Jump to content

Γαυρος -ΑΕΚ (10η αγων. Play off): 19/07, 20:00, Novasports 1


Araujo21
 Share

MVP-Κόουτσινγκ-Βραβείο Σοιλέδη  

14 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Τσιντώτας
      0
    • Παουλίνιο
      1
    • Μπακάκης
      0
    • Σβάρνας
      1
    • Οικονόμου
      0
    • Σιμόες
      0
    • Σιμάνσκι
      2
    • Βέρντε
      0
    • Αλμπάνης
      0
    • Μάνταλος
      4
    • Αραούχο
      1
    • Κρστισίτς
      5
    • Λιβάγια
      0
    • Ολιβέιρα
      0
    • Σαμπανάτζοβιτς
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Καρέρα

    • Καλό
      1
    • Μέτριο
      5
    • Κακό
      5
    • Φυσιολογικό
      3
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Τσιντώτας
      1
    • Παουλίνιο
      0
    • Μπακάκης
      9
    • Σβάρνας
      0
    • Οικονόμου
      0
    • Σιμόες
      3
    • Σιμάνσκι
      0
    • Βέρντε
      0
    • Αλμπάνης
      0
    • Μάνταλος
      1
    • Αραούχο
      0
    • Κρστισίτς
      0
    • Λιβάγια
      0
    • Ολιβέιρα
      0
    • Σαμπανάτζοβιτς
      0


Recommended Posts

Just now, amd said:

απλα σου εξηγω οτι η ευρωπη δεν θα παιξει ρολο στην διατηριση του μπατζετ δηλαδη δεν εξαρτατε αν θα κρατησεις το ιδιο μπατζετ αν θα παιξεις ευρωπη

η ΑΕΚ αυτην την στιγμη παει για 2+2 προσθηκες + 1 που εχει κανει ηδη

Δηλαδή θα φτιάξει ΚΑΙ φέτος ομάδα σαν να μην έχει ευρωπαϊκά έσοδα ενώ παράλληλα θα κοιτάξει και για πωλήσεις (όλοι άλλωστε είναι προς πώληση) για να καλύψει την περσινή χασούρα (που υποτίθεται βέβαια πάλι είχε φτιάξει ομάδα χωρίς να υπολογίζει ευρωπαϊκά έσοδα). Εάν τώρα μπούμε Ευρώπη, παντελόνι τα λεφτά αφού δεν προλαβαίναμε. Αν δεν μπούμε του χρόνου θα διαβάζουμε για τρύπες.

Link to comment
Share on other sites

Αν πουληθεί Μπάρκας, χρειαζόμαστε και τερματοφύλακα ε. Ο Τσιντωτας είναι ανέκδοτο το παιδί.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Δηλαδή θα φτιάξει ΚΑΙ φέτος ομάδα σαν να μην έχει ευρωπαϊκά έσοδα ενώ παράλληλα θα κοιτάξει και για πωλήσεις (όλοι άλλωστε είναι προς πώληση) για να καλύψει την περσινή χασούρα (που υποτίθεται βέβαια πάλι είχε φτιάξει ομάδα χωρίς να υπολογίζει ευρωπαϊκά έσοδα). Εάν τώρα μπούμε Ευρώπη, παντελόνι τα λεφτά αφού δεν προλαβαίναμε. Αν δεν μπούμε του χρόνου θα διαβάζουμε για τρύπες.

θα κοιταξει να κανει μια πωληση που θα του καλυψει την τρυπα που υπηρχε φετος 

Link to comment
Share on other sites

Just now, agelos said:

Αν πουληθεί Μπάρκας, χρειαζόμαστε και τερματοφύλακα ε. Ο Τσιντωτας είναι ανέκδοτο το παιδί.

Να μας πει ο @amd αν προβλέπεται απόκτηση τερματοφύλακα σε περίπτωση που πωληθεί ο Μπάρκας ή θα μείνουμε με Τσιντώντα που ανανεώνει με όσα του δώσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Just now, amd said:

θα κοιταξει να κανει μια πωληση που θα του καλυψει την τρυπα που υπηρχε φετος 

Ρε συ Amd για στάκα λίγο.

Για ποιο λόγο υπάρχει τρύπα φέτος, εφόσον σύμφωνα με λεγόμενα του ίδιου η ομάδα στήνεται κάθε χρόνο χωρίς να υπολογίζει τα έσοδα της Ευρώπης;

Δηλαδή άμα μπαίνουμε Ευρώπη δεν παίρνουμε κανέναν και φτιάξαμε ομάδα χωρίς να περιμένει ευρωπαϊκά έσοδα, αν αποκλειόμαστε πάλι δεν παίρνουμε κανέναν αλλά πουλάμε κιόλας γιατί προέκυψε τρύπα παρόλο που φτιάχνουμε ομάδα χωρίς να περιμένουμε ευρωπαϊκά έσοδα; Κάτι δεν κολλάει, ή κάποιος μας δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Μονόδρομος κάποια πώληση και εξοικονόμηση συμβολαίων απο ελάφρυνση μπατζετ. Αν φύγουν τα βαρίδια απο την ομάδα και εξοικονομήσεις περίπου 2 μύρια για συμβόλαια, κάνεις και μια - δυο πωλήσεις στα 4-5, κάτι θα κάνεις. Χωρίς πώληση δεν....Επίσης εγώ θα έριχνα όλο το μπάτζετ στην άμυνα και θα έφερνα και έναν παίχτη στη θέση του Αραούχο (αν όχι τον ίδιο). Αν δεν φτιάξεις την άμυνα του χρόνου κλάψτα

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Να μας πει ο @amd αν προβλέπεται απόκτηση τερματοφύλακα σε περίπτωση που πωληθεί ο Μπάρκας ή θα μείνουμε με Τσιντώντα που ανανεώνει με όσα του δώσουμε.

οχι απο οσο ξερω δεν υπαρχει ανανεωμενος ειναι ο τσιτωντας μεχρι το 2023 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

Να μας πει ο @amd αν προβλέπεται απόκτηση τερματοφύλακα σε περίπτωση που πωληθεί ο Μπάρκας ή θα μείνουμε με Τσιντώντα που ανανεώνει με όσα του δώσουμε.

Δεν ειναι  ο μονος  

Screenshot_5.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Μονόδρομος κάποια πώληση και εξοικονόμηση συμβολαίων απο ελάφρυνση μπατζετ. Αν φύγουν τα βαρίδια απο την ομάδα και εξοικονομήσεις περίπου 2 μύρια για συμβόλαια, κάνεις και μια - δυο πωλήσεις στα 4-5, κάτι θα κάνεις. Χωρίς πώληση δεν....Επίσης εγώ θα έριχνα όλο το μπάτζετ στην άμυνα και θα έφερνα και έναν παίχτη στη θέση του Αραούχο (αν όχι τον ίδιο). Αν δεν φτιάξεις την άμυνα του χρόνου κλάψτα

ΑΜΚ δεν παίζει; Αφού είναι large ο γεμιστάνας ας το δείξει στην πράξη. Τα γούστα πληρώνονται ξέρω εγώ. Αν έβγαινε δεύτερος θα είχε ευκαιρία σε ένα μήνα να χει κλειδώσει τα λεφτά του EL. Ρε μπας και ήθελε τρίτη θέση για να ξέρει μια μέρα πριν λήξει η γαμημένη μεταγραφική περίοδος;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Vargas21 said:

Δεν ειναι  ο μονος  

Screenshot_5.png

Λογικά θα τον ανανεώσουμε ως το 2026

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

ΑΜΚ δεν παίζει; Αφού είναι large ο γεμιστάνας ας το δείξει στην πράξη. Τα γούστα πληρώνονται ξέρω εγώ. Αν έβγαινε δεύτερος θα είχε ευκαιρία σε ένα μήνα να χει κλειδώσει τα λεφτά του EL. Ρε μπας και ήθελε τρίτη θέση για να ξέρει μια μέρα πριν λήξει η γαμημένη μεταγραφική περίοδος;

Βάζεις 70; Βάζω και γω άλλα τόσα.

Μη ΓΑΜΙΕΣΤΕ ρε.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, agelos said:

Αν πουληθεί Μπάρκας, χρειαζόμαστε και τερματοφύλακα ε. Ο Τσιντωτας είναι ανέκδοτο το παιδί.

Αφού έχουν πει έχω Τσιντωτα οι καρμοιρηδες αε

οπως εχω Μπακακη και πήρα ΚΑΙ Παουλινιο, υπολογίζω βασικό Τσιγκρινσκι δεν πα να τραυματιζεται σε 20 ματς, έχω Οικονόμου, Σβαρνα καλες εναλλακτικες, παίρνω ψυχίατρο για δανεικό Βρανιες, δανειζομαι 48 φορές Αραουχο και τέτοια.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

ΑΜΚ δεν παίζει; Αφού είναι large ο γεμιστάνας ας το δείξει στην πράξη. Τα γούστα πληρώνονται ξέρω εγώ. Αν έβγαινε δεύτερος θα είχε ευκαιρία σε ένα μήνα να χει κλειδώσει τα λεφτά του EL. Ρε μπας και ήθελε τρίτη θέση για να ξέρει μια μέρα πριν λήξει η γαμημένη μεταγραφική περίοδος;

Βρε δεν με διαβαζεις ....στα εξηγω ωραια.... μια χαρα τον βολεψε η ιστορια ..πρωτα το Χ και μετα η μη ενσταση με επικληση στο "ηθικο" 

Link to comment
Share on other sites

Just now, agelos said:

Βάζεις 70; Βάζω και γω άλλα τόσα.

Μη ΓΑΜΙΕΣΤΕ ρε.

Εδώ σου λέει όταν παίρνει 25m από CL ότι φτιάχνουμε ομάδα χωρίς να έχουμε ανάγκη τα λεφτά της Ευρώπης και όταν μένει εκτός Ευρώπης πως έχει τρύπα.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

ΑΜΚ δεν παίζει; Αφού είναι large ο γεμιστάνας ας το δείξει στην πράξη. Τα γούστα πληρώνονται ξέρω εγώ. Αν έβγαινε δεύτερος θα είχε ευκαιρία σε ένα μήνα να χει κλειδώσει τα λεφτά του EL. Ρε μπας και ήθελε τρίτη θέση για να ξέρει μια μέρα πριν λήξει η γαμημένη μεταγραφική περίοδος;

Μετά απο 7 χρόνια νομιζα οτι θα είχε γίνει σαφές το έσοδα - έξοδα και το "μέχρι να γίνει το γήπεδο δεν απιζουν υπερβάσεις". Εγώ τουλάχιστον έχω σταματήσει να ελπίζω. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Μετά απο 7 χρόνια νομιζα οτι θα είχε γίνει σαφές το έσοδα - έξοδα και το "μέχρι να γίνει το γήπεδο δεν απιζουν υπερβάσεις". Εγώ τουλάχιστον έχω σταματήσει να ελπίζω. 

Μόλις μπούμε στο γήπεδο θα γαμηθούμε στην υπέρβαση ξέρω γω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι «έσοδα-έξοδα» πλέον.

 

Ειναι «έσοδα μειων οσο θέλω εγώ - έξοδα»

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Vargas21 said:

Σκετο ξυλακι 1,80€ με φωμακι 2,20€  σε πιτα 2,40€  

Screenshot_2.png

Screenshot_1.png

Screenshot_4.png

ta-pio-old-school-soyblatzidika-sta-noti

Καλοφάγωτα

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Ρε συ Amd για στάκα λίγο.

Για ποιο λόγο υπάρχει τρύπα φέτος, εφόσον σύμφωνα με λεγόμενα του ίδιου η ομάδα στήνεται κάθε χρόνο χωρίς να υπολογίζει τα έσοδα της Ευρώπης;

Δηλαδή άμα μπαίνουμε Ευρώπη δεν παίρνουμε κανέναν και φτιάξαμε ομάδα χωρίς να περιμένει ευρωπαϊκά έσοδα, αν αποκλειόμαστε πάλι δεν παίρνουμε κανέναν αλλά πουλάμε κιόλας γιατί προέκυψε τρύπα παρόλο που φτιάχνουμε ομάδα χωρίς να περιμένουμε ευρωπαϊκά έσοδα; Κάτι δεν κολλάει, ή κάποιος μας δουλεύει.

τα εγραψα ρε νικ τα εσοδα εξοδα 

6Μ τηλεοπτικο

4Μ διαρκειας

περιπου 2Μ απλα εισητηρια 

2-3Μ χορηγοι

700 χιλιαδες πωλησεις 

300 χιλιαρικα ευρωπη 

συνολο 16-17Μ περιπου

 

Εξοδα 

10.5 το μπατζετ μετα το ψαλιδι το καθαρο μαζι με προπονητες και αποζημιωση καρντοσο κοντα στα 2Μ εφορια (εδω το αφηνω λιγο ανοιχτο)

2.8 μυρρια αγορες (χωρις σιμανσκι)

κοντα στα 6Μ λειτουργικα (μισθοι υπαλληλων - εξοδα αγωνων - εξοδα μετακινησης - εξοδα προπονητικου)

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Μόλις μπούμε στο γήπεδο θα γαμηθούμε στην υπέρβαση ξέρω γω.

Μάλλον όχι αλλά εκεί δεν θα υπάρχει δικαιολογία στο "φτιάχνω γήπεδο" οπότε κάτι μπορεί να γίνει

Link to comment
Share on other sites

Θα χει πολλά έσοδα του χρόνου ειδικά από διαρκείας. Έχει να πέσει social distancing στα εκδοτήρια που δεν θα χει προηγούμενο. Ένας στο ΟΑΚΑ, άλλος στο Πικέρμι παράλλος στα Λιόσια.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Μάλλον όχι αλλά εκεί δεν θα υπάρχει δικαιολογία στο "φτιάχνω γήπεδο" οπότε κάτι μπορεί να γίνει

Φτιάχνω προπονητικό.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×