Jump to content

απόγονοι του 6ου αμερικανικού στόλου - ΑΕΚΑΡΑ (8η αγ.) 27/10, 19:30, Novasports 1


SpiRos
 Share

MVP-Κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

31 members have voted

  1. 1. M. V. P.

    • Τσιντώτας
      0
    • Λόπες
      1
    • Μπακάκης
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      12
    • Βράνιες
      1
    • Σιμόες
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Ντέλετιτς
      0
    • Αλμπάνης
      1
    • Λιβάγια
      2
    • Ολιβέιρα
      14
    • Σιμάο
      0
    • Βέρντε
      0
    • Γιακουμάκης
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Κωστένογλου

    • Καλό
      0
    • Μέτριο
      6
    • Κακό
      20
    • Φυσιολογικό
      5
  3. 3. Βραβείο Σοϊλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Τσιντωτας
      8
    • Λόπες
      3
    • Μπακάκης
      3
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Βράνιες
      14
    • Σιμόες
      2
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Ντέλετιτς
      0
    • Αλμπάνης
      0
    • Λιβάγια
      1
    • Ολιβέιρα
      0
    • Σιμάο
      0
    • Βέρντε
      0
    • Γιακουμάκης
      0


Recommended Posts

1 hour ago, Epitaph21 said:

Εγώ το είχα σίγουρο ότι θα πάει με Κρστισιτς αντί Μάνταλου (που είναι μεγάλη απώλεια, η μεγαλύτερη που θα μπορούσε να μας τύχει) αλλά διαβάζω για Αλμπάνη. Επιθετικό σχήμα δηλαδή. Αυτοί σχεδόν σίγουρα θα παίξουν με 2 επιθετικούς Ελ Αραμπί και Σουντανί. Έτσι λοιπόν Σιμόες-Γαλανόπουλος απέναντι σε 3 του Ολυμπιακού συν τον Σουντανί που είναι επιθετικός αλλά θα τραβιέται για να πρεσάρει. Και παιχνίδι από τα άκρα όπου δεξιά θα είσαι σχετικά καλυμμένος αριθμητικά (όχι ποιοτικά) με Παουλίνιο, Μπακάκη και αριστερά θα έχεις αεροδιάδρομο με τον Λόπες να περιμένει βοήθειες.

με 3 χαφ σημαινει οτι θα εχει θεμα στα ακρα ομως ο γαυρος

δεν ειναι τοσο απλη η εξισωση παντως

θα εβαζα μπροστα απο τον Μπακακη τον Παουλινιο που ειναι γρηγορος και εχει καλη σεντρα και Χουλτ Λοπεζ απο αριστερα

απο την στιγμη που δεν υπαρχει Χουλτ, Λοπεζ πισω και Αλμπανης μπροστα (αφου δεν εχεις αλλον να παιξει ασβεστη) για να κρατας πισω Ελ Αμπντελαουι

σιγουρα θα υπαρχει εντολη να μενουν πισω Μπακακης και Λοπεζ οποτε καλα κανεις και ριχνεις επιθετικο στα χαφ

λογικη ακομα και η θεση βασικου για Ντελεσιτς για κρατησει λιγο πισω Τσιμικα

οι αλλες θεσεις εχουν καπαρωθει ηδη

πρωτη αλλαγη Κριστισιτς για να γεμισεις το κεντρο και να κρατησεις το 0-1 του Ολιβειρα με αλλαγη συστηματος σε 4-5-1

Link to comment
Share on other sites

Χαχα είναι παντελώς καμένο το άτομο. Άντε να δούμε, αν νικήσετε είστε πρώτοι μάγκες. Αν πέσει όμως πουτσαρίκος γαμιέστε. 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

με φοβιζει λιγο διαταξη με 3 πισω μετα απο αυτο που ειδα με τον παοκ στο ΟΑΚΑ

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Epitaph21 said:

Εγώ το είχα σίγουρο ότι θα πάει με Κρστισιτς αντί Μάνταλου (που είναι μεγάλη απώλεια, η μεγαλύτερη που θα μπορούσε να μας τύχει) αλλά διαβάζω για Αλμπάνη. Επιθετικό σχήμα δηλαδή. Αυτοί σχεδόν σίγουρα θα παίξουν με 2 επιθετικούς Ελ Αραμπί και Σουντανί. Έτσι λοιπόν Σιμόες-Γαλανόπουλος απέναντι σε 3 του Ολυμπιακού συν τον Σουντανί που είναι επιθετικός αλλά θα τραβιέται για να πρεσάρει. Και παιχνίδι από τα άκρα όπου δεξιά θα είσαι σχετικά καλυμμένος αριθμητικά (όχι ποιοτικά) με Παουλίνιο, Μπακάκη και αριστερά θα έχεις αεροδιάδρομο με τον Λόπες να περιμένει βοήθειες.

Οχι πως εχουν ιδιαιτερη σημασια αυτα τα στατιστικα,

αλλα οσο ειναι ο Μανταλος στην ΑΕΚ,

απεναντι στον Ολυμπιακο,

εχουμε 7νικες-3χ-5ηττες.

Με τον Μανταλο να παιζει εχουμε,

5νικες-1χ-5ηττες,

Χωρις τον Μανταλο εχουμε,

2νικες-2χ-0ηττες.

 

Μαζι με την παρουσια του παικτη τα τελευταια 6χρονια/170συμμετοχες,

σιγουρα δεν μπορεις να συγκρινεις την σημασια της απουσιας του,

με παικτες οπως Λιβαγια, Τσιγκρινσκι, Βρανιες, Ολιβειρα, Σιμοες,

ειτε λογω ταλεντου, ειτε λογω προσωπικοτητας, ειτε λογω ολου του πακετου.

Απλα δεν εχει την ιδια βαρυτητα με αυτους τους παικτες μεσα στο ματς.

 

Οχι μονο δεν ειναι η "μεγαλυτερη απωλεια" που θα μπορουσε να μας τυχει,

αλλα μας κανει και πιο αισιοδοξους γιατι δεν θα δουμε τον Πετρο να καθυστερει την νιοστη αντεπιθεση της ομαδας,

ή να σηκωνει τα χερια ξενερωμενος οταν καποιος συμπαικτης του κανει λαθος τριπλα/πασα,

ενω αυτος εχει failαρει ηδη 5-6 τριπλες, και εχει χαλασει αλλες τοσες επιθεσεις.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nedved21 said:

Οχι μονο δεν ειναι η "μεγαλυτερη απωλεια" που θα μπορουσε να μας τυχει,

αλλα μας κανει και πιο αισιοδοξους γιατι δεν θα δουμε τον Πετρο να καθυστερει την νιοστη αντεπιθεση της ομαδας,

ή να σηκωνει τα χερια ξενερωμενος οταν καποιος συμπαικτης του κανει λαθος τριπλα/πασα,

ενω αυτος εχει failαρει ηδη 5-6 τριπλες, και εχει χαλασει αλλες τοσες επιθεσεις.

Είναι κεντρικό χαφ όπου έχουμε μεγάλη τρύπα (μαζί με αυτή των κεντρικών αμυντικών) και όπως και να χει είναι πολύ καλύτερος από Κρστσιτς και Αλμπάνη.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, mobster21 said:

με 3 χαφ σημαινει οτι θα εχει θεμα στα ακρα ομως ο γαυρος

δεν ειναι τοσο απλη η εξισωση παντως

θα εβαζα μπροστα απο τον Μπακακη τον Παουλινιο που ειναι γρηγορος και εχει καλη σεντρα και Χουλτ Λοπεζ απο αριστερα

απο την στιγμη που δεν υπαρχει Χουλτ, Λοπεζ πισω και Αλμπανης μπροστα (αφου δεν εχεις αλλον να παιξει ασβεστη) για να κρατας πισω Ελ Αμπντελαουι

σιγουρα θα υπαρχει εντολη να μενουν πισω Μπακακης και Λοπεζ οποτε καλα κανεις και ριχνεις επιθετικο στα χαφ

λογικη ακομα και η θεση βασικου για Ντελεσιτς για κρατησει λιγο πισω Τσιμικα

οι αλλες θεσεις εχουν καπαρωθει ηδη

πρωτη αλλαγη Κριστισιτς για να γεμισεις το κεντρο και να κρατησεις το 0-1 του Ολιβειρα με αλλαγη συστηματος σε 4-5-1

Έτσι θα παίξει, με τον Παουλίνιο μπροστά από τον Μπακάκη. Όπως ακούγεται. Ο Παουλίνιο δεν μπορεί να κρατήσει πίσω τον Τσιμίκα, ας ελπίσουμε να τα πάει καλά αμυντικά τουλάχιστον γιατί η αριστερή τους πτέρυγα είναι η καλύτερή τους.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Epitaph21 said:

Είναι κεντρικό χαφ όπου έχουμε μεγάλη τρύπα (μαζί με αυτή των κεντρικών αμυντικών) και όπως και να χει είναι πολύ καλύτερος από Κρστσιτς και Αλμπάνη.

Αριστερο Inside Forward παιζει στην ΑΕΚ,

ενω εχει τον ισως πιο νωχελικο και αδυναμο τροπο μαρκαρισματος που εχω δει απο παικτη της ΑΕΚ.

Σαν κεντρικο χαφ ειναι πολυ κατωτερος απο Κρστσιτς,

θα προτιμουσα Αλμπανη καθαρα λογω παθους σαν κεντρικο χαφ,

αλλα και αυτου δεν ειναι η θεση του.

Βασικα ο μονος που τολμησε να τον βαλει κεντρικο χαφ,

ηταν ο Πογιε και ακουσε κατι πουτα μαδρε κλπ.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Epitaph21 said:

Έτσι θα παίξει, με τον Παουλίνιο μπροστά από τον Μπακάκη. Όπως ακούγεται. Ο Παουλίνιο δεν μπορεί να κρατήσει πίσω τον Τσιμίκα, ας ελπίσουμε να τα πάει καλά αμυντικά τουλάχιστον γιατί η αριστερή τους πτέρυγα είναι η καλύτερή τους.

εχει καλη σεντρα ο Παουλινιο και στην περιοχη εχεις Ολιβειρα

εγω προσωπικα αν ημουν προπονητης του ολυμπιακου, δεν θα τον αφηνα να αλωνιζει ελευθερα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι αν ήμουν προπονητής της ΑΕΚ σήμερα , θα είχα ετοιμάσει καλού κακού ένα κείμενο με δήλωση παραίτησης. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Epitaph21 said:

Είναι κεντρικό χαφ όπου έχουμε μεγάλη τρύπα (μαζί με αυτή των κεντρικών αμυντικών) και όπως και να χει είναι πολύ καλύτερος από Κρστσιτς και Αλμπάνη.

 

1 hour ago, nedved21 said:

Αριστερο Inside Forward παιζει στην ΑΕΚ,

ενω εχει τον ισως πιο νωχελικο και αδυναμο τροπο μαρκαρισματος που εχω δει απο παικτη της ΑΕΚ.

Σαν κεντρικο χαφ ειναι πολυ κατωτερος απο Κρστσιτς,

θα προτιμουσα Αλμπανη καθαρα λογω παθους σαν κεντρικο χαφ,

αλλα και αυτου δεν ειναι η θεση του.

Βασικα ο μονος που τολμησε να τον βαλει κεντρικο χαφ,

ηταν ο Πογιε και ακουσε κατι πουτα μαδρε κλπ.

Δεκάρι είναι η κανονική του θεση

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mobster21 said:

εχει καλη σεντρα ο Παουλινιο και στην περιοχη εχεις Ολιβειρα

εγω προσωπικα αν ημουν προπονητης του ολυμπιακου, δεν θα τον αφηνα να αλωνιζει ελευθερα

Δεν συμφωνώ ότι έχει καλή σέντρα ο Παουλίνιο, αλλά ακόμα κι έτσι δεν είναι διεμβολιστής, δεν υπάρχει λόγος για τον Τσιμίκα να μένει τόσο πίσω όσο αν είχε να αντιμετωπίσει έναν γρήγορο ντριμπλαδόρο ακραίο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, George_D said:

 

Δεκάρι είναι η κανονική του θεση

Στη καριερα του εχει παιξει δεκαρι, αριστερο εξτρεμ, δεξι χαφ, κεντρικο χαφ,

σε Ξανθη, ΑΕΚ, Εθνικη, με απλοχερη στηριξη και υπομονη.

Τα τελευταια 2-3 χρονια παιζει αριστερο inside forward.

Το ρεζουμε ειναι οτι δεν εχει αποδοσει σε καμια θεση.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Να καταθεσω κι εγω την αποψη μου για τον Μανταλο και να πω οτι σε αυτα τα ματς ειδικα παρουσιαζεται λιγοψυχος και μαλλον καλυτερα που δεν παιζει.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Πάτερ βάλε 3χαφ ρε βλάκα που πας με Σιμοες κ Γαλανόπουλο.

Με τον Σέρβο ίσως κερδίσεις λίγο στην κυκλοφορία της μπάλας κ ταυτόχρονα ψηλώνεις τον άξονα .

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω νίκη, θέλω όμως και κανονικό προπονητή. Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα. 

Σκιστε τους - Γαμηστε τους 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mporat said:

Εγώ θέλω νίκη, θέλω όμως και κανονικό προπονητή. Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα. 

Σκιστε τους - Γαμηστε τους 

Εννοείται. Οι εποχές που θέλαμε ήττα/κακό αγωνιστικό της ομάδας για να γίνουν κάποια πράματα έχουν περάσει ελπίζω ανεπιστρεπτί. Γαμήστε τους σήμερα με τον υπηρεσιακό. Αν δεν γίνουν σοβαρά πράματα θα τον φάμε στην μάπα πιστεύω μέχρι το τέλος της σεζόν.

Link to comment
Share on other sites

Καλα και η ηττα δεν μας εξασφαλιζει οτι θα παρουν σοβαρο προπονητη, οποτε εννοειτε νικη ασυζητητι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Man Of Faith said:

Καλα και η ηττα δεν μας εξασφαλιζει οτι θα παρουν σοβαρο προπονητη, οποτε εννοειτε νικη ασυζητητι.

Ακόμα και να το εξασφάλιζε, δεν μπορεί να μπαίνει καν σαν σκέψη τουλάχιστον γι'αυτο το ματς. Σε άλλο ίσως που και πάλι νομίζω ότι διαφωνώ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Τόσα χρόνια με τίγρη και εκτός μιας σεζόν σε όλες τις άλλες είσαι παρατηρητής απ'τη δεύτερη αγωνιστική. Και κάθε προπονητής που φερνει είναι ο ένας πιο γελοίος απ' τον άλλο. Υπενθυμίζω ότι έχει φέρει και κάποιον που δεν ήταν καν προπονητής, δεν ήταν αυτό το επάγγελμα του. Επομένως άνευ νοήματος αυτές οι σκέψεις.

Να πούμε επίσης ότι όποιος βγάζει γλώσσα οφείλει να κερδίζει. Επομένως αν δεν κερδίσουν απόψε, ειδικά ο βρανιες δεν έχει θέση στην ομάδα.

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, stavros 9-11 said:

Να πούμε επίσης ότι όποιος βγάζει γλώσσα οφείλει να κερδίζει. Επομένως αν δεν κερδίσουν απόψε, ειδικά ο βρανιες δεν έχει θέση στην ομάδα.

 

Μηηηηηπως είσαι λίγο απόλυτος; χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

την θεση του Παυλινιο πηρε, οκ.

πιο επιθετικος. για να κρατησει πισω Τσιμικα.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×