Jump to content

Ρόστερ 2020-21


AG21
 Share

Recommended Posts

Άμα πάει στο γαύρο να δει τι ωραία μηνύματα θα λαμβάνει 

Γενικά πάντως έχω βαρεθεί την παπαρολογια στα ρεπορτάζ μας 

Κάντε κάνα ρεπορτάζ της προκοπής ρεεε

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Τεσπα ο,τι έγινε έγινε, εμένα θα με χαλασει αν παει στον γαυρο το καλοκαίρι λόγω κακών χειρισμών της διοικησης με την περίπτωση του (και μονο για αυτο).

Καθαρα παικτικα εμένα δεν θα μου λείψει ιδιαιτερα, ποσο μάλλον όταν το επαιζε και ιστορία και ποσο μάλλον όταν τον τρώγαμε στην μάπα παρεα νε τον Μάνταλο (που δεν χωράνε μαζί ούτε σε μέτριες ομάδες).

Θεωρω πχ ότι ο Τανκοβιτς των 300 χιλιάδων δεν είναι πολύ χειρότερος και βασικα δεν είμαι καν σίγουρος ότι αυτήν την στιγμή είναι χειρότερος. Καλά για Γκαρσια δεν συζηταμε, κι αυτος λίγα παίρνει, απλά τον αφήνω από έξω γιατί εκεί πλήρωσες καλά για την αγορά.

Στο καλο λοιπόν. Μονο το επικοινωνιακό μπορεί να με χαλάσει με την φυγή του αν τυχον τα έχει βρει με τον Βαγγελη. Είναι ψυχολογικό το θέμα (για μένα). Όπως ήταν και με τον Σωκράτη.

υγ. Το ότι μπορεί να μην παρουμε άλλον στην θέση του είναι άσχετο με τα παραπανω και αφορά καθαρα την διοίκηση και όχι την αξια του ποδοσφαιριστη.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Αν πάει στον γαύρο του εύχομαι ρήξη χιαστών...και στα δύο πόδια...δύο φορές....back to back. Αν όχι καλή επιτυχία και ευχαριστούμε. Ελπίζω να αναπληρωθεί το κενό. Έφυγε θεωρητικά ο καλύτερός σου παίκτης οπότε πρέπει να πάρεις κάτι ανάλογο το καλοκαίρι. 

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα δεν θα μου λειψει. Περασαν πολλοι καλυτεροι παικτες απο την ΑΕΚ. Καλος παικτης οταν ηθελε, Συνηθως μετα το πρωταθλημα δεν ηθελε. Αν ο Σκοκο διαλεγε παιχνιδια ο Μαρκο Διαλεγε σεζον .... Καλη επιτυχια στην καριερα του μακρια απο την Ελλαδα. Οχι γιατι ρτον φοβαμαι αλλα μονο για την εσωστρεφεια που θα εχει παλι η δικη μου ομαδα. Παικτες καλυτερους εχει, Φερε εναν να ξεχασουμε τον Λιβαγια 

Υ.Γ. ο Σωκρατης που πηγε γαυρο με αφηνει αδιαφορο. θελουμε παικτες με ορεξη και ταλεντο να προσφερουν 

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο που συμβαίνει στην ΑΕΚ με την αποχώρηση Λιβαγια, είναι ότι ο Μάνταλος χάνει τον κολλητό και υπαρχηγό του. Και ο νοών νοειτω

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Το καλύτερο που συμβαίνει στην ΑΕΚ με την αποχώρηση Λιβαγια, είναι ότι ο Μάνταλος χάνει τον κολλητό και υπαρχηγό του. Και ο νοών νοειτω

καιρος να αλλαξει και αυτος ομαδα.....με οφελος διπλο για την δικη μας 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Skepastos said:

Το καλύτερο που συμβαίνει στην ΑΕΚ με την αποχώρηση Λιβαγια, είναι ότι ο Μάνταλος χάνει τον κολλητό και υπαρχηγό του. Και ο νοών νοειτω

Ειναι ομως έτσι? Γιατι ο μανταλος δεν το χει σε τιποτα να τον ξεχάσει και τον μαρκο και να γίνει φιλος με οποιονδηποτε αλλον

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Geologos said:

Ειναι ομως έτσι? Γιατι ο μανταλος δεν το χει σε τιποτα να τον ξεχάσει και τον μαρκο και να γίνει φιλος με οποιονδηποτε αλλον

That's true. Γιαυτο η μονη λυση ειναι πωληση Μανταλου 

Link to comment
Share on other sites

Ο Λιβάγια πρόσφερε αρκετά την πρώτη χρονιά αλλά και πέρυσι στην αρχή και επί Καρέρα. Ποιοτικός ποδοσφαιριστής αλλά με τα δικά του ζητήματα.

Θεωρώ πως η ανανέωση θα έφερνε την ΑΕΚ αργά ή γρήγορα είτε σε διαρκές κανάκεμα του Λιβάγια είτε σε ρήξη με κάποιον προπονητή και τότε τα πράγματα θα ήταν πιο δυσάρεστα.

Ο Λιβάγια μπορεί να πάρει υπεραξία σε μία αθλητική ομάδα που θα θεωρείται ως ναυαρχίδα της και θα παίζει κοντά στην περιοχή.

 

 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Geologos said:

Ειναι ομως έτσι? Γιατι ο μανταλος δεν το χει σε τιποτα να τον ξεχάσει και τον μαρκο και να γίνει φιλος με οποιονδηποτε αλλον

Οι άλλοι θέλουν; 

Link to comment
Share on other sites

Έχουν περάσει τεράστιοι παίχτες παγκοσμίως. Τυποι σαν Μαραντονα και τον Μπεστ έπαιζαν όποτε γούσταραν. Αυτοί όμως ήταν ο Μαραντονα και ο Μπεστ. Για το λόγο αυτό δεν γίνεται στην ΑΕΚ και σε αυτό το επίπεδο να αποσυνδέεται η διάθεση από την ποδοσφαιρική ικανότητα. Πολλή μπάλα, λένε, αν και όποτε ήθελε. Ε εμείς θελουμε και καλους παίχτες και ευσυνείδητους επαγγελματίες. Αλλωστε άμα θέλουμε έχουμε και εμείς παπαρι να ξύνουμε, δεν περιμέναμε από το Λιβαγια

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Kostas21 said:

το πρωταθλημα θα το παιρναμε κ με τον Αραβιδη στη θεση του.

Τέρμα ισοπεδωτικός όμως...

Link to comment
Share on other sites

Ρε ΑΕΚτζηδες δεν ντρεπεστε που διωξατε τον Λιβαγια μεσα απο τα σοσιαλ;Να γιατι δεν επαιζε καλα εδω και κανα χρονο το πουλεν μας.Βρηκαμε την αιτία, κατι ειχε σπασει μεσα του.Τα πιστευουν αυτα ανθρωποι τωρα δηλαδη.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Man Of Faith said:

Ρε ΑΕΚτζηδες δεν ντρεπεστε που διωξατε τον Λιβαγια μεσα απο τα σοσιαλ;Να γιατι δεν επαιζε καλα εδω και κανα χρονο το πουλεν μας.Βρηκαμε την αιτία, κατι ειχε σπασει μεσα του.Τα πιστευουν αυτα ανθρωποι τωρα δηλαδη.

λινκ?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kitrinomauros_asthenis said:

λινκ?

Δεν ξερω, αυτο που παρεθεσε ο bluesman απο Τσαταλη πιο πανω σχολιασα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Man Of Faith said:

Δεν ξερω, αυτο που παρεθεσε ο bluesman απο Τσαταλη πιο πανω σχολιασα.

Ε καλά ο Τσατάλης περιμένει τον Σβάρνα να γυρίσει για να στρώσει η άμυνα, γιατί χωρίς αυτόν τρώμε 2 γκολ σε κάθε αγώνα ενώ με αυτόν μέσα τρώγαμε 3. Δεν δίνω βάση πλέον. 

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι και πώληση Μάνταλου το καλοκαίρι, αγορά του υπόλοιπου ποσοστού του Γκαρσία από την Μπέιταρ ώστε ο παίκτης να ανήκει 100% σε εμάς και να έχουμε τον πρώτο και τελευταίο λόγο σε ενδεχόμενη μεταγραφή του. Και ας φέρουν παίκτες με πιο χαμηλά συμβόλαια που θα προσφέρουν στην ομάδα όπως ο Τανκο και ο Γκαρσία. Είδαμε και στην υπέρβαση με Νέλσον ότι το να δώσεις μυριο+ δεν σημαίνει αυτόματα οτι θα σου προσφέρει περισσότερα ο παίκτης.

Το μόνο πρόβλημα είναι ότι δεν έχουμε στελέχη που θα μπορέσουν να φέρουν άλλους Τανκοβιτς και Γκαρσιες, για αυτό θα ήταν καλό μέχρι το καλοκαίρι η διοίκηση να ασχοληθεί με αυτόν το τομέα ώστε να είναι έτοιμοι το καλοκαίρι να ενισχύσουν την ομάδα ουσιαστικά, με παίκτες που έχουν κίνητρο να πετύχουν και να βοηθήσουν την ομάδα.

Προσωπικά μου είναι αδιάφορο αν θα πάει ο Λιβαγια στον γαύρο ή στους βου από τη στιγμή που εγώ δεν ήθελα να συνεχίσει άλλο στην ομάδα μας. Καθαρά αγωνιστικα και όχι για άλλους λογους. Και μακάρι να ακολουθήσουν και άλλοι από την πλεμπα των παλιών που με ένα πρωτάθλημα αισθάνονται ότι έφτασαν στη κορυφή του ποδοσφαιρικού τους "Έβερεστ", πλέον στεγνοί από φιλοδοξίες και κίνητρα για παραπάνω πράγματα.

ΜΟΝΟ ΑΕΚ 

Link to comment
Share on other sites

Το ντιλ του αιώνα. Να τα λέμε όλα! 

Και ακολουθεί το ντιλ του μιλενιουμ με το Νελσονα το καλοκαίρι 

Στη θέση του Πρύτανη θα έστελνα και τον αρχηγό, φέρνοντας στη θέση του ταλέντα και ακόμα περισσότερα ταλέντα. Ποιος ορίζει το ταλέντο; Αυτός! Στη συνέχεια θα αραζα  στην πρύμη της υπερκομψης Βερας απολαμβανβανοντας την περίοδο χάριτος, την οποια ούτως ή αλλιώς έχω γραμμένη στα καμπανελια μου, μέχρι να δέσουν τα ταλέντα μεταξύ τους. 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana
6 hours ago, kitrinomauros_asthenis said:

Ε καλά ο Τσατάλης περιμένει τον Σβάρνα να γυρίσει για να στρώσει η άμυνα, γιατί χωρίς αυτόν τρώμε 2 γκολ σε κάθε αγώνα ενώ με αυτόν μέσα τρώγαμε 3. Δεν δίνω βάση πλέον. 

Και ο Χιμένεθ αυτό περιμένει.Μετα την μεταγραφική περίοδο του Γενάρη,το πρωταθληματικο ρόστερ εξαρτάται από τον Στράτο τον σβαρνα και τον Μιχάλη τον μπακακη.

 

Link to comment
Share on other sites

Σιμοες Μπακάκης έξω για 1μισι-2 μηνες... Νομίζω οτι πλέον με θαύμα μπαίνουμε Ευρώπη φέτος. 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Brom21 said:

Σιμοες Μπακάκης έξω για 1μισι-2 μηνες... Νομίζω οτι πλέον με θαύμα μπαίνουμε Ευρώπη φέτος. 

Ούτος η άλλος αν δεν πέσει η απόδοση του βαζελου και του αρη δεν μπαίνουμε Ευρώπη, δεν θα φταίει που δεν παίζει ο μπακακης (έλεος) και ο σιμοες, απλά η ομάδα είναι άθλια από την αρχή της σεζόν μέχρι και τώρα και δεν αξίζει με την εικονα που έχει να μπει 4αδα.

Link to comment
Share on other sites

Μειναμε με κέντρο τον λιγο Κριστισιτς και Σιμανσκι. Μάλλον αναγκαστικά θα παιξει και ο Σάμπα τζουνιορ. Σε λίγο μέσους θα τους ψάχνουμε στην 18αδα.

Δεξι μπακ Ντατσενκο ; και Ραντογια. Μιλάμε θα πάμε πλέι-οφ με ομάδα δοκιμών 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Kostas21 said:

Στη χαιντουκ κατέληξε... 

 

Ας κατέληξε όπου θέλει, τι σχέση έχει αυτό με το τι έγινε 3 χρόνια πριν;

Όλον τον Νοέμβρη αν δεις, μήνα που παραδοσιακά παθαίνουμε μπλακ άουτ και βγαίνουμε εκτός πρωταθλήματος, όλους τους βαθμούς μας μάς τους έδωσε ο Μάρκο. Με ΠΑΟΚ, ΠΑΟ, Πλατανιά, Λεβαδειακό.

Το ματς με τον Πανιώνιο στο ΟΑΚΑ που περάσαμε πάνω απ' τον ΠΑΟΚ, μας το έδωσε ο Μάρκο. Στην ανατροπή με τον γαύρο στο ΟΑΚΑ που μας έδωσε την ώθηση και την πίστη ότι μπορούμε να πάρουμε το πρωτάθλημα ο Μάρκο είχε καθοριστικότατο ρόλο στο 2ο ημίχρονο που μπήκε ως αλλαγή και το 3ο γκολ μας που ολοκλήρωσε την ανατροπή είναι όλο δικό του.

Στην Ευρώπη αν δεν ήταν αυτός, είναι πιθανό να χαμε χάσει από την Αούστρια στο ΟΑΚΑ και να μην είχαμε περάσει τον όμιλο.

Και μένα με απογοήτευσε ο Λιβάγια φέτος και θεωρώ ότι ο κύκλος του στην ομάδα έχει κλείσει, αλλά άλλο αυτό άλλο το να ακυρώνουμε όλη την προσφορά του στην ομάδα. Αν είναι δυνατόν δηλαδή...

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×