Jump to content

Γαυρος -ΑΕΚ (10η αγων. Play off): 19/07, 20:00, Novasports 1


Araujo21
 Share

MVP-Κόουτσινγκ-Βραβείο Σοιλέδη  

14 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Τσιντώτας
      0
    • Παουλίνιο
      1
    • Μπακάκης
      0
    • Σβάρνας
      1
    • Οικονόμου
      0
    • Σιμόες
      0
    • Σιμάνσκι
      2
    • Βέρντε
      0
    • Αλμπάνης
      0
    • Μάνταλος
      4
    • Αραούχο
      1
    • Κρστισίτς
      5
    • Λιβάγια
      0
    • Ολιβέιρα
      0
    • Σαμπανάτζοβιτς
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Καρέρα

    • Καλό
      1
    • Μέτριο
      5
    • Κακό
      5
    • Φυσιολογικό
      3
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Τσιντώτας
      1
    • Παουλίνιο
      0
    • Μπακάκης
      9
    • Σβάρνας
      0
    • Οικονόμου
      0
    • Σιμόες
      3
    • Σιμάνσκι
      0
    • Βέρντε
      0
    • Αλμπάνης
      0
    • Μάνταλος
      1
    • Αραούχο
      0
    • Κρστισίτς
      0
    • Λιβάγια
      0
    • Ολιβέιρα
      0
    • Σαμπανάτζοβιτς
      0


Recommended Posts

6 minutes ago, nikos said:

Ναι τα του γαυρου δεν τα έβαλα γιατί σε κάτι τέτοια συμφωνούμε όλοι 

Ο Βουλγαρης οταν θελει γραφει καλα.  Οταν θελει ομως

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, stavros 9-11 said:

Στο μεταξύ, ο Αραούχο όταν καίει η μπάλα κάνει και κάτι τέτοια. Δεν αμφισβητώ την αξία του, αλλά υπάρχουν και πάρα πολλά αρνητικά στην περίπτωσή του κρίνοντάς τον σαν σέντερ φορ, ασχέτως φόρμας ή τραυματισμών. Χάνει πολλά άχαστα ο πούστης. Αυτό που του δίνω γενικά είναι τα βρωμόσουτα με σχετική απόσταση από το τέρμα που φέτος το μόνο που μου έρχεται στο νου ήταν με τη βαζέλα στην κανονική διάρκεια και αν θυμάμαι καλά κιόλας.

 

Από την άλλη σκόραρε με βαζελόγαυρους ενώ στα υπόλοιπα ματς συνήθως εμπαινε στο 75.

Μακαρι να κραταγαμε και Αραουχο και Ολιβέιρα και να τους εκμεταλλευόταν και τους 2 ο Καρερα, λεω εγώ.  Οι  ομάδες κοιτάνε να διώξουν σαπακες, όχι τους καλούς. Η ΑΕΚ είναι άλλη ιστορία βέβαια, υπάρχει και το οικονομικό στην μεση.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goku21 said:

Ναι αλλά αν κάνει εγχείρηση ένα 3~4 μήνες έξω θα κάτσει λογικά και ο ουχο πέρασε έναν τραυματισμό για αυτό δεν έχει τελειώματα καλά κοντρόλ (σαν αυτά που έκανε) αλλ0α σωματικά μου φαίνεται μια χαρά οπότε θεωρώ τα υπόλοιπα θα έρθουν. αν με ρώταγε εγώ του χρόνου θα χτιζα την ομάδα γύρω από μάρκο και σερχιο. 

 

Ο Αραούχο έχει να παίξει μπάλα της προκοπής δύο χρόνια. Επίσης είχε καιρό να δείξει πράγματα και φέτος, δεν μπορεί καμία ομάδα να βασιστεί σε όλα αυτά έχοντας την ως πρώτη λύση με γνώμονα πως θα εμφανιστεί όπως παλιά. Αν παραμείνει η ΑΕΚ χρειάζεται έναν επιπέδου Ολιβέϊρα ή και Πόνσε ως σκοράρισμα.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Bluesman said:

 

Ο Αραούχο έχει να παίξει μπάλα της προκοπής δύο χρόνια. Επίσης είχε καιρό να δείξει πράγματα και φέτος, δεν μπορεί καμία ομάδα να βασιστεί σε όλα αυτά έχοντας την ως πρώτη λύση με γνώμονα πως θα εμφανιστεί όπως παλιά. Αν παραμείνει η ΑΕΚ χρειάζεται έναν επιπέδου Ολιβέϊρα ή και Πόνσε ως σκοράρισμα.

αν είχα τον πονσε ναι. αλλά ο ολιβειρα είναι χαμηλότερου επιπέδου παίχτης και με τραυματισμούς. για μένα περισσότερο μπορείς να βασιστείς σε Αραουχο πάρα σε ολιβειρα. 

Link to comment
Share on other sites

Να πούμε και κάτι ασήμαντο για την Μιμή, το ερασιτεχνικό γύρισμα του Σιμόες στο 3-0 ένας Βράνιες το έσωζε στο διάολο, αλλά ο Οικονόμου έκανε loading την ώρα που η μπάλα πήγαινε αργά αργά προς αυτόν και ο δούλος γάβρος την έβλεπε και έλεγε 'ρε μαλάκα δεν πάει στη μπάλα ετούτος, πως γένεν αυτό, να σπριντάρω να την τσιμπήσω πρώτος; Ας σπριντάρω.'

Τι Φερούζεμ θεέ μου.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Zara said:

Να πούμε και κάτι ασήμαντο για την Μιμή, το ερασιτεχνικό γύρισμα του Σιμόες στο 3-0 ένας Βράνιες το έσωζε στο διάολο, αλλά ο Οικονόμου έκανε loading την ώρα που η μπάλα πήγαινε αργά αργά προς αυτόν και ο δούλος γάβρος την έβλεπε και έλεγε 'ρε μαλάκα δεν πάει στη μπάλα ετούτος, πως γένεν αυτό, να σπριντάρω να την τσιμπήσω πρώτος; Ας σπριντάρω.'

Τι Φερούζεμ θεέ μου.

Ακριβως, και να συμπληρωσω οσο και αν δεν μ αρεσει οτι την πασα που κανει στην συνεχεια της φασης ο Φορτουνης στον Βαλμπουενα, ο Μανταλος μπορει να την εκανε σε ενα παραλληλο συμπαν, γιατι σ' αυτο ή θα εδινε στον κλεισμενο αριστερα του ή θα στουκερνε στους αμυντικους προσπαθωντας να αποφασισει αν θα σουταρει ή θα πασαρει.Δεξια παντως ουτε που θα κοιταζε και αν κοιταζε τετοια πασα δε θα εβγαζε.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×