Jump to content

AΕΚ-Άρης (3η αγ. Play-Off): 20/06, 21:30, Novasports 2


George_D
 Share

MVP-Κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

22 members have voted

  1. 1. M. V. P.

    • Μπάρκας
      2
    • Λόπες
      2
    • Μπακάκης
      0
    • Σβάρνας
      0
    • Οικονόμου
      0
    • Σιμάνσκι
      2
    • Κρστισιτς
      0
    • Βέρντε
      0
    • Λιβάγια
      0
    • Μάνταλος
      3
    • Αραούχο
      4
    • Ολιβέιρα
      9
    • Αλμπάνης
      0
    • Παουλίνιο
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Καρέρα

    • Καλό
      5
    • Μέτριο
      6
    • Κακό
      4
    • Φυσιολογικό
      7
  3. 3. Βραβείο Σοϊλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      0
    • Λόπες
      0
    • Μπακάκης
      2
    • Σβάρνας
      2
    • Οικονόμου
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Κρστισιτς
      0
    • Βέρντε
      0
    • Λιβάγια
      1
    • Μάνταλος
      17
    • Αραούχο
      0
    • Ολιβέιρα
      0
    • Αλμπάνης
      0
    • Παουλίνιο
      0


Recommended Posts

2 hours ago, Νονός said:

Βλέπω στα διαδικτυακά "μετερίζια" απόψεις τύπου "ναι, αλλά ξεχνάτε όταν ο Μάνταλος καθάριζε για την ομάδα" και προσπαθώ να θυμηθώ πότε και αν έγινε κάτι τέτοιο. Και όμως υπάρχουν άνθρωποι που έχουν τέτοιες "καταγραφές" στο κεφάλι τους.

Αυτό είναι τόσο αστείο που το ακούω και στα ραδιόφωνα της Θεσσαλονίκης. Όταν πιάνουν την ΑΕΚ λένε ε σιγά τι έχει η ΑΕΚ; 2 παιχταραδες έχει μάνταλο και λιβάγια. Και θέλω να βγω στον αέρα να κραξω

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει όλα μπαινουν όλα χάνονται ο Αραουχο μας έχει γαμήσει την ψυχή με αυτά που χάνει. είναι τραγικά τελειώματα και στο κύπελλο και στο πρωτάθλημα το σκορ αντί για 4 και 5 έμεινε στα 2 γκολ και αυτά με το στανιό 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ματς που οποιαδήποτε νορμάλ ομάδα θα τα είχε πάρει 5-1 και 4-1 και όλοι σήμερα θα ήταν χαρούμενοι 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, stavros 9-11 said:

Αυτό είναι τόσο αστείο που το ακούω και στα ραδιόφωνα της Θεσσαλονίκης. Όταν πιάνουν την ΑΕΚ λένε ε σιγά τι έχει η ΑΕΚ; 2 παιχταραδες έχει μάνταλο και λιβάγια. Και θέλω να βγω στον αέρα να κραξω

Άμα βγεις καμία μέρα ενημέρωσε μας πρώτα να απολαυσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Και με τον Αλμπάνη έχει κουράσει το θέμα. Κατι αναλαμπές έχει, ως εκεί.

Εχει ακούσει ο Κλωναριδης τα εξ αμάξης αλλα με τον Αλμπάνη για κάποιο λόγο πρέπει να κάνουμε υπομονή 12 χρονια.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kostas21 said:

Οκ δεν είναι μεταφυσικό το θέμα. 

Ο αραουχο είναι εκτός ρυθμου 2 χρόνια. 

Ο άξονας είναι κάτι φτηνές κ λύσεις που είναι προβλέψιμες. 

Πίσω μια τραγωδία. 

Το ότι λειτουργείς κ κάνεις φάσεις καλύτερα από το σκουλήκι των 4 αναγκαστκκων αλλαγών δε λέει απολύτως τίποτα. 

δικαιολογίες άποψη μου η ΑΕΚ έκανε 15 φάσεις σε 2   ματς και δεν τις τελείωσε επειδή είναι καθυστερημένοι όλα τα άλλα είναι αδιάφορα για μενα. όταν μια ομάδα κάνει 15 φάσεις και έπρεπε να κερδίζει με 4 και 5 γκολ διαφορά όλα τα άλλα για τα χαφ τα μπακ τους ανάδρομους ερμηδεε τα γράφω εκεί που δεν πιάνουν μελάνι 

δεν αλλάζει  η άποψη μου 

Link to comment
Share on other sites

Παντως έχω την αίσθηση ότι δεν έχετε αντιληφθεί τι έρχεται.

Παμε να παίξουμε ένα σωρο καυτά ματς με Σβάρνο/Μπακακηδες και λοιπό συρφετό κι έχετε επικεντρωθεί για χθες στις ευκαιρίες που χάθηκαν από τους Αραουχους.

Τα χειρότερα έρχονται δυστυχως. Την μερα που έφυγε ο Βρανιες τελείωσε και η τελευταία ελπίδα να κρατηθείς λίγο δυνατός, ήσουν έτσι κι αλλιώς στην κόψη του ξυραφιού.

Link to comment
Share on other sites

Ότι και να χάσαμε , το σκουλίκι μπήκε στο παιχνίδι από τον στόκο τον Μάνταλο 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Ότι και να χάσαμε , το σκουλίκι μπήκε στο παιχνίδι από τον στόκο τον Μάνταλο 

 

 

 

 

μου είναι αδιάφορο και αυτό εμένα με νοιάζει ότι σε 2 ματς έκανες 15 φάσεις καθαρές για γκολ έχοντας θεωρητικά τους καλύτερους σου παίχτες μέσα και στο ένα κέρδισες με το ζόρι και στο άλλο δεν κέρδισες 

ο Ολιβέιρα ο Αραούχο και ο λιβαγια κοστίζουν στην ΑΕΚ 3Μ τον χρόνο είναι οι πιο ακριβή 3αδα στην Ελλάδα δεν γίνεται να μην μπορούμε να βάλουμε γκολ από το μισό μέτρο 10 φορες

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nikos said:

Παντως έχω την αίσθηση ότι δεν έχετε αντιληφθεί τι έρχεται.

Παμε να παίξουμε ένα σωρο καυτά ματς με Σβάρνο/Μπακακηδες και λοιπό συρφετό κι έχετε επικεντρωθεί για χθες στις ευκαιρίες που χάθηκαν από τους Αραουχους.

Τα χειρότερα έρχονται δυστυχως. Την μερα που έφυγε ο Βρανιες τελείωσε και η τελευταία ελπίδα να κρατηθείς λίγο δυνατός, ήσουν έτσι κι αλλιώς στην κόψη του ξυραφιού.

Μιλώντας για το άμεσο μέλλον, το έγραψα και χθες, δε νομίζω να κάνουμε νίκη μέχρι το Σεπτέμβριο, άντε με τον ΟΦΗ εντός με το ζόρι. Η άμυνα είναι πλέον για κλάματα και μόνο αν βγάλει λάγους από το καπέλο ο Καρρέρα θα δούμε ελπίδα. Μπροστά δεν είναι το θέμα για τώρα, γκολ βάζουμε, θα βάλουμε και την Τετάρτη, αρκεί βέβαια να παίξουμε με το μαχαίρι στα δόντια.

Απο εκεί και πέρα, αν δεν γίνει κάτι και με τον Ίβιτς σχετικά με το Μάνταλο και το Μπακάκη, δε θα γίνει ποτέ. Δε μπορεί να τα βλέπουμε μόνο εμείς και όλος ο κόσμος και να μην τα βλέπουν στην ομάδα. Και δε θα βάλω στην εξίσωση το θέμα Μπακασέτα, χέστηκα και γι'αυτόν, σιγά το κελεπούρι. Φέρτε επιτέλους ένα επιθετικο χαφ με αρχίδια. Είχαμε κάποτε τον Πάπα Μπούπα και γέμιζε το κέντρο, δεν περνούσε τίποτα. Γέμιζε και η περιοχή παράλληλα. Νισάφι πια με αυτή την Τιτίκα το Μάνταλο, τον ξερνάμε πλέον αυτόν και την κλίκα του, από τον Πογέτ η ίδια κουβέντα, τι στον πούτσο θα γίνει;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Οκ καταγράφηκαν όλες οι απόψεις, εγώ προσωπικά είμαι κάθετος ότι το πρόβλημα χθες δεν ήταν οι 2 σκόρερ, αλλά ότι ανασταλτικα και αμυντικά  έμπαιζες και ότι ο Μάνταλος μετά και από αυτο είναι ξεκάθαρα  για πέταμα.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Kostas21 said:

BTW αυτόν τον αλμπανη ποιος τον είδε? 

Μιλάμε για αχρηστο. Κυριολεκτικά χειρότερος κ από αραβιδη.

 

39 minutes ago, nikos said:

Και με τον Αλμπάνη έχει κουράσει το θέμα. Κατι αναλαμπές έχει, ως εκεί.

Εχει ακούσει ο Κλωναριδης τα εξ αμάξης αλλα με τον Αλμπάνη για κάποιο λόγο πρέπει να κάνουμε υπομονή 12 χρονια.

Άααααααααλλο φρούτο κι αυτό ...

Διεμβολιστάκος και ψιλομπασιματάκιας, δε λέω, αλλά σε αυτή τη φάση στο Γεντί του τραβάς μέχρι μια διακοπή συμβολαίου και τονε στέλνεις "Α' Δημοτικού ποδοσφαίρου" με τσάντα "Πόκεμον" και καλαθάκι φαγητού "Μπομπ ο Σφουγγαράκης" :

alba.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest MARILLION

Εγώ νομίζω ότι όλα παίζουν ρόλο. Με βάζελο και σκώληκα δημιούργησες 15 ευκαιρίες. Έχασες τα άχαστα από μαλθακότητα και υπεροψία. Και στο τέλος πλήρωσες μαλακίες που δεν γίνονται ούτε σε τοπικό και με φανερό πρόβλημα ποιότητας στην άμυνα.

Είχα μια πρόβλεψη πριν το ματς ότι η αμυντική μας συμπεριφορά θα κρίνει το ματς κι ότι τους μπροστά δεν τους φοβάμαι.

Στο 1ο έπεσα μέσα αλλά μάλλον πρέπει να αναθεωρήσω για το 2ο.

Προχωράμε. Χάθηκε η ευκαιρία, όχι ο πόλεμος.

 

Link to comment
Share on other sites

λιγο πιο ψυχραιμα σημερα, θεωρω οτι η αληθεια ειναι καπου στην μεση

και το θεμα των χαμενων ευκαιριων ειναι σοβαρο και δειχνει ποδοσφαιριστες εκτος ρυθμου

και το θεμα των Μανταλου Μπακακη Σβαρνα Λοπεζ ειναι σοβαρο και δειχνει χαμηλο επιπεδο ροστερ

κραταω ως δεδομενο οτι καλυτερο διδυμο προπονητη - τεχνικου διευθυντη δεν γινεται να εχεις με Μελισσανιδη οσο φτιαχνεται το γηπεδο και ευχομαι να δουμε τις μεταγραφες και τις πωλησεις που πρεπει να γινουν

για εμενα χρειαζεται εξορθολογισμος του μπατζετ και επανασχεδιασμος απο το μηδεν σχετικα με τα χαρακτηριστικα των ποδοσφαιριστων που πρεπει να εχει ο προπονητης για να παρουσιασει την δικη του εκδοχη

θα πονταρω στην φιλοδοξια του Ιλια και του Μασιμο, ελπιζοντας να δω περισσοτερους κανονικους ποδοσφαιριστες στην ομαδα

με τριαδα στην αμυνα, Μανταλο Βερντε παγκο και με Λιβαγια Αραουχο Ολιβειρα βασικους εχω βασιμες ελπιδες οτι μπορει να δουμε κατι καλο στην συνεχεια

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, mobster21 said:

και το θεμα των χαμενων ευκαιριων ειναι σοβαρο και δειχνει ποδοσφαιριστες εκτος ρυθμου

Ποιανού ρυθμού ρε αδελφέ μου Μομπ ? Ι-κα-νό-τη-τα λέγεται η ρημάδα και είναι ο καταλύτης.

Γνωστή η ιστορία και θα την ξέρεις σίγουρα.

Μην ορμήξετε, όλοι ξέρουμε τις αναλογίες και τις αντιστοιχίες αλλά το γράφω για να δούμε το θέμα "ρυθμού".

Τον Πλατινί, όταν τον ήθελε η Γιούβε, τον μαζέψανε καλοκαιριάτικα από τα καταπράσινα νερά του Σεν Τροπέ και των εξωτικών νηΣών που ψωλαρμένιζε και τονε βάλανε στη σέντρα του ΚουΜουνάλεως με τέσσερις μπάλλες. Αποστολή να πετύχει τα τέσσερα σημαιάκια των κόρνερ. Πέτυχε τα τρία κι ο ΑβοκάΝτος (που λέει κι ο Ζάστρος) στην κερκίδα των επισήμων είπε του παρατρεχάμενου του κυρ-Μπονιπέρτη "φύγε και μην γυρίσεις χωρίς την υπογραφή του".

Εκτός "ρυθμού" και παπάρια Καλυβιώτικα αδέρφια ....

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Νονός said:

Ποιανού ρυθμού ρε αδελφέ μου Μομπ ? Ι-κα-νό-τη-τα λέγεται η ρημάδα και είναι ο καταλύτης.

Γνωστή η ιστορία και θα την ξέρεις σίγουρα.

Μην ορμήξετε, όλοι ξέρουμε τις αναλογίες και τις αντιστοιχίες αλλά το γράφω για να δούμε το θέμα "ρυθμού".

Τον Πλατινί, όταν τον ήθελε η Γιούβε, τον μαζέψανε καλοκαιριάτικα από τα καταπράσινα νερά του Σεν Τροπέ και των εξωτικών νηΣών που ψωλαρμένιζε και τονε βάλανε στη σέντρα του ΝτελλεΆλπεως με τέσσερις μπάλλες. Αποστολή να πετύχει τα τέσσερα σημαιάκια των κόρνερ. Πέτυχε τα τρία κι ο ΑβοκάΝτος (που λέει κι ο Ζάστρος) στην κερκίδα των επισήμων είπε του παρατρεχάμενου του κυρ-Μπονιπέρτη "φύγε και μην γυρίσεις χωρίς την υπογραφή του".

Εκτός "ρυθμού" και παπάρια Καλυβιώτικα αδέρφια ....

Νονε του Κομουναλε οχι του Ντελεαλπι, ενδιαφερουσα η ιστορια ομως και ετσι ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Οι 2 ευκαιρίες που έχασε ο Αραουχο και η 1 που έχασε ο Ολιβέιρα με λιγοτερο ποιοτικούς  στην θέση τους δεν θα είχαν γίνει ΚΑΝ ευκαιρίες. Για να ξέρουμε τι συζηταμε. Αν είχε ρυθμό ο Αραουχο ειδικά την 2η μπορεί να την έβαζε, αλλά μην τρελαθούμε τώρα ότι έχασε τίποτα πανεύκολο. Παλιότερα (που είχε και ρυθμό) έχει χάσει πολύ πιο σοβαρες ευκαιρίες στην τελική.

Ο Σιμανσκι πραγματι έχασε 2 μη δικαιολογημένα. Οποιος ομως βλεπει ολα τα ματς της ομάδας ξέρει ότι το έχει ξανακάνει και δεν ειναι τυχαίο, θολώνει μπροστά στο τερμα το παιδί, είναι ένα από τα ελαττώματα του που το έχουμε ξαναδει, δεν το έχει πώς το λενε.

Απο την άλλη -και αναφέρομαι σε οσους παρακολουθούν λιγο σοβαρα τα παιχνίδια- δεν υπάρχει πχ (τον παίρνω σαν παράδειγμα τον συγκεκριμένο ερασιτέχνη ποδοσφαιριστη) ότι «ο Σβάρνας δεν έκανε τίποτα πολύ κακο». Πρέπει να υπάρχουν καμια 15αρια στιγμές μέσα στον αγώνα, ισως και παραπανω, που ο παίκτης λόγω ανεπάρκειας με κάποιο τροπο δίνει μέτρα στον αντίπαλο, είτε λόγω λάθους, είτε λόγω λάθους απόφασης, είτε λόγω λάθους κίνησης κλπ. Ακόμα και στο γκολ λανθασμένα κινείται.

Παρομοια πραγματα ισχύουν και για αλλους, τύπου Μπακακη, Λόπες, Οικονόμου ενώ και οι 2 χαφ χθες δεν ήταν όπως έπρεπε, γενικά στηριζόμαστε σε αυτούς τους 2 (ειδικά στον Κριστιτσιτς) παραπανω από οσο το αξίζουν.
Για το έπος με τον Μάριο στην τελευταία φάση να θέλει 20 δευτερόλεπτα κι αντί για γιομα να δίνει χαλαρά πασουλα πίσω, τα ειπαμε και χθες, μιλαμε τώρα για κριάρι ολκής οχι αστεία.

Γενικα ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΩ με την λογική ότι οι μπροστά πρέπει να γίνουν Μαυροι για να καλύψουν πισω τους Πεππεδες. Το ότι πληρώνονται καλά δεν σημαινει ότι είναι υποχρεωμένοι να κάνουν παππαδες και χατ τρικ.

οι μπροστινοί χθες δημιούργησαν ευκαιρίες, έβαλαν 2 γκολ και μαλιστα χωρίς να βαζει ο προπονητης και τους 3 ακριβούς ταυτοχρονα. Η νικη χάθηκε από την ποιοτική ανεπάρκεια από την μέση και πίσω και από την γελοιότητα αυτής της καρικατουρας που παριστάνει τον αρχηγό.

Ο καθενας με την γνώμη του, απλά ήθελα να αναλύσω τι εννοώ από χθες που δεν τα βάζω και τόσο με τους επιθετικούς.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

αντιληπτο αδελφε

απλα προσωπικα δεν θεωρω τον Ουχο ανικανο για την ΑΕΚ

πρωτος τον εβριζα απο χθες για την χαμενη ευκαιρια του στο 4ο λεπτο

αλλαζεις ολο το παιχνιδι εκει

 

απο εκει και περα και για τα επομενα 3 παιχνιδια:

                                 Μπαρκας

      Σβαρνας           Τσιγκρινσκι         Οικονομου

   Παουλινιο     Κριστισιτς    Σιμανσκι     Λοπεζ

                                   Αραουχο 

                    Λιβαγια                 Ολιβειρα

3-5-2 ή 3-4-3 αν ερθουν στην ιδια ευθεια οι τρεις μπροστα

 

Ολιβειρα πολυ δυνατο παιδι. μπηκε μεσα και τους εκανε ανω κατω

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Man Of Faith said:

Νονε του Κομουναλε οχι του Ντελεαλπι, ενδιαφερουσα η ιστορια ομως και ετσι ειναι.

Θενξ Μαν οφ Φέηθ, η παραδρομή διορθώθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έτσι θα έπαιζα (βαλε ανάποδα ουχο-Λιβαγια).

Φοβαμαι ότι ο Ιταλός δεν πρόκειται να κάνει τέτοια πραγματα που λέμε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest MARILLION

Κανείς δεν είναι ανίκανος από τους επιθετικούς της ομάδας. Μπαίνουν χωρίς συγκέντρωση και χαλαροί. Όλοι τους το έχουν. Έχουν παστελώσει δυσκολότερα. Χαλαρότητα έδειξε όλη η ομάδα και μάλλον με φόκους στο παιχνίδι της Τετάρτης που είναι χωρίς επιστροφή. Το χθεσινό είναι μαραθώνιος. Το μεθαυριανό είναι χωρίς επιστροφή.

Link to comment
Share on other sites

Επισης αν παιζεις με 4  πίσω ας ξαναπάρει και καμια ευκαιρία ο Χουλτ, τον σταυρώσαμε (όταν έπεσε βέβαια) επειδή δεν τα βρίσκει με την διοίκηση ενώ και ο άλλος έχει γίνει προκλητικά κακός πλέον.

Ο Λόπες μονο σε 3-5-2 στεκεται καπως σοβαρά.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα παντως ο Ίβιτς κι ο Καρερα μου φαινονται μιλημένοι για Μανταλο, Μπακακη, ισως και Σβάρνα. Του τύπου «να προτιμάτε τα ελληνόπουλα» και λοιπές γνωστές αμπαλο-πίπες.
Δυστυχως.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×