Jump to content

ΑΕΚ-Λάρισα (19η αγ.): 19/01, 17:15, Novasports 2


George_D
 Share

MVP-Κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

22 members have voted

  1. 1. M. V. P.

    • Μπάρκας
      0
    • Λόπες
      3
    • Μπακάκης
      0
    • Σβάρνας
      0
    • Οικονόμου
      0
    • Βράνιες
      0
    • Σιμόες
      7
    • Κρστισιτς
      2
    • Μάνταλος
      1
    • Βέρντε
      0
    • Ολιβέιρα
      9
    • Μπότος
      0
    • Γιούσης
      0
    • Βασιλαντωνόπουλος
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Καρέρα

    • Καλό
      18
    • Μέτριο
      0
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
      4
  3. 3. Βραβείο Σοϊλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      0
    • Λόπες
      0
    • Μπακάκης
      11
    • Σβάρνας
      3
    • Οικονόμου
      1
    • Βράνιες
      1
    • Σιμόες
      0
    • Κρστισιτς
      0
    • Μάνταλος
      2
    • Βέρντε
      4
    • Ολιβέιρα
      0
    • Μπότος
      0
    • Γιούσης
      0
    • Βασιλαντωνόπουλος
      0


Recommended Posts

τελος παντων 

καθε αποψη σεβαστη 

ακομα και αυτη που δικαιολογει τα 550 στον Μανταλο

 

παμε παρακατω

ΓΑΜΗΣΤΕ ΤΟ ΠΟΥΣΤΗ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Επρεπε ηδη να εχει αντικατασταθει, τουλαχιστον ως αρχηγος

Αν αντικατασταθεί με παίκτη ποιότητας να πουληθεί χτες, αν γίνει πόμολα και πλακάκια να μείνει

Εγώ πάντως δεν κόβω το χέρι μου ότι αν φύγει θα γίνει απαραίτητα το πρώτο

Link to comment
Share on other sites

Just now, mobster21 said:

 

ακομα και αυτη που δικαιολογει τα 550 στον Μανταλο

 

παμε παρακατω

ΓΑΜΗΣΤΕ ΤΟ ΠΟΥΣΤΗ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ

Δεν τα δικαιολογώ. Φοβάμαι ότι μετά θα δώσουμε 150 για τον επόμενο και τα ρέστα θα γίνουν πλακάκια και πόμολα

Αν λειτουργούσαμε σαν ποδοσφαιρικός σύλλογος και όχι σαν κατασκευαστική θα λεγα να φύγει χθες. Τώρα έχω επιφυλάξεις, χωρίς να σημαίνει ότι δεν θέλω να φύγει. Απλά δεν μπορώ τις υπερβολές. Αυτό

ΓΑΜΗΣΤΕ ΤΟΝ ΠΟΥΣΤΗ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ

Link to comment
Share on other sites

υπερβολη ειναι να δικαιολογουμε το 2020 τον Μανταλο ο οποιος δεν εχει παρει παιχνιδι μονος του, σε καθε δυσκολο ματς εξαφανιζεται, δεν εχει σουτ, δεν εχει σεντρα, εχει μια ντριπλα. δεν μαρκαρει και δεν μπορει να δωσει αυτο που περιμενει ο καθε παιχτης απο τον αρχηγο της ομαδας

thats all και κλεινω σημερα για Μανταλο γιατι βαρεθηκα

Link to comment
Share on other sites

Μετριο ως ασχημο το πρώτο, με καλυτερο το Βέρντε και σταθερούς τους τρεις πίσω. Στο Β ανεβασμένη όλη η ομάδα, κυρίως ο Λόπες (θύμισε το καθαρόαιμο του 2017), Κρίστισιτς, Ολιβέιρα και Μάνταλος. Αντίεθετα έπεσε ο Βέρντε. Πολύ καλό νέο η είσοδος των πιτσιρικάδων, έστω και απο ανάγκη. Ο Μπότος έχει καλές επαφές, παίζει τη μπάλα με τη μια και γενικότερα είχε αέρα στο γήπεδο. Ο Γιούσης τρακαρισμένος, ενώ ο Βασιλαντωνόπουλος δεν είναι πιτσιρικάς αλλά πραγματικά έχω απορία πόσο χειρότερα θα μπορούσε να τα πάει απο Μπακάκη - Παουλίνιο. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, AlexKR21 said:

Δηλαδή αν πωληθεί δεν θεωρείς ότι πρέπει να αντικατασταθεί;

Η ομαδα θελει επιθετικο χαφ κλασης ανεξαρτητα απο την περιπτωση Μανταλου

Link to comment
Share on other sites

Θα το λεω καθε φορα που παιζουμε. Τον Καρερα και τα ματια μας. Οποιος δεν κατανοει το γιατι, ας βαλει να δει τα παιχνιδια με Αρη και Βολο.

Mvp: Ολιβειρα (ασιστ+γκολ)

Κοουτσαρισμα: Καλο

Χειροτερος: Σβαρνας

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Θα το λεω καθε φορα που παιζουμε. Τον Καρερα και τα ματια μας. Οποιος δεν κατανοει το γιατι, ας βαλει να δει τα παιχνιδια με Αρη και Βολο.

Mvp: Ολιβειρα (ασιστ+γκολ)

Κοουτσαρισμα: Καλο

Χειροτερος: Σβαρνας

Ο Μπουκοφσκι που ξέρω θα χε ήδη μυριστεί αίμα και θα βαζε τον αρχηγό είτε MVP είτε χείροτερο, να ξεκινήσει το πάρτι :D

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε άσχημα το ματς, φαινοταν παραπανω επιφυλακτικό από οσο έπρεπε το σύστημα, αλλά το 1-0 τα ξεκλείδωσε ολα και στο β έγινε χαβαλές.

Ο Σιμοες- Μάνταλος- Μπακακης εχουν κριθεί σε βάθος χρόνου και δεν θα κριθούν από μια καλη ή κακη ενέργεια, ένα καλο ή κακό ματς. Ειναι κουραστικό να συζηταμε τόσα χρονια αν κάνουν ή δεν κάνουν. Γνώμη μου.

Ολιβειρα

Φυσιολογικο

Μπακακης

 

 

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα περιμενα παραπανω πραγματα απο τον Βερντε σημερα

ελειπε και ο Λιβαγια και νομιζα οτι μπορει να παρει την ομαδα απο το χερι του

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Σε οτι εχει να κανει με τον Μανταλο τωρα καλος ειναι για τα ελληνικα ματς πλην Ολυμπιακου, ΠΑΟ και ΠΑΟΚ. Αρα για το 70% των αγωνων στην Ελλαδα ΑΡΚΕΙ να εχεις σοβαρο κοουτς που θα του βαζει κωλοδαχτυλο (Πογιετ πχ και Καρερα που σημερα στο α' ημιχρονο τον πηγε αιμα απο τον παγκο). Για ηγετης δεν κανει και παμε παρακατω. Να πω επισης πως με την ελευση Καρερα εχει γινει δεσποινιδα και αυτο το παρταλι ο Βρανιες, αλλη μια αποδειξη του γιατι πρεπει να εχεις ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ στα αποδυτηρια για προπονητη (τετοιοι ηταν ο Πογιετ και ο Καρερα, ο Χιμενεθ ηταν λιγο αστειος ως προσωπικοτητα αν και καλος κοουτς). Η ομαδα πρεπει να μαθει να νικαει, ενας κοουτς ποτισμενος με νοοτροπια Juventus ειναι οτι χρειαζεται. Τσιμεντωστε τον μια 5ετια.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, AlexKR21 said:

Ο Μπουκοφσκι που ξέρω θα χε ήδη μυριστεί αίμα και θα βαζε τον αρχηγό είτε MVP είτε χείροτερο, να ξεκινήσει το πάρτι :D

Εχω πεσει στην βιοπαλη σιγα σιγα και καταστρωνω επιχειρηματικα πλανα οποτε δεν εχω τα κουραγια που χα καποτε

?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mobster21 said:

προσωπικα περιμενα παραπανω πραγματα απο τον Βερντε σημερα

ελειπε και ο Λιβαγια και νομιζα οτι μπορει να παρει την ομαδα απο το χερι του

 

Παιχτακος

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mobster21 said:

προσωπικα περιμενα παραπανω πραγματα απο τον Βερντε σημερα

ελειπε και ο Λιβαγια και νομιζα οτι μπορει να παρει την ομαδα απο το χερι του

 

Το ίδιο κι εγώ, αντιθέτως με εξέπληξε θετικά ο Λοπες μετά από καιρό. Ήταν δραστήριος από τη πλευρά του ενώ αμυντικα έμπαινε δυνατά στις μονομαχίες και δεν εκτεθηκε όπως άλλες φορες

Link to comment
Share on other sites

Οι μόνοι παίκτες που αξίζει να παιζουν βασικοί είναι οι 2 τρελοί, ο Μπαρκας κι ο Ολιβέιρα.

Ο Τσιγκρινσκι κι ο Μανταλος ειναι για να μπαινοβγαίνουν.

Οι υπόλοιποι για παγκο ή πουλο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μια που λέτε για μανταλο μου έκανε εντύπωση ότι τον είδα να πεφτει με αποφασιστικότητα για τάκλιν στο α. Κάτι που θεωρούσα ότι δεν θα το έβλεπα ποτέ μου. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Bukowski said:

Να πω επισης πως με την ελευση Καρερα εχει γινει δεσποινιδα και αυτο το παρταλι ο Βρανιες, αλλη μια αποδειξη του γιατι πρεπει να εχεις ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ στα αποδυτηρια για προπονητη (τετοιοι ηταν ο Πογιετ και ο Καρερα, ο Χιμενεθ ηταν λιγο αστειος ως προσωπικοτητα αν και καλος κοουτς). .

Σημερα δεν πηρε κιτρινη ο Ολιβειρα μετα το γκολ γιατι εκανε μανουρες με εναν τυροπαραγωγο απο τον παγκο της αελ;

Link to comment
Share on other sites

Ο Βερντε ειναι 22-23. Αν ηταν Ελληνας θα λεγαμε πωπωπω. Αλμπανης ας πουμε ειναι 25. Αν σκοραρε θα χε φετος γραψει ηδη 7 γκολ και το καλοκαιρι θα τον εσπρωχνες 3-4m. Βεβαια ηξερες τι πηρες γι αυτο εδωσες 1m. Επειδη ομως ο παιχτης ειναι υπαρκτος στο ποδοσφαιρικο χρηματιστήριο ειναι κανονικος ποδοσφαιριστης και ειναι στο χερι σου ως κλαμπ να φτιαξεις ενα σοβαρο συνολο που θα μακιγιαρει τις αδυναμιες του, θα αναδειξει τα καλα του στοιχεια και θα του δωσει αυτοπεποίθηση να σκοραρει περισσοτερο. Ξαναλεω 22-23 ειναι. 

Επισης με 1m και 500k εφερες Βερντε που κατα πολλους ειναι παιχτακος. Αποψη μου πως αν φυγει ο Μανταλος κατι αντιστοιχο θα φερες στην θεση του αφου σιγα μην δωσεις παραπανω αφου παιχτης διαφορας εκει θελει (4-5m αγορα και 1-1,2m συμβολαιο).

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, AG21 said:

Μια που λέτε για μανταλο μου έκανε εντύπωση ότι τον είδα να πεφτει με αποφασιστικότητα για τάκλιν στο α. Κάτι που θεωρούσα ότι δεν θα το έβλεπα ποτέ μου. 

Αφού του έβαζε κωλόχερο για κανένα 5λεπτο ο Καρέρα....Μέχρι και ο εκφωνητής το σχολίασε και μετά καμικάζι ο Πετράν. Εμένα μου την κάνει η συμπεριφορά του στον αγώνα, όχι η αξία του τόσο. Μου την κάνει που δεν τρέχει, μου την κάνει που ενώ πρεσσάρει γυρίζει και δείχνει στους συμπαίχτες του που να πάνε να πιέσουν, μου την κάνει που στα φάουλ και στα κόρνερ βάζει χέρι στους συμπαιχτες του, μου την κάνει που γκρινιάζει συνέχεια και δεν κοιτάει να κάνει τη γαμημένη δουλειά του. Τρέξε ρε πούστη μου, σκύλιασε για τη νίκη και άσε τα αρχηγιλίκια

Link to comment
Share on other sites

Αργά και σταθερά η ομάδα με τον Καρέρρα κάνει βήματα προς τα εμπρός.

Υπάρχει μια ηρεμία και μια κανονικότητα. 

Γαμήστε τον Πούστη τον ολυμπιακο

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MikrosKaiAtropos said:

Σημερα δεν πηρε κιτρινη ο Ολιβειρα μετα το γκολ γιατι εκανε μανουρες με εναν τυροπαραγωγο απο τον παγκο της αελ;

Ναι απλα ο Ολιβειρα δεν ειναι κριτήριο για αυτα. Δεν νομιζω δηλαδη πως αν ξεκινησεις να ριχνεις γαμησι στα αποδυτηρια θα ξεκινήσεις απο αυτον. Το θεμα ειναι αν το ξανακανει.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Ναι απλα ο Ολιβειρα δεν ειναι κριτήριο για αυτα. Δεν νομιζω δηλαδη πως αν ξεκινησεις να ριχνεις γαμησι στα αποδυτηρια θα ξεκινήσεις απο αυτον. Το θεμα ειναι αν το ξανακανει.

Ιδια παστα με Λιβαγια ειναι ο Ολιβειρα στο μυαλο.Ας μην περιμενουμε θαυματα σε αυτον τον τομεα απο οποιονδηποτε προπονητη.Μπορει και ο Βρανιες αυριο αν μαθει οτι τον στελνουμε πισω στο Βελγιο γιατι ειναι ακριβος να αρχισει τα δικα του.Το θετικο ειναι οτι βλεπουμε τακτικη προσηλωση απο τους παικτες στο μετρο του δυνατου.

Link to comment
Share on other sites

Η λογική αν φύγει ο τάδε δεν έχω λεφτα να πάρω καλυτερο, δεν κάνει επαρκείς τους υπάρχοντες.

Αν θες να μιλας για δήθεν πρωταθλητισμο, διαφορετικά οκ αν συγκρινουμε με το ρόστερ του βαζελου όλοι καλοί είναι.

Και δεν μιλάμε για τρέλα πραγματα. Προφανως πχ ο Ολιβειρα είναι χειρότερος του Ελ Αραμπι, αλλά λίγο χειρότερος και τελος πάντων είναι οκ.

Ο Βερντε δεν είναι οκ, παίκτης αλάνας ειναι. Αν ερχόταν πρόταση θα τον έδινα. Διαφορετικά θα τον έβαζα βασικό, αλλά δεν θα περιμενα και τίποτε ιδιαίτερο σε γενικές γραμμές. Αναλαμπές μονο.

 

υγ. Αποψε αν δεν έβγαζε ασίστ και γκολ ο Ολιβέιρα, ακόμα τον Βερντε θα περιμέναμε μπας και καταφέρει να σταυρώσει καλο σουτ ή ασίστ 

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, SpiRos said:

Αρκετά καλή εμφάνιση σήμερα.

Απλα καλη θα την ελεγα.Αλλα ειναι ο ορισμος της επαγγελματικης νικης απο αυτες που ειναι απαραιτητες σε μια μεγαλη ομαδα και συνηθως τετοιες εμφανισεις και νικες πρεπει να αποτελουν πανω απο το 50% των αγωνων.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

αν οι επαγγελματικές νίκες είναι τα τρίμπαλα και οι πολύ καλές νίκες οι 6αρες, όταν η ομαδα είναι αριστη φαντάζομαι θα ριξουμε καμια 20αρια γκολ, οπότε να εφευρεθει και το ποντάρισμα 15+ στα απίδια που θα δίνουν 7 πόντους.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×