Jump to content

ΑΕΚ Χάντμπολ 2020-21 ​​🏆 🏆 ​🏆 !


George_D
 Share

Recommended Posts

Αν δεν είχαμε τόσα προβλήματα με τους τραυματισμούς , την έλλειψη αγώνων κτλπ θα το παίρναμε σίγουρα ... όχι ότι και τώρα δεν είναι ικανοί οι μάγκες ... ό,τι και να συμβεί πάντως βγάζει υγεία αυτή η ομάδα, βγάζει ΑΕΚΑΡΑ 💛🖤

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, πιο ήρεμα...

Θα επικεντρωθώ στα αρνητικά. Θετικό είναι από μόνο του ότι ακόμα κι έτσι νικήσαμε, ακόμα κι έτσι μπορούσαμε να πάρουμε διαφορά τεσσάρων γκολ, το οποίο δεν έκατσε τελικά και μεταξύ μας δεν θα αντικατόπτριζε την εικόνα του παιχνιδιού. Και μην ξεχνάμε τους τραυματισμούς και δύο παίχτες που έφτασαν τελευταία στιγμή αναγκαστικά. Δεν είναι μπάσκετ το χάντμπολ να μπει μέσα από το πουθενά και να βάλει 40 πόντους επειδή μπορεί.

Δεν είναι η πρώτη φορά που είμαστε τραγικοί στον παίχτη παραπάνω. Μέχρι τώρα τα έριχνα στον κόκκορα και ντάξει μωρέ, και δεν μας κόστιζε κτλ. Δεν υπάρχει καμιά δικαιολογία τώρα, δεν πας πουθενά με τέτοιο παιχνίδι. Αναποτελεσματικοί και κακές επιλογές, τελικές προσπάθειες από εξτρέμ και όχι πάντα υπό καλές προϋποθέσεις. Αν είχες τον Ουγκάλντε βέβαια, πούτσα σου, αλλά... Και ξέρετε, αρκετές φορές οι διαιτητές στο χάντμπολ όταν δεν αξιοποιείς επανειλημμένα τον παίχτη παραπάνω, από ένα σημείο και πέρα λένε α γαμήσου, τόσες ευκαιρείες σου δώσαμε, τώρα με το στανιό θα πάρεις κι άλλη. Ευτυχώς δεν το έκαναν σήμερα, έπαιξαν μια χαρά με τα λαθάκια τους που είναι μες το πρόγραμμα.

Μάζεψε τα γαμημένα σκουπίδια. Τόσα ριμπάουντ πήραν οι άλλοι και τους δώθηκε δεύτερη επίθεση και τις περισσότερες διεκδικήσιμες μπάλες τις κέρδιζαν αυτοί. Συγκέντρωση και εκγρήγορση το στανιό μου μέσα. Δεν είμαστε μαθημένοι δυστυχώς, αλλά κάτι πρέπει να γίνει. Γι΄αυτό πρέπει να παίρνεις στα σοβαρά σχεδόν κάθε ματς με κάθε χωριό στο πρωτάθλημα, το έχει τονίσει πολλές φορές ο @1989 generation για τα πολλά γκολ που δεχόμαστε. Άμα μάθεις να είσαι χαλαρός, όταν καίει η μπάλα δύσκολα ανεβάζεις ταχύτητα.

Επίσης θέμα συγκέντρωσης τα πολλά τετ-α-τετ που χάσαμε. Περιττό να τονίσω τι μομέντουμ προσφέρουν αυτά και αντίστροφα.

Κρατηθήκαμε πολλές φορές με κάτι ηρωικά γιούρια του Buneta, ατομικά γκολ του Pedersen, ο Μυλωνάς σταθερή αξία, ο Ουγκάλντε λείπει όχι μόνο λόγω της αξία τους, αλλά και λόγω του ότι γίνεται το πιο αδύναμο σημείο της ομάδας η θέση του. Αυτό δεν θέλω να το προχωρήσω παραπέρα, δεν μου φταίει κανείς σε τίποτα, όλοι προσφέρουν αυτά που μπορούν.

Αρνητικό χαϊλάιτ το γκολ που τρώει ο Κοσάνοβιτς στην κλειστή γωνία με κακό χέρι. Ε έλεος. Δεν ακουμπάς στο μπαράκι της παμπ, το δοκάρι σου φυλάς την τρέλα μου μέσα.

 

Βρε θα τους γαμήσουμε και έξω, πλέον θα έχουν παλιώσει οι καινούριοι παίχτες. :D 

26-24 τελικό η Ανόρθωση.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω ότι αφού είσαι που είσαι κακός αμυντικά, μου αφήνεις μόνιμα το Νικολαίδη έξω, ίσως τον καλύτερο αμυντικό σου. Δεν το έχω καταλάβει αυτό, αλλά οκ, κάτι θα ξέρει παραπάνω ο κόουτς. Κι εγώ πιστεύω ότι θα περάσουμε, αλλά πάλι με ψυχοφάρμακα θα είμαστε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, 1989 generation said:

Να προσθέσω ότι αφού είσαι που είσαι κακός αμυντικά, μου αφήνεις μόνιμα το Νικολαίδη έξω, ίσως τον καλύτερο αμυντικό σου. Δεν το έχω καταλάβει αυτό, αλλά οκ, κάτι θα ξέρει παραπάνω ο κόουτς. Κι εγώ πιστεύω ότι θα περάσουμε, αλλά πάλι με ψυχοφάρμακα θα είμαστε.

Ισχύει, βέβαια δεν υπήρχε πολύς χρόνος για αλλαγές μετά τα γκολ γιατί αυτοί ψάχνανε πάντα την γρήγορη επίθεση. Οπότε μάλλον δεν προτίμησε να τον έχει και επίθεση μέσα ή κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Η ανορθωση εχει το μουνι το ζαραβινα και εχει παρει και Ελληνες του γαβρου είπαν στην μεταδοση.

ΑΕΚ ΜΠΟΡΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΡΟΚΡΙΘΕΙΣ

Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι είναι η Ανόρθωση αλλά ούτε κι αυτό εξηγεί κάτι. Βρε μακάρι να περάσει και να τους βρούμε εκεί.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, SpiRos said:

Ισχύει, βέβαια δεν υπήρχε πολύς χρόνος για αλλαγές μετά τα γκολ γιατί αυτοί ψάχνανε πάντα την γρήγορη επίθεση. Οπότε μάλλον δεν προτίμησε να τον έχει και επίθεση μέσα ή κάτι τέτοιο.

Ίσως, αλλά δε στέκομαι στο σημερινό παιχνίδι. Γενικά δεν τον βάζει καθόλου, δεν ξέρω τί παίζει. Αλλά να μου έχεις τον Αραπακόπουλο και να τον παίρνουν αμπάριζα και να μου έχεις έξω τον άλλον που είναι θηρίο αμυντικά δε μου κολλάει.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Άθλος της Ανόρθωσης-Νίκησε με 26-24 την Ίσταντς και βλέπει τελικό!

Μεγάλη νίκη της Ανόρθωσης στον πρώτο ημιτελικό

Γιολάντα Ζύκα
17/04/2021 | 22:26

Aλλη μια χρυσή σελίδα στην ιστορία της έγραψε η Ανόρθωση, που συνεχίζει την ονειρεύεται τον τελικό του EHF European Cup.

Η ομάδα της Αμμοχώστου υπέταξε στο «Σωτήρειο Αθλητικό Κέντρο Ανόρθωσης Αμμοχώστου» τη Σουηδική Ystads με 26-24 και απέκτησε μικρό μεν, σημαντικό δε προβάδισμα πρόκρισης στον τελικό που θα διεξαχθεί στις 15 Μαΐου. Ήταν η έβδομη φετινή ευρωπαϊκή νίκη για την ομάδα του Γιώργου Ζαραβίνα, σε συνολο εννιά αγώνων.

Καραμπουρνιώτης με επτά γκολ, Κρητικός με έξι και Χρίστος Αργυρού με πέντε έσυραν το χορό για την ομάδα του Γιώργου Ζαραβίνα, που προηγήθηκαν 13-12 στο ημίχρονο. Οι γηπεδούχοι διατήρησαν προβάδισμα 1-2 γκολ στο α’ ημίχρονο, όμως βρέθηκαν να χάνουν 11-12, για να το γυρίσουν σε 13-12.
 

Στο β’ ημίχρονο η Sabbianco Ανόρθωση προηγήθηκε 16-12 με συνολικό σερί 5-0. Έχτισε διαφορά έως και 5 γκολ (21-16) όμως οι έμπειροι Σουηδοί μείωσαν. Θα μπορούσε να κερδίσει με τρία γκολ καθώς προηγήθηκε 25-22 και 26-23 για να δεχτεί γκολ στην τελευταία επίθεση.

Sabbianco Ανόρθωση (Γ. Ζαραβίνας): Κοτανίδης (τ), Καραμπουρνιώτης 7, Κρητικός 6, Ασβεστάς 2, Μωραΐτης 2, Κάνδυλας 1, Χρ. Αργυρού 5, Ι. Αργυρού 1, Τότος 1, Ολιβέιρα 1, Κεσίδης, Φωτίου, Μπάρμπας, Μιμίκος, Ιωάννου, Χριστοδούλου

Link to comment
Share on other sites

hotostory από τη σημερινή (23/04) προπόνηση της ΑΕΚ στην Rdeca Dvorana, έδρα της RK Gorenje Velenje, εν όψει του αυριανού Ημιτελικού του EHF European Cup

177083145_2974587539443366_7011986293503

177338412_2974587599443360_6427972839115

177354097_2974587629443357_8677406237176

Link to comment
Share on other sites

Μαλακία μεγάλη που είναι μεσημέρι το ματς, δεν θα μπορέσω να το δω γαμώτο (κερδίζω μια μέρα ζωής). ΠΑΜΕ ΓΕΡΑ ΑΕΚΑΡΑ! 

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι στα καλά του ο τερμας και δυστυχώς δεν μπορούμε να βρούμε κενά για σουτ 

Link to comment
Share on other sites

Πολλά εύκολα σουτ από την κορυφή βρήκαν, δεν βρήκαμε καμία απόκρουση μέχρι να μπει ο Μπουερ και ήταν και τυχεροί στα δύσκολα σουτ. Δύσκολο είναι αλλά όχι ακατόρθωτο 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×