Jump to content

Recommended Posts

34 minutes ago, Stylianopoulos said:

Να πω και γω τη σοφία μου για τον Ιταλό.

 Νομιζω πως δεν έκανε για την ΑΕΚ και όχι μονο για μερικά παικτάκια αφεντικά αλλά για τον οργανισμό ΑΕΚ που θέλει κάτι πιο ψυχωμένο , κάτι πιο κοντινό στα θέλω ενός συλλόγου που πρέπει να αντιληφθείς τι παίζει στο dna του για να τον βοηθησεις πραγματικά.

Θα καταγράψω μερικά πραγματικά στοιχεία και ας στενοχωρήσω τον χρηστη Μπουκόφσκι που ήταν φόλα Καρερικός και έδινε αγώνα τόσον καιρόν μέσω του φόρουμ να τον κρατησει στην ΑΕΚ.

-Για πολύ καιρό ,ισως προς το τέλος της πορείας του λίγο το έφτιαξε, τελευταιος πηγαινε και πρωτος εφευγε απο τα Σπάτα.

-Μετά το τελος του τελικού στο Βόλο ,έφυγε πρώτος πρωτος .Ουτε καν καθησε να συζητησει τι συνεβη και χάσαμε μια κούπα .

-Τις προπονήσεις αυτός απλά τις επιτηρούσε καθήμενος σε μια πλαστική καρεκλα στην ακρη ,ποτέ δεν ηταν όρθιος να συμμετεχει μαζι με τους παικτες . Για να μιλήσει κάποιος για αγωνιστικά θεματα και τακτική πηγαινε στο βοηθό του.

-Δεν είχε καμία απολύτως επαφή με τους παικτες εκτος Σπάτων . Δε λέω να γίνουν και φίλοι αλλά αυτός ήταν επαγγελματίας του στυλ ,κανουμε τη δουλειά μας πάμε Σπάτα και γεια σας.

-Ο μόνος που είχε επαφές ήταν ο Ίλια και αντε για κανένα φαγητό ,δανεισμό Βέρας κλπ με τον μεγάλο . Οι υπολοιποι πρέπει να τον ειχαν ακούσει καμια 20αριά φορές αυτον τον χρονο που ηταν σε μας.

 -Θεωρούσε πως εχει να κάνει με επαγγελματίες ποδοσφαιριστές και ακόμα οταν έμαθε πως μερικοί τον κράζουν στον μεγάλο .. έκρινε πως εστω και έτσι πρεπει να παιζουν γιατί είναι οι καλυτεροι. Καμία αντίληψη της ελληνικής καφενειακής πραγματικότητας δηλαδή.

Ένα ακόμα έχω να πω και θα κλείσω ...πως για όλα αυτά ισως και να έπαιξε μεγάλο ρόλο ,ενα πρόβλημα υγείας που αντιμετωπίζει η μία κόρη του .Όχι αυτή που ανεβάζει συνεχεια φωτογραφίες στο ίνστα, η αλλη. Το προβλημα αυτό το γνωριζει μονο ο Μελισσανιδης ο οποίος του συμπαραστάθηκε σε αυτό το θέμα πολύ.

 Σε γενικές γραμμές ...σοβαρός ,επαγγελματίας αλλά όχι για το ελληνικό ποδοσφαιρο και την ΑΕΚ δεν έκανε . Δε θα μου λείψει σε καμία περίπτωση.

Αδελφέ μου αν έχει κόρη με σοβαρό πρόβλημα υγείας τον αγαπάω τον Ιταλό. Πολύ. ΠΟΛΥ.

Περαστικά αδελφέ μου Μάσιμε. Υπάρχουν πράγματα που μπορεί να μας δένουν σφιχτά.

 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η ευτυχώς η ΑΕΚ σαν οργανισμός θέλει προπονητή πιο γραφικό και πιο ψυχοπαθή και απο την ίδια. Θελει έναν έντονο χαρακτήρα και πρώτα απο όλα ψυχολόγο για να λύνει τα ψυχολογικά όλου του οργανισμού. Την πρωταθληματική χρονιά όταν όλοι ασχολούνταν με τον γραφικό Χιμένεθ, τις δηλώσεις του, τις ακατανόητες αλλαγές του, τα αψυχολόγητα rotation, τα κωλόχερα στους ζέλες, η ομάδα συνέχιζε απρόσκοπτη, το αγωνιστικό τμήμα παρέμενε ανέγγιχτο και ανεπηρέαστο. Ισως η ΑΕΚ να χρειάζεται πάνω απο όλα το δικό της αλεξικέραυνο, για να τραβάει την ανωμαλία όλων μας και να μην επηρεάζεται η ομάδα.  Για αυτό κόλλησε ο Χιμενεθ, για αυτό κόλλησε ο Πογέτ και για αυτό θα κόλλαγε οποιοσδήποτε ψυχάκιας προπονητής στον κόσμο. 

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι που γράφει ο Μιαούλης χτες είναι πως ο Καρέρα ξενέρωσε απο τα πλευ οφ και μετά λόγω της μη ενστασης. Δικαίωση του χρήστη @Bukowski. Γνώμη μου

https://www.sport-fm.gr/article/miaoulis/o-kwstas-miaoulis-gia-tin-apomakrunsi-karera-kai-tin-epistrofi-manolo/4147519?fbclid=IwAR3pUWmEYZ4bNf9CykHbLlRlxWmB_B1uYeUeH7VkTOVSXgsTIZWEUknXTYs

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Skepastos said:

Και κάτι που γράφει ο Μιαούλης χτες είναι πως ο Καρέρα ξενέρωσε απο τα πλευ οφ και μετά λόγω της μη ενστασης. Δικαίωση του χρήστη @Bukowski. Γνώμη μου

https://www.sport-fm.gr/article/miaoulis/o-kwstas-miaoulis-gia-tin-apomakrunsi-karera-kai-tin-epistrofi-manolo/4147519?fbclid=IwAR3pUWmEYZ4bNf9CykHbLlRlxWmB_B1uYeUeH7VkTOVSXgsTIZWEUknXTYs

Και γιατί συνέχισε τότε; 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, MITSAKLAS said:

Και γιατί συνέχισε τότε; 

Γιατί είναι εγωιστής και δεν ήθελε να χρεωθεί παραίτηση. 

Link to comment
Share on other sites

Καλα ο Μιαουλης τα γραφει καιρο αυτα, στα αθλητικα κουτσομπολια ειναι πρωτος. 

Χωρις να λεω αν ισχυει ή οχι το συγκεκριμενο εχει γραψει πολλες αρκουδες.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, moukie said:

Καλα ο Μιαουλης τα γραφει καιρο αυτα, στα αθλητικα κουτσομπολια ειναι πρωτος. 

Χωρις να λεω αν ισχυει ή οχι το συγκεκριμενο εχει γραψει πολλες αρκουδες.

Συνήθως όταν φεύγει ένας προπονητής, τότε βγαίνει στην επιφάνεια όλο το παρασκήνιο. Είναι πράγματα που τα ήξεραν καιρό αλλά κανείς δεν μίλαγε. Θα ακουστούν και άλλα. Πολλά. Οπως οτι εχασε το ταξίδι στη Ρωσία επειδή δεν είχε ανανεώσει το διαβατήριο και οχι οτι είχε πυρετό πχ. 

Link to comment
Share on other sites

Λίγο πολύ όλα μαθαίνονται, ειδικά τώρα με τα σόσιαλ όλοι  μαθαίνουν τα κουτσομπολιά

πχ εγώ είχα πετύχει τσακίρη κάπου οκτώβρη και όταν το ρώτησα για τον ιταλό μίλησε όπως θα μίλαγα εγώ για τον τσουκαλά. Καπάκια στα άρθρα διάβαζα κάτι αιχμές και έλεγα πόσο μούλος μπορεί να είναι σαν άνθρωπος. Είχε προλάβει ο τσακίρης και είχε κρίνει προπονητικά τον καρέρα, όπως κρίνει ο Μήτσος απο το καματερό που έχει παντρευτεί τη Σούλα, κόρη κρεοπώλη της γειτονιάς, οτι ο πεπ είναι απατεώνας και τσαρλατάνος.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, enck1 said:

Λίγο πολύ όλα μαθαίνονται, ειδικά τώρα με τα σόσιαλ όλοι  μαθαίνουν τα κουτσομπολιά

πχ εγώ είχα πετύχει τσακίρη κάπου οκτώβρη και όταν το ρώτησα για τον ιταλό μίλησε όπως θα μίλαγα εγώ για τον τσουκαλά. Καπάκια στα άρθρα διάβαζα κάτι αιχμές και έλεγα πόσο μούλος μπορεί να είναι σαν άνθρωπος. Είχε προλάβει ο τσακίρης και είχε κρίνει προπονητικά τον καρέρα, όπως κρίνει ο Μήτσος απο το καματερό που έχει παντρευτεί τη Σούλα, κόρη κρεοπώλη της γειτονιάς, οτι ο πεπ είναι απατεώνας και τσαρλατάνος.

Το μπουκάλι μπροστά του ήταν άδειο ή δεν είχε προλάβει ακόμα; 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AG21 said:

Πάντως γενικά μιλωντας Ιταλός προπονητής δεν έχει στεριώσει στην Ελλάδα είτε λέγεται μαλεζανι ειτε ρανιερι είτε καρρερα είτε μπιγκον είτε στραπάτσονι, είτε γκατουζο και όλοι έφυγαν μυρωδιάδες με τραγικές άμυνες. Εντάξει ο τελευταίος παίζει να είναι κιόλας. Ο μαλεζανι και ο καρρερα είχαν μόνο μια καλή μισή χρόνια πριν ερθει η επόμενη καταστροφική. Ο καρρερα έκατσε μακράν περισσότερο διάστημα από όλους τους Ιταλούς σε πάγκο ελληνικής ομάδας. 

Υποτίθεται ότι οι Ιταλοί μας μοιάζουν ως μεσογειακοι, αλλά νομίζω ότι δεν ισχύει τόσο. Πολύ καλύτερα προσαρμόστηκε  στην ελληνική πραγματικότητα και ειδικά σε αυτή της ΑΕΚ ο Ανδαλουσιανος και έχει σημασία η περιοχή για αυτό δεν λέω ο Ισπανός 

Link to comment
Share on other sites

Απλα λεω οτι ο Μιαουλης στο fb ή στο ραδιο οταν ξεφευγει, λεει πραγματα που ειναι για μεσημεριανες εκπομπες μονο. Για να μη θυμηθω τι ελεγε για το Χιμενεθ την πρωταθληματικη χρονια αυτος και οι σοσιαλ φιλοι του. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, mporat said:

Το μπουκάλι μπροστά του ήταν άδειο ή δεν είχε προλάβει ακόμα; 

Μάλλον το είχε κουμπώσει, γιατί είπε σε ενα φιλαράκι μου απο τη δουλειά, με τη φωνή ξέρεις αυτή την οπαδική "που πας μεστα σκοτάδια και σε πέρασα για παοκτζή" και ήθελα να πεταχτώ να του πω αγόρι μου και να μασταν παοκτζήδες εσύ τι θα κανες? ο δημοσιογράφος της ΑΕΚ τώρα, ο ΜΠΟΥΛΗΣ

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, MITSAKLAS said:

Και γιατί συνέχισε τότε; 

Για τον ίδιο λόγο που επιστρέφει 4η φορά (λολ) ο Μανόλο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, moukie said:

Απλα λεω οτι ο Μιαουλης στο fb ή στο ραδιο οταν ξεφευγει, λεει πραγματα που ειναι για μεσημεριανες εκπομπες μονο. Για να μη θυμηθω τι ελεγε για το Χιμενεθ την πρωταθληματικη χρονια αυτος και οι σοσιαλ φιλοι του. 

Ξερεις τώρα και τι κόντρες παίζουν. Ο Χιμενεθ πχ έχει καλές σχέσεις μόνο με έναν δημοσιογραφο της ΑΕΚ και του τα σφυράει όλα. Αν ψάξεις ποιος πανηγυρίζει απο χθες θα καταλάβεις. Για αυτό σκούζουν οι αλλοι με Μανόλο. Δεν έχουν ρεπορταζάκι

Link to comment
Share on other sites

Μου άρεσε που η ομάδα πρέσαρε ψηλά και πολλές φορές επιτυχημένα ανα διαστήματα πέρυσι. Αυτό δεν συνεχίστηκε σαν στυλ παιχνιδιού ή φιλοσοφία βέβαια, αλλά σε ένα καλό μας διάστημα ήταν εμφανής βελτίωση μετά τις παλινωδίες Κωστένογλου. Εκτός αυτού δεν μου έδειξε τίποτα και θεωρώ πως δεν έχει μέλλον στην προπονητική κι αυτός.

Link to comment
Share on other sites

Καλά μη γράφετε οτι δεν έχει μέλλον στη προπονητική επειδή έμπλεξε με το μπουρδέλο και το είπαν 2 γραφικοί θείοι.

Έχει ήδη ενα πέρασμα απο ρωσσία με πρωτάθλημα κτλ ενώ και σε εμάς ήταν ο πρώτος, άντε ο δεύτερος μετα το πογιέτ που τα έβαλε με τη σήψη. Όταν το μέτρο σύγκρισης είναι ο κωστένογλου και ο γιαννίκης πως λεγεται , τότε ο "μέτριος" καρέρα θεωρείτε πολυτέλεια μή πώ μουρίνιο για τον οργανισμό της πούτσας

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να επηρεάζομαι από κάποιον θείο. Το πρωτάθλημα που πήρε στην Ρωσία το θεωρώ τυχαίο τελικά, χωρίς να παρακολουθώ την λίγκα, ήταν στην ομάδα αυτή βοηθός, έδιωξαν τον πρώτο και συνέχισαν με τον Μάσιμο υπηρεσιακό, του έκατσαν τα αποτελέσματα, συνέχισε και ναί σήκωσε την κούπα. Εικάζω ότι έτσι έγιναν τα πράγματα. Μετά την Σπαρτάκ είχε 1.5 χρόνο άνεργος μέχρι να έρθει σε εμάς, δεν σφάζονταν στα πόδια του οι ομάδες.

Και ο Χιμένεθ πήρε πρωτάθλημα με εμάς, αλλά κακά τα ψέματα δεν υπάρχει προπονητικά για τον υπόλοιπο πλανήτη, ούτε και τίποτα σύγχρονες αντιλήψεις έχει για το ποδόσφαιρο. Μόνο για εμάς υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Που να βρούμε εμείς κανονικό προπονητή που να μην είναι καιρό  στην ανεργία. 

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα προπονητης ειναι ο Μασιμο και θα κανει και καριερα πιστευω. Εμεις απλα ειμαστσ ψυχοπαθεις γι αυτο κολλησαμε με τον επισης ψυχοπαθη Μανολο και κολλησε κι αυτος με εμας.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τι θα κάνει στο μελλον ο αλενατορε αλλα σε εμας μου φτανει η λαμπρη ευρωπαικη πορεια. Δεν θα πάρω αλλο, ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Epitaph21 said:

Δεν νομίζω να επηρεάζομαι από κάποιον θείο. Το πρωτάθλημα που πήρε στην Ρωσία το θεωρώ τυχαίο τελικά, χωρίς να παρακολουθώ την λίγκα, ήταν στην ομάδα αυτή βοηθός, έδιωξαν τον πρώτο και συνέχισαν με τον Μάσιμο υπηρεσιακό, του έκατσαν τα αποτελέσματα, συνέχισε και ναί σήκωσε την κούπα. Εικάζω ότι έτσι έγιναν τα πράγματα. Μετά την Σπαρτάκ είχε 1.5 χρόνο άνεργος μέχρι να έρθει σε εμάς, δεν σφάζονταν στα πόδια του οι ομάδες.

Και ο Χιμένεθ πήρε πρωτάθλημα με εμάς, αλλά κακά τα ψέματα δεν υπάρχει προπονητικά για τον υπόλοιπο πλανήτη, ούτε και τίποτα σύγχρονες αντιλήψεις έχει για το ποδόσφαιρο. Μόνο για εμάς υπάρχει.

Εγώ με τον Χιμένεθ καύλωνα να δω ΑΕΚ και φέτος κοίταζα να δίνω την ταμπλέτα στον μικρό να μην κοιτάζει το παιχνίδι 

Link to comment
Share on other sites

Αφού βγάλαμε και μαλάκα στον προπονητή που μας έφερε πρωτάθλημα πριν από δύο μόλις χρόνια, οκ. 

Με έχει ξεπεράσει η εποχή.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mobster21 said:

Εγώ με τον Χιμένεθ καύλωνα να δω ΑΕΚ και φέτος κοίταζα να δίνω την ταμπλέτα στον μικρό να μην κοιτάζει το παιχνίδι 

Καλά αυτό ήταν η εξαίρεση βέβαια. Ο κανόνας είναι αυτό που ζούμε φέτος 

Link to comment
Share on other sites

Αν διαβάσει κανείς πάντως το φορούμ και δεν ξέρει ότι πήρε πρωτάθλημα ο άνθρωπος με Μπακάκη τρίτο σέντερ μπακ, θα νομίζει ότι φέραμε Σούλη Παπαδόπουλο.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unfeatured this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×