Jump to content

Μεταγραφές / Σχεδιασμός: Καλοκαίρι 2020


Man Of Faith
 Share

Recommended Posts

9 minutes ago, amd said:

σε κανένα εργοδότη δεν ανήκε ο κετσε που ήταν εναντίον της ΑΕΚ όταν τέθηκε ζήτημα περί sdna και Σαββίδη ο κετσε την επόμενη μέρα έφυγε και ας επαιρνε παχυλό μισθό εκει. δεν είναι φυσικά κανας ήρωας αλλά όταν ανήκεις σε ένα μέσο που αποδεδειγμένα προσπαθει να βλάψει την ΑΕΚ με κάθε τρόπο (και το γκρουπ 24 δεν είχε ποτέ καλές σχέσεις με την ΑΕΚ και ανήκει στην σφαίρα επιρροής του γαύρου είναι γνωστό αυτό δεν νομίζω να μην το ξέρει κανεις) πρέπει να είσαι 3 φορές πιο προσεκτικός και αναλυτικός σε ότι γράφεις και να εξηγεις τα πάντα που γράφεις 

Πάντως πριν μερικά χρόνια θυμάμαι έλεγες ότι ο Αρναουτογλου δεν γράφει παπαριες, είχαμε διαφωνήσει κιόλας γιατί εγώ θεωρούσα ότι ενιοτε έγραφε καμιά. 

Link to comment
Share on other sites

Χαλάει το αφήγημα του "όλα βαίνουν καλώς" ο Αρναούτογλου.

ΥΓ. 3 μέρες μέχρι να ολοκληρωθούν οι έως 3 μεταγραφές αυτής της εβδομάδας.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

ναι όλοι άλλοι όλα βαίνουν καλώς γράφουν και το χαλάει ο Αρναούτογλου 

16 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Πάντως πριν μερικά χρόνια θυμάμαι έλεγες ότι ο Αρναουτογλου δεν γράφει παπαριες, είχαμε διαφωνήσει κιόλας γιατί εγώ θεωρούσα ότι ενιοτε έγραφε καμιά. 

καλά το τι καπνό φουμαρουν οι αρδ αλλάζει πιο γρήγορα και από ότι αλλάζει μασελες ο νιαου 

προσωπικά δεν έχω σε εκτίμηση κανέναν οποίος γράφει κάτι σκέφτομαι τι γράφει πως το γράφει γιατί το γράφει που δουλεύει ποτέ το γράφει και τι ξέρω εγώ για αυτά που γράφει 

έγραψα και για το συγκεκριμένο θέμα ότι σε 3 από τα 7 σημεία ο Αρναούτογλου είχε δίκιο το θέμα είναι πως το γράφεις 

θες να γίνεις κατανοητός για να πληροφορήσει η θες να γράψεις για άλλους λόγους 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, amd said:

σε κανένα εργοδότη δεν ανήκε ο κετσε που ήταν εναντίον της ΑΕΚ όταν τέθηκε ζήτημα περί sdna και Σαββίδη ο κετσε την επόμενη μέρα έφυγε και ας επαιρνε παχυλό μισθό εκει. δεν είναι φυσικά κανας ήρωας αλλά όταν ανήκεις σε ένα μέσο που αποδεδειγμένα προσπαθει να βλάψει την ΑΕΚ με κάθε τρόπο (και το γκρουπ 24 δεν είχε ποτέ καλές σχέσεις με την ΑΕΚ και ανήκει στην σφαίρα επιρροής του γαύρου είναι γνωστό αυτό δεν νομίζω να μην το ξέρει κανεις) πρέπει να είσαι 3 φορές πιο προσεκτικός και αναλυτικός σε ότι γράφεις και να εξηγεις τα πάντα που γράφεις 

Μια διευκρίνιση. Ο Κετσε έφυγε όταν τα έσπασε η ΠΑΕ με το SDNA. 
Διοτι και πιο πριν το συγκεκριμένο site έβλαπτε την ΑΕΚ, αλλα αυτος σφύριζε αδιάφορα.

Με αλλά λόγια αποδεικνύεται και εκεί ότι το θέμα του τα τελευταία χρονια είναι η ΠΑΕ ΑΕΚ δλδ ο Μελισσανίδης και όχι η ΑΕΚ γενικά. Υπάρχει σαφής διαφορα.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εμενα η αποψη μου είναι ότι το 90% των αρδ της ΑΕΚ γλείφουν προκλητικά τον Μελισσανίδη κι αυτό είναι μεγαλύτερο πρόβλημα κι από την ανεπάρκειά του (στα της ΠΑΕ πάντα, δεν μιλάω για το γήπεδο).

Ειπαμε δεν τους δίνουμε σημασια, αλλά ένα άλφα κλίμα στην αγέλη το διαμορφώνουν κατα κάποιον τροπο.

Αφηστε που ειδικά τέτοιες περιόδους αναγκαστικά τους διαβαζουμε ακόμα  κι οσοι γελάμε μαζί τους μπας και μάθουμε κανα μεταγραφικό νέο λιγο νωρίτερα από τις υπογραφες.

Link to comment
Share on other sites

η ΠΑΕ ΑΕΚ δεν δίνει κανένα μεροκάματο σε κανένα δεδομένο αυτό δεκάρα τσακιστη 

τώρα αν υπάρχουν άλλες συναλλαγές όχι χρηματικές δεν το ξέρω

Link to comment
Share on other sites

Έλα μωρέ σοουμπιζ, "σοβαρά" όσοι ασχολούνται ή βλαμμένοι (τρελοί) είναι ή πούστρες (λαμόγια).

Χαβαλέ και ψυχοθεραπεία, ΚΜ

Άστρα και όραμα, ΕΣ. 

Τσιμπουκια με δόσεις, ΔΜ. 

Γήπεδον ΑΕΚ, ΝΦ. 

Ονειρευτηκαμε μεγαλεία, όπως και με τον κοντοπουτανο, οκ, τουλάχιστον τώρα ας μείνει κάτι που θα εξασφαλίζει το να μην μας ξαναρίξει κάνεις.

Εκνευριστικό που ο παοκ επί πουστρας διανύει την καλύτερη περίοδο της ιστορίας του, αλλά το ίδιο έγινε άλλωστε και με τον γαβρο στο προηγούμενο πέρασμα  της, που τους έδωσε τον προδότη και σημαία μας (τσιμπουκλης by proxy) και γίνανε. 

Για αυτό λέω ας γίνει και κατοχυρωθει το γήπεδο υπέρ της ΑΕΚ, μην γίνει καμία στραβή και το δώσει κι αυτό, και τα μεγαλεία οκ σουβλάκια, το καταλάβαμε. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως καταλαβαινω οτι χρηματα δεν υπαρχουν αρκετα διαθεσιμα για μεταγραφες και ο Ιβιτς με τον Καρερα κανουν οτι μπορουν για να στηθει ορθολογικα μια οσο το δυνατον ανταγωνιστικη ομαδα.Καταλαβαινω οτι χωρις την πωληση Μπαρκα τα πραγματα θα ηταν δυσκολα, ενω μπορει να γινει και δευτερη πωληση αν ερθει καλη προσφορα για πρωτοκλασατο παικτη για να κλεισει εντελως το ανοιγμα.Ειμαι οκ με αυτο και καταλαβαινω ακομα και 100χιλ αν μπορουμε να γλυτωσουμε σε καποια μεταγραφη (ως ενα σημειο βεβαια και αναλογα με την περιπτωση).

Αυτο που με εκνευριζει ειναι τα εγκληματα του εγγυητη τα προηγουμενα δυο καλοκαιρια, τα οποια μας πηγαν πισω αγωνιστικα και τωρα τρεχουμε και δεν φτανουμε.Και οκ τη μια φορα εστω περασαμε τσουλου και ας πουμε οτι σωσαμε τη χρονια τουλαχιστον οικονομικα γιατι οταν πας εσοδα εξοδα τα χρηματα της Ευρωπης ειναι απαραιτητα ασχετα αν τα δωσαμε για το γηπεδο, που και σ αυτο θα συμφωνησω ως ενα σημειο.Αν βαλεις συνδυαστικα τις δυο τελευταιες χρονιες ομως εκανες μια τρυπα στο νερο αφου περυσι δεν παιξαμε Ευρωπη οποτε το ποδοσφαιρικο τμημα δυο χρονια δεν ειχε εσοδα απο Ευρωπη, και οποιο μπατζετ ειχε δωθηκε στον Λυμπε να το σκορπισει.Η τελεια καταιγιδα δηλαδη.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο. Ο γιος του Σαράντη του ΑΕΚαρα κατέληξε στη Νότιγχαμ του χοντρού. Αυτοί περιμέναμε να φτιάξουν τις ακαδημιες. Άλλο ένα λάθος του Μελ που εμπιστεύτηκε τις ακαδημίες εν λευκώ σε κάποιον και παραλίγο να τις κάνει μαγαζάκι του γυρνώντας παίχτες για τουρνέ μεταγραφών στην Ευρώπη 

Link to comment
Share on other sites

Παντως αριστερο μπακ υπογραψαμε.....

Το πρώτο του επαγγελματικό συμβόλαιο με την ΑΕΚ υπέγραψε ο αρχηγός της Κ18 της Αλβανίας και προϊόν των ακαδημιών της Ένωσης

Λίγο μετά την συμπλήρωση των 17 του χρόνων, ο Μάριο Μιτάι υπέγραψε το πρώτο επαγγελματικό του συμβόλαιο με την ΑΕΚ, όπως ανακοίνωσε η ΠΑΕ.

Ο αρχηγός της Κ-18 της Εθνικής Αλβανίας είναι προϊόν των ακαδημιών της ΑΕΚ, υπέγραψε ως το 2023 και θα ξεκινήσει προπονήσεις με την πρώτη ομάδα.

Η ανακοίνωση της ΠΑΕ ΑΕΚ:

"Το πρώτο του επαγγελματικό συμβόλαιο με την ΑΕΚ υπέγραψε ο διεθνής με την Κ16, Κ17 και αρχηγός της Κ18 της Αλβανίας, Μάριο Μιτάι!

Λίγο μετά τη συμπλήρωση των 17 του χρόνων, στις 6 Αυγούστου, ο Μιτάι υπέγραψε συμβόλαιο μέχρι το 2023 και θα ξεκινήσει προπονήσεις με την πρώτη ομάδα.

Ο νεαρός ποδοσφαιριστής που αγωνίζεται κυρίως στις θέσεις του αριστερού στόπερ και του αριστερού μπακ ανήκει στα τμήματα υποδομής της ΑΕΚ από το 2017, ως μέλος της Κ15 της «κιτρινόμαυρης» Ακαδημίας, ενώ είχε πλέον ενταχθεί στην Κ19 της ομάδας μας.

Μάριο, καλή επιτυχία στο επαγγελματικό σου ξεκίνημα!
Σου ευχόμαστε να έχεις υγεία και να εκπληρώσεις τις ποδοσφαιρικές σου φιλοδοξίες με την κιτρινόμαυρη φανέλα!"

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Vargas21 said:

Παντως αριστερο μπακ υπογραψαμε.....

Το πρώτο του επαγγελματικό συμβόλαιο με την ΑΕΚ υπέγραψε ο αρχηγός της Κ18 της Αλβανίας και προϊόν των ακαδημιών της Ένωσης

Λίγο μετά την συμπλήρωση των 17 του χρόνων, ο Μάριο Μιτάι υπέγραψε το πρώτο επαγγελματικό του συμβόλαιο με την ΑΕΚ, όπως ανακοίνωσε η ΠΑΕ.

Ο αρχηγός της Κ-18 της Εθνικής Αλβανίας είναι προϊόν των ακαδημιών της ΑΕΚ, υπέγραψε ως το 2023 και θα ξεκινήσει προπονήσεις με την πρώτη ομάδα.

Η ανακοίνωση της ΠΑΕ ΑΕΚ:

"Το πρώτο του επαγγελματικό συμβόλαιο με την ΑΕΚ υπέγραψε ο διεθνής με την Κ16, Κ17 και αρχηγός της Κ18 της Αλβανίας, Μάριο Μιτάι!

Λίγο μετά τη συμπλήρωση των 17 του χρόνων, στις 6 Αυγούστου, ο Μιτάι υπέγραψε συμβόλαιο μέχρι το 2023 και θα ξεκινήσει προπονήσεις με την πρώτη ομάδα.

Ο νεαρός ποδοσφαιριστής που αγωνίζεται κυρίως στις θέσεις του αριστερού στόπερ και του αριστερού μπακ ανήκει στα τμήματα υποδομής της ΑΕΚ από το 2017, ως μέλος της Κ15 της «κιτρινόμαυρης» Ακαδημίας, ενώ είχε πλέον ενταχθεί στην Κ19 της ομάδας μας.

Μάριο, καλή επιτυχία στο επαγγελματικό σου ξεκίνημα!
Σου ευχόμαστε να έχεις υγεία και να εκπληρώσεις τις ποδοσφαιρικές σου φιλοδοξίες με την κιτρινόμαυρη φανέλα!"

Όσο δεν κλείνουμε αριστερό Μπακ τόσο περισσότερο θα διαβάζουμε για τις προοπτικές του Μιται. Που πράγματι έχει αλλά δεν είναι έτοιμος για τη μεγάλη ομάδα. Κάποτε ακούγαμε για το Γιουση. Ακόμα ακούμε για το Μποτο. Τα ίδια Παντελάκη μου

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Skepastos said:

Όσο δεν κλείνουμε αριστερό Μπακ τόσο περισσότερο θα διαβάζουμε για τις προοπτικές του Μιται. Που πράγματι έχει αλλά δεν είναι έτοιμος για τη μεγάλη ομάδα. Κάποτε ακούγαμε για το Γιουση. Ακόμα ακούμε για το Μποτο. Τα ίδια Παντελάκη μου

 

Βρε μακαρι να μπορει να μπει και σφηνα στους αριστερους μπακ που θα εχουμε αλλα οχι αλλο καρβουνο. Πιστευω οτι και ο Καρερα τον ειδε και θα του χρειαστει στην προετοιμασια.

Αν και ειμαι σιγουρος πως θα ανακοινωσουμε Ινσουα μεχρι αυριο 

Link to comment
Share on other sites

Reportaz oxi malakies Apo Tsakirh

«Αν δεν χτυπούσε την πόρτα της ΑΕΚ ο Ινσούα και δεν έδειχνε διάθεση να μείνει στην Ελλάδα και να παίξει για την ΑΕΚ, δεν θα είχαν ασχοληθεί μαζί του στην ομάδα», ανέφερε αρχικά ο ρεπόρτερ της «Ένωσης» και πρόσθεσε

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, felman said:

Reportaz oxi malakies Apo Tsakirh

«Αν δεν χτυπούσε την πόρτα της ΑΕΚ ο Ινσούα και δεν έδειχνε διάθεση να μείνει στην Ελλάδα και να παίξει για την ΑΕΚ, δεν θα είχαν ασχοληθεί μαζί του στην ομάδα», ανέφερε αρχικά ο ρεπόρτερ της «Ένωσης» και πρόσθεσε

Να κανω τον συνηγορο του διαβολου .... Ο Ινσουα περιμενε κινηση απιο γαυρο . δεν ηρθε γιατι τα βρηκε με Τραουκο. Μολις βγηκε η ειδηση της συμφωνιας μαθαμε οτι εγινε επαναπροσεγγιση.

Να πω εδω οτι αν συμφωνησει ο Ινσουα με 380-400 μια χαρα συμφωνια θα μας ειναι. Τα 500κ τα θεωρω πολλα για τον συγκεκριμενο και για την θεση . Αποψη μου 

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ το πιστεύω , περίμενε γαύρο τον μπιστόλιασε ο χοντρός και μας προσέγγισε πάλι..

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να του τη φέρουμε και να πάμε να συμφωνήσουμε με το Στέργο Μαρίνο ή το Νάνο. Υπάρχουν επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

Ο Kostas Ketsetzoglou βρίσκεται στην τοποθεσία Baiocco_kythnos.

7 λεπ. · Episkopí, Περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου · 

Καλώς ήρθες κάπτεν. Στην ηλικία του ο Γιαννουλης έπαιζε στον Βατανιακό κι ο Τσιμικας στον Πανσερραϊκό. Το καλύτερο προϊόν των ακαδημιών της ΑΕΚ όπως λένε ανθρωποι που εμπιστεύομαι. Υγεία, τύχη προσπάθεια αλλα και βοήθεια απο την ομάδα χρειάζεται. Ως προτζεκτ που μολις εγινε 17, πριν 7 μέρες, ειναι μπροστά απο οτι ηταν σε αυτή ηλικία τα καλύτερα αριστερά μπακ του πρωταθληματος. Το μέλλον θα δειξει...

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Vargas21 said:

Ο Kostas Ketsetzoglou βρίσκεται στην τοποθεσία Baiocco_kythnos.

7 λεπ. · Episkopí, Περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου · 

Καλώς ήρθες κάπτεν. Στην ηλικία του ο Γιαννουλης έπαιζε στον Βατανιακό κι ο Τσιμικας στον Πανσερραϊκό. Το καλύτερο προϊόν των ακαδημιών της ΑΕΚ όπως λένε ανθρωποι που εμπιστεύομαι. Υγεία, τύχη προσπάθεια αλλα και βοήθεια απο την ομάδα χρειάζεται. Ως προτζεκτ που μολις εγινε 17, πριν 7 μέρες, ειναι μπροστά απο οτι ηταν σε αυτή ηλικία τα καλύτερα αριστερά μπακ του πρωταθληματος. Το μέλλον θα δειξει...

 

Το ωραίο είναι οτι δεν έχεις βγάλει και ποτέ παίκτη για να δώσεις δικά σου παραδείγματα και πετάς γιαννούλη και τσιμίκα, όπου γιανν και τσιμικας = παίκτες βασικών ανταγωνιστών τη τρέχουσα αγωνιστική περίοδο. Αψογος!

Ευτυχώς ήμαστε ένα κλικ πιο μπροστά απο τους ανταγωνιστές μας στο τότε.

Link to comment
Share on other sites

Just now, enck1 said:

 

Το ωραίο είναι οτι δεν έχεις βγάλει και ποτέ παίκτη για να δώσεις δικά σου παραδείγματα και πετάς γιαννούλη και τσιμίκα, όπου γιανν και τσιμικας = παίκτες βασικών ανταγωνιστών τη τρέχουσα αγωνιστική περίοδο. ΟΚ !

Χτες μας εγραφε οτι πρεπει να διδαχτουμε απο το προτζεκτ Τσιμικα και σημερα υπογραφουμε αριστερο μπακ απο τις ακαδημιες. Μακαρι να βγει το παληκαρι γιατι χρειαζεται να γινει και αυτο

Link to comment
Share on other sites

Το πιτσιρίκι πρέπει να φάει είναι αδύνατος , φυσικά δε το έχουμε δει αλλά από κοψια έχουμε θέμα.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×