Jump to content

ΠΑΟΚ-ΑΕΚ (18η αγ.): 12/01, 19:30, paoktv


George_D
 Share

MVP-Κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

30 members have voted

  1. 1. M. V. P.

    • Μπάρκας
      5
    • Χουλτ
      0
    • Μπακάκης
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      2
    • Βράνιες
      1
    • Σιμόες
      1
    • Κρστισιτς
      12
    • Σαμπανάτζοβιτς
      2
    • Μάνταλος
      0
    • Βέρντε
      0
    • Λιβάγια
      7
    • Ολιβέιρα
      0
    • Γιακουμάκης
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Καρέρα

    • Καλό
      19
    • Μέτριο
      4
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
      7
  3. 3. Βραβείο Σοϊλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      0
    • Χουλτ
      0
    • Μπακάκης
      12
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Βράνιες
      0
    • Σιμόες
      6
    • Κρστισιτς
      0
    • Σαμπανάτζοβιτς
      1
    • Μάνταλος
      11
    • Βέρντε
      0
    • Λιβάγια
      0
    • Ολιβέιρα
      0
    • Γιακουμάκης
      0


Recommended Posts

Κανένα άγχος για το αποτέλεσμα με τον υποβιβασμό του παοκ έτσι και αλλιώς θα έχουμε +5 βαθμούς πίσω 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Hades said:

Ο αυγενακης απαγορευτικό έβγαλε για μετακίνηση η θα πάμε στην 7;

Στην 1 θα παμε παρεα με giorgisss 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mporat said:

Το σκέφτηκα, αλλά δε με έχει πείσει για την προσωπικότητα του ο Αλμπάνης, αντίθετα το άλλο το αρχιδι κάνει και κανα τσαμπουκά άμα τύχει. 

Παπάρια τσαμπουκάδες κάνει και ειδικά εκτός έδρας εξαφανίζεται ακόμα και σε αγώνα κυπέλλου με ομάδες χαμηλότερης κατηγορίας.

Πιο γρήγορος και πιο επικίνδυνος παίχτης ο Αλμπάνης με τον Μάτος μπροστά του.

Θα τον προτιμούσα.

Link to comment
Share on other sites

Ο Αλμπανης ειναι ποδοσφαιριστης/αθλητης,

ο Μανταλος ειναι δημοσιοσχετιστας.

 

Link to comment
Share on other sites

Πιθανοτατα ταιριαζει εδω να το γραψω.Καπου πηρε το ματι μου οτι τον Μισιτς τον προτεινε για δανεισμο η Σπορτινγκ στον Λυμπε και αρνηθηκαμε.

Τωρα αληθεια ή ψεματα δεν εχω ιδεα.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Man Of Faith said:

Πιθανοτατα ταιριαζει εδω να το γραψω.Καπου πηρε το ματι μου οτι τον Μισιτς τον προτεινε για δανεισμο η Σπορτινγκ στον Λυμπε και αρνηθηκαμε.

Τωρα αληθεια ή ψεματα δεν εχω ιδεα.

Το πήρε και το δικό μου ματι

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Vargas21 said:

Με Κρέσπο και Μαουρίσιο κόντρα στην ΑΕΚ

Για τους οποιους χθες ελεγαν "δεν παιζει με ΑΕΚ ο Κρεσπο, δυσκολο του Μαουρισιο". Αστειοι εαν το κανουν μονο και μονο για να θολωσουν τα νερα. Ή εισαι κακος δημοσιογραφος  ή καραγκιοζης. Μαντεψτε τι πιστευω εγω.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aussie said:

Για τους οποιους ελεγαν "δεν προλαβαινει ΑΕΚ ο Κρεσπο, δυσκολο του Μαουρισιο". Αστειοι εαν το κανουν μονο και μονο για να θολωσουν τα νερα. Ή εισαι κακος δημοσιογραφος  ή καραγκιοζης. Μαντεψτε τι πιστευω εγω.

Καραγκιοζηδες χωρις δευτερη σκεψη. 

Link to comment
Share on other sites

Τρομερή παγίδα μας έστησαν. Έλεγαν ότι δεν θα παίξουν και τώρα θα παίξουν. Πολύ μπροστά οι αήττητοι.

Link to comment
Share on other sites

Με διπλό αύριο αλλάζουν πολλά στην ομάδα και στους στόχους της φετινής χρονιάς.

Αν οι γραμμές μας είναι κοντά και λείψουν τα παιδικά λάθη, πιστεύω ότι μπορούμε να κάνουμε την ζημιά μπροστά. Και όχι μόνο μια φορά. 

Link to comment
Share on other sites

Ειμαστε σιγουροι οτι ΚΑΙ η διοικηση θελει να αλλαξουν οι στοχοι της ομαδας φετος? Εχω τις επιφυλαξεις μου 

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και διπλό αν κάνεις (που δεν παίζει για κανένα λόγο) η διαφορά είναι τεράστια. Μια χαρά θα της καθόταν ένα διπλό της διοίκησης, ευκαιρία για μηδέν μεταγραφές

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Όχι ότι η διοίκηση έχει ιδεολογικό θέμα να σε αφήσει χωρίς παίχτες και με καμία 4αρα δηλαδή

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Man Of Faith said:

Πιθανοτατα ταιριαζει εδω να το γραψω.Καπου πηρε το ματι μου οτι τον Μισιτς τον προτεινε για δανεισμο η Σπορτινγκ στον Λυμπε και αρνηθηκαμε.

Τωρα αληθεια ή ψεματα δεν εχω ιδεα.

Με τις προετοιμασιες που κανουμε τα καλοκαιρια, τις αλλαγες 3-4 προπονητων και αλλων τοσων γυμναστων καθε χρονο, και τον Μεσι να φερναμε, Πλατελλας θα ταν.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Vargas21 said:

Ειμαστε σιγουροι οτι ΚΑΙ η διοικηση θελει να αλλαξουν οι στοχοι της ομαδας φετος? Εχω τις επιφυλαξεις μου 

Το έχω ξαναγραψει.

Το μεγαλύτερο πρόβλημα της ΑΕΚ ειναι ότι η διοίκηση δεν έχει τους ίδιους στόχους με τους οπαδούς, περισσότερο κοιτάει πώς να τους κοροϊδέψει. Λόγος για διώξιμο με κλωτσιές αν εμφανιζόταν η παραμικρή εναλλακτικη. Αλλά δεν.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Man Of Faith said:

Πιθανοτατα ταιριαζει εδω να το γραψω.Καπου πηρε το ματι μου οτι τον Μισιτς τον προτεινε για δανεισμο η Σπορτινγκ στον Λυμπε και αρνηθηκαμε.

Τωρα αληθεια ή ψεματα δεν εχω ιδεα.

Θυμαμαι ειχαν γραφτει αρκετα αρθρα για οτι μας ειχε προταθει 

https://www.google.com/amp/s/www.sportime.gr/aek/koitazei-allou-josip-misic-aek/amp/

 

 

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Bukowski said:

Με τις προετοιμασιες που κανουμε τα καλοκαιρια, τις αλλαγες 3-4 προπονητων και αλλων τοσων γυμναστων καθε χρονο, και τον Μεσι να φερναμε, Πλατελλας θα ταν.

Ισχυει

Link to comment
Share on other sites

Η ΑΕΚ υστερεί στο κέντρο και όχι μόνον σε δημιουργία αλλά και σε ανασταλτική λειτουργία. Μακάρι να μη ξέρουν μεγάλη μπάλα αλλά να κόβουν όπως οι Γιόχανσον, Σιμόες, τα κλεψίματα θα δώσουν την πρώτη πάσα και όλα θα γίνουν. Αν ο άλλος δεν κόβει ούτε με βαλέ τι να την κάνω την μπαλοσύνη του στα δύσκολα παιχνίδια. Για κάθε ένα καλό θα χάνουμε τα πολλαπλάσια.

Αν οι Σιμόες(φοβερό ανασταλτικό χαφ) και Κρστιτσιτς(πρώτο 8αρι σε κλεψίματα στο Τσάμπιονς Λίγκ) έχουν καμία καλή αναλαμπή και παίξουν όπως σαν άλλοτε, θα ανέβει αρκετά η απόδοση της ΑΕΚ. Αν η μεσαία γραμμή είναι κάπως παθητική και ασυγχρόνιστη, τότε ότι κερδίζει η ΑΕΚ επιθετικά θα το χάνει και θα χρειαστεί τουλάχιστον δύο γκόλ για θετικό αποτέλεσμα.

Υπόψιν ότι ακόμα και με τον Παναθηναϊκό στο πρώτο ημίχρονο το κέντρο δεν το πήραμε. Απλώς άφηναν κενά, συνδυάστηκαν οι ποιοτικοί μεσοεπιθετικοί καλά, βοήθησε και το απρόσμενο γκόλ του Μπακάκη και κάναμε ευκαιρίες.

Η ΑΕΚ έχανε κατά διαστήματα το κέντρο από όλους πλην Παναιτωλικού, Ξάνθης και Λαμίας! Βέβαια και ο ΠΑΟΚ έχει "βαριά" μεσαία γραμμή άλλο αν είναι μπαλάτοι.

Τώρα, ο Μάνταλος ελπίζω να δείξει κάτι θετικό σε αυτόν τον δύσκολο αγώνα, ο Λιβάγια να μην έχει νεύρα και να μη κάνει κατάχρηση, ο Ολιβέίρα προερχόμενος από τραυματισμό ίσως να είναι λίγο βαρύς.

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bluesman said:

Τώρα, ο Μάνταλος ελπίζω να δείξει κάτι θετικό σε αυτόν τον δύσκολο αγώνα

Ποσα χρονια τωρα περιμενουμε απο αυτον να κανει ενα καλο παιχνιδι. ΕΝΑ ομως σαν αρχηγος

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ποιος θα μπορούσε να φοράει το περιβραχιονιο στην σημερινή ΑΕΚ; Ο Λιβαγια ως ποιοτικότερος παίκτης μας; ο Σιμοες; 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Rayo Vallecano 21 said:

Ποιος θα μπορούσε να φοράει το περιβραχιονιο στην σημερινή ΑΕΚ; Ο Λιβαγια ως ποιοτικότερος παίκτης μας; ο Σιμοες; 

Τσιγκρίνσκι, Μπαρκας

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×