Jump to content

Παλιοί παίκτες της ΑΕΚ #2


nikos
 Share

Recommended Posts

Χρονια πολλα να πουμε στον Νατσο τον Σκοκο. Τετοιον παικτη ουτε στα πιο τρελα του ονειρα ο τιγρης της πλακας.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος παλαιμαχος που να μην διωθει αδικημενος ;  

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, bitter3011 said:

υπαρχει καποιος παλαιμαχος που να μην διωθει αδικημενος ;  

Ένας ήταν και τον χάσαμε. Δεν υπάρχει δεύτερος, δεν ξαναβγαίνει τετοιος

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Stylianopoulos said:

Τεράστιος Ντανιελος ,τον έχω πετύχει σε αγώνα της ακαδημίας που έχει εκεί προς Μενιδι ..τον χαιρετάω φωναχτά Έλα ρε ΑΕΚάρα Ντανιελο έκανες το στάδιο μπουρδέλο  κλπ  του λέω για το γκολ με την Τορίνο ..έρχεται προς το μέρος μου αρχίζει να μου λέει ιστορίες απτην σκεπαστή και την ΑΕΚ ..τα θυμάται όλα της ΑΕΚ με το Ν και με το Σ.

στο τέλος μου λέει έλα να μιλήσεις λίγο στα παιδιά που έχω στις ακαδημίες για μένα..ξεκίνησα εγώ να τους λέω τι σημαίνει Μπατίστα για την τεράστια πρωταθλήτρια εκείνης της εποχής ΑΕΚ ,τα γκολ που έβαλε ,το πως έτρεχε προς την σκεπαστή με τις γροθιές σηκωμένες κλπ ..

ρωτάω στο τέλος του πραγματικά απίστευτου ΑΕΚολόγου μου,  πόσα παιδάκια από εδώ είστε με την ομάδα του Προπονητή σας ,την ΑΕΚ ; 10 στα 16-18 σήκωσαν χέρι Είμαστε ΑΕΚ .

 Τεράστιος Ντανιέλος.

Τα υπόλοιπα 6 - 8 να λάβουν καμία μπάλα να μπουν στον ίσιο δρόμο Δασκαλε

Link to comment
Share on other sites

Αν διαβάσει κανένας πιτσιρικάς την συνέντευξη θα πιστέψει ότι ο Μπατίστα έβαζε 40 γκολ τον χρόνο, δεν είναι ακριβώς έτσι. Καλός παίκτης πάντως, άλλες εποχές, μέχρι τα 21-22 δεν ήξερε αν θα γίνει ποδοσφαιριστής, γυρνούσε τον κόσμο, παρατούσε κανονικές ομάδες στην Ολλανδία και πήγαινε να παίξει στην γειτονιά του κάτι σαν 5×5 σημερινό με συμπατριωτες του, φοβερά πράγματα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

παικτης που με ευχαριστουσε στο ματι ο Ντανιελο, απο τους πλεον αγαπημενους παικτικα.

δεν εβαλε τα παρα πολλα γκολ (δεν εκτελουσε και πεναλτυ βεβαια, νομιζω εκτελεσε μονο 2 που τα εχασε), αλλα ηταν λιγο απο ολα, εβαζε εντυπωσιακα γκολ και μιλουσε στα μεγαλα ματς.

 

με χαλαγε λιγο που μερικα.. μεσημερια σαν να βαριοταν λιγο να παιξει, αλλα οκ. 

 

μου εκανε εντυπωση οτι τελικα δεν ηταν ανηψιος του Λιμα, πρωτη φορα το διεψευσε (το εχομεν κανει αυτο το λαθος και στο aekpedia http://www.kitrinomavro.gr/aekpedia/2015/05/23/ντανιέλ-μπατίστα/).

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Για Ντανιελο τα χω ξαναπει.

1. Καθε απογευμα επρηζα τον πατερα μου να με πηγαινει ΝΦ οταν εκαναν προπονηση οι παιχτες να του φωναξω "Ντανιελ"

2. Τον ειχα πετυχει σε εκδρομη στο γυμνασιο οπου πετσωνε την καθηγητρια γαλλικων μας και επαιξε και μπαλιτσα μαζι μας

3. Τριτη Λυκειου που εκανα αγωνισματα για αεροπορια (τελικα με κερδισε η οδοντιατρικη) γνωρισα την κορη του και καναμε καμποσα χρονια αρκετη παρεα (πολυ καλη κοπελα). Πλεον μιλαμε αλλα αραια. Μαλιστα δεν ειχα καταλαβει πως ειναι κορη του και ειχαμε παει σπιτι της σε ενα παρτι τοτε και ηταν και ο Μπατιστα.

Γενικα αλανιαρης και πολυ ωραιος τυπος. Τον αγαπαμε φουλ και παντοτινα.

  • Δικεφαλάκι 8
Link to comment
Share on other sites

@Bukowski  εισαι πιο in και απο τον Ζαχο Χατζηφωτιου. Οποια πετρα κι αν σηκωσεις εισαι απο κατω . Μια ιστορια με παλαιμαχο εχεις να διηγηθεις. Μην πιασουμε και ηθοποιους τραγουδιστες

Well done my dear , well done. Να μαθαινουμε και μεις

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Bukowski said:

2. Τον ειχα πετυχει σε εκδρομη στο γυμνασιο οπου πετσωνε την καθηγητρια γαλλικων μας και επαιξε και μπαλιτσα μαζι μας

Το "επαιξε και μπαλιτσα μαζι μας" ελπιζω να μην το λες μεταφορικά, ε?

 

7 minutes ago, Araujo21 said:

 Μην πιασουμε και ηθοποιους τραγουδιστες

και μοντελα

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αναστέναξε (κυριολεκτικά και μεταφορικά) το Κολωνάκι κάποτεΣ.

Ο πραγματικός "Τατσόπουλος" της Αθήνας και end of discussion .......

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Νονός said:

Αναστέναξε (κυριολεκτικά και μεταφορικά) το Κολωνάκι κάποτεΣ.

Ο πραγματικός "Τατσόπουλος" της Αθήνας και end of discussion .......

Τώρα που ανέφερες Κολωνάκι, τον είχα πετύχει σε ένα μαγαζί εκεί μια φορά, νομίζω δικό του ήταν.Αν κάνω λάθος ότι είχε μαγαζί εκεί, ας με διορθώσει κάποιος που ξέρει.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα εσείς για ποιον μιλάτε, για τον Μπατίστα η τον Μπουκόφσκι.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Εγω ξερω για καποιο αρχιλαμογιο που λυμαινοταν τις ακαδημιες με μιζάρες για να προωθησει στην 1η ομαδα...

Κι αφηστε με να ξερω απο 1ο χεράκι..

Link to comment
Share on other sites

Ήταν θεαματικός παίκτης και έβαζε εντυπωσιακά γκολ στο γήπεδο αλλά σκόραρε  και έξω από αυτό από ότι λένε. Πάντως περισσότερο θέαμα πάρα βαθμούς πρόσφερε. Ο Αλεξανδρής πχ περισσότερο καθοριστικά γκολ έβαζε. Του Ντανιελο  του ταίριαζε καλύτερα η θέση στην οποία έπαιξε το 91-92, λίγο πιο πίσω από την επίθεση. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Rayo Vallecano 21 said:

Ήταν θεαματικός παίκτης και έβαζε εντυπωσιακά γκολ στο γήπεδο αλλά σκόραρε  και έξω από αυτό από ότι λένε. Πάντως περισσότερο θέαμα πάρα βαθμούς πρόσφερε. Ο Αλεξανδρής πχ περισσότερο καθοριστικά γκολ έβαζε. Του Ντανιελο  του ταίριαζε καλύτερα η θέση στην οποία έπαιξε το 91-92, λίγο πιο πίσω από την επίθεση. 

Αρκετά γκολ του ήταν τα πρώτα ή τα δεύτερα που κλείδωναν τα ματς σε τριαρες και τεσσαρες.Εχει βάλει και γκολ βαθμούς απ όσο θυμάμαι σε χαμηλά σκορ.Και αρκετά γκολ σε ντέρμπι, εντάξει δεν μπορεί να φτάσει τον Μανταλο αλλά κάτι έκανε.

Link to comment
Share on other sites

Πρόχειρα θυμαμαι το 1ο γκολ με Σπαρτάκ 

2 γκολ με γαυρο και 1 με βαζελο στο κυπελλο του 96 (που το πήραμε) 

1 γκολ με γαυρο στο κυπελλο του 97 (που το πήραμε) 

+ το νικητήριο γκολ με γαυρο   στην Ρόδο (90/91) σε νικη έστω γοητρου

+ το γκολ με γαυρο στην Φιλαδέλφεια 97/98 (μπήκε και 2ο βέβαια, 2-0).

Δεν τα λες και λίγα.
 

Συμφωνω με Ραγιο παντως ότι του ταίριαζε περισσότερο  2ος επιθετικός, δεν ήταν ο μεγαλος γκολτζής.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, nikos said:

Πρόχειρα θυμαμαι το 1ο γκολ με Σπαρτάκ 

2 γκολ με γαυρο και 1 με βαζελο στο κυπελλο του 96 (που το πήραμε) 

1 γκολ με γαυρο στο κυπελλο του 97 (που το πήραμε) 

+ το νικητήριο γκολ με γαυρο   στην Ρόδο (90/91) σε νικη έστω γοητρου

+ το γκολ με γαυρο στην Φιλαδέλφεια 97/98 (μπήκε και 2ο βέβαια, 2-0).

Δεν τα λες και λίγα.
 

Συμφωνω με Ραγιο παντως ότι του ταίριαζε περισσότερο  2ος επιθετικός, δεν ήταν ο μεγαλος γκολτζής.

1 γκολ με Τορίνο που μας βάζει μπροστά στο σκορ.

2 γκολ θυμάμαι πρόχειρα με παοκ, ένα Θεσσαλονίκη νομιζω σε ισοπαλία κι ένα Φιλαδέλφεια.

Και εναντίον μας 4 με γαυρο, κι 1 που θυμάμαι με Εθνικό.

Αν συγκρίνουμε με τους σημερινούς όλα αυτα σε πιάνει θλίψη.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Man Of Faith said:

1 γκολ με Τορίνο που μας βάζει μπροστά στο σκορ.

2 γκολ θυμάμαι πρόχειρα με παοκ, ένα Θεσσαλονίκη νομιζω σε ισοπαλία κι ένα Φιλαδέλφεια.

Και εναντίον μας 4 με γαυρο, κι 1 που θυμάμαι με Εθνικό.

Αν συγκρίνουμε με τους σημερινούς όλα αυτα σε πιάνει θλίψη.

Καλά πχ με τον Αλεξανδρή και τον Κωστή είναι να συγκρινουμε. Οι τωρινοί είναι κατηγορία τοτε ομαδος ΟΦΗ

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nikos said:

Καλά πχ με τον Αλεξανδρή και τον Κωστή είναι να συγκρινουμε. Οι τωρινοί είναι κατηγορία τοτε ομαδος ΟΦΗ

Καλά εννοείται.Γενικα ο Ντανιελος μοίραζε και αρκετες ασίστ ή δημιουργούσε από το μηδέν φάσεις ακόμα και αν δεν ήταν αυτός που σκόραρε ή έδινε την ασίστ.Οχι τύπου "συμμετείχε στο γκολ" όπως ο Μανταλος.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Τώρα μιλάμε για παικταραδες Ντανιελος και σια εκείνα τα χρονια τι να συγκρίνεις.

Μονο ο Ουχο πλησιαζει τέτοια κατηγορία στα καλά του από τους σημερινούς 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Το γκολ στην Πάτρα, δεν θα ξεχαστεί ποτέ... αναμνήσεις όμορφες απ τον Ντανιέλο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×