Jump to content

Ρόστερ 2020-21


AG21
 Share

Recommended Posts

o Ολιβειρα θελει κοντα στο 1,5 χαρτι καθαρο απο εκει θα ξεκινησει η κουβεντα και ισως πιο χαμηλη ρητρα στα 5 απο 6

Link to comment
Share on other sites

O Aρναού διαβαζω γραφει οτι ο στοχος ειναι να παρει ο Λατσι φετος +20 παιχνιδια, οτι εχουν δουλεψει στοχευμενα στη μυικη του δυναμη, οτι ειναι ωριμος πολυ για την ηληκια του κλπ.. προσωπικα δεν με χαλαει αλλα ελπιζω αυτο το κειμενο να μην μεταφραζεται σαν να ειμαστε πληρεις στα στοπερ. Η ομαδα πρεπει να παρει ακομα εναν στοπερ που να ειναι ετοιμος και οχι ταλεντο και ας παιξει 20 ματς ο Λατσι αν αξιζει.. Οσον αφορα τον Ολιβειρα, ουτε εμενα με εχει πεισει οτι αξιζει το συμβολαιο που ηδη εχει (ποσο μαλλον για αυξηση). 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, amd said:

o Ολιβειρα θελει κοντα στο 1,5 χαρτι καθαρο απο εκει θα ξεκινησει η κουβεντα και ισως πιο χαμηλη ρητρα στα 5 απο 6

Λος πουλος 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Ολιβέιρα με μισή χρόνια εκτός λόγω του προβληματος του θέλει και αύξηση? Εγώ μείωση θα του έκανα. Άκου εκεί 1.5Μ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ολιβειρα ανανεωση ΤΟ ΠΟΛΥ στα ιδια λεφτα αλλιως εφυγε. Σιγα μη βρει πουθενα αλλου κοροιδο να του δωσουν 1,5 εκατ. 

Link to comment
Share on other sites

O Ολιβέιρα που θέλει 1,5 μύριο, φέτος στα 8 παιχνίδια που είχαμε τη χαρά να παίξουμε κόντρα σε γαύρο και βου έβαλε 0 γκολ και έβγαλε 0 ασίστ. Αλλά έκανε χατ τρικ με τον Πανιώνιο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αν είχα σοβαρή διοίκηση δεν με πείραζε να φύγει κανένας από τους 2. Τωρα (που δεν έχω) από καπου θέλω να πιαστώ λιγο και ο Μπακακης δεν βολευει..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να τους δωθεί συμβόλαιο πάνω από 1,5Μ και δεν κάνω πλάκα.

 

Αλλά από κοντράτο 1Μ και πάνω έχω απαιτηση, έχει δεν έχει τάισμα, παίρνει δεν παίρνει ενέργειες, να μην γίνεται παιχνιδάκι για τον Μπα και τον Σισέ.

Και αυτό γιατί είμαι επιεικής.

Αν ήμουν αυστηρος, θα απαιτουσα από αυτά τα συμβόλαια το νταμπλ και τίποτα λιγότερο.

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει παιχτης να αξιζει 1,5 στο ελλαντα  καθαρα να φτανουν τοσο με τα μπονους και να τα πετυχουν να τα παρουν τα παιδια 

 

 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Evolve said:

O Ολιβέιρα που θέλει 1,5 μύριο, φέτος στα 8 παιχνίδια που είχαμε τη χαρά να παίξουμε κόντρα σε γαύρο και βου έβαλε 0 γκολ και έβγαλε 0 ασίστ. Αλλά έκανε χατ τρικ με τον Πανιώνιο.

Συμφωνω σε ολα εχεις γραψει για Ολιβειρα.

Link to comment
Share on other sites

αν ο ολιβειρα αξίζει 1.5 ο λιβαγια αξίζει 2.5 καλύτερα να ψάξουν άλλον από το να δώσουν 1.5 σε έναν παίχτη που δεν αξίζει τόσα. δεν είναι κακός αλλά το. 1. 5 στην Ελλάδα το παίρνουν μόνο παιχταράδες. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, felman said:

Na eisai kala re Kosta. Me ekanes Kai gelasa ?

Αυτοί οι γαμημένοι οι ισάξιοι είναι που μας έχουν γαμήσει την ψυχούλα και έχουμε αποκτήσει όλοι ψυχολογικά και καθόμαστε και λέμε δώσε όσα θέλουν τα παιδιά να αναννεώσουν. 

Θα μου πεις άλλο ο βλαμένος ο Λύμπε κι άλλο ο Ίβιτς, αλλά αν δεν δεις στην πράξη την σωστή αντικατάσταση θα είσαι με τα υπογλώσσια στην τσέπη. 

Link to comment
Share on other sites

Σβαρνας βασικουρα απόψε, μακάρι να τα πάει καλά. Αν πουλησαμε Οικονόμου 1 μυριο, ο Σβάρνας με 2-3 καλά ευρωπαϊκά παιχνίδια και με την εθνική πιάνει ένα 2αρακι. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hades said:

Σβαρνας βασικουρα απόψε, μακάρι να τα πάει καλά. Αν πουλησαμε Οικονόμου 1 μυριο, ο Σβάρνας με 2-3 καλά ευρωπαϊκά παιχνίδια και με την εθνική πιάνει ένα 2αρακι. 

Άναψε ένα κεράκι στον Αϊ-Δημήτρη να διαπρέψει το παιδί μας απόψε. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν θεωρω ότι οι μη ισάξιοι είναι πρωτίστως θέμα Λυμπε, αλλά θέμα του ότι ο άλλος κλείνει τρύπες (του) ή δεν ξερω εγω πού τα δίνει και γενικά έχει και αποψη παρότι μυρωδιάς.

Δλδ πχ έχει ειπωθεί ευθέως ότι το να συνεχίσεις με Τσιντωτα είναι απόφαση διοικησης που απλα την αποδέχτηκε το τεχνικό τημ. Και λογικο είναι, σιγά μην δεν ήθελε τερμα ο Καρερα. Οι πιθανότητες να το βρούμε μπροστά μας αυτό το θέμα κατ´ εμε είναι πάνω από 80% ξερω ´γω.

Άλλο παράδειγμα: Βρανιες 3,5 - Οικονόμου δανεικος (με την οψιον να πηγαίνει στον επόμενο χρόνο). Και άλλα διαφορα. Απλά ο Λυμπε το επιβάρυνε χειρότερα το ζήτημα.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, MITSAKLAS said:

Άναψε ένα κεράκι στον Αϊ-Δημήτρη να διαπρέψει το παιδί μας απόψε. 

Και να βγει μετά ο ΚΚ να γράφει ότι είμαστε οκ στην άμυνα και δε θέλουμε αμυντικό; ρε πέναλτι και κόκκινη λαιμαι

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Hades said:

Και να βγει μετά ο ΚΚ να γράφει ότι είμαστε οκ στην άμυνα και δε θέλουμε αμυντικό; ρε πέναλτι και κόκκινη λαιμαι

Ρε άσε τι λεει ο ΚΚ, αυτός ήθελε Ταχτσίδη. 

Το θέμα είναι τι λένε τα μανατζέρια. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, nikos said:

 

Άλλο παράδειγμα: Βρανιες 3,5 - Οικονόμου δανεικος (με την οψιον να πηγαίνει στον επόμενο χρόνο). Και άλλα διαφορα. Απλά ο Λυμπε το επιβάρυνε χειρότερα το ζήτημα.

οχι δεν πηγε η οψιον τον επομενο χρονο μεσα στην χρονια την πληρωσες αλλα παμε παρακατω

Link to comment
Share on other sites

Ε, οκ και πάλι 700 νομιζω έδωσες και πολλους μήνες μετά. Δλδ κάποιον που πούλησες 3,5 ποσο ευκολα θα τον αντικαταστουσες με κάποιον που έκανε 700; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Ε, οκ και πάλι 700 νομιζω έδωσες και πολλους μήνες μετά. Δλδ κάποιον που πούλησες 3,5 ποσο ευκολα θα τον αντικαταστουσες με κάποιον που έκανε 700; 

ε καλα εκεινη την χρονια εδωσε και 1.8 για τον λιβαγια τα ποσα δεν πανε ισαξια σε οποιοςν φευγει παιρνεις απο εδω και δινεις αλλου

Link to comment
Share on other sites

Η μεταγραφή Οικονόμου σαν λογική και σαν πορεία του παίκτη μέχρι τότε δεν ήταν κακη.

Σίγουρα δεν είναι ισάξιος παίκτης του Βρανιες, αλλά πίστευες ότι θα είναι μια αξιοπρεπής λυση.

Μάλιστα ξεκίνησε από καλα, έως πολύ καλά και όσο η ομάδα βαστούσε ήταν καλός. Μετά την κατάρευση με τον Παναιτωλικό τον πήρε η κάτω βόλτα και δεν ξανασυνηλθε.

Το έγκλημα είναι ότι ο βλαμμενος ο Λυμπε αντί να περιμένει να δει τι θα κάνει ο παίκτης μέχρι το καλοκαίρι και χωρίς κάποια χρονική πίεση, πήγε και πλήρωσε τη ρήτρα σε μια στιγμή που η ποδοσφαιρική παρουσία του Μάριου είχε περάσει στη σφαίρα του φαιδρου.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παντως ξερω ότι ολα αυτά πάνε ανάλογα με τα ποσα που παιζεις. Αν σε αγοραπωλησίες ο  άλλος παίζει έσοδα 40-έξοδα 30 κι εσυ έσοδα 3 - έξοδα 2 (τυχαία νουμερα) , ο άλλος έχει περιθώρια να πάρει καλτυερους παίκτες σε όλες τις θέσεις, να αντικαθιστά όποιον φεύγει κλπ. και στο τελος να τσεπώνει και για την πάρτη του χωρίς να γκρινιάζει κανεις.

Εσυ αν χάσεις τον Ολιβέιρα και δεν βρεις ισάξιο ελευθερο θα πεις δεν πειράζει έχω Καρίμ και Ιατρουδη. Για το συγκεκριμένο κομματι προφανως δεν φταίει μονο η εντελως αδιανοητη επιλογή σου να πας με Λυμπε, αλλά και το γεγονός ότι κάποιοι έχουν ξεφύγει οικονομικά (και ο λόγος προφανως δεν είναι μονο τα διαρκείας, τα τηλεοπτικα ή ότι είχαν την ΕΠΟ μέχρι πριν 6 χρονια, αλλά ότι σε έχουν παραγοντικά).

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×