Jump to content

Μεταγραφές / Σχεδιασμός: Καλοκαίρι 2020


Man Of Faith
 Share

Recommended Posts

Εχω λιωσει το F5 περιμένοντας ποσταρισμα Στυλιανοπουλου για ενημερωση.
Επισης, @Bukowski ποτε εχεις ξανα ραντεβου με την κορη του παλαιμαχου; Θελουμε ενημερωση..

Link to comment
Share on other sites

Εναν παίχτη σαν τον Μίσιτς του ΠΑΟΚ θέλει η ΑΕΚ απ' ότι καταλαβαίνω. Δύσκολο εγχείρημα

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Εναν παίχτη σαν τον Μίσιτς του ΠΑΟΚ θέλει η ΑΕΚ απ' ότι καταλαβαίνω. Δύσκολο εγχείρημα

Για μενα θελεις παιχτη σαν τον Καμαρα του γκει στο κεντρο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hoffman21 said:

Για μενα θελεις παιχτη σαν τον Καμαρα του γκει στο κεντρο.

Ακόμα καλύτερα και ακόμα πιο δύσκολο. Τετοιους παιχτες θελουν όλοι. Η τον βρίσκεις όπως ο γαυρος πιτσιρικά ή παίρνεις κανένα σε ξεπεσμό. Μακάρι να μας ξαφνιάσουν ευχάριστα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Ο Κασαμι που μας εδειχνε τα παπαρια του στο ΟΑΚΑ παντως ειναι ελευθερος ?

προτιμω ΟΤΖΙΤΖΑ ΟΦΟΕ 

Link to comment
Share on other sites

* Ένα πουλάκι μου σφύριξε ότι μπορεί να υπάρξει ακόμα μία πώληση στην ΑΕΚ. Και μάλιστα ιδιαίτερα ηχηρή. Μια πώληση που μπορεί να αλλάξει μέχρι και το... σύστημα του Καρέρα τη νέα σεζόν. Και ο Ίβιτς λένε ότι δεν κάθεται με σταυρωμένα τα χέρια. Ήδη έχει ετοιμάσει μία λίστα για τις... καραμπόλες που ίσως προκύψουν. (LIVESPORT)

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Bukowski said:

Ο Κασαμι που μας εδειχνε τα παπαρια του στο ΟΑΚΑ παντως ειναι ελευθερος ?

ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΟΥ. Γνώμη μου

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, SpiRos said:

Καλά ηρεμήστε, μην υπερβάλλουμε για τον παίχτη  (για το πόσο καλός είναι)χωρίς λόγο. 

"καλά ηρεμήστε, μην περιμένετε ούτε μια στο δις να φέρει η ΑΕΚ τέτοιο παίκτη" έπρεπε να λες

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν παικτες και σίγουρα ο Ίβιτς ξέρει περισσοτερους. Οι μανατζαραιοι προτείνουν συνεχεια

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Vargas21 said:

Υπάρχουν παικτες και σίγουρα ο Ίβιτς ξέρει περισσοτερους. Οι μανατζαραιοι προτείνουν συνεχεια

Ας έχουμε παντως στο μυαλό μας οτι μένουν 3 βδομαδες το πολύ για το τέλος των μεταγραφών. Οχι μικρό διάστημα αλλά όχι και μεγάλο

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, George_D said:

* Ένα πουλάκι μου σφύριξε ότι μπορεί να υπάρξει ακόμα μία πώληση στην ΑΕΚ. Και μάλιστα ιδιαίτερα ηχηρή. Μια πώληση που μπορεί να αλλάξει μέχρι και το... σύστημα του Καρέρα τη νέα σεζόν. Και ο Ίβιτς λένε ότι δεν κάθεται με σταυρωμένα τα χέρια. Ήδη έχει ετοιμάσει μία λίστα για τις... καραμπόλες που ίσως προκύψουν. (LIVESPORT)

Μανταλος δηλαδη. Μακαρι.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Skepastos said:

Ας έχουμε παντως στο μυαλό μας οτι μένουν 3 βδομαδες το πολύ για το τέλος των μεταγραφών. Οχι μικρό διάστημα αλλά όχι και μεγάλο

Ότι ειναι να γίνει πρεπει να γίνει συντομα και όχι να περιμενουμε τέλος περιοδου. Τα βασικά κενά πρεπει να τα κλεισουμε

Link to comment
Share on other sites

Η επιθυμία του Μπακάεφ να βρεθεί ξανά με τον Καρέρα και τα εμπόδια από την Σπαρτάκ

15-09-2020 16:50
Επιβεβαιώθηκε απόλυτα το ρεπορτάζ του SDNA για την ΑΕΚ και τον διεθνή Ρώσο επιθετικό χαφ, που μίλησε και με τον Καρέρα για την πιθανότητα να γίνει ξανά παίκτης του

Επιβεβαιώθηκε απόλυτα το ρεπορτάζ του SDNA για το έντονο ενδιαφέρον της ΑΕΚ, για τον Ζελιμχάν Μπακάεφ. Η Ένωση με σύσταση του Μάσιμο Καρέρα, κινήθηκε για την πολύ δύσκολη περίπτωση του 24χρονου Ρώσου επιθετικού χαφ της Σπάρτακ Μόσχας τα τελευταία 24ωρα.

Ωστόσο όπως προκύπτει από πλευράς ΑΕΚ, δεν έχει σταθεί δυνατό ως τώρα να δημιουργηθούν οι προϋποθέσεις για να προχωρήσει αυτή η κίνηση και όλα δείχνουν πως δύσκολα οι «κιτρινόμαυροι» θα δώσουν συνέχεια.

Η υπόθεση έχει χοντρό παρασκήνιο. Για την ΑΕΚ άνοιξε με πρωτοβουλία του Μάσιμο Καρέρα, που έχει εξαιρετική σχέση με τον Μπακάεφ, καθώς ήταν ο Ιταλός τεχνικός που του έδωσε την ευκαιρία στην πρώτη ομάδα και τον έφερε στο προσκήνιο, στο διάστημα της πετυχημένης παραμονής του στον πάγκο της Σπαρτάκ.

Ο Καρέρα από την πλευρά του …δεν ξύπνησε ένα πρωί και σκέφτηκε να δει αν μπορεί να πάρει τον Μπακάεφ. Και σε μια περίοδο μάλιστα, που ο παίκτης περιλαμβάνεται στα πλάνα της Σπαρτάκ. Αυτό που έγινε, ήταν πως σύνδεσμος του από την Ρωσία τον πληροφόρησε πως υπάρχει θέμα στις σχέσεις του Μπακάεφ με τον σύλλογο και είναι πολύ πιθανό να ανοίξει θέμα παραχώρησης του, πιθανότατα με δανεισμό. Ο τεχνικός της ΑΕΚ φρόντισε να επικοινωνήσει και ο ίδιος με τον Μπακάεφ για να επιβεβαιώσει τις πληροφορίες κι ο παίκτης του είπε πως είναι δυσαρεστημένος και θέλει έστω και για το άμεσο μέλλον να φύγει από την Σπαρτάκ. Από την πρώτη στιγμή έδειξε ενθουσιασμό για την περίπτωση να συνεργαστεί πάλι με τον Καρέρα, στην ΑΕΚ αυτή την φορά.

Ο Καρέρα ζήτησε από τους ανθρώπους της ΑΕΚ να ασχοληθούν, καθώς θεωρούσε πως ο Μπακάεφ είναι περίπτωση από αυτές που αξίζουν τον κόπο, ανεξάρτητα από τις απαιτήσεις του σχεδιασμού. Αν και πιστεύει πως μπορούσε να καλύψει κι ανάγκες με την συγκεκριμένη τακτική επιλογή που είναι στο προσκήνιο για τον Ιταλό τεχνικό.

Αν και αρχικά φάνηκε να υπάρχει έδαφος για συζητήσεις κι όντως υφίσταται και θέμα ανάμεσα στον παίκτη και τον σύλλογο του, τελικά από πλευράς Σπαρτάκ τέθηκαν όροι που δεν άφησαν ρεαλιστικό περιθώριο για να συνεχίσει αυτή η ιστορία. Παρά το γεγονός πως από πλευράς ΑΕΚ, έγινε και πρόταση, για την οποία η πλευρά του ποδοσφαιριστή θεωρούσε πως είχε πολλές πιθανότητες να γίνει δεκτή. Κάπως έτσι, ήρθε πριν λίγες ώρες η απόφαση των ανθρώπων της ΑΕΚ, να βάλουν πάγο στο θέμα του Μπακάεφ.

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα παραπάνω έρχεται να τα επιβεβαιώσει ουσιαστικά μέσω του gazzetta ο Μοσέ Χογκ που μίλησε για την τελευταία πρόταση του Ολυμπιακού τη στιγμή που οι Πειραιώτες έβγαζαν προς τα έξω πως τον παίκτη τον… έκοψε ο Μαρτίνς, όταν βεβαίως κατάλαβαν πως η ΑΕΚ τους κέρδισε στη διεκδίκηση του. 

«Ο Ολυμπιακός ήταν πολύ κοντά στο να αποκτήσει τον Λέβι Γκαρσία. Μάλιστα η πρόταση του Ολυμπιακού ήταν ελαφρώς καλύτερη σε σχέση με την ΑΕΚ, αλλά ο παίκτης προτίμησε να συνεχίσει την καριέρα του στην ΑΕΚ», τόνισε ο 39χρονος ιδιοκτήτης της Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ πουθεωρείται από τους πλέον επιφανείς επιχειρηματίες στο Ισραήλ με ουκ ολίγες διασυνδέσεις σε όλο τον κόσμο και πολλές μοντέρνες ιδέες και ανέλαβε προσωπικά τις διαπραγματεύσεις με ΑΕΚ και Ολυμπιακό για την πώληση του. 

Επίσης ρωτηθηκε: 

Πως κρίνετε τις διαπραγματεύσεις με την ΑΕΚ; Υπήρχε εξαρχής κώδικας επικοινωνίας μεταξύ Μπεϊτάρ και ΑΕΚ;

«Είμαι ικανοποιημένος για τις διαπραγματεύσεις μου με την ΑΕΚ. Έδειξαν μεγάλο ενδιαφέρον και επιθυμία να προχωρήσουν στην μεταγραφή του Λέβι Γκαρσία. Ήταν δύσκολη διαπραγμάτευση, αλλά σωστή και δίκαιη».

Πιστεύετε ο Γκαρσία θα δικαιώσει τις προσδοκίες που υπάρχουν στην ΑΕΚ; Πως κρίνετε το επίπεδο του;

«Θεωρώ πως ο Λιβάι θα έχει μεγάλη επιτυχία στην ΑΕΚ. Οι ικανότητες που διαθέτει και η ποιότητα του ως ποδοσφαιριστής είναι για πολύ παραπάνω από το Ισραήλ, αλλά και το ελληνικό πρωτάθλημα. Νομίζω πως είναι κάτι που θα διαπιστώσετε σύντομα με τις εμφανίσεις του.

Κατά την προσωπική μου άποψη είναι ποδοσφαιριστής του οποίου το επίπεδο είναι για μεγάλα πρωταθλήματα όπως είναι το αγγλικό, το ισπανικό και το γερμανικό. Είναι για αυτό το επίπεδο η αξία του».

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω τόσο απογοητευθεί από την εμφάνιση και την διάθεση της ομάδας το Σάββατο που ακόμα ρίχνω μπινελίκια.

Ακόμα προσπαθώ να καταλάβω πώς αυτοί οι παίχτες παίζουν στην ΑΕΚ και πληρώνονται με αυτά τα χρήματα ζητώντας μάλιστα και παραπάνω 

Στο απυρόβλητο κανένας. Ακόμα και ο προπονητής που για την εικόνα αυτή έχει την μικρότερη ευθύνη.

Το μόνο που σκέφτομαι είναι ότι δεν υπήρξε κανένας αυτοματισμός. Καθόλου καλή ψυχολογική προσέγγιση. Καμία αντίδραση. Καμία αλλαγή πλάνου.

Είναι πολύ νωρίς στην σεζόν και τα περσινά δείγματα είναι ελπιδοφόρα. Άλλα ο χρόνος περνάει. Και όλοι μας κρινόμαστε καθημερινά.

Όσον αφορά τους παίχτες επιμένω ότι καλύτερη ομοιογένεια θα είχες με έντεκα καινούργιους παρά με δαύτους.

Μιλάμε ότι υπάρχει μαζεμένη πολύ χαμηλή ποιότητα στα Σπάτα.

Έχω υπομονή και εμπιστοσύνη στον Ίβιτς που έχω κατηγορήσει για καθυστέρηση στον θέμα προπονητή.

Χνιντ, Καρίμ και Γκαρσία δείχνουν τον σωστό δρόμο. 

Κρατάω μια πισινή με τον Ινσούα. Άλλα από αυτό που παρουσιάζει ο κακομοίρης ο Λόπεζ πλέον φαντάζει κι αυτός στα μάτια μου από το Σάββατο και μετά ως Ρομπέρτο Κάρλος.

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιον λόγο παντως είναι ισως η 1η φορά που ακόμα και οι αρδ και οι οργανωμένοι μιλανε τόσο πολύ για απαραίτητη αναβάθμιση ρόστερ από τον κάβουρα. Έφτασε ο κόμπος στο χτένι, προφανως.

Ειναι η 1η φορά που διαβάζω τόσα άρθρα για απαραίτητη ενίσχυση στις θέσεις που βλέπουμε -οπως πάντα- οι περισσότεροι -μη γραφικοί- ότι χρειάζεται ενίσχυση, δλδ (πλην δεξιού φτερου που έγινε κίνηση και μαλιστα ακριβή) για χαφ, στοπερ και δεξιό μπακ.

Τουτη την φορά δεν παίζει και τόσο η δικαιολογια για τους γλείφτες που τον χαϊδεύουν και τον βοηθανε στην μιζερια του, το μπαλάκι είναι πιο πολύ από ποτε στην διοίκηση χωρίς την παραμικρή πλέον δικαιολογια. Γιατί υπάρχει και καποιος χρονος, αρκετός για τις κινήσεις που θα έπρεπε να γίνουν.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εφτασες λίγους μήνες πριν μπεις στο γήπεδο, με εξασφαλισμένη χρηματοδότηση και η ομάδα είναι για τα σκυλιά και αρχίζει να το βλέπει και οι πλειοψηφία του κόσμου πλέον.

Όσο καλά και εάν είναι τα σουβλάκια ο κόσμος είναι τα κλικ και αυτά παίζουν το ρόλο τους, πρέπει να πεις καμιά κουβέντα.

Link to comment
Share on other sites

Καλα επειδη σιγα μην αρχισαν οι σουβλακοφαγοι την κριτικη ετσι, μαλλον αποφασισε ο Μελ να αρχισει να στηνει ομαδα (τοσα λεφτα παρακρατηθηκαν τα προηγουμενα χρονια) σιγα σιγα, οποτε αρχισαν και αυτοι την "εκ του ασφαλους κριτικη" για να λενε μετα "πωπωπω" και "τι τους κανει ο τιγρης ο λεφτας".

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Bukowski said:

Καλα επειδη σιγα μην αρχισαν οι σουβλακοφαγοι την κριτικη ετσι, μαλλον αποφασισε ο Μελ να αρχισει να στηνει ομαδα (τοσα λεφτα παρακρατηθηκαν τα προηγουμενα χρονια) σιγα σιγα, οποτε αρχισαν και αυτοι την "εκ του ασφαλους κριτικη" για να λενε μετα "πωπωπω" και "τι τους κανει ο τιγρης ο λεφτας".

Μακάρι θα πω εγώ να συμβαίνει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Αισιόδοξο σενάριο αυτό.

Εγώ «φοβαμαι» ότι ισχυει το άλλο σενάριο, ότι δεν τους παίρνει άλλο.

Οπως και να έχει, το αποτέλεσμα να δούμε..

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×