Jump to content

Μεταγραφές / Σχεδιασμός: Καλοκαίρι 2020


Man Of Faith
 Share

Recommended Posts

Πεσατε σαν τα κορακια παλι να φατε τα λεφτα του τιγρη,αντι να χαρειτε με τη χαρα του.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, parakmiakos said:

Γαμηθηκες ρε πουστη με την κοσκο. 

Αφου την ανακοίνωσαν την συμφωνία επίσημα λίγο πριν τον παιχνίδι. Και αμέσως ο Γιώργος πηγε και κατά χάρηκε με την προκριση. Εγώ φταίω ?

Link to comment
Share on other sites

Είδαμε λοιπόν χθες, με ενα σοβαρο αντιπαλο, τι χρειάζεται η ομαδα.

Η γνώμη μου ειναι οτι ενα χαφ καλυτερο του μανταλου θα σηκωσει ολη την ομαδα.

Αν ομως ο Μανταλος κοστολογειται 4εκ (ορθα κατα τη γνωμη μου) τότε ενα καλυτερο @@δατο χαφ θα πλησιαζει τα 6εκ.

Ρεαλιστικα, ειναι δυσκολο και να βρεις αλλα και να κανεις τετοια επενδυση για το ελ. ποδοσφαιρο. (*)

Στοπερ, καλο, επιπεδου καλυτερου του βρανιες που θα κανει όμως τη δουλεια του τσιγκρινσκι νομιζω ειναι δυσκολο να βρεις με λιγοτερα απο 3εκ.

Δεξι μπακ. Σαφεστατα ειδαμε οτι ο Βασιλαντωνοπουλος μπορει να παιξει τη θεση αλλα έχει αδυναμιες ποθ επισης ειναι σαφεις και φανηκαν χθες, τα εγραψαν αλλοι, μην τα ξαναλεμε. Θα ελεγα οτι εκει μπορει και να μεινει ως εχει η κατασταση απλα θα ξερεις τα limitations της δεξια πτερυγας.

 

Τουτων δωθεντων, βλεπω μονο δανεισμο παικτων (όπως αναφέρθηκε), ή παικτες που θα έχουν καποια εμπειρια (πολιτικαλυ κορεκτ εκφραση για το "μεγαλυτερη ηλικια" :D  ).

Στη θεση του χαφ καταλαβαινει καποιος οτι τα τρεξιματα μειωνονται απο μια ηλικια και μετα, εκτος αν βρεις κανενα ριβαλντο.

 

(*) Ο πολυεκατομυριουχος γαυρος με τα απιθανοεκατομυρια καταληγει στις αλαξοκωλιες παικτων μεταξυ ομαδων του πρεζεμπορα και οχι μονο παιρνει αλλα προσπαθει να δωσει και τον σεμεδο

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kostas21 said:

4 ek kostologeitai?

Panw apo 1.2-1.5ek oute me sfaires den pianei o paikths. 

Κι εγω δεν δινω πανω απο 2 σεντς για την αποψη σου (κι εσυ για τη δικη μου) αλλα παρολαυτα την διαβαζω με ευχαριστηση. No offense mate.

Link to comment
Share on other sites

Στα σοβαρά τώρα  . Υπάρχει κανένας στον οργανισμό ΑΕΚ που να μην καταλαβαίνει και να το πει στον μεγάλο ότι με 2 σοβαρές προσθηκες μαζευεις 190000€ για καθε βαθμό; μιλάμε για χρήμα που μπορεις να παρεις. Οχι άπιαστο όνειρο. Και δεν χρειάζεται να κάνει ένσταση 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Vargas21 said:

Στα σοβαρά τώρα  . Υπάρχει κανένας στον οργανισμό ΑΕΚ που να μην καταλαβαίνει και να το πει στον μεγάλο ότι με 2 σοβαρές προσθηκες μαζευεις 190000€ για καθε βαθμό; μιλάμε για χρήμα που μπορεις να παρεις. Οχι άπιαστο όνειρο. Και δεν χρειάζεται να κάνει ένσταση 

120.000

Link to comment
Share on other sites

Μην απ8συντονιζεστε. Πρεπει ολο μας το φοκους να παει στον στοπερ-ηγετη της αμυνας. Ολα τα βουντου και οι βασκανιες να πιασουν τοπο. Αν ο καθενας ζηταει οτι του καβλώσει τωρα που δαμε προκριση και φετα ηπειρο στο τσουτσούνι μας, στο τέλος θα παρουμε τον Χαρη Μαυρια(γιαννιώτας βολ 2)

 

ΖΗΤΗΣΤΕ ΟΛΟΙ ΣΤΟΠΕΡ 

Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21

Τώρα θα φανεί αν πράγματι έχει γίνει σοβαρή προεργασία για στόπερ όπως έλεγαν οι φήμες. Αν υπάρχουν 2-3 ψαγμένες περιπτώσεις κάποια θα κάτσει κι ας είναι περιορισμένος ο χρόνος.

Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, JOSS said:

Στοπερ , δεξι μπακ, χαφ. Πρέπει να πάρει φωτιά ο κώλος σας γενικά το τριήμερο

Kai METAFRASTRIA. Poses fores tha to epanalavo?

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δν ξερετε καλά τον τιγρη. 

Αχ αχ αχ

Το πολύ πολυ να φέρει ενα φτηνό στοπερ για τα μάτια του κόσμου. 

 

Μακάρι να μην δικαιωθω κ να τα σκάσει κ να φέρει τοπ παικτη

Link to comment
Share on other sites

Ξεκαθάρισε από νωρίς σήμερα {2/10) το ζήτημα της μεταγραφικής συνέχειας για την ΑΕΚ, σύμφωνα με πληροφορίες του SDNA. Αν και λίγο πολύ θεωρούταν το πιθανότερο και μεταξύ των υπευθύνων του σχεδιασμού πως θα γινόταν αυτό σε περίπτωση πρόκρισης, έγινε δεδομένο από το πρωί σήμερα, όταν έδωσε οριστικά και το «πράσινο φως» ο Δημήτρης Μελισσανίδης. 

Το σκεπτικό στην ΑΕΚ είναι πως πλέον οι υποχρεώσεις αυξάνονται πολύ σε ποσότητα, αλλά και ποιότητα ανταγωνισμού και η ομάδα πρέπει να καλυφθεί. 

Στην τετράδα των κεντρικών αμυντικών που έχει αυτή την στιγμή η Ένωση, υπάρχει απ΄όλους απόλυτη εμπιστοσύνη, ωστόσο αποφασίστηκε πως πρέπει να κυριαρχήσει η λογική του χαμηλότερου δυνατού ρίσκου. Η ΑΕΚ δεν βλέπει την Ευρώπη σαν «πολυτέλεια» κι έχει στόχο να χτυπήσει όσους περισσότερους βαθμούς μπορεί και την πρόκριση. Και παράλληλα να στερεωθεί από την αρχή στην μάχη της κορυφής στο πρωτάθλημα. Αυτό σημαίνει πως κι όταν ξεκινήσουν οι «διπλές» υποχρεώσεις μέσα στην εβδομάδα, δεν υπάρχει επιλογή αγώνων. 

Κρίθηκε πως αν και ο Τσιγκρίνσκι παραμένει κεφαλαιώδης στα πλάνα του Καρέρα, χρειάζεται κάλυψη και διαχείριση. Ο Σβάρνας είναι μια επιλογή που δεν αμφισβητείται, όμως οι Χνιντ και – κυρίως- ο Λάτσι καλό θα είναι να έχουν περισσότερο χρόνο και χώρο και κυρίως όχι την πίεση να κρίνονται άμεσα από αυτούς πολλά. Ο Τυνήσιος είναι πιο έτοιμος, αλλά έχει ακόμη μπροστά του διάστημα προσαρμογής, ο Λάτσι έχει έρθει πίσω με το οστικό οίδημα που τον ταλαιπωρεί εδώ και είκοσι μέρες περίπου, δεν έχει πάρει καθόλου χρόνο συμμετοχής από το ξεκίνημα της σεζόν και θέλει κι αυτός διαχείριση. Πάντως και οι δύο θεωρούνται κομβικοί για το μακροπρόθεσμο πλάνο της ΑΕΚ, αλλά και πως θα παίξουν ρόλο κι από φέτος. 

Επιλογές υπάρχουν αυτή την στιγμή και είναι άλλωστε μια περίοδος που δίνει πολλές ευκαιρίες. Ωστόσο δεν υπάρχει πολύς χρόνος πλέον και η τελική επιλογή έρχεται σύντομα και θα προκύψει σε μεγάλο βαθμό κι από την εξέλιξη επαφών που τρέχουν παράλληλα, για περισσότερες από μία περιπτώσεις. 

Link to comment
Share on other sites

5029722-1.jpg

Το παιδί μας δίνει τα ρέστα του για συμβόλαιο καρδιάς

LENIGT62DNAL5P5JMX6XKODDSA.jpg

Θα έχουμε μπαμ στην άμυνα;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι Παναγία μου να έρθει ο τρικαυλος στην ομάδα που γουστάρει! Εντωμεταξύ ο Ιβιτς προχωράει ακάθεκτος. Δανεικός ο Ιατρούδης, δανεικός ο Ντελετιτς, δανεικός άλλος ένας πιτσιρικάς...Άμα διώξει και Σιμαο θα έχει βγαλει λαγό από καπέλο τένις 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ ο Γκαραυ δεν είχε τραυματιστεί σε χιαστό φέτος; 34 θα είναι σε λίγες μέρες. Παιχταρα αλλά με φοβίζει...Θα ήθελα ένα στόπερ που να έχει περάσει από Ελλάδα, σαν τον Μολεδο η τον...Καλα. Περιπτώσεις δηλαδή τύπου Σακχοφ και Ανσαριφαρντ 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Skepastos said:

Εντωμεταξύ ο Γκαραυ δεν είχε τραυματιστεί σε χιαστό φέτος; 34 θα είναι σε λίγες μέρες. Παιχταρα αλλά με φοβίζει...Θα ήθελα ένα στόπερ που να έχει περάσει από Ελλάδα, σαν τον Μολεδο η τον...Καλα. Περιπτώσεις δηλαδή τύπου Σακχοφ και Ανσαριφαρντ 

Εγώ θέλω Γκαράυ μαζί με Τσιγκρι να χουν την μία θέση έμπειρου να σέβονται όλοι και να μαθαίνουν. Και στα 5-8 ματς της σεζόν που θα χρειαστεί να παίξουν οι δυο μαζι. Φαντάσου τώρα Σβάρνα, Χνιντ και Λάτσι να χουν Τσιγκρι και Γκαράι δίπλα τους.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Bukowski said:

Εγώ θέλω Γκαράυ μαζί με Τσιγκρι να χουν την μία θέση έμπειρου να σέβονται όλοι και να μαθαίνουν. Και στα 5-8 ματς της σεζόν που θα χρειαστεί να παίξουν οι δυο μαζι. Φαντάσου τώρα Σβάρνα, Χνιντ και Λάτσι να χουν Τσιγκρι και Γκαράι δίπλα τους.

Καλά ναι δεν το συζητάω. Απλά φοβάμαι περιπτώσεις...Λεσκοτ

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Skepastos said:

Καλά αυτοί βλέπουν την ΑΕΚ και στον ύπνο τους. 
 

https://www.paok24.com/podosfairo/157392/perimenei-ivan-fimes-gia-?fbclid=IwAR2uoeCRznzzaOIq_AokVVJ6_rjKTUf8wSsuMUXx80CFuha9GUtFkUC3p44

Αυτοι εχουν παθει σοκ με την χτεσινη προκριση. Αρχιζαν να υπολογιζουν την ΑΕΚ ξαφνικα. Σημερα ολοι ψελλιζαν οτι εχει καλη ομαδα φετος 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vargas21 said:

Αυτοι εχουν παθει σοκ με την χτεσινη προκριση. Αρχιζαν να υπολογιζουν την ΑΕΚ ξαφνικα. Σημερα ολοι ψελλιζαν οτι εχει καλη ομαδα φετος 

Να δούμε αυτοί που θα βρίσκονται 2 χρόνια μετά το πρωτάθλημα τους 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Skepastos said:

Καλά αυτοί βλέπουν την ΑΕΚ και στον ύπνο τους. 
 

https://www.paok24.com/podosfairo/157392/perimenei-ivan-fimes-gia-?fbclid=IwAR2uoeCRznzzaOIq_AokVVJ6_rjKTUf8wSsuMUXx80CFuha9GUtFkUC3p44

Αν τον θελει ο Ιβιτς ειμαι οκ, ωσπου να βρουμε ενα μπακ καλο με μελλον.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×