Jump to content

Άρης - ΑΕΚ (Κύπελλο, Ημιτελικά- 2ο ματς): 24/06, 19:00, CosmoteSport2


Guest amd
 Share

MVP-Κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

35 members have voted

  1. 1. M. V. P.

    • Μπάρκας
      0
    • Λόπες
      0
    • Μπακάκης
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Σβάρνας
      0
    • Σιμόες
      0
    • Κρστισίτς
      0
    • Μάνταλος
      1
    • Βέρντε
      0
    • Λιβάγια
      33
    • Ολιβέιρα
      1
    • Παουλίνιο
      0
    • Χουλτ
      0
    • Αλμπάνης
      0
    • Αραούχο
      0
    • Σιμάνσκι
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Καρέρα

    • Καλό
      13
    • Μέτριο
      11
    • Κακό
      1
    • Φυσιολογικό
      10
  3. 3. Βραβείο Σοϊλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      0
    • Λόπες
      4
    • Μπακάκης
      1
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Σβάρνας
      2
    • Σιμόες
      0
    • Κρστισίτς
      3
    • Μάνταλος
      2
    • Βέρντε
      16
    • Λιβάγια
      0
    • Ολιβέιρα
      4
    • Παουλίνιο
      0
    • Χουλτ
      3
    • Αλμπάνης
      0
    • Αραούχο
      0
    • Σιμάνσκι
      0


Recommended Posts

Ρε τι παθατε ? 

Μεμονομενα καποιοι παιχτες ειναι λογικο να ειναι αδιαφοροι .

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, AlexKR21 said:

Απο μενα τον αμπαλο περιμενεις ρε; Εσενα το δικο σου... διαβασμα τι λεει;

"Ρε" ...

Που πήγε η κομψότητα σου;

Link to comment
Share on other sites

ΑΕΚαρα μου το μεγαλείο σου τελειωμό δεν έχει! Θύμησε πρωταθληματικη σεζόν η ομάδα, μπράβο! Κούπα τώρα!

Λιβαγια τι περιμένουμε να ανανεώσει?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Geologos said:

Παιχνίδι που σωστά αναφέρθηκε μπορεί να δέσει τους παικτες οπως εξελιχθηκε. Και πραγματικά το χρειαζόμαστε πολύ αυτό, κάνει μπαμ πολλές φορές μέσα στους αγώνες σε όλη τη σεζόν.

Έχουμε γενικά αρκετούς παίκτες με θετικά εώς και πολύ θετικά στοιχεία, αλλά και πολύ αρνητικά. Τα μπακ είναι τα χειρότερα, και κάνει μπαμ γιατί κανενός η αδυναμία δεν κρύβεται πια(οπως μασκαρευόταν πχ τη χρονιά που το πήραμε). Τα είπατε μην τα ξαναλέμε

Στα σεντερμπακ εχουμε μείνει με μοναδικό ΟΚ τον Τσίγκρι με ότι μπορεί να σημαινει αυτο για την ποιότητα αλλα κυρίως για τη διαθεσιμότητα του παίκτη.

Κοινώς, μια ολόκληρη γραμμή είναι γτπ, ενώ έτσι δίνονται περισσότερες ευκαιριες να εκτιθεται ο Μπαρκας(κακό αυτό "εμπορικά")

Στα χαφ υπάρχουν εκεί πολύ με τα πάνω τους και τα κάτω τους. Ο καλύτερος φέτος είναι ο Μανταλος, με γκολ και ασιστ και έλεγχο του τεμπο σε πολλά ματς, αλλά με διαστήματα ή και ολοκληρα παιχνίδια που χάνεται εντελώς ή κρυβεται(κυρίως όταν τον χρειαζεται η ομάδα), κακή νοοτροπία, κακός αρχηγός και μοιάζει να χει ενεργό ρόλο σε αυτό το awkwardness που βγάζουμε φέτος. Ο Κρστισιτς έχει βγάλει πολύ ποιότητα σε 5 6 ματς, αλλά στα υπόλοιπα μοιάζει αδιαφορος ή ετοιμοθάνατος. Ο Σιμάνσκι είναι πολύ καλός παίκτης, αλλά σε μια ομάδα θα τον ήθελα να είναι ο δευτερος καλύτερος χαφ μου και όχι ο πρώτος(χώρια που είναι με ερωτηματικό το αν θα μείνει). Ο Σιμόες μοίαζει να είναι φάντασμα του παίκτη που πανηγύριζε το πρωτάθλημα, έχει τις κλασικές εκλάμψεις μπροστά πιο σπάνια αλλά πλέον δεν είναι εγγύηση μεσοαμυντικα. Το αντίθετο, συχνά ξεκινάει ή συμμετέχει σε χοντρές μαλακίες. Γαλανό και Σάμπα δεν έχουν δείξει ότι είναι σε θέση να βγουν μπροστά απο τους προαναφερθρντες. Οπότε και στα χαφ πρόβλημα, απλά εδώ τα πάντα λύνονται με έναν παίκτη να τα σέρνει.

Επίθεση και εκεί υπάρχουν θεματα αλλά λιγότερα. Αν περνούσε η μπάλα πιο συχνά και σωστά μπροστά σημερα θα βλέπαμε περισσότερες ευκαιρίες για γκολ

Συμφωνω οτι ο Σιμανσκι θα επρεπε να ειναι ο 2ος καλυτερος χαφ σου. Αν εξαιρεσουμε τον Μανταλο απο αυτους.

Ολα εξαρτονται απο το πως θα τελειωσει την χρονια ο Κριστισιτς. Προσωπικα θα ηθελα ενα χαφ σαν τον Γκιλιερμε ως 1ο, να παιζει διπλα ο Σιμανσκι και να εχεις ως τριτους τον Σιμοες και τον Γαλανοπουλο. Με τον Πορτογαλο να εχει προβαδισμα οταν θα χρειαζεσαι 3αδα στα χαφ, σε ρολο κοφτη.

Οποτε αν τα μοναδικα καλα παιχνιδια του Κριστισιτς ειναι με τον ΟΦΗ ας φυγει το παιδι, να φερουμε αλλον πιο σταθερο και ποιοτικο παικτη ως 1ο στην ιεραρχια των χαφ και να δεσει με τους ηδη υπαρχοντες.

Δεν θελει πολλες αλλαγες το ροστερ. Δεδομενων των συνθηκων θα μου αρκουσε ενα χαφ, ενα στοπερ, ενα αριστερο μπακ και ενα εξτρεμ. Αν καταφερουμε πωληση Βερντε τοτε δυο εξτρεμ.

Επισης πωληση Ολιβειρα, για να κινηθεις πιο ανετα στην αγορα.

Φροντισε να κρατησεις δανεικο με οψιον για το επομενο καλοκαιρι τον Αραουχο, εχεις αριστερα τον Λιβαγια, δεξια τον αντικαταστατη του Βερντε. Πισω τους ενα ποιοτικο χαφ που θα παταει περιοχη και θα μπορει να βοηθαει στα τρεξιματα τον Πολωνο.

Εχει αρκετα πραγματα να χειριστει ο Ιβιτς. Δυσκολο το καλοκαιρι για αυτον. Μακαρι να τα καταφερει. Το βαρος χρειαζεται να πεσει στον χαφ, στο αριστερο μπακ που πρεπει να παρει φανελα βασικου με το καλημερα και στον αντι-Βρανιες. Στα εξτρεμ κουτσα-στραβα θα τα βρουμε. Ιδανικα ας φυγει ο Βερντε και να ερθει ο Τανκοβιτς ή ο Γκαρσια του Ερυθρου Αστερα. Ο amd εχει μιλησει και για ακομη μια περιπτωση η οποια ειναι ο πρωτος στοχος, χωρις να εχει μαθευτει το ονομα. 3-4 upgrade θελουμε τα οποια με τις πωλησεις Βερντε-Ολιβειρα δεν θα μας κοστισουν ακριβοτερα απο το τωρινο μπατζετ.

Τα υπολοιπα θα τα βρει ο Καρερα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, MITSAKLAS said:

"Ρε" ...

Που πήγε η κομψότητα σου;

Προδοθηκα ε; Φανηκε οτι η κομψοτητα ηταν αλλου; Οπως και ολα τα υπολοιπα;

Για πες μου λοιπον ΦΙΛΤΑΤΕ τι διαβασες σημερα απο την ΑΕΚ; Να ξερω τι μας περιμενει στο μελλον...

Link to comment
Share on other sites

Just now, AlexKR21 said:

Προδοθηκα ε; Φανηκε οτι η κομψοτητα ηταν αλλου; Οπως και ολα τα υπολοιπα;

Για πες μου λοιπον ΦΙΛΤΑΤΕ τι διαβασες σημερα απο την ΑΕΚ; Να ξερω τι μας περιμενει στο μελλον...

Γιατί σε νοιάζει τι είδα εγώ απόψε;

Αποψό-μπατσος είσαι;

Link to comment
Share on other sites

Just now, MITSAKLAS said:

Γιατί σε νοιάζει τι είδα εγώ απόψε;

Αποψό-μπατσος είσαι;

Εγω; Αλιμονο

Υπαρχουν αλλοι εδω μεσα που κανουν αυτη τη δουλεια ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Asvos21 said:

ΑΕΚαρα μου το μεγαλείο σου τελειωμό δεν έχει! Θύμησε πρωταθληματικη σεζόν η ομάδα, μπράβο! Κούπα τώρα!

Λιβαγια τι περιμένουμε να ανανεώσει?

Καλά ο Λιβαγια ειδικά αν τον ανανεώσεις αύριο είναι ικανός στο ματς με Ολυμπιακό να κουβαλάει σουγιά και να κόψει τον λαιμό του λαινσμαν.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, AlexKR21 said:

Εγω; Αλιμονο

Υπαρχουν αλλοι εδω μεσα που κανουν αυτη τη δουλεια ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ

Επειδή λοιπόν το τελευταίο πράγμα που με ενδιαφέρει στον πλανήτη είναι να συζητήσω την άποψη μου μαζί σου, βρες αλλού να πας να παίξεις.

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Vargas21 said:

Θα CEBECTE

Screenshot_5.png

Πωωωωωωωω ρεεεεεεεεεεε μπουστηηηηηηη μουυυ

Τι τους εχει κανει ρε ? Μαγια ?

Link to comment
Share on other sites

Just now, MITSAKLAS said:

Επειδή λοιπόν το τελευταίο πράγμα που με ενδιαφέρει στον πλανήτη είναι συζητήσω την άποψη μου μαζί σου, βρες αλλού να πας να παίξεις.

 

Το μεσημερακι το κανες ομως... τωρα προφανως που εκτεθηκες κωλυεσαι βεβαια

Εγω σκεφτηκα 2 φορες πριν γραψω κατι οπως με συμβουλεψες. Κριμα που δεν εκανες και συ το ιδιο. Ε τι να κανουμε, οταν γραφεις συνεχως μαλακιες και μαλιστα με υφακι παντογνωστη θα ερθει η στιγμη που θα εκτεθεις. Και αντε να τα μαζεψεις μετα

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, AlexKR21 said:

Το μεσημερακι το κανες ομως... τωρα προφανως που εκτεθηκες κωλυεσαι βεβαια

Εγω σκεφτηκα 2 φορες πριν γραψω κατι οπως με συμβουλεψες. Κριμα που δεν εκανες και συ το ιδιο. Ε τι να κανουμε, οταν γραφεις συνεχως μαλακιες και μαλιστα με υφακι παντογνωστη θα ερθει η στιγμη που θα εκτεθεις. Και αντε να τα μαζεψεις μετα

Πρώτη φορά συναντάω άνθρωπο που έχει τόσο άγχος αν γράφω ή λέω μαλακίες.

Ειλικρινά με συγκινησες.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το ποστ του Δημάτου ήθελα να ποστάρω και με πρόλαβες. Είναι τόσο γλοιώδης πλέον που θα μπορούσε άνετα να είναι οπαδός του Άρεως.

Link to comment
Share on other sites

Αστειο οσο και αχρειαστο. Αλλα ολοι ξερουμε παο ποιον πηρε εντολη 

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν ξέρει από που του ήρθε ο Γερμανός τεχνικός του Άρη, όπου… σκούζει για φάουλ-φάντασμα στον Κόρχουτ πριν ο Λιβάγια εκτελέσει τον Κουέστα και στείλει την αναμέτρηση στην παράταση. Αναλυτικά οι δηλώσεις του.

«Δεν ξέρω τι να πω για τα συναισθήματα. Δεν ξέρω πόσος χρόνος έμενε πριν πάμε στον τελικό. Είμαι περήφανος για τα παιδιά, τα έδωσαν όλα, προηγηθήκαμε με 2-0, ήμασταν κοντά, αλλά έτσι είναι το ποδόσφαιρο», είπε και αναφέρθηκε στο πρώτο γκολ της ΑΕΚ.

«Θα πω τι έγινε πριν το γκολ που δεχθήκαμε. Υπάρχει καθαρό φάουλ, δεν έχει δοθεί κάτι, συνεχίστηκε η φάση και δεχθήκαμε το γκολ για να πάει το ματς στην παράταση. Όταν απέχεις δευτερόλεπτα από τον τελικό είναι απίστευτα δύσκολο να το διαχειριστείς στο μυαλό.

Δεν μπορώ καν να σκέφτομαι τι έγινε στην παράταση. Αν συνδυάσουμε τι έχει συμβεί στον πρώτο αγώνα, η λέξη που χαρακτηρίζει τα δύο ματς είναι τραγωδία. Εμείς θα τα δώσουμε όλα και στους υπόλοιπους αγώνες των πλέι οφ».

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MITSAKLAS said:

Πρώτη φορά συναντάω άνθρωπο που έχει τόσο άγχος αν γράφω ή λέω μαλακίες.

Ειλικρινά με συγκινησες.

Βασικα χεστηκα για το τι γραφεις. Το τι πιστευω για τα γραφομενα σου, στο δειξα το μεσημερι. Με σεβασμο, οχι υφακι και ειρωνεια. Οπως κανω με καθε αποψη που συμφωνω η διαφωνω, γιατι σε αντιθεση με καποιους αλλους προφανως, ετσι εχω μαθει απο το σπιτι μου. Εσυ ομως ηθελες να μου το παιξεις προφεσορας, με τα βασικα του ποδοσφαιρου και τις συμβουλες να ξανασκεφτομαι τι γραφω. Ε κατσε στα αυγα σου τωρα, γιατι οπως σου πα και πριν, οταν πετας συνεχως μαλακιες με υφακι ανωτεριλας και παντογνωστη θα ερθει η στιγμη που θα εκτεθεις.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Είναι απίστευτα αστείο πάντως και εξωφρενικά γελοίο να κάνει ποστ κυρίως για το Μάνταλο μετά από καποιες νίκες. Δηλαδή έχει βάλει 2 γκολ ο Μάρκο κι αυτός μιλάει για το Μάνταλο. Ε νισάφι πια κυρ Αντρέα μας, καταντάς κι ολίγον τι αφερέγγυος, θα θεωρήσουμε ότι τα κάνεις αυτά επειδή στα λένε.

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Aussie said:

Συμφωνω οτι ο Σιμανσκι θα επρεπε να ειναι ο 2ος καλυτερος χαφ σου. Αν εξαιρεσουμε τον Μανταλο απο αυτους.

Ολα εξαρτονται απο το πως θα τελειωσει την χρονια ο Κριστισιτς. Προσωπικα θα ηθελα ενα χαφ σαν τον Γκιλιερμε ως 1ο, να παιζει διπλα ο Σιμανσκι και να εχεις ως τριτους τον Σιμοες και τον Γαλανοπουλο. Με τον Πορτογαλο να εχει προβαδισμα οταν θα χρειαζεσαι 3αδα στα χαφ, σε ρολο κοφτη.

Οποτε αν τα μοναδικα καλα παιχνιδια του Κριστισιτς ειναι με τον ΟΦΗ ας φυγει το παιδι, να φερουμε αλλον πιο σταθερο και ποιοτικο παικτη ως 1ο στην ιεραρχια των χαφ και να δεσει με τους ηδη υπαρχοντες.

Δεν θελει πολλες αλλαγες το ροστερ. Δεδομενων των συνθηκων θα μου αρκουσε ενα χαφ, ενα στοπερ, ενα αριστερο μπακ και ενα εξτρεμ. Αν καταφερουμε πωληση Βερντε τοτε δυο εξτρεμ.

Επισης πωληση Ολιβειρα, για να κινηθεις πιο ανετα στην αγορα.

Φροντισε να κρατησεις δανεικο με οψιον για το επομενο καλοκαιρι τον Αραουχο, εχεις αριστερα τον Λιβαγια, δεξια τον αντικαταστατη του Βερντε. Πισω τους ενα ποιοτικο χαφ που θα παταει περιοχη και θα μπορει να βοηθαει στα τρεξιματα τον Πολωνο.

Εχει αρκετα πραγματα να χειριστει ο Ιβιτς. Δυσκολο το καλοκαιρι για αυτον. Μακαρι να τα καταφερει. Το βαρος χρειαζεται να πεσει στον χαφ, στο αριστερο μπακ που πρεπει να παρει φανελα βασικου με το καλημερα και στον αντι-Βρανιες. Στα εξτρεμ κουτσα-στραβα θα τα βρουμε. Ιδανικα ας φυγει ο Βερντε και να ερθει ο Τανκοβιτς ή ο Γκαρσια του Ερυθρου Αστερα. Ο amd εχει μιλησει και για ακομη μια περιπτωση η οποια ειναι ο πρωτος στοχος, χωρις να εχει μαθευτει το ονομα. 3-4 upgrade θελουμε τα οποια με τις πωλησεις Βερντε-Ολιβειρα δεν θα μας κοστισουν ακριβοτερα απο το τωρινο μπατζετ.

Τα υπολοιπα θα τα βρει ο Καρερα.

μακάρι να ταν έτσι ρε σύ, αλλά οι αμυντικοί είναι όλοι για τα πανηγύρια, θέλουμε 7-8 μεταγραφές μόνο εκεί μεχρι να μπούμε στο γήπεδο(που υποτίθεται έχουμε στόχο να χουμε ρόστερ που γαμει)

γαμα τους μπροστινούς και τις ατέλειες τους. αν έχεις καλά μπακ που να μπορούν να σεντράρουν και να κανουν οβερλαπ, χωρίς να σημαίνει ότι θα είναι τρυπάρες, θα δώσεις παραπάνω ευκαρίες και στους βερντολιβέιρες αυτού του κόσμου και το φαξ θα δουλευει ασταματητα με προτάσεις από διαφορες ομάδες. θα κανεις τον Μαρκο παίκτη των 20 μυρίων και τον Αλμπάνη σεντερφορ Έλλην ΚΡο. και μην βαλουμε καν στην εξίσωση τι θα γίνει αν έχεις και σεντερμπακ κοντρολαρισμένους εγγυητες και ένα καλό χαφ.

μπουρδέλο είναι όλη η άμυνα, κανονικά έπρεπε να φύγουν όλοι το καλοκαιρι εκτός Τσιγκρι και Λατσι ξερω γω, αλλά τέτοιες δραστικές αλλαγές σε ρόστερ ποτέ δε βοηθάνε

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AlexKR21 said:

Βασικα χεστηκα για το τι γραφεις. Το τι πιστευω για τα γραφομενα σου, στο δειξα το μεσημερι. Με σεβασμο, οχι υφακι και ειρωνεια. Οπως κανω με καθε αποψη που συμφωνω η διαφωνω, γιατι σε αντιθεση με καποιους αλλους προφανως, ετσι εχω μαθει απο το σπιτι μου. Εσυ ομως ηθελες να μου το παιξεις προφεσορας, με τα βασικα του ποδοσφαιρου και τις συμβουλες να ξανασκεφτομαι τι γραφω. Ε κατσε στα αυγα σου τωρα, γιατι οπως σου πα και πριν, οταν πετας συνεχως μαλακιες με υφακι ανωτεριλας και παντογνωστη θα ερθει η στιγμη που θα εκτεθεις.

Γιατί έχεις τόσο άγχος εσύ, αν εκτίθεμαι εγώ;

Και γιατί να πρέπει εγώ να απολογηθω σε εσένα αν έγραψα μαλακίες ή όχι;

Ξαναρωτάω, μήπως είσαι αποψό-μπατσος;

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mporat said:

Είναι απίστευτα αστείο πάντως και εξωφρενικά γελοίο να κάνει ποστ κυρίως για το Μάνταλο μετά από καποιες νίκες. Δηλαδή έχει βάλει 2 γκολ ο Μάρκο κι αυτός μιλάει για το Μάνταλο. Ε νισάφι πια κυρ Αντρέα μας, καταντάς κι ολίγον τι αφερέγγυος, θα θεωρήσουμε ότι τα κάνεις αυτά επειδή στα λένε.

ειπαμε ο προεδρος τον εχει αγαπημενο τον μανταλο

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MITSAKLAS said:

Γιατί έχεις τόσο άγχος εσύ, αν εκτίθεμαι εγώ;

Και γιατί να πρέπει εγώ να απολογηθω σε εσένα αν έγραψα μαλακίες ή όχι;

Ξαναρωτάω, μήπως είσαι αποψό-μπατσος;

Ξαναπανταω οτι αυτη τη δουλεια την αφηνω σε αλλους.

Καμια απολογια δεν χρειαζεται. Σου απαντησα ομως, το υφακι σε συνδυασμο με τις μαλακιες, πληρωνεται...

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×