Jump to content

AΕΚ-Άρης (3η αγ. Play-Off): 20/06, 21:30, Novasports 2


George_D
 Share

MVP-Κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

22 members have voted

  1. 1. M. V. P.

    • Μπάρκας
      2
    • Λόπες
      2
    • Μπακάκης
      0
    • Σβάρνας
      0
    • Οικονόμου
      0
    • Σιμάνσκι
      2
    • Κρστισιτς
      0
    • Βέρντε
      0
    • Λιβάγια
      0
    • Μάνταλος
      3
    • Αραούχο
      4
    • Ολιβέιρα
      9
    • Αλμπάνης
      0
    • Παουλίνιο
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Καρέρα

    • Καλό
      5
    • Μέτριο
      6
    • Κακό
      4
    • Φυσιολογικό
      7
  3. 3. Βραβείο Σοϊλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      0
    • Λόπες
      0
    • Μπακάκης
      2
    • Σβάρνας
      2
    • Οικονόμου
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Κρστισιτς
      0
    • Βέρντε
      0
    • Λιβάγια
      1
    • Μάνταλος
      17
    • Αραούχο
      0
    • Ολιβέιρα
      0
    • Αλμπάνης
      0
    • Παουλίνιο
      0


Recommended Posts

2 minutes ago, nikos said:

Εμένα παντως ο Ίβιτς κι ο Καρερα μου φαινονται μιλημένοι για Μανταλο, Μπακακη, ισως και Σβάρνα. Του τύπου «να προτιμάτε τα ελληνόπουλα» και λοιπές γνωστές αμπαλο-πίπες.
Δυστυχως.

Γιατι ρε συ Νικο εχει αλλους να βαλει;

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, AlexKR21 said:

Γιατι ρε συ Νικο εχει αλλους να βαλει;

Όχι, για αυτό λεω μου φαίνεται. 
 

Αλλα μου φαίνεται υπερβολική η προτίμηση στους 3. Πχ Μπακακη δεν τον αλλάζει σχεδον ποτέ, οκ άσχετος και ο άλλος, αλλά τόση διαφορα έχουν; Μπροστά ο μονος που δεν μένει έξω είναι ο Μάνταλος ενώ μια χαρα χωραγαν σε ολα τα ματς οι άλλοι 3 χωρίς τον βλάκα.

Τελος έχω την αίσθηση ότι πίσω προσπαθούν με το ζορι να βγάλουν το παιδί που δεν ήταν καν βασικος ολόκληρη σεζόν στην Ξάνθη, ακόμα και σε ματς που μπορεί ο Τσιγκρινσκι υπάρχει μια προτίμηση σε αυτό το άθλιο στοπερ. Το παιδί είναι τόσο άθλιο που ακόμα και αν τον προτιμάμε από τον Οικονόμου, εγω θα δοκίμαζα ακόμα και να βάλω στοπερ κανέναν χαφ αντί να παίζει αυτός ο ερασιτέχνης. Είναι τρομερά επικίνδυνος ο Σβάρνας.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikos said:

Όχι, για αυτό λεω μου φαίνεται. 
 

Αλλα μου φαίνεται υπερβολική η προτίμηση στους 3. Πχ Μπακακη δεν τον αλλάζει σχεδον ποτέ, οκ άσχετος και ο άλλος, αλλά τόση διαφορα έχουν; Μπροστά ο μονος που δεν μένει έξω είναι ο Μάνταλος ενώ μια χαρα χωραγαν σε ολα τα ματς οι άλλοι 3 χωρίς τον βλάκα.

Τελος έχω την αίσθηση ότι πίσω προσπαθούν με το ζορι να βγάλουν το παιδί που δεν ήταν καν βασικος ολόκληρη σεζόν στην Ξάνθη, ακόμα και σε ματς που μπορεί ο Τσιγκρινσκι υπάρχει μια προτίμηση σε αυτό το άθλιο στοπερ. Το παιδί είναι τόσο άθλιο που ακόμα και αν τον προτιμάμε από τον Οικονόμου, εγω θα δοκίμαζα ακόμα και να βάλω στοπερ κανέναν χαφ αντί να παίζει αυτός ο ερασιτέχνης. Είναι τρομερά επικίνδυνος ο Σβάρνας.

Ο Μπακάκης δεν κάνει για ΑΕΚ πρωταθλητισμού, αλλά όπως το πες και ο άλλος άσχετος είναι. Το πρόβλημα είναι ότι δεν παίρνεις καλύτερό του, προφανώς γιατί ο Μελισσανίδης τον θεωρεί αρκετό. Να τρωγε συνεχώς τη θέση του Γκάλο να συμφωνούσα, αλλά ποιος Παουλίνιο τώρα;

Για τον Μάνταλο έχει μια λογική αυτό που λες, αλλά Ολιβέιρα-Αραούχο προέρχονται από τραυματισμούς (ο Ολιβέιρα δεν έχει ξεπεράσει ακόμα 100% τον δικό του) και ειδικά τώρα που παίζουμε Τετάρτη-Κυριακή είναι λογικό να θέλουν διαχείριση. Δέχομαι όμως ότι δεν θα κανε κακό στον Πετράκη να φάει και λίγο πάγκο.

Όσον αφορά τον Σβάρνα, εδώ και αν δεν έχει να βάλεις άλλον. Έχεις μείνει με 3 στόπερ, όπου μόνο 1 ο ένας είναι σοβαρός και αυτός είναι γυάλινος. Έχεις να παίξεις λοιπόν με Άρη εντός, Άρη εκτός (για ημιτελικά Κυπέλλου με εύθραυστο σκορ πρώτου αγώνα), γαύρο εντός και ΠΑΟΚ εκτός σε διάστημα 2 βδομάδων. Ε χθες, όσο ρίσκο να ήταν, ήταν το παιχνίδι που χες το μεγαλύτερο περιθώριο να τον ξεκουράσεις. Ξέρουμε όλοι ότι 4 τόσο απαιτητικά παιχνίδια σε διάστημα 2 εβδομάδων ο Ουκρανός είναι πολύ δύσκολο να τα βγάλει.

Link to comment
Share on other sites

δεν ειπαμε το καλυτερο, περσι δωσαμε κοντα στο ενα χαρτι γιαυτο το κριαρι τον Οικονομου..

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, George_D said:

δεν ειπαμε το καλυτερο, περσι δωσαμε κοντα στο ενα χαρτι γιαυτο το κριαρι τον Οικονομου..

Και πολύ πριν λήξει η προθεσμία, μην τυχόν και χάσουμε το κελεπούρι

Link to comment
Share on other sites

Η χρονιά του πρωταθλήματος είναι οδηγός, σχετικά με την λειτουργία μιας αποτελεσματικής ομάδας.

Κρατάμε το μηδέν πίσω και μπροστά θα το βρούμε το γκολ. 

Ε, με Σβαρνα, Οικονόμου βασικούς, κομματάκι δύσκολο να κρατηθεί απαραβίαστη η εστία.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, George_D said:

δεν ειπαμε το καλυτερο, περσι δωσαμε κοντα στο ενα χαρτι γιαυτο το κριαρι τον Οικονομου..

Μακραν απο τις χειροτερες επιλογες και οικονομικα και αγωνιστικα!! 

Αν θελουμε να μιλαμε για ΑΕΚ πρωταθληματισμου θελουμε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ 2 σεντερ μπακ και 2 χαφ. Ολοι οι υπολοιποι ας ειναι 

Link to comment
Share on other sites

Όσα γκολ και να χάσαμε δεν νοείται να βάζεις δύο στον αρη και να μην μπορείς να κερδίσεις.Προφανώς το σημαντικότερο πρόβλημα ήταν η άμυνα. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Όσα γκολ και να χάσαμε δεν νοείται να βάζεις δύο στον αρη και να μην μπορείς να κερδίσεις.Προφανώς το σημαντικότερο πρόβλημα ήταν η άμυνα. 

Κοίταξε 

Το ένα γκολ το έκανε δώρο Πέτρου μάνταλου 

Το άλλο στη μοναδική του φάση η οποια όμως εκτελέστηκε υποδειγματικά 

 

Δεν είδα προσωπικά αμυντικό πρόβλημα στο παιχνίδι μας 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, AlexKR21 said:

Και πολύ πριν λήξει η προθεσμία, μην τυχόν και χάσουμε το κελεπούρι

Π Ρ Ο Γ Ρ Α Μ Μ Α Τ Ι Σ Μ Ο Σ

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Π Ρ Ο Γ Ρ Α Μ Μ Α Τ Ι Σ Μ Ο Σ

Ο Λυμπε ηταν μανουλα σε αυτα, Μην κοιτατε που ο Ιβιτς ολο καθυστερει .... ο Νικολας τα ξεπετουσε αυτα. μεχρι και συμφωνια με Αλεφ ειχα κανονισει με την μιση ρητρα 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vargas21 said:

Μακραν απο τις χειροτερες επιλογες και οικονομικα και αγωνιστικα!! 

Αν θελουμε να μιλαμε για ΑΕΚ πρωταθληματισμου θελουμε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ 2 σεντερ μπακ και 2 χαφ. Ολοι οι υπολοιποι ας ειναι 

Έναν CB θες μωρέ άλλα καλό για Παρτενέρ Τσιγκρινσκι και ας μείνουν πίσω οι Οικονομου, Λατσι, Σβαρνας (με αυτή την σειρα) και έναν DM σαν τον παλιό καλό Σιμοες λίγο πιο αθλητικό και με πιο συμπαθητική πάσα για Παρτενέρ Σιμανσκι και πίσω έχεις Κρστσιτς, Σιμοες και Γαλανοπουλο. 

Να μην είμαστε υπερβολικοί γενικα. Απλά οι CB (αντιβρανιες) και DM (Δεν εχεις) πρέπει να ναι κλασατοι. Ε ας διώξουν Ολιβειρα που παίρνει 1,2m να τους φέρουν μαζί τα 400 του Βρανιες έχεις καβατζα 1,6 Δηλαδή φέρνεις δύο παίχτες των 800k και ηρεμεις. Μπροστά Αραουχο πρέπει να μείνει ειδικά με προετοιμασια γιατί αν ειναι fit κάνει άπειρες δουλειές που ο Πορτογάλος ούτε στον ύπνο του. Το έγραψα και χτες ας πάνε να πάρουν έναν Βελλιο για αναπληρωματικό η τον ίδιο τον Βελλιο. Δυο παίχτες είναι όλο το θέμα για να συνέλθεις (CB, DM) και ένας ακομα AM αν διαολοστειλεις Μανταλο για να κάνεις πρωταθλητισμο. Αν πάρεις αυτούς τους 2-3 θα την παλέψεις και με Μπακάκηδες, Παουλινιους, Λοπες, Χουλτ, Αλμπανηδες και Βερντε στα ακρα.

Άποψη μου.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

Έναν CB θες μωρέ άλλα καλό για Παρτενέρ Τσιγκρινσκι και ας μείνουν πίσω οι Οικονομου, Λατσι, Σβαρνας (με αυτή την σειρα) και έναν DM σαν τον παλιό καλό Σιμοες λίγο πιο αθλητικό και με πιο συμπαθητική πάσα για Παρτενέρ Σιμανσκι και πίσω έχεις Κρστσιτς, Σιμοες και Γαλανοπουλο. 

Να μην είμαστε υπερβολικοί γενικα. Απλά οι CB (αντιβρανιες) και DM (Δεν εχεις) πρέπει να ναι κλασατοι. Ε ας διώξουν Ολιβειρα που παίρνει 1,2m να τους φέρουν μαζί τα 400 του Βρανιες έχεις καβατζα 1,6 Δηλαδή φέρνεις δύο παίχτες των 800k και ηρεμεις. Μπροστά Αραουχο πρέπει να μείνει ειδικά με προετοιμασια γιατί αν ειναι fit κάνει άπειρες δουλειές που ο Πορτογάλος ούτε στον ύπνο του. Το έγραψα και χτες ας πάνε να πάρουν έναν Βελλιο για αναπληρωματικό η τον ίδιο τον Βελλιο. Δυο παίχτες είναι όλο το θέμα για να συνέλθεις (CB, DM) και ένας ακομα AM αν διαολοστειλεις Μανταλο για να κάνεις πρωταθλητισμο. Αν πάρεις αυτούς τους 2-3 θα την παλέψεις και με Μπακάκηδες, Παουλινιους, Λοπες, Χουλτ, Αλμπανηδες και Βερντε στα ακρα.

Άποψη μου.

Εγω θα προτιμουσα να παρουμε 2*2 να στειλουμε κατι Κριστσισιτς και λοιπα παιδια για αλλες πολιτειες. Τσιγκρινσκι πολυ καλος αλλα σε μισα παιχνιδια. Συμφωνω με Αραουχο και Σιμανσκι να μεινουν . Ολιβειρα εισαι loose/loose αν δεν τον δωσεις . 

Τα λεφτα τα δινουν αλλα δεν τα μοιραζουν σωστα. Αν μπορεσεις και σμπρωξεις και Βερντε και Μανταλο εισαι πρωτος μαγκας 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Vargas21 said:

Εγω θα προτιμουσα να παρουμε 2*2 να στειλουμε κατι Κριστσισιτς και λοιπα παιδια για αλλες πολιτειες. Τσιγκρινσκι πολυ καλος αλλα σε μισα παιχνιδια. Συμφωνω με Αραουχο και Σιμανσκι να μεινουν . Ολιβειρα εισαι loose/loose αν δεν τον δωσεις . 

Τα λεφτα τα δινουν αλλα δεν τα μοιραζουν σωστα. Αν μπορεσεις και σμπρωξεις και Βερντε και Μανταλο εισαι πρωτος μαγκας 

Δεν γίνεται να πάρεις 2+2. Πάρε έναν καλό φέτος αντιβρανιες για παρτενερ Ουκρανου και του χρόνου φέρνεις και τον δευτερο. Δεν γίνεται να φτιάξεις τετράγωνο CB και χαφ σε ένα καλοκαιρι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αν θελεις να κανεις ομαδα ολα γινονται . Εκεινος ο Ραντογια τι να κανει αραγε ?

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Vargas21 said:

Αν θελεις να κανεις ομαδα ολα γινονται . Εκεινος ο Ραντογια τι να κανει αραγε ?

 

Είναι και θέμα χημειας. Πάρε τους δύο που πρέπει φέτος πλαι σε Ουκρανο-Πολωνό να φτιάξεις 4αδα και του χρόνου παίρνεις αντιΤσιγκρινσκι, αντιΚρστσιτς και αντίΟικονομου.

Η ομάδα το καλοκαίρι πρέπει να ξεκινήσει από CB και DM.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνουμε στις θεσεις οχι στον αριθμο. Το θεμα ειναι να παρουμε Τσιγκρινσκι και οχι Οικονομου, να παρουμε Παπα Μπουπα και οχι Κρις κρις 

Link to comment
Share on other sites

Από την μύγα ξύγκι δεν βγαινει. 
 

Αλλος κόβει από εδώ, άλλος από εκεί για να καταλήξουμε ότι θελουμε λίγους.

Πιπες. Θα φύγει και κανένας ακόμα από τους ελάχιστους ποιοτικούς που έχεις και κανονικά θα θες 7-8 παίκτες, όπως κάθε χρόνο.

Μην το ζορίζουμε, μονο με εξάρες ξαναγίνεται κάτι καλό.

Ας ξαναριξει τα ζαρια ο Μητσος.  «Κι αν σου κάτσει;» που λέει και το σποτ. Δεν ξερεις καμια φορά. Μπορεί να ξανασυμβεί.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχει καταντήσει αηδια, πρώτα φτιάχνεις το 

CB ---------- CB

DM --------- CM

Και μετά τα υπόλοιπα.

Εμείς στο CB-CB έχουμε μόνο Τσιγκρινσκι με ας πούμε αναπληρωματικό Οικονομου και έχουμε Σβάρνα και Λατσι. Άρα θες έναν CB. Πάει αυτο.

Στο DM-CM τώρα έχουμε για βασικο CM τον Σιμανσκι και αναπληρωματικό Κρστσιτς ενω στα DM έχεις Γαλανοπουλο και Σιμοες που κάνουν για αναπληρωματικοι ενος DM που πρέπει να φέρεις. Ιδανικά ένας εν των Σιμοες και Γαλανοπουλου πρέπει να φύγει.

Από εκεί ξεκινας.

Την χρονιά του πρωταθλήματος είχαμε εκεί Βρανιες, Τσιγκρινσκι, Σιμοες και Γιοχανσον στα καλά τους και όταν ο Σουηδός βγήκε οφ μπήκε ο Κονε.

Την χρονιά που πήρε ο ΠΑΟΚ το πρωτάθλημα είχε Βαρελα, Κρεσμο, Σακχοφ και Μαουριτσιο εκει.

Φέτος που το παίρνει ο Ολυμπιακός το πρωτάθλημα είχε εκει Σεμεδο με Σισέ και Παπαδόπουλο και στα χαφ Γκιγιερμε με Καμαρα.

Ε τι κάνει νιάου νιάου είναι η φαση.

Ας φτιάξουμε πρώτα την τετράδα εκεί και μετά τα ξαναλεμε. Με σοβαρή τετράδα εκεί πάντως Λιβαγια και Αραουχο μπροστά μια χαρά πρωτάθλημα χτυπάς ακόμα και με Μπακακη/Παουλινιο-Λοπες/Χουλτ στα άκρα. Όχι νταμπλ και αήττητα βεβαια, αλλά μια χαρά αξιόμαχος θα σαι και Ελλάδα και εξωτερικο όπως έχει φανεί ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ πριν δύο χρονια.

Οπότε για αρχή εγώ θα έδιωχνα Ολιβειρα (1,2m), Σιμοες (500k) και μαζί  με τα 400k του Βρανιες έχεις πλέον 2,1m για τρεις παίχτες: CB (800k), DM (800K) και αναπληρωματικο CF (500k) μπας και γίνεις άνθρωπος κάποια στιγμή και όντως θέσεις βάσεις ομάδας για Αγια Σοφια.

Link to comment
Share on other sites

Αν το λεγες τετράγωνο του Τεν Κάτε θα ορκιζόμουνα ότι είσαι ο Ράουντερ

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, AlexKR21 said:

Αν το λεγες τετράγωνο του Τεν Κάτε θα ορκιζόμουνα ότι είσαι ο Ράουντερ

Δεν είμαι αλλά έχει δίκιο ο Ραουντα

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×