Jump to content

Ίλια Ίβιτς


George_D
 Share

Recommended Posts

20 hours ago, Vargas21 said:

Το δεδομένο είναι ότι ο Σέρβος τεχνικός διευθυντής θέλει μία ή δύο πωλήσεις στη χειμερινή μεταγραφική περίοδο, ώστε να προκύψουν έσοδα και να μικρύνει η… τρύπα της φετινής σεζόν με την απώλεια εσόδων από τον ευρωπαϊκό αποκλεισμό.

Εσοδα εξοδα Τιγρη μαγους ηθελες και total football δεν σου αρεσαν οι προκρισεις στην Ευρωπη 

Με λιγα λογια ειμαστε μεσα φετος 

Και τα οποια εσοδα απο τις πωλησεις να πανε στα πομολα του γηπεδου.

Γνωμη μου

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Bluesman said:

Ο Βασίλης Βέργης αναφέρθηκε σε ένα περιστατικό.

Όταν είχε έρθει ο Μοντανιέ, με την ΑΕΚ τότε να έχει Αραβίδη στην επίθεση, Κολοβέτσιο, Άρθο στην άμυνα κλπ. τον ρώτησε δύο φορές ο Μελισσανίδης αν η ΑΕΚ θα πάρει το πρωτάθλημα και δεν έλαβε απάντηση..

Παλι καλα γιατι δεν ηρθε αυτος και καπως ετσι κατεληξε ο μανολο στην ΑΕΚ μετα τον κετσπαγια και τον μοραις...και αυτος πηρε πρωταθλημα με το ιδιο μπατζετ που λεγαν οι καποιοι οχι....αλλα βλεπεις καποιος ηταν αχαριστος και ηθελε ουζουνιδηδες.... που θα ταν η ΑΕΚ μας σημερα αν στηριζε τον μανολο οπως επρεπε ο μελ δεν ξερω αλλα εχω λογους να πιστευω οτι θα διεκδηκουσε και τα δυο πρωταθληματα περυσι και φετος....αλλα καποιος ηθελε τοταλ φουτμπολ...

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Ίλια αν κάνεις και τις 3 μεταγραφές που γράφουν ότι κυνηγάμε τότε σου βγάζω το καπελο

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, George_D said:

Ίλια αν κάνεις και τις 3 μεταγραφές που γράφουν ότι κυνηγάμε τότε σου βγάζω το καπελο

Παντα ετσι λεγαμε παμε για 3 παικτες και στο τελος παιρναμε τον εναν μονο. 

Link to comment
Share on other sites

Η μονη καπως ρεαλιστική ελπίδα είναι να κάνει μια πώληση και τα λεφτα να πάνε σε αποζημειωσεις και μεταγραφες (και όχι σε στιλβωτηρια), να αλλάξει 3-4 παίκτες με αυτόν τον τροπο. 
Διαφορετικα μην περιμένουμε κάτι σοβαρό, δεν βγαινει αυτος που κάνει τον ταμεία.

 

υγ. Μπάρκας, Λιβαγια, Γαλανόπουλος, Μανταλος οι μόνοι που εχουν καποιες πιθανότητες να πωληθούν.

Link to comment
Share on other sites

Απο αυτους που εχουν μπει στη βιτρινα για πωληση ο μονος που θα ημουν οκ σε παραχωρηση θα ηταν ο Γαλανοπουλος.

Ολοι ξερουμε οτι εαν φυγει καποιος εκ των Μπαρκα ή Λιβαγια οι αντικαταστατες τους θα ειναι ο Τσιντωτας και καποιος επιπεδου Μασουντ.

Δεν ειμαστε για πωλησεις εκτος κι αν εχει το ελευθερο ο Ιβιτς να κινηθει στην αγορα με τα εσοδα απο τις πωλησεις. Προσωπικα το θεωρω αρκετα δυσκολο να πεσουν σοβαρα χρηματα στο αγωνιστικο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Από την μύγα ξύγκι πάμε να βγάλουμε.

Εδω έχουμε διαβάσει επανειλημμένα ότι αν πουληθεί ο Μπάρκας θα παιξει ο Τσιντώτας, μονο στην ΑΕΚ του γυφτου διαβάζεις τέτοια πραγματα.

Παντως όπως είσαι τώρα και διαβάζοντας στα ρεπορτάζ για Τσιτσιρετηδες καταλαβαίνεις ότι μάλλον δεν παίζει σάλιο. Ποσο μάλλον όταν ξοδεύτηκες για να μην μείνεις με τον Κωστενογλου.

Εδω 1 ολόκληρο μήνα το καλοκαίρι δεν πήρες στοπερ, ειχες ξέρω ´γω αυτόν τον Μπα που αυτοπροτεινόταν και δεν μπορούσες να τον παρεις. Και παιζεις τώρα με τον Σβαρνα.

Link to comment
Share on other sites

Ο επενδυτης δεν ελεγε περσι στους δημοσιογραφους οτι ανεξαρτητα απο τα εσοδα απο την Ευρωπη εχουμε 2 εκατομμυρια κερδος σαν εταιρεια;

Πως δεν εχουμε σαλιο τωρα ξαφνικα; Να δεχτω την αποζημιωση του Καρντοσο, αλλα αν δεν κανω λαθος παιζει να χαμε μειωση του αγωνιστικου μπατζετ σε σχεση με περσι. ?

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Οταν παιρνεις απο την μια τσεπη και τα βαζεις στην αλλη τοτε θα εχεις ελλειμα. Εμεις τα βαζουμε στο γηπεδο και δυστυχως δεν ξερουμε ποσα βαζει. Συμφωνω με το σκεπτικο να βαζεις με δικα σου εξοδα απο πωλησεις μπονους κτλ για να κανεις γηπεδο αλλλα εμεις το εχουμε τερματισει το λεβελ. Παρατησαμε την ομαδα και ολα τα βαζουμε στο κατασκευαστικο. Και αυτο σου στοιχισε εσοδα του Europa φετος 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν νομίζω ότι παρατήσαμε τελείως την ομάδα, πχ με απλήρωτους δεν παίζεις. Όσες φακές προβλέπονται στα συμβολαια τις παίρνουν. 

Link to comment
Share on other sites

Και για να επανελθω Ιλια περιμενουμε στοπερ χαφαρα και εξτρεμ. Τιποτα λιγοτερο. Και αν πουλησεις και τον Μανταλο  θα εισαι σουπερ Και με 5Μ στην WBA ειμαστε συμφωνοι ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
30 minutes ago, nikos said:

Καρερα- Σιμανσκι με φακές.

Μπραβο αγόρι μου, πάντα σε πήγαινα.

Στη προηγουμενη θητεια του δεν ειχε εμπλακει στη επιλογη προπονητη νομιζω.Ο Σαντος ηταν επιλογη Ντεμη, για τον Φερερ δεν ειμαι σιγουρος.Μοιαζει να το εχει και για προπονητη.

Εμπιστοσυνη στον Ιβιτς οπως και να εχει.

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε ξέρει τη δουλειά απλά ξεχάστε τις καραβίες παικτών και ατσαλωθειτε με υπομονή γιατί δεν κάνει μεταγραφές για να κάνει ειδικά και με τα λεφτά που κινούμαστε. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kostas21 said:

Επιλογη του ηταν ο Φερρερ οπως κ ο Βαλβερδε που μας εριξε ακυρο.

Απλα επειτα ο Ντεμης εδωσε λευκη επιταγη κ ρολο μανατζερ αλα Φεργκι στον Σερα. (και καλα εκανε)

Δεν ημουν σιγουρος για τον Φερερ.Εχω την εντυπωση οτι εμεις ριξαμε ακυρο στον Βαλβερδε επειδη επιλεξαμε Φερερ.Για την ιστορια βεβαια ολα αυτα.Ο Ιβιτς την ξερει την δουλεια παντως.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AG21 said:

Είπαμε ξέρει τη δουλειά απλά ξεχάστε τις καραβίες παικτών και ατσαλωθειτε με υπομονή γιατί δεν κάνει μεταγραφές για να κάνει ειδικά και με τα λεφτά που κινούμαστε. 

Με τα λεφτα που κινουμαστε ειναι τρεις φορες πιο απαραιτητος.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

Και για να μην ξεχνιομαστε....

Ο "Σιμανσκι" του Λυμπε

alef.jpg

Και πιο μεγαλη ρητρα αν θυμαμαι καλα, νομιζω 1.8.

Εμεινε ομως το σηκωμα της μπαλας πανω απο το παικτη της Σελτικ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kostas21 said:

Τσου ο Βαλβερδε μας εριξε ακυρο κ στραφηκαμε στον Φερρερ επειτα, αλλα εννοειται μας εκατσε, αλλα ειμασταν ΤΟΣΟ μαλακες που τον κλεισαμε για 6 ετη κ τον απολυσαμε μετα απο 10 ματς.

Ειχα την εντυπωση οτι εμεις τελικα καναμε πισω στον Βαλβερδε.Δεν επιμενω, μαλλον εχεις δικιο.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Man Of Faith said:

Ειχα την εντυπωση οτι εμεις τελικα καναμε πισω στον Βαλβερδε.Δεν επιμενω, μαλλον εχεις δικιο.

Το ίδιο νομίζω έχει πει και ο κοντός ότι προτίμησαν την έμπειρη και δοκιμασμένη λύση. Σωστή επιλογή την συγκεκριμένη στιγμή. 

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, nikos said:

Καρερα- Σιμανσκι με φακές.

Μπραβο αγόρι μου, πάντα σε πήγαινα.

Μαζι σου σε ολα με Ιβιτς δεν τιθεται καν θεμα συγκρισης με τον νικοοο, αλλα καποιος πρεπει να πιστωθει και τους 2-3 μηνες πατερ που ουσιαστικα μας εχουν θεσει εκτος πρωταθληματος. Πιστευεις ηταν αποφαση Μελισανιδη;

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Rossi said:

Μαζι σου σε ολα με Ιβιτς δεν τιθεται καν θεμα συγκρισης με τον νικοοο, αλλα καποιος πρεπει να πιστωθει και τους 2-3 μηνες πατερ που ουσιαστικα μας εχουν θεσει εκτος πρωταθληματος. Πιστευεις ηταν αποφαση Μελισανιδη;

Ο Καρντοσο και οποιος τον εφερε σε εθεσαν εκτος πρωταθληματος και (πιο σημαντικο) Ευρωπης και οχι ο πατερ κατα τη γνωμη μου. Ο πατερ ηταν το αναγκαιο κακο που μπορει και ευχομαι να αξιοποιηθει και ως μαθημα για το ποιοι πρεπει να καθονται σε αυτον τον παγκο. 

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unfeatured this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×