Jump to content

απόγονοι του 6ου αμερικανικού στόλου - ΑΕΚΑΡΑ (8η αγ.) 27/10, 19:30, Novasports 1


SpiRos
 Share

MVP-Κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

31 members have voted

  1. 1. M. V. P.

    • Τσιντώτας
      0
    • Λόπες
      1
    • Μπακάκης
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      12
    • Βράνιες
      1
    • Σιμόες
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Ντέλετιτς
      0
    • Αλμπάνης
      1
    • Λιβάγια
      2
    • Ολιβέιρα
      14
    • Σιμάο
      0
    • Βέρντε
      0
    • Γιακουμάκης
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Κωστένογλου

    • Καλό
      0
    • Μέτριο
      6
    • Κακό
      20
    • Φυσιολογικό
      5
  3. 3. Βραβείο Σοϊλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Τσιντωτας
      8
    • Λόπες
      3
    • Μπακάκης
      3
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Βράνιες
      14
    • Σιμόες
      2
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Ντέλετιτς
      0
    • Αλμπάνης
      0
    • Λιβάγια
      1
    • Ολιβέιρα
      0
    • Σιμάο
      0
    • Βέρντε
      0
    • Γιακουμάκης
      0


Recommended Posts

Τα κακάσχημα και κακόγουστα πανιά των γαυρων ομορφαίνουν μόνο όταν φλεγονται. 

Link to comment
Share on other sites

Η δοκιμή του Κωστένογλου

Ο «Κωστέ» καταστρώνει τα πλάνα του για το κρίσιμο ματς κόντρα στους Πειραιώτες, κάνοντας μια αλλαγή σε σχέση με χθες στην προπόνηση, στη σημερινή δοκιμή ενόψει Ολυμπιακού. Συγκεκριμένα, ο Καβαλιώτης τεχνικός… έδειξε Ντέλετιτς, με τον Παουλίνιο να μένει εκτός.

Ο Κωστένογλου δοκίμασε τον Τσιντώτα κάτω από τα δοκάρια, ο οποίος θα πάρει φανέλα βασικού για δεύτερο στη σειρά παιχνίδι, ενώ στα στόπερ έβαλε τους Τσιγκρίνσκι-Βράνιες. Αριστερό μπακ ήταν ο Λόπες, δεξί ο Μπακάκης, ενώ στον άξονα πήραν θέση Γαλανόπουλος και Σιμόες. Ο Αλμπάνης χρησιμοποιήθηκε στην αριστερή «πτέρυγα», ο Ντέλετιτς στη δεξιά με εντολή να πρεσάρει ψηλά και να πλαγιοκοπεί, ενώ ο Λιβάγια λίγο πίσω από τον μοναδικό προωθημένο, Νέλσον Ολιβέιρα. Και όλα αυτά σε σύστημα 4-2-3-1.

Link to comment
Share on other sites

Οι μικροί δείχνουν το δρόμο που δεν μπορεί να είναι άλλος από το:

ΓΑΜΗΣΤΕ ΤΟΝ ΜΠΟΥΣΤΗ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

κατι επιθετικα σχηματα κλπ λεει το σπορ φμ,

γελαει ο κοσμος με τα "αεκ σημαινει επιθεση."

Link to comment
Share on other sites

Ξύπνησα με αρκετά καλή διάθεση που σημαίνει είτε ότι η ΑΕΚ θα πάει καλά, είτε ότι έχω αποβάλει τελείως από τη σκέψη μου τον αγώνα. Πάντως κάτι ομορφιές με τριαροτεσσάρες εκεί μέσα, τις μυριζόμουν από το πρωί εκείνης της μέρας. Εύχομαι να μην έχει αλλάξει γιατί δεν διαισθάνομαι κάτι τέτοιο σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είχα σίγουρο ότι θα πάει με Κρστισιτς αντί Μάνταλου (που είναι μεγάλη απώλεια, η μεγαλύτερη που θα μπορούσε να μας τύχει) αλλά διαβάζω για Αλμπάνη. Επιθετικό σχήμα δηλαδή. Αυτοί σχεδόν σίγουρα θα παίξουν με 2 επιθετικούς Ελ Αραμπί και Σουντανί. Έτσι λοιπόν Σιμόες-Γαλανόπουλος απέναντι σε 3 του Ολυμπιακού συν τον Σουντανί που είναι επιθετικός αλλά θα τραβιέται για να πρεσάρει. Και παιχνίδι από τα άκρα όπου δεξιά θα είσαι σχετικά καλυμμένος αριθμητικά (όχι ποιοτικά) με Παουλίνιο, Μπακάκη και αριστερά θα έχεις αεροδιάδρομο με τον Λόπες να περιμένει βοήθειες.

Link to comment
Share on other sites

On 10/25/2019 at 11:23 PM, CHⓇIS said:

 

Ντεκαβλέ και μη ποδοσφαιρικό το ΟΑΚΑ, αλλά όταν γεμίζει και υπάρχει τέτοια πόρωση, σείεται η γη, είναι επιβλητικό. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stavros 9-11 said:

Ξύπνησα με αρκετά καλή διάθεση που σημαίνει είτε ότι η ΑΕΚ θα πάει καλά, είτε ότι έχω αποβάλει τελείως από τη σκέψη μου τον αγώνα. Πάντως κάτι ομορφιές με τριαροτεσσάρες εκεί μέσα, τις μυριζόμουν από το πρωί εκείνης της μέρας. Εύχομαι να μην έχει αλλάξει γιατί δεν διαισθάνομαι κάτι τέτοιο σήμερα.

Ξύπνησα με τρομερό χανγκόβερ, είδα τα βιντεάκια του Chris κι έχω να πω ότι θα τους γαμήσουμε τα πρέκια απλά και όμορφα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×