Jump to content

La Liga 🇪🇸


MITSAKLAS
 Share

Recommended Posts

Μια χαρα ειναι η συμπεριφορα του, αλητρονι και προσπαθει να αντιγραψει και τον Μου. Το χει μυριστει το κολπακι.

Πολυ καλος ειναι τακτικα, αλλα τη μεγαλη κουπα την εχασε. Το πρωταθλημα επισης.

Θελω να δω τι θα προπονησει μετα.

 

μονο το Τσ Λ εχασε, στην τελευταια φαση. Εχει σηκωσει Γιουροπα, Σουπερ Καπ Ευρωπης, Κυπελλο Ισπανιας, Πρωταθλημα Ισπανιας, εφτασε τελικο Τσ Λ και πηρε και το Σουπερ Καπ Ισπανιας. Σαν να λεει, τι αλλο να κανω, σας εχω ξεφτυλισει 3 χρονια.... καραγκιοζακο ακομα δεν τον λεω, ελπιζω να μην καταληξει εκει. παντως πεταει ατακες

Link to comment
Share on other sites

Η Βαλενθια ομαδαρα ειχε τοτε.Μεντιετα,Ανγκουλο,Κιλυ,Ζαχοβιτς.Καυλεουροι.

 

Ο Σιμεονε αν καταφερει να μπει σφηνα και αυτη τη σεζον αναμεσα στους δυο,τοτε θα μιλαμε για τεραστιο προπονητη.

 

Μιλαμε τωρα για μεγαλες μεταγραφες τον Μαντζουκιτς και τον Γκριζμαν,οταν οι μεν εχουν εξεδρα Ισκο,Ντι Μαρια και οι αλλοι τριαδα μπροστα τη μεικτη κοσμου.

Link to comment
Share on other sites

Έκανε ουσιαστικές κινήσεις ο Σιμεονε. Έφερε Ομπλακ στη θέση του Κουρτουα, Γκριζμαν στη θέση των Αντριαν-Βίγια και τον Κροατη για αντι-Κόστα. Και κράτησε κέντρο και άμυνα.... Για να δούμε. Η Μπάρτσα φέτος δε με πείθει λόγω προπονητή λογικά φαβορί η Ρεάλ για τίτλο. Αν το πάρει ο Τσολος μεγάλος μάγκας

Link to comment
Share on other sites

πανε να βγαλουν τον Ενρικε, Πεπ νο2.... Εκτος του οτι δεν υπαρχει το ιδιο υλικο στην ομαδα (ο Πεπ ειχε τα παγκοσμια χαφ σε νεαροτερη ηλικια + αμυνα) ο αλλος ειναι τελειως πουθενας μεχρι τωρα προπονητικα. τον εμπιστευτηκανε στη Ρομα με νεο προτζεκτ και διοικηση και ουτε Ευρωπη τους εβγαλε.... Καλυτερα να κρατουσαν Τατα Μαρτινο...

Link to comment
Share on other sites

Με τιτίβισμα που κατέβασε σε δευτερόλεπτα ο Κολομβιανός ανακοίνωσε τη μεταγραφή του στη Ρεάλ

Link to comment
Share on other sites

Αν πηρανε και το Φαλκαο,αναμενεται τρελο ντομινο στα χασομερια των μεταγραφων.

Link to comment
Share on other sites

Θα καθισει ο Καριμ αναπληρωματικος του ομορφοπαιδου; Θα μου πεις και που να παει...

Link to comment
Share on other sites

Θα καθισει ο Καριμ αναπληρωματικος του ομορφοπαιδου; Θα μου πεις και που να παει...

 

Άνετα. Μα δεν έχει και άλλους striker η Real.

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Ο Μεθθι δεν εκανε εμετο σημερα? Κατι κατεβασμενα μουτρα παλι..xD

 

Οι αλλοι απο 0-2 καταφεραν να ισοφαριστουν σε 2-2,με ροζ φανελιτσες..

Link to comment
Share on other sites

και εκει παγκο θα σκουπιζει... τουλαχιστον ας τους αρπαξει οσα περισσοτερα μπορει.... Ht ειναι η Ρεαλ, νομιζα τελικο... θα το παρει και φετος παλι ο Τσολο και θα γελαμε

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Το φαγανε,ολικη ανατροπη 3-2 η σιοσεδαδ.xD

 

και αλλο,4-2.:bye:

Edited by Saxon21
Link to comment
Share on other sites

H πιο ανέκδοτο ομάδα στην ιστορία του ποδοσφαίρου, με κάποιον που κάποτε παλιά ήταν τερματοφύλακας, δύο αμυντικούς και όλους τους άλλους πάνω από τη σέντρα.

Link to comment
Share on other sites

Να παρει καναν επιθετικο ακομα η Ρεαλ και καμια ωραια χωριστρα, μην τυχον και δεν εχει εσοδα. Οσο για την ομαδα, ποιος τη γαμει; Ολο και καποιος Χαμες θα δεχτει να κανει το χαμαλη, στο τελος θα παιζει ο Κριστιανο Ροναλντο μπακ, θα συνελθει και θα λεμε παλι "Ρεαλαρα". Παραδειγμα προς αποφυγη ολο το πλανο και ολο το πανηγυρι.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο σου λεω, πανε και παιρνουν μονιμως μεσοεπιθετικους και η ομαδα εχει μεινει με αμυντικο χαφ το...Μοντριτς. Που στο διαολο θα χωρεσουν ολοι αυτοι που εχει μαζεψει και κυριως που θα ξαναβρεθει Ντι Μαρια να κανει το μαλακα και να παιζει εσωτερικος μεσος για να κανει "κουρσες" ο Μπεηλ;

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται οτι χαλιομουνα. Αλλα δε γινεται καθε χρονο να βαφτιζεις αμυντικο μεσο τον καθε Ντι Μαρια επειδη θες να πουλησεις φανελλες. Και φετος μπορει να το (ξανα)κανει αλλα δεν θα το κανουμε με το ζορι σωστο επειδη ετσι γουσταρει ο Φλορεντινο. Νισαφι με τις χωριστρες και τις φανελλες, να παρει και κανεναν αντιτουριστικο να κοβει. Δε θα ανατρεψουμε τους νομους της αγορας του ποδοσφαιρου και τους κανονες του παιχνιδιου επειδη θελει να πουλαει φανελλες ο Περεθ. Φτανει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έπαιζε αμυντικό χαφ ο Ντι Μαρία. Και σαν εσωτερικός χαφ βοηθούσε τον Ρονάλντο ο οποίος πήγαινε καθαρά σε θέση στράικερ, όχι τον Μπέιλ. Η ομάδα θέλει χρόνο για να δέσει γιατί και πάλι ο άξονας είναι καινούριος. Και θέλει κάτι καλύτερο από τον Πέπε και τον Μαρσέλο. Θα την βρεί την άκρη πάλι, ελπίζω μόνο να μην πάρει καιρό και έχει κι άλλα στραβοπατήματα το πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Τους εφταιγε ο Μουρινιο και δικαιωσαν τις κλικες για το 10ο.

Πιο γαυροι πεθαινουν εκει στη Μαδριτη.

Και η πλακα ειναι οτι σιγα σιγα ξηλωνουν και τα χαφ τους.

Αστείο το πέρασμα του Μουρίνιο από τη Ρεάλ.

Link to comment
Share on other sites

Καλά εννοείται ότι την μπάλα που είδα το 11-12 από την ομάδα του Μουρίνιο, δεν την ξαναείδα έκτοτε. Επίσης έχω διαλύσει την Μπαρτσελόνα το 12-13, αλλά όχι το 13-14. Τρομερή δουλειά και μεγάλη βελτίωση στους παίκτες ατομικά.

 

Το ρόστερ φέτος είναι καλό. Έχω τους holding midfielders μου Κεντίρα, Ιγιαραμέντι, έχω τους playmakers Μόντριτς, Κροος, έχω τους attacking midfielders Ροντρίγκες, Ίσκο. Μπροστά είναι γνωστά. Δεν είναι ούτε άνισα κατανεμημένο το ρόστερ, ούτε ο σχεδιασμός είναι εκτός του σύγχρονου και σωστού ποδοσφαίρου. Το θέμα είναι να γίνουν ομάδα όλοι αυτοί.

Edited by Epitaph21
Link to comment
Share on other sites

Αυτό πρέπει να ήταν δουλειά του Φλορεντίνο. Πήγε να πάρει τον καλύτερο νέο παίκτη του μουντιάλ και έδωσε τον Ντι Μαρία με την δικαιολογία ότι ζήτησε διπλασιασμό αποδοχών και δεν έκανε πίσω. Στην πλευρά του Μαρσέλο υπάρχει όντως πρόβλημα, όχι τόσο ατομικά αλλά και γιατί δεν τον βοηθάει και κανένας. Ο Ρονάλντο δεν προσεγγίζει την γραμμή του κέντρου και κάποτε υπήρχε ο Ντι Μαρία να βοηθάει, τώρα κανείς.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×