Jump to content

Μεταγραφές / Σχεδιασμός: Καλοκαίρι 2020


Man Of Faith
 Share

Recommended Posts

Guest fighter21

Δεν καταλαβαίνω γιατί προβληματίζεστε με τα ποσά. Μιλάμε για τον κιμπάρη πρόεδρο που χάρισε στον αντίπαλό του τα έσοδα της Ευρώπης. Για 2,5- 3 εκατομμύρια θα κάνει πίσω; Όποιον θέλουμε τον παίρνουμε. Αυτούς που δεν πήραμε δεν τους θέλαμε.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Skepastos said:

Για να έχει φτάσει σε τέτοια επίπεδα η προσφορά άλλο παίζει. Η έχει πωληθεί ήδη και άλλος παίχτης μαζί με το Βέρντε (ποντάρω Μάνταλος) οπότε έχει κλείσει και ο αντικαταστάτης αυτού που θα φύγει ή οι μάνατζερ του παιχτη έχουν δωσει παραπάνω απο πειστικές υποσχέσεις οτι σε ένα - δύο χρόνια θα φύγει με τα διπλα. 

 μαλλον το πρωτο. 

για να φυγει με τα λεφτα που ονειρευεται ο εθναρχης, θα πρεπει να παρουμε πρωταθλημα και ο παιχτης να βαλει 10 γκολ και εχει 15 ασσιστ.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hades said:

 μαλλον το πρωτο. 

για να φυγει με τα λεφτα που ονειρευεται ο εθναρχης, θα πρεπει να παρουμε πρωταθλημα και ο παιχτης να βαλει 10 γκολ και εχει 15 ασσιστ.

Καπου διαβασα οτι απο την Αλκμααρ έφυγε για εναν περίεργο λόγο, δεν θυμαμαι ακριβως τι και δεν ειναι οτι δεν τον πιστευαν. Επίσης το fourfourtwo το 17 τον ειχε στα καλυτερα ταλεντα του κοσμου. Αν κρατάνε 40% ποσοστό οι μάνατζερ καταλαβαίνεις οτι απο το πρώτο παιχνίδι που θα παίξει κιόλας θα κοιτάνε για πώληση. Εγώ πιστέυω ο παίχτης θα ερθει αν ερθει για αυτό το λόγο. Να κάνει 2 χρονιες καλές στην Ευρώπη, να πάρεις 4 - 5 μύρια εσύ να βγάλεις και κανενα ψιλό απο τα 2,5 και οτι έρθει παραπανω ευπρόσδεκτο. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Καπου διαβασα οτι απο την Αλκμααρ έφυγε για εναν περίεργο λόγο, δεν θυμαμαι ακριβως τι και δεν ειναι οτι δεν τον πιστευαν. Επίσης το fourfourtwo το 17 τον ειχε στα καλυτερα ταλεντα του κοσμου. Αν κρατάνε 40% ποσοστό οι μάνατζερ καταλαβαίνεις οτι απο το πρώτο παιχνίδι που θα παίξει κιόλας θα κοιτάνε για πώληση. Εγώ πιστέυω ο παίχτης θα ερθει αν ερθει για αυτό το λόγο. Να κάνει 2 χρονιες καλές στην Ευρώπη, να πάρεις 4 - 5 μύρια εσύ να βγάλεις και κανενα ψιλό απο τα 2,5 και οτι έρθει παραπανω ευπρόσδεκτο. 

Κανενα πρόβλημα αρκεί οι προσωπικές επιτυχίες του παίχτη να συνάδουν με τις επιτυχίες της ομάδας. Είναι σε καλή ηλικία και λογικά το μανατζερογραφειο του θα έχει άκρες. Τον παίχτη τον παίρνουμε για δεξιά, αν και το transfermarkt έχει σαν main position αριστερά. Σε κάθε περίπτωση μπορεί να παίξει δηλαδή και σαν αντί λιβάγια και σαν αντι βερντε. Αλλά αυτούς τους τσογλανους που παίζουν με ανάποδο πόδι κ συγκλίνουν τους γουστάρω 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hades said:

Κανενα πρόβλημα αρκεί οι προσωπικές επιτυχίες του παίχτη να συνάδουν με τις επιτυχίες της ομάδας. Είναι σε καλή ηλικία και λογικά το μανατζερογραφειο του θα έχει άκρες. Τον παίχτη τον παίρνουμε για δεξιά, αν και το transfermarkt έχει σαν main position αριστερά. Σε κάθε περίπτωση μπορεί να παίξει δηλαδή και σαν αντί λιβάγια και σαν αντι βερντε. Αλλά αυτούς τους τσογλανους που παίζουν με ανάποδο πόδι κ συγκλίνουν τους γουστάρω 

Και εγώ και πιστεύω οτι θα πιάσει. Είναι γρήγορος και ψηλός - δυνατός παίχτης δεν είναι φτερό στον ανεμο. Αν και θες και δεύτερο εξτρεμ αν φυγει ο Λιβαγια για μπακ απ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Και εγώ και πιστεύω οτι θα πιάσει. Είναι γρήγορος και ψηλός - δυνατός παίχτης δεν είναι φτερό στον ανεμο. Αν και θες και δεύτερο εξτρεμ αν φυγει ο Λιβαγια για μπακ απ

2ο εξτρεμ για βασικο αν φυγει ο Λιβαγια

Link to comment
Share on other sites

Ο 2ος κλεισμενος παικτης που αναφερθηκε ο Στυλ λογικα δεν ειναι ουτε Τ/Φ ουτε αμυντικος (αφου περιμενουμε τον Βρανιες).

Αρα ειναι ειτε χαφ, ειτε επιθετικος.

Μακαρι να ερθει ενας χαφαρος και στην επιθεση να μην γινουν καθολου αλλαγες.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Skepastos said:

Καπου διαβασα οτι απο την Αλκμααρ έφυγε για εναν περίεργο λόγο, δεν θυμαμαι ακριβως τι και δεν ειναι οτι δεν τον πιστευαν. Επίσης το fourfourtwo το 17 τον ειχε στα καλυτερα ταλεντα του κοσμου. Αν κρατάνε 40% ποσοστό οι μάνατζερ καταλαβαίνεις οτι απο το πρώτο παιχνίδι που θα παίξει κιόλας θα κοιτάνε για πώληση. Εγώ πιστέυω ο παίχτης θα ερθει αν ερθει για αυτό το λόγο. Να κάνει 2 χρονιες καλές στην Ευρώπη, να πάρεις 4 - 5 μύρια εσύ να βγάλεις και κανενα ψιλό απο τα 2,5 και οτι έρθει παραπανω ευπρόσδεκτο. 

Καλα αν ο παιχτης παιξει 2 χρονιες φουλ και ειναι και καλος, στα 24-25 του θα φυγει με 10+ m. 5ετες του κανεις. Ελπιζω να καταλαβε ο Μελισσανιδης την σημασια των μανατζαρεων ατην αυξηση της αξιας ενος παιχτη. Οι Εβραιοι δεν ειναι μαλακες.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Aussie said:

Ο 2ος κλεισμενος παικτης που αναφερθηκε ο Στυλ λογικα δεν ειναι ουτε Τ/Φ ουτε αμυντικος (αφου περιμενουμε τον Βρανιες).

Αρα ειναι ειτε χαφ, ειτε επιθετικος.

Μακαρι να ερθει ενας χαφαρος και στην επιθεση να μην γινουν καθολου αλλαγες.

aek+zuculini+bruno.jpg

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Διαβαζω οτι εχουμε αφησει 40% ποσοστο μεταπωλησης και με παραξενεψε λιγο αφου ξερουμε οτι το 50% ανηκει στην Μπειταρ και το αλλο 50% στους μανατζερ...

Οποιος γνωριζει απο μανατζερικα κλπ. μπορει να μας  πει εαν υπαρχει η πιθανοτητα να αγορασαμε το 50% του παικτη που ανηκε στους μανατζερ και ενα επιπλεον 10% απο την ομαδα του, η οποια να εξακολουθει να κραταει το υπολοιπο 40% ως ποσοστο μεταπωλησης;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

aek+zuculini+bruno.jpg

Μωρε μακαρι θα πω εγω, ροστερ για πρωταθλητισμο αν γινουν αυτες οι 2 κινησεις και δεν φυγει κανεις αλλος.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να ξερω, είχα στο μυαλό μου μάλλον το αντίθετο, ότι θέλουμε να αγοράσουμε το 50% της ομάδας και ένα 10% των μάνατζερ (σε στυλ προμηθειας) 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Bukowski said:

Καλα αν ο παιχτης παιξει 2 χρονιες φουλ και ειναι και καλος, στα 24-25 του θα φυγει με 10+ m. 5ετες του κανεις. Ελπιζω να καταλαβε ο Μελισσανιδης την σημασια των μανατζαρεων ατην αυξηση της αξιας ενος παιχτη. Οι Εβραιοι δεν ειναι μαλακες.

Gia na pareis 10mil prepei na paiksei h omada kai kana Europa League kana omilo Ch. L na ton doune vre Buko mou. Allios se kamia Celtic me kana 4ari opos o Barkas.

Ta exoume pei afta...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ πόσα ματς έπαιξε ο ζουκουλινι με τη φανέλα της ΑΕΚ και τον έχετε κάνει παιχταρα;; 

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

O γαυρολακοπουλος λέει ότι ο Ολυμπιακός δεν έχει αποσυρθεί από την υπόθεση Λιβαι Γκαρσία και ίσως υπάρξουν εξελίξεις την άλλη βδομάδα... 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Hoffman21 said:

O γαυρολακοπουλος λέει ότι ο Ολυμπιακός δεν έχει αποσυρθεί από την υπόθεση Λιβαι Γκαρσία και ίσως υπάρξουν εξελίξεις την άλλη βδομάδα... 

Στυλιανοπουλος > Νικοβλακοπουλου

Γνωμη μου

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Στυλιανοπουλος > Νικοβλακοπουλου

Γνωμη μου

ναι, εβαλες ψηλα το πηχη κι εσυ..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Στυλιανοπουλος > Νικοβλακοπουλου

Γνωμη μου

Καλα, εννοειται οτι δεν τιθεται θεμα αμφισβήτησης του φυσικου ηγετη του ΚΜ.
 Το σημερινο του ποσταρισμα με ντοπαρε με αισιοδοξια, απλα αναπαραγω sport-fm.

Link to comment
Share on other sites

Στο μεταξυ καναμε προταση με 2.5 για το 60% του παικτη και στο πορτοκαλι παιζει Μπουζουκη Χουανκαρ παοκ γαυρο και λεξη για Λιβαι.

Δεν ξερω αν θα τον παρουμε τον παικτη αλλα αυτο δειχνει πονο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×