Jump to content

Ρόστερ 2020-21


AG21
 Share

Recommended Posts

8 minutes ago, Bukowski said:

Καλα ρε σεις τι συζηταμε τωρα; Ο Λυμπε οταν εριχνε τριμπαλα ο Μανολο στην βαζελα και ο Σαχλαμαρινος κλαψουριζε στη συνεντευξη τυπου για διαιτησια, τον πηρε μετα το ματς και τον πηγε στον Μελισσανιδη. Η ομαδα επαιρνε πρωταθλημα και ο Καλαματιανος ντηλαρε με Σαχλαμαρινο. Μετα ειδε το λαπτοπ του Καρντοσο και πορωθηκε. Μιλαμε τωρα για τυπο που απολυθηκε σε ενα βραδυ, τοτε με Ξανθη που μπουκαρε ο Μελ και απελυε τους παντες και οποιον εβρισκε μπροστα του. Τοσο... βαρος ειχε ο Λυμπε. Μιλαμε για τυπο τωρα που στην προετοιμασια που αντι για προπονηση στην μπαλα, κανανε προπονηση στις μπαλες του Ζεραλδες, οταν το εμαθε ο Λυμπε ΝΤΡΑΠΗΚΕ λεει να το πει στον μεγαλο (θεουσος γαρ). Δηλαδη καπου ντροπη και μονο να μπαινει στην ιδια συζητηση με τον Ιβιτς. Γενικα ας συνελθουμε λιγο, ας δουμε που ημασταν και που ειμαστε. Και εγω μπορει να θελα διδυμο Μοντσι-Κλοπ αλλα εχω επιγνωση πως το διδυμο Νταμπιζας-Γιαννικης ειναι των κυβικων μου. Μου θυμιζουμε ωρες ωρες κατι τυπους που ειναι σαν διαολος καβαλα σε γαμωτο, φερονται σαν τσομπανηδες, ειναι τιγκα στα ψυχολογικα, τους καθεται μια μετρια κοπελιτσα φουλ ανωτερη των κυβικων τους και αυτοι δεν καυλωνουν και πολυ επειδη εχει λιγη κυτταριτιδα και λεει το "λ" και το "ν" σαν τον Λυμπε. Που αμα τους παρατησει, παιζει ξερω γω θα τους καθεται καμια πουτανα μονο και αν.

Δεν μπαίνει σε σύγκριση ρε συ. Το είπαμε . Δεν είναι όμως κριτήριο να βγει κάποιος καλυτερος του Λυμπε. Εμένα με χαλάει ότι χάνεις τα δυο τοπ συμβόλαιο χωρίς να πάρεις φράγκο κ μάλλον χωρίς ανανέωση. Επίσης κράτησες Μπακακη ενώ θα μπορούσες να τον στείλεις στον αγύριστο , έκανες μέτριες επιλογές στην άμυνα, και έχασες και Αραουχο. 
φυσικα έχεις αλλά τόσα θετικά, και στο μέλλον ελπίζω περισσότερα, αλλά αυτό που θέλω να πω είναι ότι τυφλή εμπιστοσύνη στις επιλογές του δεν έχω. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vagos21 said:

Δεν μπαίνει σε σύγκριση ρε συ. Το είπαμε . Δεν είναι όμως κριτήριο να βγει κάποιος καλυτερος του Λυμπε. Εμένα με χαλάει ότι χάνεις τα δυο τοπ συμβόλαιο χωρίς να πάρεις φράγκο κ μάλλον χωρίς ανανέωση. Επίσης κράτησες Μπακακη ενώ θα μπορούσες να τον στείλεις στον αγύριστο , έκανες μέτριες επιλογές στην άμυνα, και έχασες και Αραουχο. 
φυσικα έχεις αλλά τόσα θετικά, και στο μέλλον ελπίζω περισσότερα, αλλά αυτό που θέλω να πω είναι ότι τυφλή εμπιστοσύνη στις επιλογές του δεν έχω. 

Ε γι αυτο δεν φταιει (μονο) ο Ιβιτς. Και με Γιοχανσον τα ιδια ειχαν γινει που χαμε Μαιστοριβιτς. Ο Μελισσανιδης φταιει που οταν υπογραφει πχ ενας παιχτης συμβολαιο 4 ετων με 400k αρνειται να δωσει κατι παραπανω μεχρι το τελοα της 4ετιας. Τον παιχτη τον ανανεωνεις οταν εχεις το πανω χερι δηλαδη οταν εχει ακομα 2 χρονια συμβολαιο. Αν κανει 1-2 καλες σεζον (καλες εννοω, οχι Μπακακισιες), τον καλεις στα 2 χρονια μια αυξηση 15-20%, του βαζεις και αναλογη ρητρα και εισαι καλυμμενος ενω δινεις και μηνυμα πως οποιος αξιζει ανταμοιβεται. Δηλαδη με τοσους τεχνικους διευθυντες χανουμε παιχτες τσαμπα επειδη μπηκαν στο τελευταιο ετος του συμβολαιου τους. Ε δεν γινεται να ναι ολοι οι τεχνικοι διευθυντες μαλακες. Δεν θα φερω παραδειγμα τον Μαρινακη ακομα και ο Σπανος τα ξερει αυτα. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Vagos21 said:

Δεν μπαίνει σε σύγκριση ρε συ. Το είπαμε . Δεν είναι όμως κριτήριο να βγει κάποιος καλυτερος του Λυμπε. Εμένα με χαλάει ότι χάνεις τα δυο τοπ συμβόλαιο χωρίς να πάρεις φράγκο κ μάλλον χωρίς ανανέωση. Επίσης κράτησες Μπακακη ενώ θα μπορούσες να τον στείλεις στον αγύριστο , έκανες μέτριες επιλογές στην άμυνα, και έχασες και Αραουχο. 
φυσικα έχεις αλλά τόσα θετικά, και στο μέλλον ελπίζω περισσότερα, αλλά αυτό που θέλω να πω είναι ότι τυφλή εμπιστοσύνη στις επιλογές του δεν έχω. 

Αυτα που λες ηταν θεματα Τιγρη και οχι Ιβιτς.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κ να φταίει μόνο ο Μελισσανίδης. Δεν είναι κ απίθανο αφού πάντα σκατα τα κάνει. Στο θέμα όμως του επιθετικού θεωρώ ότι έχουν κάνει τραγικό λάθος και οι Ιβιτς Καρερα. Επιλέγουν να στηριχτούν σε έναν παίκτη που λήγει το συμβόλαιο του κ δεν είναι εύκολη η ανανέωση, αλλά ούτε η πώληση όπως αποδείχτηκε. Και αφήνεις ελεύθερο έναν που τον ξέρεις και με σχετικά νορμαλ λεφτά θα τον ειχες στο ρόστερ για τα επόμενα χρόνια. 

Link to comment
Share on other sites

Στο θεμα Ολιβειρα ηταν λαθος που δεν τον εδωσε περυσι τον Γεναρη  με τα 4,5Μ . Λαθος. Και φυσικα θα κρατουσες Αραουχο με βατη οψιον 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Όταν γίνεται μαλακία τώρα φταίει ο μεγάλος. Όταν γίνεται κάτι καλό ευθύνονται ο Ιταλός και ο Σέρβος.

Παλιά όταν γινόταν μαλακία ευθύνονταν ο Καλαματιανός. Και ο κάθε κακός προπονητής. Όταν γινόταν κάτι καλό το έκανε μόνος του ο μεγάλος.

Εγώ αυτό κατάλαβα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Mob τι φταιει ο Ιβιτς για Ολιβειρα που δεν ηταν καν εδω?  Σε τι φταιει ο Ιβιτς που χαλασε η μεταγραφη μανταλου? Γιατι θα φταιει ο Ιβιτς αν δεν μεινει ο Λβαγια

Φταιει για τον Χνιντ, θα φταιει ή θα παρει τα ευσημα για Νεντε , Επισης τον Σβαρνα αποφαση Τιγρη ηταν η ανανεωση, Οταν θελει μια υποθεση να τελειωσει την τελειωνει αψε σβησε ο Τιγρης, οταν οχι σερνεται μηνες . Να αποδιδουμε και τα μπραβο και τις ευυθυνες και στον κοουτς ΠΧ Ενομπακαρε 

Link to comment
Share on other sites

Εγω εκει που πιστευω έχει ευθύνη ο Ιβιτς, είναι που δεν εφερε Νεντε στην αρχή και ας επαιρνε τον Χνιντ μετα την Βολφσμπουργκ πχ

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Bukowski said:

Εγραψα "τα υπολοιπα τα θυμαστε". Αυτο που ηθελα να δειξω ηταν το σερι χωρις νικη. Οχι δηλαδη οτι εκανε και κανα κατορθωμα ο Καρερα, καποιος θα εκανε νικη καποια στιγμη, αλλα επειδη κοντεψαμε να διαβασουμε οτι με Καρερα η ΑΕΚ βγαζει αδυναμια στα ντερμπι οπου ξερω γω... υπερειχε.

Δηλαδή να πούμε και μπράβο στη διοίκηση που κρατάει ένα προπονητή που με 3 ντέρμπι που παίξαμε φέτος ΌΛΑ  στο ΟΑΚΆ  δε σταύρωσε νικη.

Είμαστε χαρούμενοι που δεν κερδίσαμε ούτε  τον Πάο που παίζει φέτος να είναι ο χειρότερος των τελευταίων 40 χρόνων! 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, mobster21 said:

αν πιστευουμε οτι θα ερθει Γιαννικος Γιωρικος ή Σουλης Παπαδόπουλος σημαινει ταυτοχρονα οτι ΔΕΝ πιστευουμε τον Ιβιτς

ή λοιπον τον εμπιστευομαστε οτι θα φερει κατι καλυτερο ή να τον διωξουμε τελειως και να παρουμε αλλον για να βρισκει προπονητες

ολα μπορω να τα αντιληφθω ως επιχειρημα (ειδικα αυτο με τον χαρακτηρα του που η αληθεια ειναι οτι δεν ειχα λαβει σοβαρα αυτη την παραμετρο) μονο οτι θα παμε σε Παρασχο δεν αντιλαμβανομαι πως θα γινει αφου εχουμε επιτυχημενο Ιλια που εφερε καυλιαρη Ιταλο

Δεν συμφωνώ στην αποκλειστική συνάρτηση της επιλογής προπονητή με τις ικανότητες του Ίβιτς.

Υπάρχει και η παράμετρος "μαρούλι".

Ο Ίβιτς θα σου φέρει το καλύτερο δυνατό με τα φράγκα που διαθέτεις.

Οι λαγοί από το καπέλο βγαίνουν μία, δύο, άντε τρείς το πολύ. Όχι πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Περί Μάρκο ο λόγος ... ένα απο τα πολλά που συνεβησαν και τα έγραφα εδώ γενικά ως ''παρασκήνιο''΄ .. μετά την καταφανή στηριξη Μελ στον Καρέρα κατά την επίσκεψη του στα Σπάτα και τη διαφαινόμενη παραμονή του Ιταλού στην ΑΕΚ .. είναι πως ο κροάτης έστειλε εξώδικο ότι δεν αποδεχεται τις μειώσεις που είχαν γίνει το καλοκαίρι λόγω του κόβιντ.  Ήταν 30% αρχικά το ψαλίδι αλλά επειδή πέρασαν στους ομίλους του europa είχε πέσει στο 20% .

Το οτι η κίνηση αυτή έγινε τώρα απο πλευράς του Μάρκο λέει αρκετά  .

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Ακούγεται τελευταία ότι του Μάρκου του αρέσει η παραθαλάσσια ζώνη της Αττικής, γενικά. 

Link to comment
Share on other sites

Ο τελευταιος που ειχε κανει κατι αντιστοιχο κατεληξε σε αμεσο ανταγωνιστη σου παντως.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Νονός said:

Δεν συμφωνώ στην αποκλειστική συνάρτηση της επιλογής προπονητή με τις ικανότητες του Ίβιτς.

Υπάρχει και η παράμετρος "μαρούλι".

Ο Ίβιτς θα σου φέρει το καλύτερο δυνατό με τα φράγκα που διαθέτεις.

Οι λαγοί από το καπέλο βγαίνουν μία, δύο, άντε τρείς το πολύ. Όχι πάντα.

Συμφωνούμε Κώστα. Το ίδιο λέμε. Για σου φέρει ό,τι καλύτερο μπορεί με βάση τα χρήματα που έχει διαθέσιμα. Άρα αν τα χρήματα φτάνουν για Σούλη Παπαδόπουλο θα φέρει αυτόν. Αν φτάνουν για κάτι καλύτερο θα φέρει το καλύτερο. Άρα γιατί ανησυχούμε για Παράσχο?

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mobster21 said:

Συμφωνούμε Κώστα. Το ίδιο λέμε. Για σου φέρει ό,τι καλύτερο μπορεί με βάση τα χρήματα που έχει διαθέσιμα. Άρα αν τα χρήματα φτάνουν για Σούλη Παπαδόπουλο θα φέρει αυτόν. Αν φτάνουν για κάτι καλύτερο θα φέρει το καλύτερο. Άρα γιατί ανησυχούμε για Παράσχο?

Επειδή με αποζημίωση Καρέρα το "έσοδα - έξοδα" του Μίμη θα επιτρέπει Παράσχο και άν.

Link to comment
Share on other sites

Φερτε ρε 10 γκαρσιες να ησυχάσουμε. Ο ανθρωπος είναι νεος, ειναι εργατικός, οργώνει το γηπεδο, ,δεν πουλαει βεντετισμό, εχει ταχύτητα, εχει δυναμη, έχει ντρίπλα έχει φαρμακερο αριστερο έχει στημένα, ΕΙΝΑΙ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟΣ για τον αντιπαλο. Ποιος λιβαγια και παπαρια μαντολες. Μιλαμε ακομα για εναν μετριο παιχτακο ποιο αργο κι απο χελώνα που τον βλεπεις και πεφτεις σε λήθαργο και συζηταμε αν θα παρει ενα εκατομυριο ή 950! Γαμησε τα δλδ. Φωστηρες εκει στην παε. Κανταρια μπαλα. 

Link to comment
Share on other sites

https://www.enwsi.gr/932025/aek/aek-podosfairo/gkarsia-nestoridis-papaioannoy-kai-tsiartas-oi-paiktes-tis-aek-poy-echoyn-skorarei-apeytheias-apo-korner-video.html?utm_source=internal&utm_medium=home_section

 

Γκαρσια στην λίστα των λιγων παικτών με απευθείας κόρνερ γκολ 

Νεστοριδης, Παπαϊωάννου, Τσιάρτας, Σαραβάκος οι υπόλοιποι.

Εκπληκτικο ότι ο Νεστορίδης είχε πετύχει 17 (!)

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, nikos said:

https://www.enwsi.gr/932025/aek/aek-podosfairo/gkarsia-nestoridis-papaioannoy-kai-tsiartas-oi-paiktes-tis-aek-poy-echoyn-skorarei-apeytheias-apo-korner-video.html?utm_source=internal&utm_medium=home_section

 

Γκαρσια στην λίστα των λιγων παικτών με απευθείας κόρνερ γκολ 

Νεστοριδης, Παπαϊωάννου, Τσιάρτας, Σαραβάκος οι υπόλοιποι.

Εκπληκτικο ότι ο Νεστορίδης είχε πετύχει 17 (!)

Μεγαλο κριμα που για τον Νεστοριδη δεν υπαρχουν στιγμιοτυπα γενικα σαν ποδοσφαιριστής.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τα δεδομένα (ή δεδόμενα που λέει και ο μεγάλος ) έχουν ως εξης

Υπήρχε συμφωνία για 3ετές ή 4 ετές συμβολαιο με το παιδί με μισθά 900-950- 1εκ. -1.100 .

Ο ιδιος είχε συμφωνήσει αλλά μετά του έκατσε να μείνει ο Ιταλός στον πάγκο και να στηριχθεί με ψυχή απτον μεγάλο. Ο ιδιος λεει πως με τον Καρέρα η ΑΕΚ δεν προκειται ποτέ να παιξει μπάλα και ειναι ο,τι πιο άψυχο έχει γνωρίσει ποτέ του σε πάγκο. Δε ξέρω αν είναι θέμα οικονομικό στη μέση και έχει βρει κάπου αλλού πιο πολλά ή η αλλαγή στην αλλαγή στην Μπράγκα τον έχει κάνει εμπαθή με τον Ιταλό αλλα ξαφνικά η συμφωνία ακυρώθηκε από τον μανατζερ του Λιβάγια .

Ο μάνατζερ του Κροάτη θελει να τον σπρώξει στην Τουρκία γιατί εκεί έχει να παιρνει μεγάλα ποσοστά που στην ΑΕΚ δε θα τα λάβει ποτέ.

Ο ίδιος και η φαμέλια του θέλουν να μείνουν στη Γλυφάδα αλλά από την άλλην έπαψε να μιλάει απευθείας πλεον με τον μεγάλο. Έκοψε . Μόνο μέσω μάνατζερ πλεον.

Η τελευταια ενημερωση λοιπόν που είχε επίσημα ο μάνατζερ του ήταν πως ο μεγάλος θέλει να μείνει ο Λιβάγια στην ΑΕΚ αλλά η προταση μας για τον Μάρκο και εσένα δεν ανεβαίνει ουτε ευρώ ,παραμένει η ίδια που είχαμε δωσει τα χέρια και έως ανήμερα τα Χριστουγεννα Παρασκευη 25/12 να μας έχεις απαντήσει επίσημα και τελεσίδικα αν θα ανανεώσει για να δούμε και εμείς τι θα κάνουμε .

Ο μανατζερ του είπε ότι θέλει χρόνο ο Μάρκο να συζητησει τις προτασεις που έχει και συντομα θα έχει αποφασίσει . Ο Ιταλός έμαθε για το τουρλουμπούκι και την αναστάστωση που γινεται με το θέμα Λιβάγια και το Σάββατο το απόγευμα τον εκοψε από την αποστολή .

 Αυτά τα νέα .

ΥΓ. Παρακαλώ θερμά όσοι αντιγράψουν -πάλι- το ανωτέρω κείμενο σε άλλο φόρουμ ή στο φμπουκ να αναφέρουν πως πηγή είναι το φόρουμ kitrinomavro.com και πληροφοριοδότης το Επιστημονικό Συμβούλιο του φόρουμ.

 

  • Δικεφαλάκι 23
Link to comment
Share on other sites

Στο καλό και να μας γράφει . Δεν είναι πλέον λύση άλλα πρόβλημα . Ας φέρει τουλάχιστον τα μισα που δώσαμε πριν 3 χρόνια .

Προφανώς καλά έκανε ο Ιταλός και τον έκοψε πάντως .

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×