραγαμησει συμφωνω. Εγω θα κρατουσα τον Μανολο σιγουρα ως το 2022 και βλεπουμε. Κανεις δεν θα χει προβλημα. Πλην του Μελισσανιδη που εχει αγχος μηπως ο κοσμος γουσταρει τον Μανολο περισσοτερο απο αυτον και κομπλεξ επειδη τον εφερε ο Αδαμιδης. Ε ας χωνεψει πως ο κοσμος θα αγαπαει παντα τον Μανολο περισσοτερο και πως ο Αδαμιδης ηταν μεγας μυστης του αθληματος μπροστα του να παμε παρακατω. Τρεις φορες ανελαβε την ΑΕΚ ο Μελ (κατα τα αλλα μας πειραξε η επιστροφη προπονητων, οταν ο Προεδρος εχει επιστρεψει τρεις φορες) και τις δυο που κληθηκε να επιλεξει μαλακιες εκανε στο θεμα προπονητων. Ε ας κρατησει τον Μανολο που τουλαχιστον θα μας εχει δεδομενα ανταγωνιστικους. Και αφου για 2-3 χρονια σταθεροππιηθουμε, αν θελει το βημα παραπανω ας φερει Βαλβερδε (κλαιω).

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Bukowski said:

Καλα και ο Λιπι εχει γυρισει και ο Μουρινιο και ο Ζινταν και ο Ντελ Μποσκε και ο Καπελο και γενικα ΟΚ συμβαινει. Βεβαια εμεις το χουμε παραγαμησει συμφωνω. Εγω θα κρατουσα τον Μανολο σιγουρα ως το 2022 και βλεπουμε. Κανεις δεν θα χει προβλημα. Πλην του Μελισσανιδη που εχει αγχος μηπως ο κοσμος γουσταρει τον Μανολο περισσοτερο απο αυτον και κομπλεξ επειδη τον εφερε ο Αδαμιδης. Ε ας χωνεψει πως ο κοσμος θα αγαπαει παντα τον Μανολο περισσοτερο και πως ο Αδαμιδης ηταν μεγας μυστης του αθληματος μπροστα του να παμε παρακατω. Τρεις φορες ανελαβε την ΑΕΚ ο Μελ (κατα τα αλλα μας πειραξε η επιστροφη προπονητων, οταν ο Προεδρος εχει επιστρεψει τρεις φορες) και τις δυο που κληθηκε να επιλεξει μαλακιες εκανε στο θεμα προπονητων. Ε ας κρατησει τον Μανολο που τουλαχιστον θα μας εχει δεδομενα ανταγωνιστικους. Και αφου για 2-3 χρονια σταθεροππιηθουμε, αν θελει το βημα παραπανω ας φερει Βαλβερδε (κλαιω).

Το θέμα είναι να μείνει ένας προπονητής και επιτέλους να αναλάβουν τις ευθύνες τους αυτοί που πρέπει. Γιατί καλά διαβάζουμε τώρα θετικά για τον Χιμένεθ, αλλά τέλος Γενάρη αν έχει πέσει ξύλο στο πρωτάθλημα, που με βάση το προγραμμα μας δεν είναι κ απίθανο θα διαβάζουμε αλλα. Εγώ όπως έχω ξαναγράψει πραγματικά δεν ασχολούμαι με το ποιος κάθεται στον πάγκο όταν σε όλα τα υπόλοιπα η ΠΑΕ λειτουργεί σαν ομάδα του Κουγια. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Vagos21 said:

Το θέμα είναι να μείνει ένας προπονητής και επιτέλους να αναλάβουν τις ευθύνες τους αυτοί που πρέπει. Γιατί καλά διαβάζουμε τώρα θετικά για τον Χιμένεθ, αλλά τέλος Γενάρη αν έχει πέσει ξύλο στο πρωτάθλημα, που με βάση το προγραμμα μας δεν είναι κ απίθανο θα διαβάζουμε αλλα. Εγώ όπως έχω ξαναγράψει πραγματικά δεν ασχολούμαι με το ποιος κάθεται στον πάγκο όταν σε όλα τα υπόλοιπα η ΠΑΕ λειτουργεί σαν ομάδα του Κουγια. 

Ναι απλα ας το χωνεψουμε οτι λειτουργει σαν ομαδα Κουγια, ας σταματησουμε να ξαφνιαζομαστε καθε φορα και ας δεχτουμε τουλαχιστον ανθρωπους που αποδεδειγμενα ακομα και σε συνθηκες τετοιες μπορουν να φερουν αποτελεσματα. Εγω το χω χωνεψει πλεον, οποτε Χιμενεθ τιλ ντεθ. Τωρα αμα με ρωτουσες αν με ικανοποιει αυτο το μοντελο θα σου ελεγα πως προφανως και οχι (βασικα ο Μανολο μου αρεσει εγω θα τον κρατουσα μεχρι να γερασει δεν ειναι εκει το θεμα) αλλα δεν αποφασιζω εγω.

Link to comment
Share on other sites

Και κάπου εδώ να προσθέσω την πηροφορια ότι Σακχοφ πολύ καλές σχέσεις (δεν θα πω κολλητός), του Βλανταν Ιβιτς. Και σε συνέντευξη που έχει δώσει πρόσφατα ο Βλανταν είχε εκφραστεί κολακευτικά αν θυμάμαι καλά. Αυτό για όσους παραξενεύτηκαν με την περίεργη αντίδραση του στην κόκκινη με τον Ουαρντα. Just saying

Link to comment
Share on other sites

Το να επιλέξεις προπονητή δεν είναι μια απλή υπόθεση. Το βιογραφικό του είναι ένα πολύ σημαντικό στοιχείο που μπορείς να διαβάσεις. Όμως παίζει ρόλο το υλικό που υπάρχει στην ομάδα και τον τρόπο παιχνιδιού που αρέσει να παίζει ο κάθε προπονητής. Το ποσό μπορεί να προσαρμοστεί στους παίχτες και πόσο μπορούν οι παίχτες στον προπονητή. Είναι σημαντικό να επιβληθεί στην αρχή και να αλλάξει ένα δύο βασικά πράγματα που μπορούν να γίνουν η αφορμή για να καταλάβουν όλοι ποιός κάνει κουμάντο. Χρειάζεται στήριξη από το αφεντικό. Χρειάζεται να δοκιμάζει πράγματα ανάλογα με το υλικό και ναι μπορεί να κρύβει τις αδυναμίες μιας ομάδας. Να δένεται με τους παίχτες αλλά να υπάρχει και μια αόρατη γραμμή που κανένας δεν μπορεί να περάσει. Να έχει τον πρώτο και τον τελευταίο λόγο για τις μεταγραφές σύμφωνα με το μπάτζετ. Να εμπνέει και να κάνει τους παίχτες του να τον εμπιστευτούν. Να μπορεί να διαχειρίζεται τους δύσκολους χαρακτήρες και να γεφυρώνει τις αποστάσεις μεταξύ των διαφορετικών groups παιχτών. Και τόσα άλλα.

Αν κάποιος βρει εύκολα κάποιον που να ταιριάζει με την ψυχοσύνθεση του κλαμπ για να του δώσει τα κλειδιά για τρία χρόνια εγώ θα ήμουν σύμφωνος.

Μόνο ο Πογιέτ και ο Χιμένεθ ταιριάζει στο προφίλ. Έχουν και παραστάσεις από Ελλάδα. Ο Πογιέτ ήταν και λίγο απότομος παλιά και αυτό μένει μέσα μας. Θα έρθει μετά. Εδώ θα ήμαστε.

Μανόλο καλώς ήρθες.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Τον Σάκχοφ, ο Ιβιτς τον ξέρει πολύ καλύτερα, αφού τον είχε υπό τις οδηγίες του για σχεδόν έναν χρόνο στα πρώτα βήματα της καριέρας του και το 2017 πανηγύρισαν μαζί το Κύπελλο Ελλάδας.

«Τον είχα παίκτη, τα 3 χρόνια του στον ΠΑΟΚ συνέπεσαν με τα 3 κορυφαία χρόνια στην ιστορία του συλλόγου, κατέκτησε ένα πρωτάθλημα και 3 κύπελλα. Είναι ένα 8άρι που σκοράρει. Ικανός στα στημένα, μπορεί να έρθει από τη δεύτερη ζώνη και να αποτελέσει απειλή».

Ομως τα θετικά του 6 φορές διεθνή Ουκρανού, σύμφωνα με τον manager της Γουότφορντ, δεν σταματούν μέσα στις τέσσερις γραμμές.

«Είναι πολύ σημαντικός όσον αφορά την πειθαρχία της ομάδας, είναι καλός για τα αποδυτήρια. Εχω τα καλύτερα να πω για τον Σάκχοφ, ήθελα να τον φέρω στο Ισραήλ. Είναι ένας ποδοσφαιριστής που παίζει και σκέφτεται πάντα ομαδικά».

Είναι πιο δυνατός στο δημιουργικό ή στο αμυντικό κομμάτι του παιχνιδιού;

«Τα δουλεύει και τα δύο, συμμετέχει και στα δύο. Είναι πολύ ομαδικός, έχει μεγάλη σημασία αυτό. Στα 3 χρόνια του στον ΠΑΟΚ έβαζε 5-6-7 γκολ».

Μπορεί κανείς να πει ότι σε αυτή την ηλικία δεν πρόκειται να βοηθήσει;

«Εχει πράγματα να δώσει στην ΑΕΚ. Τα 30 του χρόνια δεν είναι κάτι αρνητικό, αντίθετα, είναι μόνο θετικό, βρίσκεται στην καλύτερη ηλικία».

Οπως με τον Λιβάι, ο Βλάνταν έπρεπε να βρει ψεγάδι και στον Σάκχοφ.

«Αν έχει κάτι αρνητικό; Δεν είναι γρήγορος, όμως την ταχύτητα που μπορεί να του λείπει, την καλύπτει με το μυαλό. Ολα σε έναν ποδοσφαιριστή εξαρτώνται από το μυαλό. Αν σκέφτεται γρήγορα, το καλύπτει αυτό. Δεν αγωνίζεται στα πλάγια για να είναι απαραίτητο να διαθέτει ταχύτητα, δεν χρειάζεται να την έχει. Είναι ένα καθαρός box-to-box μέσος, δεν είναι γρήγορος, όμως δεν είναι και αργός».

Link to comment
Share on other sites

Και επειδή δυστυχώς στον πλανήτη ΑΕΚ όσο περνάει ο καιρος μαθαίνουμε και περισσότερα πράγματα δεν θα μου φανεί περίεργο το σενάριο Μπουκοφσκι όπου ο Ίλια στήριζε φαινομενικά Καρερα και δεν είχε τυχαία έτοιμη λύση για τον πάγκο, ενώ ταυτόχρονα κάτι Κριστισιτς και Σακχοφ κρεμαγαν στον αγωνιστικό χώρο. Όταν ακούς κιόλας ότι παραλιγο το καλοκαίρι να χαθει ο Μιται γιατί ο Ίλια ήθελε να φέρει άλλο πιτσιρικά ξένο στη θέση του, τότε αρχίζεις να υποπτεύεσαι ότι δεν είναι όλα ιδανικά και όπως τα φαντάζεσαι. Και βέβαια όλα ξεκινάνε από την ακυβερνησία της ομάδας και τη χαλαρότητα της 

Link to comment
Share on other sites

Ήθελε δλδ επίτηδες να γράψει στο βιογραφικό του ότι απέτυχε στην ΑΕΚ? Ή λες ότι απλά έφτιαχνε την ατζέντα του? 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το γεγονός ότι και τα δύο αδέλφια βρέθηκαν σχεδόν ταυτόχρονα άνεργα εμένα μου μοιάζει ότι θα πάνε γρήγορα σε μια ομάδα πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω. Ότι μαθαίνω λέω. Κάποιος μπορεί να σκεφτεί ότι ήθελε να βολέψει τον αδερφό του αφού έφταναν τα πράγματα στο απροχώρητο και κάποιος άλλος ότι έπαιρνε μίζες από μεταγραφές 

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τις μιζες και τις μεταγραφες εχει ακουστει σχεδον για ολους του ΤΔ που ειχαμε. νισαφι πια. Ολοι θελουν να φανε τον μεγαλο 

Και εδιωξε γαιτο τον λογο και Μιλοβανοβιτςμ Ντε Μπαρτολο, Ματιασεβιτς κτλ 

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τον Σάκχοφ ο οποίος μου άρεσε στον ΠΑΟΚ σε εμάς κάτι δεν μου αρέσει. Και αν ήταν να διαλέξω ανάμεσα σε Σάκχοφ και Μαουρίτσιο που ήταν ελεύθερος θα επέλεγα ΣΙΓΟΥΡΑ τον δεύτερο.

Και φυσικά ΜΟΝΟ σε εμάς παίζει έναν παίχτης της ομάδας να διατηρεί στο Ίνστα του φωτογραφίες που σηκώνει τίτλο με αντίπαλο κλαμπ.

Σε οποιοδήποτε άλλη ομάδα στη Ελλάδα θα είχε γίνει μανούρα. Εδώ όλα καλά. 

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Bukowski said:

Καλα και ο Λιπι εχει γυρισει και ο Μουρινιο και ο Ζινταν και ο Ντελ Μποσκε και ο Καπελο και γενικα ΟΚ συμβαινει. Βεβαια εμεις το χουμε παραγαμησει συμφωνω. Εγω θα κρατουσα τον Μανολο σιγουρα ως το 2022 και βλεπουμε. Κανεις δεν θα χει προβλημα. Πλην του Μελισσανιδη που εχει αγχος μηπως ο κοσμος γουσταρει τον Μανολο περισσοτερο απο αυτον και κομπλεξ επειδη τον εφερε ο Αδαμιδης. Ε ας χωνεψει πως ο κοσμος θα αγαπαει παντα τον Μανολο περισσοτερο και πως ο Αδαμιδης ηταν μεγας μυστης του αθληματος μπροστα του να παμε παρακατω. Τρεις φορες ανελαβε την ΑΕΚ ο Μελ (κατα τα αλλα μας πειραξε η επιστροφη προπονητων, οταν ο Προεδρος εχει επιστρεψει τρεις φορες) και τις δυο που κληθηκε να επιλεξει μαλακιες εκανε στο θεμα προπονητων. Ε ας κρατησει τον Μανολο που τουλαχιστον θα μας εχει δεδομενα ανταγωνιστικους. Και αφου για 2-3 χρονια σταθεροππιηθουμε, αν θελει το βημα παραπανω ας φερει Βαλβερδε (κλαιω).

Και ο Βαλβερδρ επιστροφη ειναι...στα τηλεφωνήματα 

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω απορώ γιατί δεν πήραμε τον Μαουριτσιο. Καταρχήν έχει περάσει χιαστό, είναι ταμάμ. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

 Να γυρίσει ο Λυμπε που δεν έπαιρνε μίζες Μητσαρα, μην στα τρώνε τα λαμόγια οι Σέρβοι (που εσυ φέρνεις βέβαια)

Εχουμε πήξει στις δικαιολογίες για να διώχνει κοσμο να αποπροσανατολίζει τον κοσμάκη από την αφεντομουτσουναρα του. Παρολα αυτά του πρότεινε δημόσιο -υπαλληλική θέση βέβαια του Ίβιτς. Αν δεχόταν τις ξέχναγε τις μίζες δλδ; 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Bukowski said:

Ναι απλα ας το χωνεψουμε οτι λειτουργει σαν ομαδα Κουγια, ας σταματησουμε να ξαφνιαζομαστε καθε φορα και ας δεχτουμε τουλαχιστον ανθρωπους που αποδεδειγμενα ακομα και σε συνθηκες τετοιες μπορουν να φερουν αποτελεσματα. Εγω το χω χωνεψει πλεον, οποτε Χιμενεθ τιλ ντεθ. Τωρα αμα με ρωτουσες αν με ικανοποιει αυτο το μοντελο θα σου ελεγα πως προφανως και οχι (βασικα ο Μανολο μου αρεσει εγω θα τον κρατουσα μεχρι να γερασει δεν ειναι εκει το θεμα) αλλα δεν αποφασιζω εγω.

Το προβλημα δεν ειναι αν μας αρεσει ο Μανολο ή οχι.Ολοι τον στηριζουμε, εδω τουλαχιστον.Το προβλημα ειναι επειδη λειτουργουμε καφενειακα, Μανολο τιλ ντεθ δεν προκειται να υπαρξει ακομα και αν ξανααποδειχτει Κλοπ, και το ξερουμε ολοι αυτο.Ραβε ξηλωνε δουλεια να μην μας λειπει.Δηλαδη το βλεπεις πλεον το πραγμα αρχισα κι εγω τις τρολιες.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, nikos said:

 Να γυρίσει ο Λυμπε που δεν έπαιρνε μίζες Μητσαρα, μην στα τρώνε τα λαμόγια οι Σέρβοι (που εσυ φέρνεις βέβαια)

Εχουμε πήξει στις δικαιολογίες για να διώχνει κοσμο να αποπροσανατολίζει τον κοσμάκη από την αφεντομουτσουναρα του. Παρολα αυτά του πρότεινε δημόσιο -υπαλληλική θέση βέβαια του Ίβιτς. Αν δεχόταν τις ξέχναγε τις μίζες δλδ; 

Δεν ακουσα για μζες εγω. Οτι διαβσα εδω που γραφουν καποιοι. Αν ειχε υποψια για μιζες ο τιγρης δεν θα του εκανε προταση, Εξαλλου οποιον και να εχει βαλει στις θεσεις αυτες ολους τους εχουμε βγαλε μιζαδορους, Το ιδιο εγραφαν και για τον Σερβοελληνα, Οποιος περασε κατηγορηθηκε για μιζες εκτος του Λυμπε 

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unfeatured this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×