Jump to content

Recommended Posts

Σύμφωνα με τον Άκη Γεωργίου ο Καρέρα ήταν δίκαιος, ωστόσο αρκετοί ποδοσφαιριστές και μάλιστα από αυτούς που θεωρεί ο κόσμος ότι δεν θα έπρεπε να είναι στην ομάδα, θεωρούσαν ότι είχαν αδικηθεί από τον προπονητή.

 

Link to comment
Share on other sites

Θα τους φάμε στη μάπα τώρα τους μπακάκηδες 

Επίσης έφυγε κύριος χωρίς κανένα σήριαλ κτλ κτλ 

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

Η μία πλευρά λέει ότιδεν ήξεραν τι να κάνουν στο γήπεδο (η γνωστή πλεμπα + σουβλακοφαγοι) και η άλλη ότι δεν έκαναν αυτά που τους έλεγε ο προπονητής(τσιγκρι,σιμοες).

Επιλέγω την πλευρά 2 ,χέρια πόδια.

Link to comment
Share on other sites

Ο Καρέρα όπως και ο Πογιέτ είναι από τους προπονητές που αξίζει στα ίδια μέρη να ξαναβρεθούμε, ίσως υπό άλλες συγκυρίες.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστευω οτι στραβωσε το πραγμα με τον Καρέρα οταν δεν πήγε με την ομαδα στην Ουκρανια...αλλα δε λεω παραπανω γιατι δεν το χω σιγουρο οτι μπορουσε να παει και μη μερωτατε οτι ειπα ειπα.

Ρε μπας και στραβωσε με την μη ενσταση?

Οχι όχι φιλαρακι σε καμια περιπτωση δεν στεκει δεν πειραζει που συμπιπτει χρονικα μην λετε τετοια πραγματα ντροπη.

 

ΡΕ ΔΕ ΓΑΜΙΕΣΑΙ ΓΑΜΗΜΕΝΕ ΑΡΔ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΑΡΕ ΑΡΓΟΜΙΣΘΕ ΑΝΑΛΦΑΒΗΤΕ

Link to comment
Share on other sites

Και μονο που τον βλέπω σε φωτο κι αντί να γελάω ή να εκνευρίζομαι μου βγάζει ακόμα μια σοβαροτητα σημαινει ότι σοβαρό πρόβλημα μαζί του προσωπικά δεν είχα.

Η συνεχεια της ομαδας θα δείξει βέβαια.

Το σίγουρο είναι ότι υπήρξε κύριος.

Link to comment
Share on other sites

Με δίχασε όσο κανένας άλλος προπονητής στα χρόνια που έχω συνείδηση της ΑΕΚ. 

Γενικά όμως μου πέρασε την εικόνα ενός προπονητή με μια αιώνια φουρτούνα στο μυαλό του. 

Γνώμη μου ότι δε δικαίωσε τις προσδοκίες κυρίως των παραστάσεων που είχε. 

Λύση ανάγκης ήταν, έτσι λειτούργησε, έτσι τελείωσε. 

Καλή συνέχεια να έχει και να είναι καλά. 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Ξεκάθαρη περίπτωση μαζί με του Φερέρ που τον έφαγαν οι παίκτες. Έκανα και αυτός λάθη προφανως και πλήρωσε που δεν επέμενε να πάει ο μπακακης στη Λεβάντε και να έρθει δεξί μπακ και να γλίτωνε όπως η επιμονή του στο σβάρνα που δεν τον δικαίωσε σε καμία περίπτωση. 

Όλοι τα ρίχνουμε στο μανταλο αλλά από ότι φαίνεται δεν του έσκαβε αυτός το λακο τουλάχιστον όχι με τόσο απροκάλυπτο τρόπο αλλά ο άλλος Ελληνας αρχηγός που νομίζει ότι είναι ο Έλληνας Κάρλος και δεν είναι ούτε ο Έλληνας ενσο ραμος ( αυτός που ήρθε και έφυγε με το ριβαλντο). 

Link to comment
Share on other sites

Ο Μπακάκης ρε παιδιά δε μπορεί να δέσει τα κορδόνια του και θα φάει προπονητή; 

Πέρα από το αγωνιστικό, ο Καρέρα δε μπόρεσε ποτέ να χειριστεί το θέμα Λιβάγια και αυτό του κόστισε όσον αφορά τα εκτός γηπέδου. 

Βέβαια το θέμα τον υπερέβει γιατί ολόκληρη ΑΕΚ δε μπόρεσε να το χειριστεί, αλλά δε νομίζω ότι κι αυτός έκατσε να σκάσει και πολύ. 

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά μπορεί το μπιρι μπιρι σε συνπαίκτες, παράγοντες και δημοσιογράφους άλλωστε είχε πολλή χρόνο με την απραξία του. Κάποιες φορές ένας να πιπιλιζει το μυαλό των άλλων φτάνει. Φαντάσου τι έγινε όταν μπήκε στο κλαμπ και ο μάρκο. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, AG21 said:

Ναι αλλά μπορεί το μπιρι μπριρι σε συνπαίκτες, παράγοντες και δημοσιογράφους άλλωστε είχε πολλή χρόνο με την απραξία του. 

Ρε συ, ο Μπακάκης παίζει να βάζει κι ανοιχτή ακρόαση στους ΑΡΔ το τι λέγεται στα αποδυτήρια χρόνια τώρα. 

Ειδικά οι ομιλίες των προπονητών στα σάιτ παίζονται σε ζωντανή μετάδοση. 

Το παίδι ήθελε από πέρσι να φύγει, ήθελε φέτος να φύγει, θέλει τώρα να φύγει, ε κάπου δε φταίει μόνο αυτός. Υπάρχουν κι αυτοί που τον κρατάνε. 

Link to comment
Share on other sites

Τα νεότερα από το μέτωπο λένε ότι τους έκαψε ο Ουρμπανο με τσίτα τα γκάζια ακόμα και την προηγούμενη των αγώνων. Τις επόμενες μέρες θα τα διαβάσουμε...

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά λόγω του ονόματος και της καριέρας του ως παίχτη αρχικά με ενθουσίασε η ιδέα. Αν προσθέσουμε σε αυτό την υπηκοότητα και το πρωτάθλημα που σήκωσε στην Ρωσία θεώρησα ότι ήταν όντως μια επιτυχία του Ίλια με τέτοιο κασέ κιόλας.

Υψηλές προσδοκίες καταρχήν για την άμυνα. Και την αμυντική λειτουργία της ομάδας. Θεωρούσα ότι εκεί θα είναι το μεγάλο όπλο της ομάδας. 

Την περασμένη σεζόν και μέχρι την διακοπή λόγω της πανδημίας όλα πήγαιναν όπως είχα φανταστεί. 

Με παρεξένεψε το γεγονός ότι δεν είδα μια μεταγραφή Ιταλού ή παίχτη από την Ιταλία το καλοκαίρι. Με παρεξένεψε το γεγονός της απόκτησης Ινσούα. Της έμπνευσης με τον Τσιντώτα και τον Αθανασιάδη δεύτερο. 

Με πείραξε η εμφάνιση του τελικού και περισσότερο το γεγονός ότι μετά δεν υπήρχε αντίδραση. Περίμενα ότι ένας δύο παίχτες τουλάχιστον θα τελείωναν εκείνο το βράδυ. Δεν έγινε τίποτα.

Φέτος η ομάδα μου προκάλεσε θλίψη. Προσπαθούσα να πείσω τον μικρό ότι δεν είναι καλά αυτή την στιγμή η ομάδα αλλά θα επανέλθει. Θα συνεχίσουμε να προσπαθούμε. Ότι αγαπάμε την ΑΕΚ περισσότερο όταν μας πονά. Χάναμε και πήγαινα και φόραγα μπλούζα και ερχόμουν στο σαλόνι χαμογελαστός με σύνθημα στα χείλη.

Με πείραξε πολύ η αγωνιστική εικόνα της ομάδας. Αδυνατώ να αντιληφθώ ότι τρεις τέσσερις πέντε παίχτες έκαναν ό τι ήθελαν τον Καρέρα που έχει παραστάσεις από Μουντιάλ. 

Το να έχεις αυτή την καριέρα αυτόματα οι απαιτήσεις αυξάνονται. Δεν θα είχα τότε ίδιες με έναν νέο προπονητή που δεν τις είχε. 

Τραγική εικόνα. Τραγικές εμφανίσεις. Κανένα σύστημα. Καμία σταθερή τετράδα στην άμυνα. Κανένα πείραμα εκτός του Βασιλαντωνόπουλο. 

Δεν ξέρω τί θα κάνει μετά άλλα μακάρι να βρει τα πατήματά του και να πάει καλά. Το εύχομαι ολόψυχα γιατί μπορεί ως προπονητής να μην μου γέμισε το μάτι αλλά ήταν κύριος. Και αυτό του το αναγνωρίζω. Εκτός από εκείνη την αλλαγή στην αλλαγή στο 88 στην Πορτογαλία. Εγώ εκείνη την ώρα που η ομάδα έχανε με 3-0 είχα το μυαλό μου στο σκορ και στην βαριά ήττα. Θα ήθελα και το μυαλό του προπονητή της ομάδας να ήταν εκεί. Όταν τελείωνε ο αγώνας θα μπορούσε να διαχειριστεί το οτιδήποτε. 

Τέλος πάντων. Ήθελα η ομάδα να προχωρήσει παρακάτω. Γιατί ένιωθα ότι είχε κολλήσει. Καλώς κακώς χθες προχώρησε παρακάτω.

Αυτό φυσικά δεν αναιρεί το γεγονός της μετριότητας των παιχτών και της απαράδεκτης νοοτροπίας τους. Και σε αυτό θα χρεώσω τον πρόεδρο, τον τεχνικό διευθυντή και τον προπονητή. Θα μπορούσε να στηριχθεί στους μικρούς περισσότερο και όχι όταν δεν είχε επιλογές λόγω τραυματισμών και καρτών. Θα μπορούσε να διαχειριστεί συμπεριφορές τύπου Λιβάγια διαφορετικά. Αντιλαμβάνομαι την πίεση για να παίξει και να πουληθεί τον Γενάρη αλλά εδώ καταφέραμε να καταστρέψουμε και τον παίχτη και την ομάδα και τον προπονητή.

Και για να κλείσω θα αναφερθώ ξανά στον χαρακτήρα του και όχι στις προπονητικές του ικανότητες, όπως αυτές φάνηκαν στον πλανήτη ΑΕΚ. Ήταν κύριος και στους κυρίους αξίζει μια καλή τύχη. Μακάρι να την βρει παρακάτω. Μακάρι κι εμείς.

Forza AEK.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πάντως γενικά μιλωντας Ιταλός προπονητής δεν έχει στεριώσει στην Ελλάδα είτε λέγεται μαλεζανι ειτε ρανιερι είτε καρρερα είτε μπιγκον είτε στραπάτσονι, είτε γκατουζο και όλοι έφυγαν μυρωδιάδες με τραγικές άμυνες. Εντάξει ο τελευταίος παίζει να είναι κιόλας. Ο μαλεζανι και ο καρρερα είχαν μόνο μια καλή μισή χρόνια πριν ερθει η επόμενη καταστροφική. Ο καρρερα έκατσε μακράν περισσότερο διάστημα από όλους τους Ιταλούς σε πάγκο ελληνικής ομάδας. 

Link to comment
Share on other sites

σαφως ο καρερα δεν ειναι κλοπ ή μουρινιο. μετριος ειναι. στηριζεται πολυ αποσο καταλαβα στη φυσικη κατασταση και στα τρεξιματα των παικτων. γιαυτο ειχε γυμναστη που τους ετρεχε. στο ελλαντα βεβαια και ειδικα στην ΑΕΚ δε θυμαμαι προπονητη που να στεριωσε οταν ετρεχε τους παικτες. Τεσπα.

Πηγε μαζι με ιλια να επιβαλλει το αυτονοητο.. Να φυγουν οι καρκινοι απτην ΑΕΚ. Δε τους βγηκε. εφαγωθει στεγνα. διοτι τον φαγανε. η αποδοση μεσα στο χορτο ορισμενων αυτο δειχνει

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21
5 minutes ago, chris manousopoulos said:

σαφως ο καρερα δεν ειναι κλοπ ή μουρινιο. μετριος ειναι. στηριζεται πολυ αποσο καταλαβα στη φυσικη κατασταση και στα τρεξιματα των παικτων. γιαυτο ειχε γυμναστη που τους ετρεχε. στο ελλαντα βεβαια και ειδικα στην ΑΕΚ δε θυμαμαι προπονητη που να στεριωσε οταν ετρεχε τους παικτες. Τεσπα.

Πηγε μαζι με ιλια να επιβαλλει το αυτονοητο.. Να φυγουν οι καρκινοι απτην ΑΕΚ. Δε τους βγηκε. εφαγωθει στεγνα. διοτι τον φαγανε. η αποδοση μεσα στο χορτο ορισμενων αυτο δειχνει

Δεν κατάλαβα πότε ακριβώς πήγε να επιβάλλει να φύγουν οι καρκίνοι απο την ΑΕΚ. Τέλος πάντων αυτοί που πρέπει να φύγουν δεν πρόκειται να μάθουν μπάλα με τον Χιμένεθ και αν δεν φύγουν θα καταστρέψουν όποιον προπονητή και να έρθει. Δεν διορθώνεται ιδιαίτερα η άμυνα χωρίς αλλαγές.

Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21
13 minutes ago, AG21 said:

Πάντως γενικά μιλωντας Ιταλός προπονητής δεν έχει στεριώσει στην Ελλάδα είτε λέγεται μαλεζανι ειτε ρανιερι είτε καρρερα είτε μπιγκον είτε στραπάτσονι, είτε γκατουζο και όλοι έφυγαν μυρωδιάδες με τραγικές άμυνες. Εντάξει ο τελευταίος παίζει να είναι κιόλας. Ο μαλεζανι και ο καρρερα είχαν μόνο μια καλή μισή χρόνια πριν ερθει η επόμενη καταστροφική. Ο καρρερα έκατσε μακράν περισσότερο διάστημα από όλους τους Ιταλούς σε πάγκο ελληνικής ομάδας. 

Σωστός. Να τα θυμόμαστε αυτά γιατί κάποιοι ακούνε ιταλικό όνομα και φαντάζονται ποδόσφαιρο και αμυντική λειτουργία επιπέδου Σέριε Α.

Link to comment
Share on other sites

Να πω και γω τη σοφία μου για τον Ιταλό.

 Νομιζω πως δεν έκανε για την ΑΕΚ και όχι μονο για μερικά παικτάκια αφεντικά αλλά για τον οργανισμό ΑΕΚ που θέλει κάτι πιο ψυχωμένο , κάτι πιο κοντινό στα θέλω ενός συλλόγου που πρέπει να αντιληφθείς τι παίζει στο dna του για να τον βοηθησεις πραγματικά.

Θα καταγράψω μερικά πραγματικά στοιχεία και ας στενοχωρήσω τον χρηστη Μπουκόφσκι που ήταν φόλα Καρερικός και έδινε αγώνα τόσον καιρόν μέσω του φόρουμ να τον κρατησει στην ΑΕΚ.

-Για πολύ καιρό ,ισως προς το τέλος της πορείας του λίγο το έφτιαξε, τελευταιος πηγαινε και πρωτος εφευγε απο τα Σπάτα.

-Μετά το τελος του τελικού στο Βόλο ,έφυγε πρώτος πρωτος .Ουτε καν καθησε να συζητησει τι συνεβη και χάσαμε μια κούπα .

-Τις προπονήσεις αυτός απλά τις επιτηρούσε καθήμενος σε μια πλαστική καρεκλα στην ακρη ,ποτέ δεν ηταν όρθιος να συμμετεχει μαζι με τους παικτες . Για να μιλήσει κάποιος για αγωνιστικά θεματα και τακτική πηγαινε στο βοηθό του.

-Δεν είχε καμία απολύτως επαφή με τους παικτες εκτος Σπάτων . Δε λέω να γίνουν και φίλοι αλλά αυτός ήταν επαγγελματίας του στυλ ,κανουμε τη δουλειά μας πάμε Σπάτα και γεια σας.

-Ο μόνος που είχε επαφές ήταν ο Ίλια και αντε για κανένα φαγητό ,δανεισμό Βέρας κλπ με τον μεγάλο . Οι υπολοιποι πρέπει να τον ειχαν ακούσει καμια 20αριά φορές αυτον τον χρονο που ηταν σε μας.

 -Θεωρούσε πως εχει να κάνει με επαγγελματίες ποδοσφαιριστές και ακόμα οταν έμαθε πως μερικοί τον κράζουν στον μεγάλο .. έκρινε πως εστω και έτσι πρεπει να παιζουν γιατί είναι οι καλυτεροι. Καμία αντίληψη της ελληνικής καφενειακής πραγματικότητας δηλαδή.

Ένα ακόμα έχω να πω και θα κλείσω ...πως για όλα αυτά ισως και να έπαιξε μεγάλο ρόλο ,ενα πρόβλημα υγείας που αντιμετωπίζει η μία κόρη του .Όχι αυτή που ανεβάζει συνεχεια φωτογραφίες στο ίνστα, η αλλη. Το προβλημα αυτό το γνωριζει μονο ο Μελισσανιδης ο οποίος του συμπαραστάθηκε σε αυτό το θέμα πολύ.

 Σε γενικές γραμμές ...σοβαρός ,επαγγελματίας αλλά όχι για το ελληνικό ποδοσφαιρο και την ΑΕΚ δεν έκανε . Δε θα μου λείψει σε καμία περίπτωση.

  • Δικεφαλάκι 7
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Skepastos said:

Τα νεότερα από το μέτωπο λένε ότι τους έκαψε ο Ουρμπανο με τσίτα τα γκάζια ακόμα και την προηγούμενη των αγώνων. Τις επόμενες μέρες θα τα διαβάσουμε...

πόσες αποδείξεις ακόμα χρειαζόμαστε για να αντιληφθούμε ότι τα παικτάκια μας ανεβοκατεβάζουν προπονητές, ανάλογα με το αν τους κάνουν τα χατήρια;

Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21
5 minutes ago, chris manousopoulos said:

το καλοκαιρι, με τις ενδεχομενες πωλησεις. 

Δεν νομίζω ότι διαφωνούσε κανένας το καλοκαίρι για αλλαγές ιδιαίτερα στην άμυνα και τους πίεσε να μην τις κάνουν. Οι επιλογές στο χώρο αυτό ήταν αποτυχημένες και απο κει ξεκινάει το κακό.

Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21

Οπότε όπως τα περιγράφει ο Στυλ δεν ήταν ο καταπιεστικός προπονητής που κάθεται όλη την ώρα στο σβέρκο των παικτών δίνοντας οδηγίες και κάνοντας παρατηρήσεις. 

Αν ήταν έτσι θα δικαιολογούσα πολύ περισσότερο το να θέλει να τον φάει η οποιαδήποτε κλίκα που θεωρεί ότι κάνει κουμάντο. 

Link to comment
Share on other sites

Για να μαστε δίκαιοι με τον Μασσιμο, πιστεύω ότι η στάση του απέναντι στο club ήταν σωστή, αφού όταν δέχτηκε πρόταση με περισσότερα χρήματα, το καλοκαίρι νομίζω, από την Φενερ, τους ευχαρίστησε αλλά απάντησε ότι δεσμεύεται με την ΑΕΚ. Προφανώς αυτό είναι άσχετο με το αν "έκανε" ως προπονητής. Προσωπικά νομίζω ότι ο Ιβιτς πέρσι ψαχτηκε αρκετά για να φέρει αξιόλογο προπονητή και σίγουρα  δεν μας έφερε τσαρλατανο όπως ο Μοραις ή ο Καρντοσο. Συμφωνώ με Στυλ. ότι ήταν εκτός ελληνικής πραγματικότητας. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Geologos said:

Εγω πιστευω οτι στραβωσε το πραγμα με τον Καρέρα οταν δεν πήγε με την ομαδα στην Ουκρανια...αλλα δε λεω παραπανω γιατι δεν το χω σιγουρο οτι μπορουσε να παει και μη μερωτατε οτι ειπα ειπα.

Ρε μπας και στραβωσε με την μη ενσταση?

Οχι όχι φιλαρακι σε καμια περιπτωση δεν στεκει δεν πειραζει που συμπιπτει χρονικα μην λετε τετοια πραγματα ντροπη.

 

ΡΕ ΔΕ ΓΑΜΙΕΣΑΙ ΓΑΜΗΜΕΝΕ ΑΡΔ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΑΡΕ ΑΡΓΟΜΙΣΘΕ ΑΝΑΛΦΑΒΗΤΕ

https://www.enwsi.gr/933794/aek/aek-podosfairo/aek-apo-ekeini-ti-mera-archise-i-antistrofi-metrisi-gia-to-telos-toy-karera.html?utm_source=internal&utm_medium=feed

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×