Jump to content

ΑΕΚ-Ολυμπιακος (21η αγ.): 26/01, 19:30, Novasports 1 HD


Bukowski
 Share

MVP-Κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

27 members have voted

  1. 1. M. V. P.

    • Μπάρκας
      6
    • Λόπες
      0
    • Μπακάκης
      0
    • Οικονόμου
      0
    • Βράνιες
      17
    • Σιμόες
      0
    • Κρστισιτς
      1
    • Σιμάνσκι
      0
    • Μάνταλος
      2
    • Βέρντε
      0
    • Λιβάγια
      1
    • Ολιβέιρα
      0
    • Αλμπάνης
      0
    • Σβάρνας
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Καρέρα

    • Καλό
      6
    • Μέτριο
      10
    • Κακό
      2
    • Φυσιολογικό
      9
  3. 3. Βραβείο Σοϊλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      0
    • Λόπες
      0
    • Μπακάκης
      1
    • Οικονόμου
      4
    • Βράνιες
      0
    • Σιμόες
      1
    • Κρστισιτς
      2
    • Σιμάνσκι
      3
    • Μάνταλος
      1
    • Βέρντε
      4
    • Λιβάγια
      2
    • Ολιβέιρα
      9
    • Αλμπάνης
      0
    • Σβάρνας
      0


Recommended Posts

Ας πει καποιος του μαλακα του Κολκα πως ο Λιβαγια ειναι στην ηλικια του Πελκα που τον ειχαν για ταλενταρα. Just saying δηλαδη.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, stavros 9-11 said:

Υπάρχει πάντως εμφανής διαφορα ποιότητας. Ντέρμπι στην έδρα σου στο οποίο πάτησαν καλύτερα και που αν έσπαγε το Χ, μάλλον θα πήγαινε προς το διπλό, δείχνει διαφορά ποιότητας. Δε λέμε ότι αυτοί είναι παγκόσμια κλαση κι εμείς Β εθνική, αλλά έχουν καλύτερους παίχτες. Πώς να το κάνουμε δηλαδή τώρα. Η διαφορά ποιότητας μας με τους 2 διεκδικητές του τίτλου είναι ότι στην έδρα τους εύκολα ή δύσκολα θα χάσεις, ενώ στην έδρα σου θα τους πάρεις το Χ. Με τους άλλους ήταν ξεκάθαρα έτσι αλλά και σήμερα η εικόνα μου ήταν ότι το Χ εσύ το τσιμπησες, όχι αυτοί.

Τέλος πάντων, δεν περίμενα κάτι καλύτερο κι αφού δε χάσαμε, όλα καλά. Απλά να μείνει ο Καρέρα. Αν δε μείνει δεν υπάρχει καν λόγος να ασχοληθούμε με την επόμενη σεζόν

Η διαφορά φάνηκε στα χαφ και στο αριστερό άκρο της άμυνας και μέσα από το γήπεδο.

Φάνηκε και η δουλειά του Καρέρα, π.χ. και ο αναιμικός Κριστιτσιτς όσο μπορούσε έβαζε ένταση στο παιχνίδι του. Βελτιωμένος που θα φανεί βέβαια σε πιο εύκολους αγώνες αλλά μέχρι εκεί, δεν μπορεί η ΑΕΚ να στηριχθεί σε αυτόν ούτε στον Σιμόες.

Κατα τη γνώμη μου θα έπρεπε να μπεί ο Κλωναρίδης κάποια στιγμή ως αλλαγή λόγω αθλητικότητας, ταχυδύναμης κλπ.

Επίσης η διαφορά των Βαλμπουενά και Αραμπί δεν φάνηκε, ο πρώτος σκόρερ του πρωταθλήματος ήταν καλά κλεισμένος και δεν τροφοδοτήθηκε. Με Κωστένογλου και τα κένα που θα υπήρχαν, θα φαινόταν για τα καλά καθώς η ΑΕΚ τότε ήταν ένα άναρχο ασκέρι παικτών και θα υφίστατο το περιθώριο να συνδυαστούν επιτυχώς.

Το να παρουσιάζεται όμως ως απουσία ο Χριστοδουλόπουλος που ενάμιση χρόνο δεν έχει παίξει μπάλα και που δεν λένε ότι τον είχε διαθέσιμο αλλά δεν τον έβαλε ούτε ως αλλαγή(γιατί άραγε το ξεχνάνε?) προκαλεί τουλάχιστον θυμηδία.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Αυτος να δούμε 1,5 χρόνο μίνιμουμ ακόμα αν σκοπεύει να το παει έτσι ποσο κοσμο θα καταφέρει να κρατήσει στο γηπεδο

Δεν το ενδιαφερει και τοσο, το ταβανι του ειναι η ΑΕΚ των 12.000 διαρκειας κτλ κτλ.

Αλλα στο γηπεδο θεωρει πως θα μπει βασιλιας. Σιγουρα καποιοι θα τον δουν ετσι εχει δεν εχει ομαδα η ΑΕΚ. 

Πολλοι ομως θα βγαλουν το αχτι τους αν δεν μπει με σοβαρη ομαδα. Ενας απο αυτους ειμαι και εγω 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Δεν φταινε τα συνθηματα τοσο, το ΟΑΚΑ φταιει . 

Κι εκτός έδρας μόλις δίνονται αυτές οι μαλακίες (δεν αντέχω να ξανακουσω το Πέρα κι Αϊβαλί, θα με πιάσει κατάθλιψη) οι περισσότεροι το παρατανε. Κυρίως φταίει που ασχολείσαι με συνθήματα μεγαλα και κυρίως άσχετα με ΑΕΚ 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Bluesman said:

Η διαφορά φάνηκε στα χαφ και στο αριστερό άκρο της άμυνας και μέσα από το γήπεδο.

Φάνηκε και η δουλειά του Καρέρα, π.χ. και ο αναιμικός Κριστιτσιτς όσο μπορούσε έβαζε ένταση στο παιχνίδι του. Βελτιωμένος που θα φανεί βέβαια σε πιο εύκολους αγώνες αλλά μέχρι εκεί, δεν μπορεί η ΑΕΚ να στηριχθεί σε αυτόν ούτε στον Σιμόες.

Κατα τη γνώμη μου θα έπρεπε να μπεί ο Κλωναρίδης κάποια στιγμή ως αλλαγή λόγω αθλητικότητας, ταχυδύναμης κλπ.

Επίσης η διαφορά των Βαλμπουενά και Αραμπί δεν φάνηκε, ο πρώτος σκόρερ του πρωταθλήματος ήταν καλά κλεισμένος και δεν τροφοδοτήθηκε. Με Κωστένογλου και τα κένα που θα υπήρχαν, θα φαινόταν για τα καλά καθώς η ΑΕΚ τότε ήταν ένα άναρχο ασκέρι παικτών και θα υφίστατο το περιθώριο να συνδυαστούν επιτυχώς.

Το να παρουσιάζεται όμως ως απουσία ο Χριστοδουλόπουλος που ενάμιση χρόνο δεν έχει παίξει μπάλα και που δεν λένε ότι τον είχε διαθέσιμο αλλά δεν τον έβαλε ούτε ως αλλαγή(γιατί άραγε το ξεχνάνε?) προκαλεί τουλάχιστον θυμηδία.

 

 

 

 

Ηταν που δεν θα επανέλθεις επι προσωπικού εσυ, αλλά σου προκάλεσα θυμηδία κιόλας. Οκ γράφω γνώμη εγώ γελα εσυ. 
 

ο 30λεπτος προέρχεται από σοβαρό τραυματισμό και ισως βοηθούσε αν ήταν έτοιμος τουλάχιστον ως αλλαγή. Τόσο αστείο, ε, γελα. 
 

Εγραψα κι άλλους και το επιχειρημα για το Φορτούνη πχ ήταν ότι λείπει από την αρχη της χρονιάς άρα.. δεν λείπει, κλπ. Οκ ?
 

Link to comment
Share on other sites

Έλα τίγρη τελείωνε, στείλε το παρταλι στην Αγγλία που σήμερα μόνο τα χέρια στις τσέπες δεν έβαλε και φέρε πίσω τον παικταρά. Θα αγοράσουμε 50.000 φανέλες του και θα βγάλεις τα λεφτά που θα χαλασεις

 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, stavros 9-11 said:

Κι εκτός έδρας μόλις δίνονται αυτές οι μαλακίες (δεν αντέχω να ξανακουσω το Πέρα κι Αϊβαλί, θα με πιάσει κατάθλιψη) οι περισσότεροι το παρατανε. Κυρίως φταίει που ασχολείσαι με συνθήματα μεγαλα και κυρίως άσχετα με ΑΕΚ 

Χαχα καλά αυτό το Πέρα κι Αιβαλι είναι από τα πιο θλιβερά συνθήματα που έχουμε. Πόνος, μιζέρια, εποχές Καζαντζίδη Ματσα. 

Link to comment
Share on other sites

Παρτάλι δεν είναι ο Πορτογάλος. Δεν τροφοδοτήθηκε σήμερα. Και βέβαια δεν γίνεται την μία ευκαιρία να την κάνει γκολ και να πληρώνεται από τον Μελισσανίδη στα Σπάτα.

Τα χαφ σου είναι πολύ soft και άτεχνα. Τόσο πολύ που νομίζουμε ότι ο Πέτρος έκανε το παιχνίδι της ζωής του. Αρκεί κάποιος να δει πώς έπαιξε ο Μπουχαλάκης και να καταλάβει πόση λίγη αξία παίρνουμε διαχρονικά από παίχτη με συμβόλαιο 550 χιλιάδων ευρώ τον χρόνο. Δεν είναι τυχαίο που καμία ομάδα στον πλανήτη δεν έχει ενδιαφερθεί για τον καπιτάνο της πρωταθλήτριας Ελλάδας 2018.

Περίμενα τον Πολωνό να δαγκώνει σήμερα και απογοητεύτηκα πολύ. Χρειάζεται χρόνο όμως και έδειξε κάποια καλά στοιχεία στον Βόλο.

Σιμόες και Κρίστισιτς πρέπει να βρουν τα παιδιά μια ομάδα να φύγουν το καλοκαίρι. 

Ο Καρέρα με κερδίζει παιχνίδι με το παιχνίδι. Ακόμα και με την αλλαγή του 30' κατάλαβα ότι ήταν αποτέλεσμα ώριμης ποδοσφαιρικής σκέψης. Η ομάδα είναι πιο δεμένη, πιο σφιχτή και καθόλου αφελής πλέον. Έβαλε Σβάρνα να κρατήσει το μηδέν σε σημείο που ο Κωστένογλου θα έβαζε Γιακουμάκη για να πάρει το παιχνίδι. Είναι ρεαλιστής και δείχνει να είναι σοβαρός και όχι σοβαροφανής. 

Λιβάγια Μάνταλος για εμένα χωράνε στην ενδεκάδα μόνο στον άξονα. Με δυο κανονικούς παίχτες δεξιά και αριστερά. Όχι, ο Βέρντε δεν είναι μάλλον τέτοιος.

Βράνιες μια χαρά τον κρατάς για του χρόνου. Άλλος άνθρωπος μετά την τιμωρία του.

Έχω την εντύπωση ότι το ακριβότερο αυτή την στιγμή περιουσιακό σου στοιχείο είναι ο Μπάρκας. Καλύτερος από ποτέ.

Κοιτάζω τις μεταγραφές του Παναθηναϊκού που κινείται στα ίδια οικονομικά μονοπάτια με εμάς. Ένας πρώην της Φέγενορντ, ένας πρώην της Λέγκια. Εμείς κλείσαμε έναν 17 χρονών. Μπορεί να πάρουμε είκοσι εκατομμύρια από αυτόν στο μέλλον. Όμορφες οι επενδύσεις για το μέλλον αλλά η ΑΕΚ χρειάζεται να φτιάξει το παρόν της και να βάλει συγκεκριμένους στόχους. Θέλεις έτοιμους παίχτες καλύτερους από αυτούς που έχεις για να πάρουν φανέλα βασικού.

Αυτή την στιγμή το μόνο που έχεις σαν σύλλογος να περιμένεις φέτος είναι το Κύπελλο. Όλοι το κλαμπ θα έπρεπε να ζει και να αναπνέει για αυτό.

Τα παιχνίδια σαν το σημερινό ήταν να είχαμε να λέγαμε με την διαφορά που έχουμε πλέον από δαύτους. Κύπελλο κύριοι. 

 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ερχομαι να συμφωνησω. Κακο συνθημα. Και πολλές στροφές, ανδρα μοι εννεπε μουσα πολυτροπον γάμησε με. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Βρανιες ειναι αλλος ανθρωπος απ οταν μπηκε καποιος σοβαρος στα αποδυτηρια για προπονητης.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου αρέσει.

Δεν είναι η πολυπλοκότητα τις συνθήματος το θέμα.

Έχει χαθεί η καύλα.

Link to comment
Share on other sites

Σε οτι αφορα το περιβόητο συνθημα, ειδικα στο "γεννηθηκε απο προσφυγες εδωωωωωΩωΩωΩωΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ" καθε φορα κλεινω τα ματια και με φανταζομαι ετοιμοθανατο σε κρεβατι του πονου.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Ο Βρανιες ειναι αλλος ανθρωπος απ οταν μπηκε καποιος σοβαρος στα αποδυτηρια για προπονητης.

Ένα μήνα έπαιξε μετά την τιμωρία του μέχρι να έρθει ο Ιταλός και ήταν μια χαρά και με Κωστένογλου.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Σε οτι αφορα το περιβόητο συνθημα, ειδικα στο "γεννηθηκε απο προσφυγες εδωωωωωΩωΩωΩωΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ" καθε φορα κλεινω τα ματια και με φανταζομαι ετοιμοθανατο σε κρεβατι του πονου.

Αχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Just now, mobster21 said:

Εμένα μου αρέσει.

Δεν είναι η πολυπλοκότητα τις συνθήματος το θέμα.

Έχει χαθεί η καύλα.

Κοιτα, δεν αποκλείεται να ισχύουν και τα 2.  30000 κοσμος πιο ευκολα θα πει μαζικα το τρελαινομαι, το φορτσα ΑΕΚαρα , εμπρος αετε  και παρομοιας πολυπλοκοτητας. Γνωμη μου.

Link to comment
Share on other sites

Πάντα υπήρχαν τα πολύπλοκα για τον πολύ κόσμο.

Δεν είναι εκεί το θέμα.

Έφυγε ο έρωτας. Η καύλα. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bukowski said:

Σε οτι αφορα το περιβόητο συνθημα, ειδικα στο "γεννηθηκε απο προσφυγες εδωωωωωΩωΩωΩωΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ" καθε φορα κλεινω τα ματια και με φανταζομαι ετοιμοθανατο σε κρεβατι του πονου.

???

Link to comment
Share on other sites

Έχει ξενερώσει ο κόσμος.

Περίμενε να πέσει η παράγκα 

Περίμενε να πέσουμε να ξεχρεώσουμε.

Περίμενε να ανέβουμε.

Περίμενε να χτίσουμε.

Κουράστηκε να περιμένει.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
3 minutes ago, mobster21 said:

Ένα μήνα έπαιξε μετά την τιμωρία του μέχρι να έρθει ο Ιταλός και ήταν μια χαρά και με Κωστένογλου.

Μετα την τιμωρια επαιξε ξανα με Αρη (που ηταν ΟΛΟΙ αθλιοι) και με ΟΦΗ που αποβληθηκε. Μετα ξαναεπαιξε με Καρερα. 

Link to comment
Share on other sites

Τον θυμάμαι σχετικά καλό και στα δύο παιχνίδια πάντως.

Την κόκκινη την πήρε στο 88. Οκ.

Link to comment
Share on other sites

Αξιοσημείωτο πως το τελευταίο αξιόλογο γεγονός ως φάση στον αγώνα ήταν το καλούτσικο σουτ το Βέρντε στο 65ο λεπτό.

Αυτό λέει πολλά για τις δύο ομάδες, για την ΑΕΚ ότι ο Καρέρα βελτίωσε αρκετά πράγματα ανασταλτικά σε σχέση με άλλους αγώνες όταν η ΑΕΚ δεχόταν εύκολα φάσεις. Πρακτικά στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός απείλησε με ένα δοκάρι από στημένη φάση και σχεδόν πάσα του Βράνιες.

 

 

Link to comment
Share on other sites

ρε τι να λεμε. πολυ καλα σταθηκαμε. εγω ειμαι ευχαριστημενος. τα κολοκοτρωνεικα αεκ σημαινει επιθεση κτλ, ειναι μη ρεαλιστικα.

πρωτα συμμαζευεις πισω το ρεμπετ ασκερ και μετα κοιτας να χτισεις την επιθεση. 

ειναι δεδομενο πλεον πως μανταλος λιβαγια δεν κανουν μαζι στην ενδεκαδα. ειδικα με φορ τυπου ολιβειρα. αν λεμε αν ειχες μπροστα ανακατωστρα στυλ αραουχο κατι θα γινοταν. αλλα με αυτους που εχεις μπροστα δεν γινεται να παρεις τετοια ματς.

θεωρω οτι λιβαγια-μανταλος-ολιβεριρα 2 στους 3 πρεπει να πουληθουν. και να παρεις παικτες που θα υπηρετουν το πλανο του καρερα. γρηγορα χαφ που παιζουν με τη μια και οχι καρουτες που στριβουν γυρω απτον αξονα τους.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αν βάλετε κάτω παντως τι γράφει ο καθενας μας, δεν ξερεις σε ποια θέση πρωτο-θες ενίσχυση. Και μην ξεχνάμε ότι Βρανιες και Τσιγκρινσκι δεν είναι καθόλου σίγουρο ότι θα συνεχίσουν του χρόνου. Το ιδιο και ο Σιμανσκι.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον συνονόματο @Chris 

Ας πουλησουμε τα αργά πουλαρια που έχουμε και ας πάρουμε γρήγορους μέσους και επιθετικούς.

Βρανιες αν συνεχίσει έτσι νομίζω έχει θέση στο ρόστερ 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×