Jump to content

Γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια - Vol. VIII


Recommended Posts

Guest Theo21

το τελικό σχέδιο της μπροστινής όψης του κτιρίου της ιστορίας που θα ακουμπά στην Αγιά Σοφιά (από την πλευρά της παλιάς Σκεπαστής) και το οποίο εκτός όλων των άλλων θα φιλοξενεί και τα δύο μουσεία του γηπέδου μας. 

https://www.aek365.org/a-779500/deos-me-kamara-to-teliko-sxedio-th-mprostinh-opsh-tou-ktiriou-me-ta-mouseia-fwto.htm

Η ΑΕΚ παρουσίασε το τελικό σχέδιο της όψης των δύο πλαϊνών πλευρών του γηπέδου, από αυτή της Καππαδοκίας και της παλιάς Θύρας 3, με τις Θύρες εισόδου για τους φιλάθλους! Όπως βλέπουμε υπάρχουν οι δύο κάθετες κατασκευές μαζί με την παράλληλη που έχει και τα παραθυράκια

 https://www.aek365.org/a-779498/auto-einai-to-teliko-sxedio-th-opsh-twn-duo-plainwn-pleurwn-th-agia-sofia-fwto.htm

Link to comment
Share on other sites

Πολύ πιο ωραίο για μένα το σχήμα θόλου, στην πλευρά των μουσείων στην παλιά Σκεπαστη από αυτό στο κέντρο των πλαινων εξεδρων στις πρώην θύρες 18 και 3. Προφανώς μπορούν να υπάρξουν και άλλες ενστάσεις για το μέγεθος των ονομάτων των χορηγών. σε σχέση με αυτό του σήματος της ομάδας, το τι είναι γραμμένο κτλ, αλλά αυτά μακροπροθεσμα μπορεί να αλλαξουν, ενώ το σχήμα των εισοδων θα ναι μόνιμο. 

 

FB_IMG_1617378330366.jpg

FB_IMG_1617378307958.jpg

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Δε μου κάθεται καλά το arena. Το ΟΠΑΠ το χωνεύω, το ΟΠΑΠ Arena όχι όμως. Μαλακια 

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάστε το είχα αναφέρει ότι υπάρχουν στην μελέτη της περιφέρειας (του νεου έργου):
 

 

 

Ανάμεσα σε όσα ξεχώρισαν είναι και κάτι οθόνες, στις οποίες στην φωτογραφία φαίνεται το σήμα της «Cosmote».

Οπως ενημερώνει η ΠΑΕ ΑΕΚ εκεί θα τοποθετηθούν και στα δύο σημαία τεράστιες οθόνες (σαν μάτριξ) από τις οποίες θα προβάλλονται σποτ χορηγών, διαφημίσεις, νέα της ΑΕΚ, διάφορα βίντεο της ΑΕΚ, ειδικές παρουσιάσεις αλλά και σε περιπτώσεις που υπάρχει sold out στους αγώνες ενδεχομένως να προβάλλουν και τη μετάδοση του ματς.

Να τονίσουμε πως πρόκειται για οθόνες τελευταίας τεχνολογίας.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikos said:

Ανάμεσα σε όσα ξεχώρισαν είναι και κάτι οθόνες, στις οποίες στην φωτογραφία φαίνεται το σήμα της «Cosmote».

Οπως ενημερώνει η ΠΑΕ ΑΕΚ εκεί θα τοποθετηθούν και στα δύο σημαία τεράστιες οθόνες (σαν μάτριξ) από τις οποίες θα προβάλλονται σποτ χορηγών, διαφημίσεις, νέα της ΑΕΚ, διάφορα βίντεο της ΑΕΚ, ειδικές παρουσιάσεις αλλά και σε περιπτώσεις που υπάρχει sold out στους αγώνες ενδεχομένως να προβάλλουν και τη μετάδοση του ματς.

Να τονίσουμε πως πρόκειται για οθόνες τελευταίας τεχνολογίας.

Νομίζω απαγορεύεται ΑΥΣΤΗΡΑ στα συμβόλαια που υπογράφουν με τα συνδρομητικά.

Για να γίνει απαιτείται ειδική άδεια από το κανάλι που έχει τα δικαιώματα, η οποία δεν δίνεται σχεδόν ποτέ ασχέτως sold out.

Link to comment
Share on other sites

file to anevase to paignio o makaros galatsi.me to pou arxise apidia gamithike h omas omos.ego to lega.to kane g to gouri alla kanenas dn me pisteye....

 

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, CHⓇIS said:

file to anevase to paignio o makaros galatsi.me to pou arxise apidia gamithike h omas omos.ego to lega.to kane g to gouri alla kanenas dn me pisteye....

 

Σημαιοφόρε, άμα ήτανε γούρι όταν δεν βγάΝει ο Μάκης Απίδια θα είχαμε 5-6 Διηπειρωτικά μέχρι τώρα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Νονός said:

Σημαιοφόρε, άμα ήτανε γούρι όταν δεν βγάΝει ο Μάκης Απίδια θα είχαμε 5-6 Διηπειρωτικά μέχρι τώρα.

2 httes kname  otan dn evgane apidia nomizo

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, nikos said:

 

Να τονίσουμε πως πρόκειται για οθόνες τελευταίας τεχνολογίας.

Πρωτοκλασατες οχι απο το πανερι.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Man Of Faith said:

Πρωτοκλασατες οχι απο το πανερι.

Λες και τις πληρώνει ο τίγρης τα γράφουν τα νον πεηπερ εντωμεταξυ κι όχι οι Πατουληδες.

Τι να πεις. Αυτά είναι το λιγότερο.

Link to comment
Share on other sites

Guest Theo21
10 hours ago, Hades said:

Δε μου κάθεται καλά το arena. Το ΟΠΑΠ το χωνεύω, το ΟΠΑΠ Arena όχι όμως. Μαλακια 

Θα μπορούσε να είναι OPAP Stadium ή και OPAP Park. Ναι. Εχει ολόκληρο άλσος απο πισω κ αν σκεφτοντουσαν λίγο ορθολογικα & marketίστικα, με το ''Park'' κ 2-3 έξυπνες χορηγίες (μια δενδροφύτευση ξέρω γω η κ καποια ξύλινη δημιουργια που επεξεργάζεται ο Δήμος), θα ειχαν ''υιοθετήσει'' ολη την έκταση των 500 περιπου στρεμματων στην συνείδηση του κόσμου τουλάχιστον. Προχειροδουλειά παντως εως τωρα. Κ το video παρουσίασης απο πλευράς ΟΠΑΠ κ το σημερινό post απο την ΠΑΕ. 

Οι Δικεφαλοι ας πούμε είναι το πρωτο αποτέλεσμα αν κανει κάποιος google search, θα μπορούσε να επιλεχθεί ενας πιο aggressive αετός, όπως αυτον που είχαν στο πουλμαν οταν το έβαψαν κατάμαυρο. Η γραμματοσειρα στα ''Μια ιστορια, μια ομάδα'' είναι η bold default κ ούτε καν έστω λίγο σκια για το μάτι, τίποτα. Το σήμα του ΟΠΑΠ απο πάνω, απλά το επικόλλησαν. Με μαύρα γράμματα κ αντικαθιστώντας το -αθλιο- ανθρωπάκι με το έμβλημα της ομαδας κατι θα γινόταν. Καμμιά φαντασια, κανενα μερακι γι' αυτο που κάνουν. Κλασική ΠΑΕ των 3 τελευταίων ετων δηλαδη.

Βέβαια υπαρχει κ το -σοβαρο- ενδεχόμενο να μην αναατεύτηκε κανένας επαγγελματίας και απλά ο Κυρ Αντρεας με την ομάδα του, αφησαν για λίγο την πασιέντζα κ ''έπαιξαν'' λίγο με την ζωγραφική των windows.

Ψιλά γράμματα θα μου πείς, ναι μωρέ, αλλά μια που το κάνεις κανε το σωστά, ωραία, να γουστάρει ο κόσμος, δεν γίνεται να παρουσιάζεις την προσοψη του νέου γηπέδου που τόσο έχει λείψει κ οι πολλοί να κράζουν, κάτι κάνεις λάθος κ εσύ σαν ΠΑΕ. Καπου, κάπως πρέπει να επανασυνδεθείς με τον κόσμο, γιατι όλα λαθος?

Περασε η 25η Μαρτιου κ θα μπορυσαν να δώσουν 500-1000 ευρώ, να φωτίσουν μπλε το στέγαστρο. Πόσο θα έφτιαχνε αυτη η κίνηση τον κόσμο? Πόσο θα κόστιζε ενα 3λεπτο ή 5 λεπτο video παρουσίασης της τελικής μορφής του γηπέδου? Η να ξεκινήσεις να πουλάς μακέτες του γηπέδου σε διάφορα μεγέθη, σε πόσα σπίτια θα είχε μπεί το γήπεδο, πόσα παιδικά δωμάτια ή και σαλόνια θα είχε στολίσει? Η λίγο πλαστικό χορτάρι, ένα τερμα, 3 παίκτες να εκτελέσουν μερικά σουτ κ 50 άτομα στις εξέδρες? Πολλά μπορείς να κάνεις... Απλά πραγματάκια που μπορείς να τα ''πουλήσεις΄΄. 

Δεν ασχολούνται. Εντελώς διεκπεραιωτικος ο ρόλος πολλών εκεί μέσα.

ΥΓ Αμφιβάλλω αν είναι αυτο το τελικό σχέδιο. Οι πραγματικές μετόπες είναι διαφορετικές και τα αρχιτεκτονικα στοιχεία δεξιά κ αριστερά του logo OPAP Arena ειναι 4+4, ενώ στην πραγματικότητα ειναι 6+6. 

Link to comment
Share on other sites

Πέραν της προχειροδουλειας που πραγματι έγινε, ισως και βιαστικά απλά για να δειξουν κάτι, εμένα αυτά που είδα παραπανω δεν μου άρεσαν. Ούτε αισθητικά, ούτε το γεγονός της πλήρους έμφασης στον ΟΠΑΠ. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω να ρωτήσω για τις δάδες, θα υπάρχουν όντως ή είναι εφέ στην φωτογραφία?

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, nikos said:

Πέραν της προχειροδουλειας που πραγματι έγινε, ισως και βιαστικά απλά για να δειξουν κάτι, εμένα αυτά που είδα παραπανω δεν μου άρεσαν. Ούτε αισθητικά, ούτε το γεγονός της πλήρους έμφασης στον ΟΠΑΠ. 

εφόσον είναι χορηγός και μάλιστα με αρκετά καλό πόσο. δεν γίνεται να μην υπάρχει παντού... δυστηχως... μακάρι και στην φανέλα και εδώ να απουσίαζε αλλά δεν γίνεται... ουτε γίνεται ο χορηγός να αλλάξει το σήμα του η το χρώμα του... 

από κει και πέρα ναι ήταν χάλια σαν παρουσίαση... δηλαδή δύο φωτο τειες ότι να ναι..... 

πόσο κόπος θα ταν να φτιαχναν ένα ωραίο βιντεακι για το instagram το fb το Twitter με την παρουσιαση? να πάρει η ομάδα like share κτλπ? τα social media μας ειναι χειρότερα και από συνοικιακά μαγαζιά. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Οπότε αν όλα πάνε καλά, καλοκαίρι του 22 τα εγκαίνια. Σιγά που δεν θα καθυστερήσει λίγο παραπάνω από τις επίσημες προβλέψεις 

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×