Jump to content

Ρόστερ 2020-21


AG21
 Share

Recommended Posts

Σε αλλα νεα πολυ γελιο που στα σοσιαλ και σε κατι εξυπναδες των ΑΡΔ μας γραφουν για τον αποδυναμωμενο φετος Ολυμπιακο ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΑ ΑΚΡΑ (ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ) που η ΑΕΚ επρεπε να κερδισει γι αυτο. Μιλαμε παραλληλο συμπαν ειμαστε, εχουμε οτι χειροτερο στα ακρα και σχολιαζουμε τους Ραφινια-Χολεμπας ως λιγους. Παλι καλα που δεν βγαλαμε και Σβαρνα χειροτερο στο ψηλο παιχνιδι μεν αλλα καλυτερο με την μπαλα στα ποδια του Σεμεδο.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

ΑΕΚ-ΠΑΟ 3-0 η τελευταια νικη την πρωταθληματικη σεζον (τοτε που ο Λυμπε πηγε τον Σαχλαμαρινο στον Μελισσανιδη). Ολα τα υπολοιπα, ειναι τα παιχνιδια απο εκει και μετα με Ολυμπιακο, ΠΑΟ και ΠΑΟΚ μεχρι την νικη επι ΠΑΟ με Καρερα παλι.

Είχαμε το εξαιρετικο ποσοστό νικων του 0,08% η αλήθεια είναι και τώρα  πηγες στο 33,33%

Καποιος βέβαια θα σου πει ότι συγκρίνω με την πρώτη θητεία του Χιμένεθ. Όπως σε ολα. Οπότε άκρη δεν βγαινει γιατί περιμένουμε να εμφανιστεί ο προπονητης που θα κάνει το θαύμα.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Σε αλλα νεα πολυ γελιο που στα σοσιαλ και σε κατι εξυπναδες των ΑΡΔ μας γραφουν για τον αποδυναμωμενο φετος Ολυμπιακο ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΑ ΑΚΡΑ (ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ) που η ΑΕΚ επρεπε να κερδισει γι αυτο. Μιλαμε παραλληλο συμπαν ειμαστε, εχουμε οτι χειροτερο στα ακρα και σχολιαζουμε τους Ραφινια-Χολεμπας ως λιγους. Παλι καλα που δεν βγαλαμε και Σβαρνα χειροτερο στο ψηλο παιχνιδι μεν αλλα καλυτερο με την μπαλα στα ποδια του Σεμεδο.

Τους έχει δώσει αέρα ο παππούς να πουν γνώμη και έχουν αφηνιάσει αυτοί.

Αυτο καταλαβαίνω.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Νονός said:

Μομπ, αρχικά να σου ξεκαθαρίσω "σπαθί" κάτι. Τό 'χω ξαναγράψει στο πολλ που μπήκε για τα αίτια της κρίσης στην ομάδα.

Ούτε ήμουν, ούτε είμαι, ούτε πρόκειται να γίνω "Καρερικός" ή οτιδήποτε άλλο περιέχει όνομα προέδρου, προπονητή ή ποδοσφαιριστή και την κατάληξη -ικος.

Μετά τον Μπινέ για μένα η προσωπολατρεία τέλειωσε μια και καλή.

Όλοι και όλα κρίνονται και "στην ευχή του Θεού" για όποιον αντικατασταθεί με καλύτερο.

Τα ελαφρυντικά του Καρέρα τα ψάχνω και τα τονίζω για δύο λόγους.

Ο ένας είναι ότι τα πεπραγμένα της διοίκησης και η οικονομική πολιτική της μου λέει ότι αν φύγει τώρα ο Ιταλός, ο διάδοχος θα είναι κάτι ανάμεσα σε Παράσχο, Γιαννίκη, Παναγιωταρέα και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις. Κάποιος δηλαδή που θα ξεροχύσει μόνο και μόνο που στο βιογραφικό του θα γράφει πλέον ΚΑΙ Α.Ε.Κ. ανήμπορος -κατ' εμέ- να προσφέρει το παραμικρό πόσο μάλλον να διεκδικήσει τις όποιες πιθανότητες για Πρωτάθλημα και Κύπελλο.

Ο δεύτερος είναι όποιος κι αν είναι ο αντικαταστάτης (ακόμη κι αν διαψευστώ στον πρώτο λόγο) θα παιχτεί το χιλιοπαιγμένο "έργο" "Πίστωση χρόνου - Να μάθει την Ελληνική πραγματικότητα (αν είναι ξένος) - Δεν είναι "δική του" η ομάδα - Να κάνει προετοιμασία και θα τον κρίνουμε μετά" "Καλό καλοκαίρι" δηλαδή και όλο αυτό το τουρλουμπούκι που το μόνο που "πετυχαίνει" είναι να δίνει τράτο και χρόνο στον Μελισσανίδη μέχρι να μπούμε στην ΑγιαΣοφιά ΜΕΤΡΩΝΤΑΣ ΧΑΜΕΝΑ ΧΡΟΝΙΑ για την Α.Ε.Κ. και την Ιστορία της.

Αυτοί είναι οι λόγοι που θέλω να εξαντλήσω την συναίνεση μου στον Ιταλό για τον οποίο πιστεύω ότι -θέμα χαρακτήρα θεωρώ- συμπεριφέρεται πεισματικά κάποιες φορές θέλοντας να περάσει μηνύματα και στην διοίκηση και στον κόσμο σχετικά με την κατάσταση στα αποδυτήρια, τις κλίκες και αυτούς που τον πριονίζουν.

Η αλλαγή στην αλλαγή με τη Μπράγκα, τα "τελευταίος πάει, πρώτος φεύγει από τα Σπάτα", ο Σβάρνας, ο Μπακάκης, ο Χνίντ, νομίζω είναι κινήσεις σνομπισμού που κρύβουν από πίσω το "εγώ είμαι ο Καρέρα που έχω παίξει Γιούβε κι όλοι εσείς είστε μια τρίχα από τα παπάρια μου". Άλλος στη θέση του αυτά θα τα πέταγε στα μούτρα των παικτών και θα τους έριχνε και καμιά σφαλιάρα για να στρώσουνε. Είναι θέμα επιλογής, αντίδρασης (χαρακτήρα) ΚΑΙ "πλάτης" που έχεις ή δεν έχεις από το αφεντικό. Γιατί αν πεις του Μίμη "κρεμάω το δελτίο του Μάνταλου στον τοίχο" η απάντηση που θα πάρεις είναι "βάλτον να παίζει μπας και τον πουλήσουμε πουθενά και κονομήσουμε κανα φράγκο".

Σόρι για το πανωσέντονο Πριμαβέρα Πειραϊκή - Πατραϊκή :D

αν πιστευουμε οτι θα ερθει Γιαννικος Γιωρικος ή Σουλης Παπαδόπουλος σημαινει ταυτοχρονα οτι ΔΕΝ πιστευουμε τον Ιβιτς

ή λοιπον τον εμπιστευομαστε οτι θα φερει κατι καλυτερο ή να τον διωξουμε τελειως και να παρουμε αλλον για να βρισκει προπονητες

ολα μπορω να τα αντιληφθω ως επιχειρημα (ειδικα αυτο με τον χαρακτηρα του που η αληθεια ειναι οτι δεν ειχα λαβει σοβαρα αυτη την παραμετρο) μονο οτι θα παμε σε Παρασχο δεν αντιλαμβανομαι πως θα γινει αφου εχουμε επιτυχημενο Ιλια που εφερε καυλιαρη Ιταλο

Link to comment
Share on other sites

 

@Bukowski

 Ενταξει δεν τα βρισκουμε και δεν πειραζει, η ΑΕΚΑΡΑ να γαμα,

Αλλα τα τελευταια αρκετα χρονια δεν ειναι 2,5 και με καρερα δεν εχεις παιξει 6 αλλα 16 ξερωγω

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bukowski said:

1/4/2018 ΑΕΚ-ΠΑΟ 3-0 (νικη 🔥🔥🔥)

12/5/2018 ΑΕΚ-ΠΑΟΚ 0-2

23/9/2018 ΠΑΟΚ-ΑΕΚ 2-0

7/10/2018 ΑΕΚ-ΟΣΦΠ 1-1

3/11/2018 ΠΑΟ-ΑΕΚ 0-0

3/2/2019 ΑΕΚ-ΠΑΟΚ 1-1

17/2/2019 ΟΣΦΠ-ΑΕΚ 4-1

9/3/2019 ΑΕΚ-ΠΑΟ 0-0

11/5/2019 ΠΑΟΚ-ΑΕΚ 1-0

29/9/2019 ΑΕΚ-ΠΑΟΚ 2-2

27/10/2019 ΟΣΦΠ-ΑΕΚ 2-0

10/11/2019 ΠΑΟ-ΑΕΚ 3-2

--------------------------> Ελευση Καρερα

12/1/2020 ΠΑΟΚ-ΑΕΚ 1-0

26/1/2020 ΑΕΚ-ΟΣΦΠ 0-0

9/2/2020 ΑΕΚ-ΠΑΟ 1-0 (νικη 🔥🔥🔥)

7/6/2020 ΑΕΚ-ΠΑΟ 0-0

28/6/2020 ΑΕΚ-ΟΣΦΠ 1-2

1/7/2020 ΠΑΟΚ-ΑΕΚ 0-2 (νικη 🔥🔥🔥)

 

Τα υπολοιπα τα θυμομαστε.. Αφησα εκτος τα ματς με Αρη (που ουτε αυτα κερδιζαμε) για προφανεις λογους. Οντως τρομερη υπερβολη εως και παραμυθι οτι απο 1/4/2018 εως 8/2/2020 δεν ειχες νικη σε αγωνα με (ΟΣΦΠ, ΠΑΟ, ΠΑΟΚ). Ηρθε ο πουσταρας ο Καρερα και σου χαλασε το σερι 9/2/2020 με την νικη επι του ΠΑΟ. Καλα στην Τουμπα, τί να λεμε τωρα είχες να κερδισεις απο το... 2017. ΟΚ με Ολυμπιακο δεν εχει παει καλα, απο την αλλη βεβαια επεσε πανω σε εναν απο τους καλυτερους Ολυμπιακους της ιστοριας του (περσι).

ρε συ Νικ

28-5-17 1-0 τον παοκ

24-9-17 3-2 τον γαυρο

5-11-2017 1-0 τον παοκ

24-1-18 οσφπ-ΑΕΚ 0-0

4-2-18 νικη ΑΕΚ στο Καραισκακη με 2-1

7-2-18 νικη ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ με γαυρο με 2-1

11-3-18 0-3 στην Τουμπα

αλλαζουν λιγο τα στατιστικα αναλογα την ημερομηνια που αρχιζεις να τα μετρας

 

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Αδυνατώ να καταλάβψ ποιος ειναι και τι είναι ... καλός προπονητής. 

 

Αν ειναι αυτος που θα κανει την ΑΕΚ να παιζει μπαλαρα και είναι μέσα στο πρωτάθλημα έως το τελος βρειτε μου εναν που θα το κανει με :

Μπακακη - λοπεζ - γυλο - παουλινιο στα μπακ

Σβαρνα - χνιντ σεντερ μπακ

κρικρι σακχωφ μανταλο στα χαφ

ανοιχτα θεματα συμβολαιου σε λιβαγια - ολιβειρα 

 

αδελφε μου αν μπορεσει ο Ιταλος να ειναι μεσα στο πρωταθλημα εως το τελος χωρις μεταγραφες ειπα θα τον κανω τατουαζ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε καπου 2 στα 15 εχει, επιασε μετα τις νικες

6 πλευοφ , πρωταθλημα , τελικο κ 3 φετος,

Εκτος κι αν τα χω χασει που δεν ειναι κι απιθανο

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mobster21 said:

ρε συ Νικ

28-5-17 1-0 τον παοκ

24-9-17 3-2 τον γαυρο

5-11-2017 1-0 τον παοκ

24-1-18 οσφπ-ΑΕΚ 0-0

4-2-18 νικη ΑΕΚ στο Καραισκακη με 2-1

7-2-18 νικη ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ με γαυρο με 2-1

11-3-18 0-3 στην Τουμπα

αλλαζουν λιγο τα στατιστικα αναλογα την ημερομηνια που αρχιζεις να τα μετρας

 

Οχι εγω ειπα οτι πριν τον Καρερα ειχαμε ενα κακιστο σερι στα ντερμπι. Μου ειπαν πως δεν ισχυει και ανεβασα το σερι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Bukowski said:

1/4/2018 ΑΕΚ-ΠΑΟ 3-0 (νικη 🔥🔥🔥)

12/5/2018 ΑΕΚ-ΠΑΟΚ 0-2

23/9/2018 ΠΑΟΚ-ΑΕΚ 2-0

7/10/2018 ΑΕΚ-ΟΣΦΠ 1-1

3/11/2018 ΠΑΟ-ΑΕΚ 0-0

3/2/2019 ΑΕΚ-ΠΑΟΚ 1-1

17/2/2019 ΟΣΦΠ-ΑΕΚ 4-1

9/3/2019 ΑΕΚ-ΠΑΟ 0-0

11/5/2019 ΠΑΟΚ-ΑΕΚ 1-0

29/9/2019 ΑΕΚ-ΠΑΟΚ 2-2

27/10/2019 ΟΣΦΠ-ΑΕΚ 2-0

10/11/2019 ΠΑΟ-ΑΕΚ 3-2

--------------------------> Ελευση Καρερα

12/1/2020 ΠΑΟΚ-ΑΕΚ 1-0

26/1/2020 ΑΕΚ-ΟΣΦΠ 0-0

9/2/2020 ΑΕΚ-ΠΑΟ 1-0 (νικη 🔥🔥🔥)

7/6/2020 ΑΕΚ-ΠΑΟ 0-0

28/6/2020 ΑΕΚ-ΟΣΦΠ 1-2

1/7/2020 ΠΑΟΚ-ΑΕΚ 0-2 (νικη 🔥🔥🔥)

 

Τα υπολοιπα τα θυμομαστε.. Αφησα εκτος τα ματς με Αρη (που ουτε αυτα κερδιζαμε) για προφανεις λογους. Οντως τρομερη υπερβολη εως και παραμυθι οτι απο 1/4/2018 εως 8/2/2020 δεν ειχες νικη σε αγωνα με (ΟΣΦΠ, ΠΑΟ, ΠΑΟΚ). Ηρθε ο πουσταρας ο Καρερα και σου χαλασε το σερι 9/2/2020 με την νικη επι του ΠΑΟ. Καλα στην Τουμπα, τί να λεμε τωρα είχες να κερδισεις απο το... 2017. ΟΚ με Ολυμπιακο δεν εχει παει καλα, απο την αλλη βεβαια επεσε πανω σε εναν απο τους καλυτερους Ολυμπιακους της ιστοριας του (περσι).

Εχεις αφησει εξω την νικη επι του παο στα πλέιοφ την ηττα απο γαυρο και το Χ με παοκ.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Man Of Faith said:

Εχεις αφησει εξω την νικη επι του παο στα πλέιοφ την ηττα απο γαυρο και το Χ με παοκ.

Εγραψα "τα υπολοιπα τα θυμαστε". Αυτο που ηθελα να δειξω ηταν το σερι χωρις νικη. Οχι δηλαδη οτι εκανε και κανα κατορθωμα ο Καρερα, καποιος θα εκανε νικη καποια στιγμη, αλλα επειδη κοντεψαμε να διαβασουμε οτι με Καρερα η ΑΕΚ βγαζει αδυναμια στα ντερμπι οπου ξερω γω... υπερειχε.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως Μομπ δεν εμπιστεύομαι ούτε τον ιβιτς. Ναι έκανε κάποια πράγματα όπως επίσης και πολλές μαλακιες. Το αποτέλεσμα θα τον κρίνει κ αυτόν 

Link to comment
Share on other sites

Παντως ο Ιβιτς με 400χλ συμβολαιο σου εφερε Γκαρσια, ενω ο Νικολας ο Λυμπε οταν επεισε τιγρη μπαλαδοφατσα να σκασει μυρριο σε συμβολαιο εφερε Ναλιτζη.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hoffman21 said:

Παντως ο Ιβιτς με 400χλ συμβολαιο σου εφερε Γκαρσια, ενω ο Νικολας ο Λυμπε οταν επεισε τιγρη μπαλαδοφατσα να σκασει μυρριο σε συμβολαιο εφερε Ναλιτζη.

Τον οποίο βέβαια τον είχαμε βρει επι Λυμπεροπουλου 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Vagos21 said:

Τον οποίο βέβαια τον είχαμε βρει επι Λυμπεροπουλου 

τον οποιο ομως εκοψες για τα 600χιλ. Αλλα επεμενες να φερεις Αλεφ με ενα μυριο

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vagos21 said:

Τον οποίο βέβαια τον είχαμε βρει επι Λυμπεροπουλου 

Μπορει να του προταθηκε, αν τον ειχε εντωπισει και δεν τον εφερε τοτε με υποτριπλασια χρηματα απλα επιβεβαιωνει την ανεπαρκεια του Λυμπε

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vargas21 said:

τον οποιο ομως εκοψες για τα 600χιλ. Αλλα επεμενες να φερεις Αλεφ με ενα μυριο

Η απλά δεν έδινε ο κάβουρας λεφτά 

Link to comment
Share on other sites

Αλλά άσχετα με αυτό, σαφώς κ δεν έχει σχέση ο Λυμπε με Ιβιτς. Αλλά αυτό δεν είναι κριτήριο. Κ εγώ καλυτερος από Λυμπε θα ήμουν. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Vagos21 said:

Η απλά δεν έδινε ο κάβουρας λεφτά 

Μαλλον δεν σχοληθηκε σοβαρα ο Λυμπε. Πολυ πιθανο και αυτο που λες. Αλλα οταν πειθεις τον Τιγρη να δωσει λεφτα για Σιμαο νομιζω ηταν ευκολο και για Γκαρσια

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Vargas21 said:

Μαλλον δεν σχοληθηκε σοβαρα ο Λυμπε. Πολυ πιθανο και αυτο που λες. Αλλα οταν πειθεις τον Τιγρη να δωσει λεφτα για Σιμαο νομιζω ηταν ευκολο και για Γκαρσια

Το πιο πιθανό είναι αυτό. Να μην εμπιστεύτηκε τον παίκτη για τα λεφτά που ζηταγε. 
 

Απλά εγώ με τον ιβιτς έχω προβληματιστεί σε κάποια θέματα αν κ τον δικαιολογώ γιατί έχει αναλάβει ένα μπουρδελο.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Vagos21 said:

Το πιο πιθανό είναι αυτό. Να μην εμπιστεύτηκε τον παίκτη για τα λεφτά που ζηταγε. 
 

Απλά εγώ με τον ιβιτς έχω προβληματιστεί σε κάποια θέματα αν κ τον δικαιολογώ γιατί έχει αναλάβει ένα μπουρδελο.

 

Η αληθεια ειναι οτι εχει πολλα θεματα ανοικτα να λυσει. Απο δυσκολες ανανεωσεις μεχρι παικτες βαριδια

Link to comment
Share on other sites

Καλα ρε σεις τι συζηταμε τωρα; Ο Λυμπε οταν εριχνε τριμπαλα ο Μανολο στην βαζελα και ο Σαχλαμαρινος κλαψουριζε στη συνεντευξη τυπου για διαιτησια, τον πηρε μετα το ματς και τον πηγε στον Μελισσανιδη. Η ομαδα επαιρνε πρωταθλημα και ο Καλαματιανος ντηλαρε με Σαχλαμαρινο. Μετα ειδε το λαπτοπ του Καρντοσο και πορωθηκε. Μιλαμε τωρα για τυπο που απολυθηκε σε ενα βραδυ, τοτε με Ξανθη που μπουκαρε ο Μελ και απελυε τους παντες και οποιον εβρισκε μπροστα του. Τοσο... βαρος ειχε ο Λυμπε. Μιλαμε για τυπο τωρα που στην προετοιμασια που αντι για προπονηση στην μπαλα, κανανε προπονηση στις μπαλες του Ζεραλδες, οταν το εμαθε ο Λυμπε ΝΤΡΑΠΗΚΕ λεει να το πει στον μεγαλο (θεουσος γαρ). Δηλαδη καπου ντροπη και μονο να μπαινει στην ιδια συζητηση με τον Ιβιτς. Γενικα ας συνελθουμε λιγο, ας δουμε που ημασταν και που ειμαστε. Και εγω μπορει να θελα διδυμο Μοντσι-Κλοπ αλλα εχω επιγνωση πως το διδυμο Νταμπιζας-Γιαννικης ειναι των κυβικων μου. Μου θυμιζουμε ωρες ωρες κατι τυπους που ειναι σαν διαολος καβαλα σε γαμωτο, φερονται σαν τσομπανηδες, ειναι τιγκα στα ψυχολογικα, τους καθεται μια μετρια κοπελιτσα φουλ ανωτερη των κυβικων τους και αυτοι δεν καυλωνουν και πολυ επειδη εχει λιγη κυτταριτιδα και λεει το "λ" και το "ν" σαν τον Λυμπε. Που αμα τους παρατησει, παιζει ξερω γω θα τους καθεται καμια πουτανα μονο και αν.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι να καθαρισει η ομαδα απο  τη γνωστη πλεμπα, οσο δεν γινεται αυτο οι προπονητες και οι ΤΔ θα πηγαινουν και θα ερχονται.
 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Hoffman21 said:

Το θεμα ειναι να καθαρισει η ομαδα απο  τη γνωστη πλεμπα, οσο δεν γινεται αυτο οι προπονητες και οι ΤΔ θα πηγαινουν και θα ερχονται.

Λιβαγια, Μανταλος, Μπακακης, Σβαρνας, Κρστσιτς, Λοπες με τον εναν ή τον αλλο τροπο ως το καλοκαιρι πρεπει να χουν χαιρετησει. Ολιβειρα, Παουλινιο, Βασιλαντωνοπουλος, Αλμπανης θα χαιρετησουν ουτως η αλλως.

Ωστοσο πρεπει να μπει νεα μαγια στα αποδυτηρια (Νεντε, Γκαρσια, Τανκοβιτς ειναι καλη αρχη αρκει να μην τους χαλασουν τα γνωστα πουστοπαιδα).

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×