Jump to content

ΑΕΚ - ΠΑΟΚ (9η Αγ. Play-Offs), 15/07/2020, 21:30, NS1


agelos
 Share

MVP-Κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

26 members have voted

  1. 1. M.V. P.

    • Μπάρκας
      0
    • Λόπες
      0
    • Παουλίνιο
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      4
    • Οικονόμου
      2
    • Σβάρνας
      4
    • Σιμόες
      0
    • Κρστισίτς
      4
    • Μάνταλος
      6
    • Λιβάγια
      3
    • Ολιβέιρα
      0
    • Βέρντε
      2
    • Αραούχο
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Καρέρα

    • Καλό
      2
    • Μέτριο
      8
    • Κακό
      13
    • Φυσιολογικό
      2
  3. 3. Βραβείο Σοϊλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      0
    • Λόπες
      2
    • Παουλίνιο
      1
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Οικονόμου
      4
    • Σβάρνας
      0
    • Σιμόες
      0
    • Κρστισίτς
      1
    • Μάνταλος
      2
    • Λιβάγια
      8
    • Ολιβέιρα
      6
    • Βέρντε
      0
    • Αραούχο
      1


Recommended Posts

Μόλις ξεκίνησε η ΑΕΚ το 2ο χωρίς Ιησού και 4 3 3 έφαγε πέντε φάσεις

Τι σας κάνει να πιστεύεται ότι δεν θα είχαμε φάει 1 γκολ στο πρώτο δεκάλεπτο πχ? 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fadrhonc21 said:

Όχι, το point μου σε προηγούμενο ποστ ήταν ότι ο Ιταλός για μένα προσωπικά θα πάρει θετικό πρόσημο αν σηκώσει το κύπελλο ή τελείωνε έστω 2ος - υπέρβαση δηλαδή. Ο μπουκόφσκι είναι χαρούμενος με 3η θέση γιατί 10 μήνες πριν είχαμε Καρντόσο. Ο καθένας όπως την βρίσκει.

Κανεις δεν χαιρεται με την 3η θεση. Απλα λεμε οτι το να κατηγορεις τους Καρερα-Ιβιτς για την 3η θεση ειναι παραλογο αν σκεφτεις τι παραλαβανε. Ε 3ο μπατζετ εχεις, μπουρδελο ησουν οταν σε αναλαβανε, δεν γινεται να απαιτεις θαυματα με το καλημερα. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nikos said:

Νομιζω ότι η κριτική στον Καρερα πλέον είναι σε ένα επίπεδο όπως κριτικάρεις έναν καλο παίκτη. Είναι γιατί ξερεις ότι μπορεί και καλύτερα.

Εμενα με χαλασε που άργησε να βάλει τον Αραουχο, ενώ θα μπορούσε να βάλει και τον Σιμανσκι που ήταν ξεκούραστος.

Γενικα δεν φταίει αυτος παντως. Ίσα ίσα έχει καταφέρει αρκετά. 5 βαθμούς κάλυψες στα πλευ οφ και πηγες και τελικο κυπέλλου.

Είναι χώμα ο Αραούχο ρε γαμώτο, τελείως εκτός ρυθμού. Ελπίζω να ξυπνήσει με τον γαύρο. Σιμάνσκι θα περίμενα και εγώ να βάλει, αλλά ίσως ήθελε καλύτερες μεταβιβάσεις με Ηλιόσπορο και Μάνταλο.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, amd said:

σε 10 μερες δεν ειναι το ματς ρε Σπυρο? οκ φαβορι δεν εισαι τι να πω ενιγουει

Εγώ λέω για το σημερινό, που για μένα ήταν τελικός. Μέχρι τον επόμενο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Μόλις ξεκίνησε η ΑΕΚ το 2ο χωρίς Ιησού και 4 3 3 έφαγε πέντε φάσεις

Τι σας κάνει να πιστεύεται ότι δεν θα είχαμε φάει 1 γκολ στο πρώτο δεκάλεπτο πχ? 

 

 

φαση μεσα στην περιοχη απο τους κεντρικους αμυντικοςυ δεν εφαγε παντως τωρα οι 5 φασεις ειναι ολα σουτ 25 με 30 μετρα που δεν βρηκαν εστια και μονο του στοχ ειναι μεσα στην περιοχη 

Link to comment
Share on other sites

Επισης για να μην ξεχνιόμαστε η απόφαση που έχει βγει μέχρι τώρα από τους αρμόδιους  για το γυφταριό είναι ότι έπαιζαν με σημαδεμένη τράπουλα εδώ και δυο χρόνια. Άλλο που την γλίτωσαν από Μητσοτακη και αποφαση κας για φετος. Διότι το θέμα αν ισχυει δεν είναι καθόλου εξωαγωνιστικο. Θα δούμε, απλά να το θυμόμαστε πού και πού κι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Just now, SpiRos said:

Εγώ λέω για το σημερινό, που για μένα ήταν τελικός. Μέχρι τον επόμενο.

για τον τελικο κυπελλου λεμε το σημερινο ηταν τελικος ναι κυνηγουσες μονο την νικη για να εχεις ελπιδες ηταν πιο δυσκολος απο εναν τελικο

Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21

Ξαφνικά κάποιοι από εμάς ξεχάσαμε ότι ο στόχος και αυτό που θεωρούσαμε επιτυχία ήταν το να περάσουμε τον ΠΑΟΚ ο οποίος ήταν μετά την τιμωρία ένα βαθμό μπροστά.

Δεν γίναμε άχρηστοι ξαφνικά επειδή δεν καλύψαμε 1+7 βαθμούς που επιστράφηκαν.

Γνωρίζαμε τα προβλήματα στην άμυνα χωρίς τον Βράνιες αλλά μην βγάζουμε άχρηστη και όλη την επίθεση για μια κακή βραδιά μετά από τόσα συνεχόμενα ντέρμπι και τόση κούραση.

Οι παίκτες τα έδωσαν όλα αλλά αν θέλουμε τίτλους πρέπει να αυξηθεί γενναία το μπάτζετ. Αυτή είναι η ουσία.

 

Link to comment
Share on other sites

Γενικά δεν γίνεται και τρίτο μπάτζετ να έχεις και εμφανή κενά στο ροστερ να έχεις και δύο βύσματα στην 11αδα να έχεις και προετοιμασία να μην έχεις κάνει και δύο μήνες να εχεις προπονητή τον κάθε Κωστενογλου και γενικά ρε παιδί μου να είσαι νούμερο από τον Ιούνιο μέχρι τον Δεκέμβρη και τελικά να απαιτείς να βγεις και δεύτερος. Ας ήσουν σοβαρός εξ αρχής να μην πέρασες βαθμούς με Ξάνθη πρώτη αγωνιστική, να μην έχανες δικό σου ματς με Βαζελο κτλ. Και αφήστε τα Χ με Πανιώνιο και τις γκέλες μετά την καραντίνα. Δεν χάθηκε εκεί η δεύτερη θέση άλλα στην κανονική διάρκεια που μπορούσες να σαι εύκολα στο +5 φέτος αν ήσουν στοιχειωδώς σοβαρός.

Γενικά καλό είναι να αποδίδεται ποδοσφαιρική δικαιοσύνη. Γιατί όταν δεν αποδίδεται, έχεις φαινόμενα τύπου "τσιμπάω 25m από CL και παρουσιάζω στο Ευρωπαϊκό κοινό Αλεφ, Γιαννιωτα και Γιαουμακη". 

ΟΚ το χουμε καταλάβει ότι ο διοικητικος μας ηγέτης είναι ένας καραγυφτος του κερατα, ένας τύπος λογικής "δινω την γκόμενά μου για bukkake και εξευτελισμό αν έχω χρέη μπας και δεν τα πληρωσω", αλλά τουλάχιστον ας κάνει στην άκρη και ας αφήσει Ιλια-Μασιμο να ασχοληθουν με το αγωνιστικο. Γιατί εντάξει ΚΑΙ ΓΥΦΤΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΑΠΟΨΗ, ε παραπαει.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, amd said:

φαση μεσα στην περιοχη απο τους κεντρικους αμυντικοςυ δεν εφαγε παντως τωρα οι 5 φασεις ειναι ολα σουτ 25 με 30 μετρα που δεν βρηκαν εστια και μονο του στοχ ειναι μεσα στην περιοχη 

Σε αυτό συμφωνώ, υπήρξε μια μεταβατική περίοδος 7-8 λεπτών, με κάποιες φάσεις χωρίς ουσία από τον ΠΑΟΚ και μετά πήραμε εμείς το γήπεδο.

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν ειδα κανενα μπατζετ σημερα στο γηπεδο αντικειμενικα (οσο γινεται) η σημερινη ΑΕΚ που κατεβηκε στο οακα απο τον σημερινο μπουγατσα εχει μεγαλυτερη ποιοτητα το οτι πληρωνεται 1.2Μ ο μαουρισιο και ο βιερινια δεν μου λεει τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21
Just now, AlexKR21 said:

Κανεις δεν χαιρεται με την 3η θεση. Απλα λεμε οτι το να κατηγορεις τους Καρερα-Ιβιτς για την 3η θεση ειναι παραλογο αν σκεφτεις τι παραλαβανε. Ε 3ο μπατζετ εχεις, μπουρδελο ησουν οταν σε αναλαβανε, δεν γινεται να απαιτεις θαυματα με το καλημερα. 

Διάβασες τι έγραψα στο 1ο ποστ; Διοίκηση - παίκτες - προπονητής, αυτή η 3αδα έχει αυτό το ταβάνι φαίνεται. Αν δεν αλλάξεις μια παράμετρο δεν θα πάρεις άλλο αποτέλεσμα εκτός κι αν πάμε σε μεταφυσικές καταστάσεις. Ο Ιταλός είναι κανονικός προπονητής οπότε αυτή η παράμετρος είναι ΟΚ - δεν ξέρω αν είναι εξωπραγματικός προπονητής όπως παρουσιάζεται πολλές φορές αλλά είναι κανονικός προπονητής με τα καλά του και τα κακά - θα ήταν εξωπραγματικός προπονητής στα μάτια μου αν έπαιρνε την 2η θέση + το κύπελλο.

Οι άλλες 2 πρώτοι παράμετροι έχουν το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Μόλις ξεκίνησε η ΑΕΚ το 2ο χωρίς Ιησού και 4 3 3 έφαγε πέντε φάσεις

Τι σας κάνει να πιστεύεται ότι δεν θα είχαμε φάει 1 γκολ στο πρώτο δεκάλεπτο πχ? 

 

 

Οι αλλαγές ενός συστήματος δεν είναι πάντα το ευκολότερο πράγμα, ειδικά όταν επιβάλλονται βίαια από έναν τρυματισμό. 

Με το γαύρο όταν το γύρισε σε 3-5-2 έφαγε με δυο φάσεις δυο γκολ, ενώ πριν δεν ήξερε από που του ερχόταν. 

Το λάθος είναι ότι βάζει 3 να φυλάνε έναν και δεν έχει καμιά δουλειά σε αυτό το σύστημα ο αμυντικογενής και άμπαλος Σιμόες. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, amd said:

εγω δεν ειδα κανενα μπατζετ σημερα στο γηπεδο αντικειμενικα (οσο γινεται) η σημερινη ΑΕΚ που κατεβηκε στο οακα απο τον σημερινο μπουγατσα εχει μεγαλυτερη ποιοτητα το οτι πληρωνεται 1.2Μ ο μαουρισιο και ο βιερινια δεν μου λεει τιποτα

Έχεις εικόνα με πόσες ελλείψεις έπαιζε ο βου;

Link to comment
Share on other sites

Το ουσιώδες είναι να ξεκινήσουμε να φτιάχνουμε ομάδα επιτέλους

Το αν θα το κάνουμε τελειώνοντας δεύτερη η τριτοι φέτος λίγη σημασία έχει 

 

 

Link to comment
Share on other sites

το μοναδικο του λαθος ειναι το 3-5-2 στο ξεκινημα με σιμοες μεσα το ειπα και πριν αρχισει το ματς οτι δεν μου αρεσε γιατι δεν υπηρχε κανενας λογος απο εκει και περα ειχες ολα σου τα ατου σε τραγικη μερα μηδεν κοντρολ λιγα τρεξιματα απο τους μπροστα μηδεν εμνευσεις και ταλαιπωρια της μπαλας αυτο δεν το αλλαζει κανενα συστημα η μπαλα απο το 65 και μετα εφτανε εξω απο την περιοχη και σουταρες μπροστα σε 3 ατομα η εκανες συνδιασμους της πουτσας

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, agelos said:

Έχεις εικόνα με πόσες ελλείψεις έπαιζε ο βου;

βασικους ? 2 η 3  ? μισιτς και ινγκασον που η 3αδα του πισω πηγε καλα και με αυτους τους 3

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Fadrhonc21 said:

Διάβασες τι έγραψα στο 1ο ποστ; Διοίκηση - παίκτες - προπονητής, αυτή η 3αδα έχει αυτό το ταβάνι φαίνεται. Αν δεν αλλάξεις μια παράμετρο δεν θα πάρεις άλλο αποτέλεσμα εκτός κι αν πάμε σε μεταφυσικές καταστάσεις. Ο Ιταλός είναι κανονικός προπονητής οπότε αυτή η παράμετρος είναι ΟΚ - δεν ξέρω αν είναι εξωπραγματικός προπονητής όπως παρουσιάζεται πολλές φορές αλλά είναι κανονικός προπονητής με τα καλά του και τα κακά - θα ήταν εξωπραγματικός προπονητής στα μάτια μου αν έπαιρνε την 2η θέση + το κύπελλο.

Οι άλλες 2 πρώτοι παράμετροι έχουν το θέμα.

Για να βάλεις ΚΑΙ τον προπονητή στην εξίσωση, θα πρέπει να βάλεις την βαθμολογική συγκομιδή των αγώνων του απ' όταν ήρθε και να συγκρίνεις την αντίστοιχη γαύρων βορρά και νότου στα αντίστοιχα παιχνίδια. Για δοκιμασε το..

Link to comment
Share on other sites

Με -14 νομίζω ανέλαβε ο Καρέρα. Και σε έφερε στο -3 που μπορεί να πάει στη χειρότερη -6 και στην καλύτερη 0. Κάλυψε στη χειρότερη 8 πόντους δηλαδή έκανε 3 νίκες περισσότερες (στο περίπου) στο β γύρο μαζί με τα πλευ οφ. Ε στα πρόχειρα ας είχε κρατήσει ο μαλακας ο πάτερ τη νίκη με το βαζελο να ήμασταν στα ίσα τώρα. Αλλιώς η λύση είναι να έκανε και το νερό κρασί που είπε και ο Μπορατ από πάνω. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Skepastos said:

Με -14 νομίζω ανέλαβε ο Καρέρα. Και σε έφερε στο -3 που μπορεί να πάει στη χειρότερη -6 και στην καλύτερη 0. Κάλυψε στη χειρότερη 8 πόντους δηλαδή έκανε 3 νίκες περισσότερες (στο περίπου) στο β γύρο μαζί με τα πλευ οφ. Ε στα πρόχειρα ας είχε κρατήσει ο μαλακας ο πάτερ τη νίκη με το βαζελο να ήμασταν στα ίσα τώρα. Αλλιώς η λύση είναι να έκανε και το νερό κρασί που είπε και ο Μπορατ από πάνω. 

Βάλε αν εχεις χρονο βαθμολογία ΟΣΦΠ, ΑΕΚ και ΠΑΟ στα παιχνίδια του Καρερα. Να δούμε τι και πως.

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει θεμα καρερα σημερα ακομα και να πουμε οτι διαλεξε λαθος συστημα που εγω το πιστευω το συστημα αλλαξε στο 50' στο γνωριμο σου 4-3-3 απο εκει και περα οτι δεν εβαλες γκολ οφειλεται οτι οι μπροστινοι 4-5 που παιξανε ηταν ολοι χαλια με ακατανοητες επιλογες

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, agelos said:

Έχεις εικόνα με πόσες ελλείψεις έπαιζε ο βου;

Με τις ίδιες απουσίες έπαιξε και στην Τούμπα και πέρασες από πάνω τους. 

Οι απουσίες στο παιχνίδι είναι, δεν τους τραυμάτισες εσύ, ούτε βουντού τους έκανες, ούτε δολιοφθορά. 

Ο Κρέσπο λείπει από τα Χριστούγεννα. 

Ο Βιερίνια φέτος είναι θαύμα που στάθηκε όρθιος με χιαστό και επιστροφή στο 5μηνο. 

Ο Μισιτς έπαθε κακό μεγάλο άσχετο με το ποδόσφαιρο. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, amd said:

βασικους ? 2 η 3  ? μισιτς και ινγκασον που η 3αδα του πισω πηγε καλα και με αυτους τους 3

 

+ Ελ Καντουρι.

Δεν τις λες και λίγες. Επίσης όταν οι αντικαταστάτες συμπληρώνουν επάξια το κενό, αυτό κάτι λέει για το βάθος του ρόστερ.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×