Jump to content

Μεταγραφές - Αποχωρήσεις: Ιανουάριος 2020


George_D
 Share

Recommended Posts

Για να έχουμε ένα μέτρο σύγκρισης ο Κουτρονε πήγε Φιορεντίνα με 3Μ δάνειο και 15Μ μετά από 18 μήνες. Όσα έδωσε στην Μίλαν η Γουλβς . Τώρα αν εσείς πιστεύετε ότι ο Ποντενσε είναι πιο ακριβός από τον Κουτρονε ε τότε ο Μάνταλος κοστίζει 12Μ 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, SpiRos said:

31 χρονών παίχτης ούτε έχει ούτε πρόκειται να απασχολήσει την ομάδα εκτός κι αν είναι όνομα. (για τον τούρκο αυτό)

@Skepastos Πολύ μετριότητα για μένα ο Nikolics. Σίγουρα δεν έχουμε τέτοιον επιθετικό, αλλά χρειάζεσαι χαφ για να του δίνουν την ασίστ μέσα στην μεγάλη περιοχή. Ταχύτητα δεν έχει, τρίπλα δεν έχει, τελείωμα έχει. Βέβαια τα στάνταρ της ομάδας κάπου εδώ είναι πλέον, να βλέπουμε μετριότητες ως καλές λύσεις, δεν διαφωνώ. Αλλά ας πούμε εγώ θα προτιμούσα τον Németh για παράδειγμα που είχε περάσει ένα φεγγάρι από εμάς και είναι επίσης ελεύθερος αυτή την εποχή μετά το MLS. 

Σίγουρα την ξερεις καλύτερα την αγορά εκεί, είπα είναι τύπου Μπλάνκο. Για μένα χρειάζεται και ένας τέτοιος επιθετικός, να σου κάνει τη μισή ευκαιρία γκολ. Η ομάδα ξεχνάνε κάποιοι πως και να μη φύγει ο Ολιβέιρα θέλει επιθετικό. Για μένα οι παίχτες σου πρέπει να είναι διαφορετικού στυλ. Π.χ να έχω έναν τύπου Ολιβέιρα να μπορεί να παιξει και έξω από το κουτί αλλ να έχω και τον fox in the box...

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Skepastos said:

Η ομάδα ξεχνάνε κάποιοι πως και να μη φύγει ο Ολιβέιρα θέλει επιθετικό. 

Συμφωνω 100%.Το εχω γραψει αρκετες φορες πως θελουμε ενισχυση και σε αμυνα και στο κεντρο και στη θεση του φορ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, mobster21 said:

Πορτογάλος ο Ολιβέιρα. Πορτογάλος ο Μέντεζ. Ο οποίος έχει πολλούς Πορτογάλους σαν μάνατζερ. Η ομάδα επίσης έχει πολλούς Πορτογάλους. Υπάρχει κάπου μια βάση.

Το να θέλει τώρα ο χοντρός να βάλει τον Μελισσανίδη στο κόλπο και να πουλάει η ΑΕΚ και όχι η ομάδα του μου μοιάζει κάπως μεταξύ μας.

Δάκτυλος χοντρού για να κάνει κονέ ο δικός μας με κορυφαίο μάνατζερ οκ τον ευχαριστούμε αν και δεν δείχνει ερασιτέχνης σε τέτοια.

Δεν γίνονται αυτά.

Αλλού είναι η βάση. Μπορεί να είναι και στον Καρέρα. Μπορεί στον Ίβιτς. Μπορεί λόγω Πορτογαλίας. Μπορεί λόγω καλών εμφανίσεων παίχτη. Πάντως σίγουρα όχι χοντρός στην μέση. 

Ενταξει. Καλα όλα αυτα, δεν λεω. Αλλα.....

 

24 εκ για ποντενσε και κατω απο 4.8εκ για Ολιβειρα; Οι δηθεν ψαγμενοι θα πουν οτι και τα δυο ποσα αντιστοιχουν στο 80% της ρητρας (30 και 6 εκ αντιστοιχα).

Με συνολο ~30εκ, η γουλβς, μπορει να βρει πολυ καλυτερους των ποντενσε και ολιβειρα, και για τις δύο θέσεις εννοειται. Όποτε η δυσπιστία μου αν θες αρχίζει απο εκεί.

Στη συνέχεια, το "νεο" μαθευτηκε απο αρδ του ολυμπιακου, τον νικολακοπουλο. Οτι εκτος απο τον "σιγουρο" παικταρα των 5 ηπειρων Ποντενσε - που ο αρχιπροεδρος το σκεφτεται ακομα αν θα πει το ναι γιατι θελει 30 ακατεβατα-, εγινε και μια προτασουλα, να ετσι μικρη στον ολιβειρα αλλα κατω απο τη ρητρα. 80% και στους δυο βεβαια γιατι ειναι policy της γουλβς για τις διαπραγματευσεις....

 

Εχω λοιπον μια δυσπιστια απεναντι στα κατα τη γνωμη μου ανυπαρκτα (ή αν θες καταμαυρα) απιθανοεκατομυρια του ποντενσε και την δυσκολια να δωσει 1.5 μυριο παραπανω η γουλβς να παρει αμεσως τον ολιβειρα (αφου τον θελει υποτιθεται). Ο χοντρος ειτε πει ναι ειτε πει οχι κερδισμενος βγαινει απο το ολο σκηνικο.

 

Προς το παρον ομως και οπως βλεπεις απο τις αντιδρασεις ενθεν κακειθεν, λειτουργει αρνητικα για την ΑΕΚ.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, flavius said:

Όσο παιρναει ο καιρος, τοσο πιο πολυ βρωμαει δακτυλος χοντρου. Αν δεν γινει η μεταγραφή του ποντενσε (που υποτιθεται είναι η πιο σιγουρη και ο τυπος ειναι με το ενα ποδι στους λυκους) θα σιγουρευτω ακόμη περισσοτερο. Κάτσε να κυλήσει και θα δουμε...

 

Εδιτ: Επίσης ξαναλέω οτι οι αρδ της ΑΕΚ πρέπει να είναι πολύ προσεκτικοί όταν λένε κάτι το οποιο τους το μετέφεραν (σε αντιθεση με κάτι που ξέρουν οι ιδιοι).

Αυτά που λέει ο Αρναούτογλου πχ στο σπορτ24 δεν νομίζω οτι τα ξέρει από πρώτο χέρι.

 

Στο τελευταίο που λές και απο προσωπική εμπειρία ο αρναούτογλου δε βγάζει πράγματα απλα για να τα βγάλει , γιαυτό και είναι black list απο το μεγάλο...

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, flavius said:

Ενταξει. Καλα όλα αυτα, δεν λεω. Αλλα.....

 

24 εκ για ποντενσε και κατω απο 4.8εκ για Ολιβειρα; Οι δηθεν ψαγμενοι θα πουν οτι και τα δυο ποσα αντιστοιχουν στο 80% της ρητρας (30 και 6 εκ αντιστοιχα).

Με συνολο ~30εκ, η γουλβς, μπορει να βρει πολυ καλυτερους των ποντενσε και ολιβειρα, και για τις δύο θέσεις εννοειται. Όποτε η δυσπιστία μου αν θες αρχίζει απο εκεί.

Στη συνέχεια, το "νεο" μαθευτηκε απο αρδ του ολυμπιακου, τον νικολακοπουλο. Οτι εκτος απο τον "σιγουρο" παικταρα των 5 ηπειρων Ποντενσε - που ο αρχιπροεδρος το σκεφτεται ακομα αν θα πει το ναι γιατι θελει 30 ακατεβατα-, εγινε και μια προτασουλα, να ετσι μικρη στον ολιβειρα αλλα κατω απο τη ρητρα. 80% και στους δυο βεβαια γιατι ειναι policy της γουλβς για τις διαπραγματευσεις....

 

Εχω λοιπον μια δυσπιστια απεναντι στα κατα τη γνωμη μου ανυπαρκτα (ή αν θες καταμαυρα) απιθανοεκατομυρια του ποντενσε και την δυσκολια να δωσει 1.5 μυριο παραπανω η γουλβς να παρει αμεσως τον ολιβειρα (αφου τον θελει υποτιθεται). Ο χοντρος ειτε πει ναι ειτε πει οχι κερδισμενος βγαινει απο το ολο σκηνικο.

 

Προς το παρον ομως και οπως βλεπεις απο τις αντιδρασεις ενθεν κακειθεν, λειτουργει αρνητικα για την ΑΕΚ.

 

Αν πουλησει η ΑΕΚ παικτη που πηρε ελευθερο, της εχει κοστισει 500.000 μεχρι τωρα και βγαλει κερδος περιπου 5εκ,

δεν ξερω πως μπορει να ειναι κερδισμενος οποιοσδηποτε αλλος εκτος απο την ΑΕΚ,

σιγουρα και ο ατζεντης του Ολιβειρα που θα εχει υπογραψει 2 συμβολαια σε 6 μηνες.

 

Δεν λεω οτι το πιστευω σαν σεναριο,

αλλα το οτι παζαρευεται η Γουλβς δεν ειναι επιχειρημα,

δεν υπαρχει επιχειρηση σε οποιοδηποτε τομεα, οποιουδηποτε μεγεθους,

που λεει "ελα μωρε 1-2εκατομμυριακια ειναι."

Αν μπορουν να τα γλιτωσουν, θα το επιδιωξουν,

και επειδη γνωριζουν οτι η ΑΕΚ ειναι μια ομαδα που δινει μαξ 10εκ για μισθους,

το ξερουν οτι και τα 4.5 ειναι μεγαλο κερδος για την επενδυση που εχει κανει στον Ολιβειρα.

Πολυ λογικο ακουγεται το παζαρι και σε εμας και στον γαυρο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, George_D said:

Προβλέπω επιστροφή Αραουχο αν φυγει ο Ολιβέιρα 

 

1 hour ago, flavius said:

O Καρρέρα όμως τον θέλει;

Ο Αραούχο ως αντί-Ολιβέιρα με επιθυμία Μελισσανίδη

ΑΕΚ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

BY ΒΑΛΑΝΤΗΣ ΑΛΕΞΟΥΔΗΣ

Στην ΑΕΚ ετοιμάζονται να καλύψουν το  κενό που θα αφήσει ο Ολιβέιρα αν τελικά απόχωρήσει. Σύμφωνα με το sport24.gr ο Σέρχιο Αραούχο είναι ένα από τα ονόματα των αντικαταστατών!

Εδώ και δύο μέρες όλοι στο Κιτρινόμαυρο στρατόπεδο περιμένουν τις εξελίξεις με την ενδεχόμενη μετακόμιση του Νέλσον Ολιβέιρα στη Γουλβς. Αν αυτό πραγματοποιηθεί τότε η ΑΕΚ χάνει τον πιο πολύτιμο παίκτη της και θα μπει σε άμεση διαδικασία αντικατάστασής του.

Σύμφωνα με δημοσίευμα του sport24.gr επιστρέφει στο προσκήνιο το όνομα του άκρως αγαπημένου παίκτη της Κιτρινόμαυρης κερκίδας, Σέρχιο Αραούχο. Ο Αργεντινός δεν παραχωρήθηκε δανεικός και πλέον η Λας Πάλμας είναι σε αναζήτηση ομάδας ώστε να παραχωρήσει τον παίκτη. Φαίνεται λοιπόν πως ο διοικητικός ηγέτης της ΑΕΚ, Δημήτρης Μελισσανίδης, θέλει να δει τον Τσίνο ξανά με τα χρώματα της ΑΕΚ. Για να γίνει αυτό βέβαια πρέπει πρώτα να αποχωρήσει ο φορμαρισμένος Νέλσον Ολιβέιρα.

 

Δικαίωση George_D.. Στυλιανοπουλε σε πρόλαβα.. 

Link to comment
Share on other sites

Ερχομαι να υπερθεματίσω, δεν θα ήμασταν ΑΕΚ αν δεν παιζαν αυτά τα σενάρια συνεχώς άλλωστε 

Link to comment
Share on other sites

Τα sequel ειναι σχεδόν πάντα χειρότερα από την πρώτη ταινια. Ελάχιστες οι εξαιρεσεις.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Είναι εξαιρετικη περίπτωση ο Αραούχο, έχει κάνει και επέμβαση στο γόνατο φέτος, πέρσι είχε πάλι κάτι θεματακια, ο, τι καλύτερο για την ΑΕΚ. 

Μακριά από μας. 

Link to comment
Share on other sites

Βασικα ας ανανεωσουν Λιβαγια και ας βρουν απο τωρα τι θα κανουν με Βρανιες (μακαρι να μεινει) και για επιθετικο βλεπουμε. Παντως εναν σαν τον Αραουχο σε στυλ θελουμε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, SpiRos said:

Ο Τσίνο δεν πήγε/πάει στους άραβες εκεί που είναι ο Χιμένεθ;

Οχι

Link to comment
Share on other sites

Ο Αραουχο ειναι μεγαλη αδυναμια αλλα δυστυχως και φετος ειχε τραυματισμο κι εχει παιξει συνολικα 3-4 ματς στο πρωταθλημα.  

Link to comment
Share on other sites

Πάντως λένε ότι ισπανική ιστοσελίδα αναπαράγει δηλώσεις του προέδρου της Λας Πάλμας ότι τον έχουν πουλήσει σε ομάδα που δεν αναφέρει αυτός, η σελίδα λέει ότι είναι η ΑΕΚ. Για να δούμε. 

Link to comment
Share on other sites

Το γράφω για 3η φορά.

Ασχολουμαστε με αυτά και με αυτά πάλι με φυγή-αντικατάσταση (ΑΝ φύγει και ΑΝ αντικατασταθεί) και με την δήθεν ενίσχυση ούτε που ακούμε τίποτα. Κάτι για τελικές ευθείες Τανκοβιτς και ότι δεν βρίσκεις αριστεροπόδαρο στοπερ ακούμε από το πρωί.

Link to comment
Share on other sites

Ξαναζεσταμένο φαγητό, πισωγύρσιμα, λούπα πείτε ο.τι θέλετε , εμένα με κατάφεραν τα αρδάκια πάλι,  άρχισα να καβλώνω με επιστροφή Τσίνο. Γαμώτο

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, moukie said:

Ο Αραουχο ειναι μεγαλη αδυναμια αλλα δυστυχως και φετος ειχε τραυματισμο κι εχει παιξει συνολικα 3-4 ματς στο πρωταθλημα.  

Ο Αραουχο ειναι 26-27 ετων. Οτι εβγαλε προβληματα τραυματισμων δεν λεει κατι σωνει και ντε. Το καλοκαιρι νομιζω (προς τα τελη) εκανε αρθροσκοπηση (?) και θα εμενε δεδομενα εξω 4 μηνες. Σιγα το θεμα δηλαδη αν δεν παιζει ματι αλλο. Αν υπαρχει δυνατοτητα αγορας σε περιπτωση που φυγει ο Νελσον μακαρι να ερθει ΧΤΕΣ.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

O Τσίνο ναι είχε ένα τραυματισμό που τον άφησε εκτός για πολύ αλλά οκ είναι σε καλή ηλικία ακόμα όχι κατσουρανης στα 35 του ή τζιμπουρ στα 34. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, JOSS said:

Ξαναζεσταμένο φαγητό, πισωγύρσιμα, λούπα πείτε ο.τι θέλετε , εμένα με κατάφεραν τα αρδάκια πάλι,  άρχισα να καβλώνω με επιστροφή Τσίνο. Γαμώτο

Joss αλλο να φερουν πισω τον καθε Μπακασετα η τον καθε Νωντα Παπαντωνιου και αλλο τον Αραουχο η τον Ζηση πχ. Δεν ειναι ολες οι περιπτωσεις ιδιες.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×