Jump to content

Γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια - Vol. VIII


Recommended Posts

Αυτή την φορά με υπόκρουση Metallica  το βίντεο από drone του Λουκα 21. Ο νοτιοδυτικό πυλώνας στην παλιά 17 έχει βαφτεί ήδη, δεν ξέρω τι χρώμα είναι αυτό, απαλό  γκρι ή γκρι-μπεζ, πάντως τώρα βλέπεται. :)

 

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Αυτή την φορά με υπόκρουση Metallica  το βίντεο από drone του Λουκα 21. Ο νοτιοδυτικό πυλώνας στην παλιά 17 έχει βαφτεί ήδη, δεν ξέρω τι χρώμα είναι αυτό, απαλό  γκρι ή γκρι-μπεζ, πάντως τώρα βλέπεται. :)

 

Απ΄ότι βλέπω μέσα στο γήπεδο, ή πιο σωστά στον αγωνιστικό χώρο και στις κερκίδες δεν προχωράει τίποτα. Στασιμότητα κανα 10μηνο τώρα ξέρω γω...

Προλαβαίνουμε σίγουρα το 2022? Αμφιβάλλω.

Link to comment
Share on other sites

Ο Βαγγέλης Αρναουτογλου πάντως μιλάει για του χρόνου το καλοκαίρι σε αυτό το μίνι ρεπορταζ. Θέλω να πιστεύω ότι έχει δίκιο. 

 

Link to comment
Share on other sites

Ενω πλήρες ρεπορτάζ έχει όπως πάντα  και ο καλός φίλος του Μικελαντζελο, αν και η αλήθεια είναι ότι δεν κάθισα να το δω όλο. 

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις ποτε θα ξεκινησουν οι αναβαθμοι και τα σχετικα;

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ η μία μπούκα της υπογειοποιησης είναι ακριβώς μπροστά από το κλαμπ της Οριτζιναλ και η άλλη μόλις πριν την Καππαδοκίας. Σε ντέρμπι με κανέναν γαύρο δύσκολα θα προσεγγίζει το πούλμαν των φιλοξενούμενων. Και αν έχουμε χάσει με καμιά διατησία εναντίων μας, δύσκολα θα φεύγει.  

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Εν τω μεταξύ η μία μπούκα της υπογειοποιησης είναι ακριβώς μπροστά από το κλαμπ της Οριτζιναλ και η άλλη μόλις πριν την Καππαδοκίας. Σε ντέρμπι με κανέναν γαύρο δύσκολα θα προσεγγίζει το πούλμαν των φιλοξενούμενων. Και αν έχουμε χάσει με καμιά διατησία εναντίων μας, δύσκολα θα φεύγει.  

Νομίζω ότι το πούλμαν θα πρέπει να πηγαίνει από την μικρή υπογειοποίηση .

 

Σε κάθε περίπτωση το γήπεδο είναι Η ΣΤΡΟΥΓΓΑ και άμα φροντίσει ο Μίμης να μπούμε με ομάδα σοβαρή το τι θα γίνεται εκεί μέσα θα και έξω θα είναι η Καύλα .

 

Έλα να νοιώσεις πως είναι η ζωή ....

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Νομίζω ότι το πούλμαν θα πρέπει να πηγαίνει από την μικρή υπογειοποίηση .

 

Σε κάθε περίπτωση το γήπεδο είναι Η ΣΤΡΟΥΓΓΑ και άμα φροντίσει ο Μίμης να μπούμε ομάδα σοβαρή το τι θα γίνεται εκεί μέσα θα και έξω θα είναι η Καύλα .

 

Έλα να νοιώσεις πως είναι η ζωή ....

Να δούμε αν γίνει βέβαια η μικρή υπογειοποίηση και με  ποια χρηματοδότηση, κτλ. Θα δώσει η περιφέρεια για έργο που θα αφορά μόνο το γήπεδο και δεν θα εξυπηρετεί καθόλου την υπόλοιπη κίνηση, όπως θα την εξυπηρετεί η μεγάλη υπογειοποιηση; Αλλά και να γίνει, η δική της μπούκα θα ναι στην αρχή της χρυσοστόμου σμύρνης, λίγο μέτρα από την πλατεία που θα βρίσκεται μπροστά από το γήπεδο. Από κάτι στενούς σχετικά δρόμους, στην καρδιά της ΝΦ, θα προσεγγίζει το πούλμαν των φιλοξενούμενων. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Νομίζω ότι το πούλμαν θα πρέπει να πηγαίνει από την μικρή υπογειοποίηση .

 

Σε κάθε περίπτωση το γήπεδο είναι Η ΣΤΡΟΥΓΓΑ και άμα φροντίσει ο Μίμης να μπούμε με ομάδα σοβαρή το τι θα γίνεται εκεί μέσα θα και έξω θα είναι η Καύλα .

 

Έλα να νοιώσεις πως είναι η ζωή ....

Δεν ξέρω αλλά οταν είχα δει τα σχέδια του γηπέδου είχα την εντύπωση ότι δεν  χωράει ψηλό πούλμαν και βασικά δεν μπορεί να κανει ελιγμούς για να πάει στις θέσεις στάθμευσης. Η μικρή είναι για αυτοκίνητα μόνο νομίζω. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rayo Vallecano 21 said:

Να δούμε αν γίνει βέβαια η μικρή υπογειοποίηση και με  ποια χρηματοδότηση, κτλ. Θα δώσει η περιφέρεια για έργο που θα αφορά μόνο το γήπεδο και δεν θα εξυπηρετεί καθόλου την υπόλοιπη κίνηση, όπως θα την εξυπηρετεί η μεγάλη υπογειοποιηση; Αλλά και να γίνει, η δική της μπούκα θα ναι στην αρχή της χρυσοστόμου σμύρνης, λίγο μέτρα από την πλατεία που θα βρίσκεται μπροστά από το γήπεδο. Από κάτι στενούς σχετικά δρόμους, στην καρδιά της ΝΦ, θα προσεγγίζει το πούλμαν των φιλοξενούμενων. 

Πολλή μικρότερο έργο από μέρος έχει γίνει ( κάτω από την υπόγειοποίηση) . Είναι βασικό για την αποσυμφόρηση της υπογειοποίησης που θα δέχεται πίεση στις μέρες των αγώνων. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, AG21 said:

Δεν ξέρω αλλά οταν είχα δει τα σχέδια του γηπέδου είχα την εντύπωση ότι δεν  χωράει ψηλό πούλμαν και βασικά δεν μπορεί να κανει ελιγμούς για να πάει στις θέσεις στάθμευσης. Η μικρή είναι για αυτοκίνητα μόνο νομίζω. 

Νομίζω ότι μέσω της μικρής θα πηγαίνουν κατευθειαν τα πουλμαν στο επιπεδο μειον 2  του παρκινγκ ενώ αν μπουν απο την κανονική θα πρέπει να περνανε απο το επίπεδο μειον 1 πρώτα, και ότι αυτή είναι η διαφορά. Αυτά βέβαια αν γίνει τελικά η μικρή, δεν ξέρω καν αν υπάρχει χρηματοδότηση.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Rayo Vallecano 21 said:

Νομίζω ότι μέσω της μικρής θα πηγαίνουν κατευθειαν τα πουλμαν στο επιπεδο μειον 2  του παρκινγκ ενώ αν μπουν απο την κανονική θα πρέπει να περνανε απο το επίπεδο μειον 1 πρώτα, και ότι αυτή είναι η διαφορά. Αυτά βέβαια αν γίνει τελικά η μικρή, δεν ξέρω καν αν υπάρχει χρηματοδότηση.

Μπροστά στην υπόγειοποίηση δεν υπάρχει - 2 και - 1  αφού είναι ψηλοτάβανο λόγο ψηλών οχημάτων - 2 και εκεί πάει και η μία και η άλλη υπόγειοποιηση. Το - 1 πιάνει από τη πλευρά της Δεκελείας μέχρι τη πλευρά του άλσους που κόβει το ψηλοτάβανο - 2 στα δύο και στη συνεχεια το - 1 είναι τα αποδυτήρια γιαυτό και πάνε από τα πούλμαν με τραβελειτορ. 

Link to comment
Share on other sites

Από το ψηλοτάβανο επίπεδο ( - 2) μπροστά από την υπόγειοποίηση που καταλήγουν και οι δύο υπόγειο ποιήσεις μέσω μια ραμπας θα πηγαίνουν τα αυτοκίνητα το πάρκινγκ - 1.

Link to comment
Share on other sites

On 6/7/2021 at 8:34 PM, Man Of Faith said:

Ξερει κανεις ποτε θα ξεκινησουν οι αναβαθμοι και τα σχετικα;

Αυτή την απορία έχω και εγώ. Ζούμε όλοι μέσα στην αβεβαιότητα τελικά, στο θέμα του γηπέδου. 

Πάντως σοβαρά, ευτυχώς που στον δήμο ΝΦ-ΝΧ "κυβερνάει" ο Βουρος, αλλιώς αυτά τα απαραίτητα γύρω από το γήπεδο δεν θα γινόντουσαν ποτέ. 

Link to comment
Share on other sites

Τι τριχρωμία είναι αυτη ρε σεις; Δεν μου κάθεται καθόλου καλά αισθητικά.

image.thumb.png.25b51280c5d7bf14977565c824d105e8.png

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, agelos said:

Τι τριχρωμία είναι αυτη ρε σεις; Δεν μου κάθεται καθόλου καλά αισθητικά.

image.thumb.png.25b51280c5d7bf14977565c824d105e8.png

Κάτω από τα περίφημα etalbond ξέρει κανείς τι θα μπει, ή αν θα μπει κάτι για να σκεπάζει το τσιμέντο;

Link to comment
Share on other sites

Τις ανέβασε η ΠΑΕ πριν από λίγο στο φουμπου της. 

Peut être une image de plein airPeut être une image de plein airPeut être une image de plein air

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Κάτω από τα περίφημα etalbond ξέρει κανείς τι θα μπει, ή αν θα μπει κάτι για να σκεπάζει το τσιμέντο;

Νομιζω εχει μπει σοβας

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Man Of Faith said:

Νομιζω εχει μπει σοβας

Εννοούσα πάνω και από τον σοβά. 

Μου φαίνεται λίγο παράξενο που σταματάει το etalbond στα μισά ή που δεν μπαίνει κάτι άλλο, αλλά οκ θα δούμε στο τέλος πως θα φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Τις ανέβασε η ΠΑΕ πριν από λίγο στο φουμπου της. 

Peut être une image de plein airPeut être une image de plein airPeut être une image de plein air

πολύ ωραίο αντε να τελειώσει σύντομα 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Εχει καποιες ανορθογραφιες το σχεδιο  γενκως ( λογω κολληματων ΜΕΛ θα πω εγω ) αλλα γενικως το σχεδιο αρχιζει και δενει .

Στο τελος θα ειναι φοβερο.

 

Καλα για μεσα δεν τον συζηταμε - θα ειναι μοναδικο κλουβι παγκοσμιως 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×