Jump to content

Champions League


GIANNHS
 Share

Recommended Posts

Η παράδοση λοιπόν που θέλει καμία ομαδα να μην παίρνει 2 σερι τσ.λ συνεχίζεται. Μάλλον ειναι η ωρα του κρ7 και του 10ου... ΜΑΚΑΡΙ να τους ξερανει ο Σιμεονε όλους, να πάει τελικό και να τους ρίξει ιστορική Φάπα. Περιμένω το αυριανό πως και πως.

Link to comment
Share on other sites

Περσι το τικι τακα εφαγε 7 απο την υπερομαδα του Χαινκες.

Φετος τρωει αλλη μια καλη ψωλια.

Εχω πιστη στο νομο περι φθορας των πραγματων και οτι αυτη η μαλακια θα πεθανει σημερα.

 

Μακαρι να τελειωνουμε με τη ΜΑΛΑΚΙΑ γιατι το χουν αρπαξει ολοι και το βλεπαμε παντου. Και στο μουντιαλ αυτη τη μαλακια θα φαμε στη μαπα μεχρι να καταλαβουν οτι ΔΕΝ υπαρχει αυτο το στυλ ποδοσφαιρου. Το εκανε η Μπαρτσελονα με 2 παγκοσμια χαφ με τρομερη χημεια και μια μαγιά παικτων που παιζανε μαζι απο 11 χρονων. Παιχταραδες οπως ο Τιτι, ο Ζλαταν και σια, δεν "κολλησαν" με το "πλανο". Γιατι αραγε; Διοτι μιλαμε για ΠΑΠΑΡΙΑ ΚΑΜΑΡΩΤΗ ΟΛΚΗΣ, τρις χειροτερης απο το συστημα του Babis O'Tennes.

 

Ζητω το 4-4-2.

Ζητω το ενα αμυντικο χαφ σε ολο το ματς,που του εχει βγει η γλωσσα στο 60.

 

ΠαμεΜάντουκα21

 

Κλαιω ρε

 

εισαι αδικος...

ειχαμε 63% κατοχη αφου....

 

Αυτος και ο Δωνης. Μιλαμε για την επιτομη του μαλακα. "Guardiola's way" και τ αρχιδια μας κουνιουνται. Πηγε και εκανε μια ΟΜΑΔΑΡΑ (οσο και να μισεις τους Γερμανους και το στυλ τους) περιγελο της ποδοσφαιρικης κοινωνιας.

 

 

Γελάει ο πλανήτης με το 80-20 κατοχή και 0 ευκαιρίες.

 

Ο ανθρωπος ειναι καταστροφεας. Τα εχω γραψει πολυ πριν φαει τα ντορτια απ τον Καρλετο. Μιλαμε για απατη ολκης και το πλεον αμυντικογενες και αντιτουριστικο ποδοσφαιρο ολων των εποχων. Το ποδοσφαιρο "κερδιζω τις μικρες ομαδες επειδη εχω ποιοτητα παικτων και ατομικα δεν μπορουν να ακολουθησουν το ρυθμο". Το εγραψε και ο Fermion: ο ανθρωπος ειναι Μπαγεβιτς. Μασκαρεμενο 4-4-2 σε 4-3-3 του κωλου με κεντρικο χαφ το Μαντουκα. Αυτα εκανε και ο Μπαστουνοκαταπιος στην ΑΕΚ και μαζευε σφαλιαρες καθε που επαιζε με σοβαρη ομαδα. Εκανε ετοιμη ομαδα που πετουσε φωτιες και ειχε εναν απο τους καλυτερους χαφ στον κοσμο, να παιζει με το Λαμ κεντρικο και να τρωει 4 παστελια μεσα στο Αλλιανζ Κλαρινα.

 

Ομολογω οτι το ευχαριστηθηκα το αποψινο, αν και ηθελα τελικο με Μου για να τον κουδουνιασει με 2 ευκαιριες και 0-2. Και να κοιταει ο καλοντυμενος τα στατιστικα, να βλεπει κατοχη 90% και 1267854335 ευστοχες πασες και να μην καταλαβαινει απο που του ηρθε.

 

Αποψε νικησε το ποδοσφαιρο.

Link to comment
Share on other sites

entuposiako skor, den exoun ksanaginei auta se imiteliko c.l. me tetoious terastious sullogous.

 

0-4 sto monaxo thn bayern? ok, mono kammia real einai gia auta (me proponhth italo k galouxhmeno sti milan fusika)

 

ok terastio psuxologiko avantaz h real gia to 10o, k as pesei sto mourinio. se dipla mats de 8a itan kan 8ema suzitisisis, alla se mono mats pou paizei k h tuxh megalo rolo exoun elpides kai h atletico k o mourinio.

 

k etsi i teleutaia omada me 2 sunexomena evropaika(89-90) sunexizei na einai h pio varia fanela tou evropaikou podosfairou, h milanara me ta 7 evropaika kai tis sxetika liges summetoxes sto prota8lhtriwn se sxesh me osa tis armozoun.

Link to comment
Share on other sites

Ο Πεπ σε όλες τις διοργανώσεις σε 35 νοκ άουτ έχει αποκλειστεί μόνο από Μανόλο Χιμένεθ, Μουρίνιο, Ντι Ματέο, Καρλέτο

 

ετσι ετσι.

Link to comment
Share on other sites

"Ήταν το καλύτερο εφετινό μας ματς. Μόνο αν οι παίκτες είναι τέλειοι, μπορείς να πανηγυρίσεις ένα τέτοιο αποτέλεσμα. Μετά από 12 χρόνια, η Ρεάλ έφτασε στον τελικό του Champions League και αυτό είναι πολύ καλό. Το πρώτο ημίχρονο ήταν φανταστικό. Αυτοί οι παίκτες μπορούν να κάνουν τα πάντα", ήταν το αρχικό σχόλιο του Κάρλο Αντσελότι.

 

Στη συνέχεια ρωτήθηκε γιατί δεν προστάτευσε τον Τσάμπι Αλόνσο που αντίκρισε κίτρινη και θα χάσει το μεγάλο τελικό. Η απάντηση του Ιταλού τεχνικού ήταν αποστομωτική, καθώς παρέπεμψε στον τελικό της Κωνσταντινούπολης με την Λίβερπουλ το 2005: "Να βγάλω αλλαγή τον Τσάμπι Αλόνσο στο 3-0; Το ματς δεν είχε τελειώσει και προσωπικά έχω εμπειρία από ματς που δεν τελείωσαν στο 3-0...".

Α, ρε τεράστιε Καρλέτο. Τεράστιε.

Link to comment
Share on other sites

Πήγε λοιπόν που λέτε ο Πεπ με όλη την αλαζονεία του πλανήτη πάνω του σε μια ομάδα που είχε 3 τελικούς σε 4 χρόνια και μια κατάκτηση ΤσουΛι που έπαιζε επί δύο σερί χρονιές το ομορφότερο και παραγωγικότερο ποδόσφαιρο στην υφήλιο και λίγο-πολύ τους είπε, εντάξει μωρέ κάτι έχετε κάνει, αλλά τώρα θα σας μάθω ποδόσφαιρο και μάλιστα το ποδόσφαιρο του 22ου αιώνα.

Και τσίμπησε τετράμπαλο. Keep training Pep...

Link to comment
Share on other sites

H άμυνα που παίζει ο Καρλέτο με το ταμπούρι που παίζει το νούμερο έχει όση σχέση έχει η Κοζάνη και η Λοζάνη.

Link to comment
Share on other sites

Α, ρε τεράστιε Καρλέτο. Τεράστιε.

 

:no: Μαλλον μαλακια εκανε και δεν τον αλλαξε....

Link to comment
Share on other sites

δε φταιει κανενας Πεπ για τη χθεσινη εμφανιση και ηττα της Μπαγερν................

 

10252009_816297838400392_4327207193416789513_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

εγω το εργο το εβλεπα, γιαυτο και πονταρα στο 1-3 ακριβες σκορ. Οπως ειπα και παλιοτερα, ομαδες που παιζουν ή τελος παντων προσπαθουν να παιξουν τικι-τακα, δε γινεται να τις αντιμετωπισεις διαφορετικα, οσον αφορα την αμυντικη τακτικη. αυτο εχει καθιερωθει την τελευταια 5ετια με παραδειγματα την Ιντερ που απεκλεισε την Μπαρτσελονα, κατι ζευγαρια Τσελσι - Μπαρτσελονα με Μου και ΝτιΜατεο στον παγκο, το χθεσινο... με εξαιρεση το περσινο Μπαρτσα - Μπαγερν διοτι η περσινη Μπαγερν ηταν διαστημικη και η Μπαρτσα εκλεινε τον κυκλο της. Ομως, περα απο την αμυντικη λειτουργια, καλο ειναι να εχεις και ενα πλανο για το πως θα βγεις στην κοντρα οταν κερδισεις τη μπαλα. και αυτο χθες η Ρεαλ το εκανε τελεια, με αποκορυφωμα το 3ο γκολ. Διοτι μπορει τα 2 πρωτα γκολ να ηταν απο στημενη φαση, αλλα αυτο δε σημαινει πως δεν ειχε πλανο να επιτεθει με ΚΡ7 Μπειλ, Ντιμαρια, Μοντριτς. εχοντας και τις μακρινες μπαλιες του Αλονσο εδενε το γλυκο. Ο Μου δεν το εκανε αυτο στη Μαδριτη. Ναι μεν εστησε καλα την ομαδα πισω αλλα μπροστα δεν υπηρχε κανενα απολυτως πλανο. Διοτι αν ειχε, θα το επαιρνε το ματσακι. Ο Τορρες ηταν σε εξαιρετικη κατασταση μαζι και ο Γουιλιαν. Αλλα τον ενδιεφερε να μην χασει... Περιμενω και το αποψινο, διοτι το 0-0 του πρωτου αγωνα ειναι πολυ πονηρο σκορ και αν σκοραρει η Ατλετικο μετα θα αλλαξουν πολλα κατα τη διαρκεια του ματς

Link to comment
Share on other sites

σορρυ αλλα εγω δεν ειδα διαφορα.

Διπλη ζωνη ηταν και τα δυο, με behind the ball defence.

Που ειδες την τιτανια διαφορα? Iδια αμυντικη διαταξη με της Τσελσι στο Ανφιλντ ειχε.

Η διπλη ζωνη στο υψος της περιοχης. Οι γραμμες πολυ κοντα και pressing στο δικο τους κουτι.

Φυσικα εχει ικανοτερο ροστερ ιδιως μπροστα ειναι μερονυχτα. Αλλο να χεις willian και αλλο ΚΡο. Αλλο να χεις Μπα και αλλο Μπενζεμα. Αλλα η στρατηγικη ηταν ιδια. Διαολε 30% κατοχη ειχε. Με 2 πασες εκανε counter. Αλλα οκ αλλο να σου κανει πασα ο Αλονσο και αλλο ο Ματιτς.

 

o Ιταλός αμύνεται για να πάει η μπάλα στα χαφ του και από εκεί να σπάσει σε Κριστιάνο ή Μπέιλ, να ανεβαίνει σαν τρέιλερ ο Ντι Μαρία είτε από το κέντρο, είτε από τα πλάγια αν συνέκλιναν οι άλλοι και να βγάλει φάση.

Ο άλλος εδώ και κάποια χρόνια αμύνεται για να πάρει την μπάλα και με επική γιόμα να βρει κάποιον (όποιον να 'ναι) και ότι του κατεβάσει το κεφάλι (του κάποιου) να κάνει. Οι τριαντάρες και οι σαραντάρες του Οζίλ και του Τσάμπι Αλόνσο επί νούμερου, έχουν γράψει ιστορία.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να πω ότι εξεπλάγην με το σκορ. Τα τελευταία χρόνια είναι τέτοιο το επίπεδο στις μεγάλες ομάδες που αν κάτι δεν σου πάει καλά κινδυνεύεις να γίνεις Monica Belluci στο Irreversible.

Link to comment
Share on other sites

Η Ρεαλ εχει τρανταχτες αδυναμιες στην αμυνα,αλλα ο μαλακας ο Πεπ με τον τροπο που επαιξε δεν θα τις εκμεταλλευοταν ουτε σε 4 παιχνιδια.Δηλαδη αυτη η ηλιθια προσεγγιση βγαινω και κανω το παιχνιδι μου οπως και να χει ειναι για τα οπαδικα εξωφυλλα και για να καβλωνουν οι ρομαντικοι.Τρανταχτο παραδειγμα ο τελικος του 11,οπου θα εκανες το παιχνιδι σου απεναντι σε καβλωμενους Τσαβι και Ινιεστα με τον Παρκ και τον Βαλεντσια.

ΠΡΟΦΑΝΩΣ και πρεπει να προσαρμοσεις το παιχνιδι σου αναλογα με το ποιον εχεις απεναντι σου.Δεν βαζεις 1 αμυντικο χαφ με Ρεαλ και αρχιζεις να παιζεις κοροιδο,γιατι οι αλλοι εχουν ΧΑΦΑΡΕΣ και μπροστα 2 σπριντερ αθληταραδες που θα σε ξεκωλιασουν.

Ο Μουρινιο εχασε 2 φορες στα ημιτελικα με Ρεαλ γιατι πρωτον αυτο που λεει ο Κωστας,οτι το τσιρκο τον καταπιε.και δευτερον γιατι η Μπαγερν και η Ντορτμουντ σπεκουλαραν χοντρα στην αμυνα της Ρεαλ.Αρμπελοα.Ραμος,Πεπε.Εκει θα χτυπησω γιατι αν περιμενω να περασω απο Αλονσο,Μοντριτς και Κεντιρα θα φαω ψωλια.

Γι αυτο ο Χαινκες το 2012 ανεβαζε Λαμ και Αλαμπα να παιζουν στα 5 μετρα απο Ριμπερι και Ρομπεν και γι αυτο ο Κλοπ περσι περναγε τη μπαλα στον Λεβαντοφσκι που ειχε διπλα του Ροις και Γκετσε.Προπονηταρα ο Μουρινιο,αλλα παιζει και ο αντιπαλος.

Ε φετος ο Πεπ θεωρησε εξυπνο να ΜΗΝ κανει το ιδιο με τη Ρεαλ να εχει την ΙΔΙΑ αμυνα.Οκ πηγε για το παιχνιδι του,οκ εφαγε 4 και ακομα εκανε πασουλες.Τοσο μαλακας.

Link to comment
Share on other sites

Το έπος ήταν ότι με το σύστημά του κατάλαβε ότι πήγαινε να ξεφύγει το κοντέρ και κάπου στο 60 βάζει Μαρτίνεθ ο μαλάκας xD

Link to comment
Share on other sites

Απειρο ρισπεκτ στον μεγαλυτερο προπονητη της τελευταιας 25ετιας,αλλα μετα μην λεει εχω σηκωσει λιγα ΤσΛ.

Οκ το 09 με Τεβες,Ροναλντο και Σκοουλς βγες παιξε στα ισα.Το 11 ομως με Καρικ,Βαλεντσια και τον Κορεατη πηγαινες γυρευοντας.Ολοι χτυπιομασταν οταν το βλεπαμε.

Και οι μεγαλοι κσνουν λαθη.

Link to comment
Share on other sites

Άντε και μια κουκούνα στον τελικό του κυπέλλου, να μας αδειάζει τη γωνιά ο περίεργος.

Και παραίτηση αυτών που τον έφεραν.

Link to comment
Share on other sites

1-1 το ματσίδι. ΠΑΜΕ ΜΩΡΗ ΑΤΛΕΤΙΚΟ!

 

υγ. ο χουαν ο φραν την ασσίστ παρακαλώ. :P

Link to comment
Share on other sites

πρωτη φορα βλεπω στη ζωη μου να τρωει κιτρινη

παικτης που παει να εκτελεσει πεναλτι...

 

Εγω παλι πρωτη φορα βλεπω παιχτη να μανουριαζει με το χορταρι.

Δεν πολυμπαινω κιολας στο τοπικ μην μας χυσει κανας Αδης..

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×