Jump to content

Παλιοί παίκτες της ΑΕΚ #2


nikos
 Share

Recommended Posts

6 hours ago, Geologos said:

Δεν είναι θέμα λάθους, είναι ότι στους περισσότερους παίκτες τα τελευταία 4 χρόνια υπάρχει ένα από 20 έως 50 τα εκατό τους που δεν τους το βγάζουμε.

Υο αντίθετο από το 18 που τους βγάλαμε από 20 έως 50 τα εκατό παραπάνω από όσο είχαν να δώσουν.

Αυτό εννοώ, δεν γίνεται να βγαίνει 2 χρονιές σερί πρώτος σκόρερ σε δύο διαφορετικά ευρωπαϊκά πρωταθλήματα και σε μας να έχει βάλει ένα γκολ σε τρία χρόνια.Οκ πήρε ευκαιριες σε μας και ήμουν απ αυτούς που ήθελε να φυγει αλλα αυτό δεν σημαίνει ότι δεν φταίει η ΑΕΚ όπως και σε άλλες περιπτώσεις.Και βλέποντας τι εχει συμβεί τα τελευταία χρόνια στην ομάδα με αποκορύφωμα το φετινό ε μάλλον φταίει η ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Bluesman said:

Δεν ξέρω αλλά ίσως και όχι, ο παίκτης πήρε ευκαιρίες. Ίσως τον βοηθούν και τα συγκεκριμένα πρωταθλήματα.

Τουναντίον ο Βέρντε έκανε και φέτος καλή χρονιά, 8 γκολ στην Ιταλία και σκόραρε με γκολάρα σήμερα. Ο Μπογε, ο Μπακασέτας διαπρέπουν σε πρωταθλήματα ανταγωνιστικά.

 

Όντως πήρε ευκαιριες αλλά από το 1 γκολ σε μας στα 26 και 13 σε Ολλανδία και Σκωτία υπάρχει χαοτική διαφορά.

Και οι Βερντε Μπογε Μπακασετας επιβεβαιωνουν αυτό που λέω.

Link to comment
Share on other sites

Να τα μαζεψουμε και λιγο...

Πρωταθλητης ο Μπακασετας στην Τουρκια

Πρωταθλητες οι Μπαρκας και Γιακουμακης στην Σκωτια και μαλιστα πρωτος σκορερ ο Γιακουμης 
Πρωταθλητης στην Κυπρο ο Αλμπανης

Πρωατθλητης στην Μολδαβια ο Αθανασιαδης 

Πρωτος σκορερ ο Λιιβαγια στην Κροατια

 Ο Βερντε ηταν απο τους κορυφαιους στην Σπετσια .... εμεινε στην κατηγορια

 

Εδω τι εχουν τα ερμα και ψοφανε?

 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Araujo21 said:

Να τα μαζεψουμε και λιγο...

Πρωταθλητης ο Μπακασετας στην Τουρκια

Πρωταθλητες οι Μπαρκας και Γιακουμακης στην Σκωτια και μαλιστα πρωτος σκορερ ο Γιακουμης 
Πρωταθλητης στην Κυπρο ο Αλμπανης

Πρωατθλητης στην Μολδαβια ο Αθανασιαδης 

Πρωτος σκορερ ο Λιιβαγια στην Κροατια

 Ο Βερντε ηταν απο τους κορυφαιους στην Σπετσια .... εμεινε στην κατηγορια

 

Εδω τι εχουν τα ερμα και ψοφανε?

 

και οχι μονο πρωταθλητης ο γιακουμης αλλα σε οποια λίγκα πάει βγαίνει και πρώτος σκόρερ

Link to comment
Share on other sites

Just now, George_D said:

και οχι μονο πρωταθλητης ο γιακουμης αλλα σε οποια λίγκα πάει βγαίνει και πρώτος σκόρερ

Περιεργα πραγματα συμβαινουν. Σε μας ολοι αποτυχημενοι φευγουν.....εχουμε ποτισει τα θεμελια με καταρες 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Araujo21 said:

Περιεργα πραγματα συμβαινουν. Σε μας ολοι αποτυχημενοι φευγουν.....εχουμε ποτισει τα θεμελια με καταρες 

Απλά δεν θες να κάνεις το κάτι παραπάνω κ καταστρέφεις την ομάδα. Φέτος πχ την άφησες χωρίς χαφ. Λίγο ακόμη κ θα είχες τον Μιτάι δεύτερο αριστερό μπακ. Από όλους αυτούς τα εκπληκτικά επιτέυγματα είναι του Μπακασέτα κ του Βέρντε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, billy21 said:

Απλά δεν θες να κάνεις το κάτι παραπάνω κ καταστρέφεις την ομάδα. Φέτος πχ την άφησες χωρίς χαφ. Λίγο ακόμη κ θα είχες τον Μιτάι δεύτερο αριστερό μπακ. Από όλους αυτούς τα εκπληκτικά επιτέυγματα είναι του Μπακασέτα κ του Βέρντε.

Εγω θα εβαζα και τον Αθανασιαδη , Και για το ΤΣΛ

Link to comment
Share on other sites

Για το συμβόλαιο του Μπακασέτα και τον Μάνταλο:

«Στον Μάνταλο έδωσα τόσα (σ.σ. 600.000 ευρώ) γιατί έφερε και πρόταση 8 εκατ. ευρώ και την απέρριψα. Και τώρα έχω πρόταση. Ο Μπακασέτας ακόμη δεν έχει φέρει τίποτα. Μέχρι να φέρει, αν φέρει, βλέπουμε. Θα του κάνουμε συγκεκριμένη πρόταση σε λογικά πλαίσια και στην πολιτική μας. Εγώ θέλω πρώτα να ανανεώσουν τα παιδιά, αλλά μέσα στο πλαίσιο που κινείται η ΑΕΚ. Δεν θα τινάξω την ομάδα στον αέρα. Ο Βράνιες έπαιρνε εδώ 200 και πήγε στο Βέλγιο με 1 εκατ. ευρώ. Να του δώσω εγώ 1 εκατ. ευρώ να τινάξω την ομάδα στον αέρα; Τι λέτε ρε; Τον Μάνταλο μπορεί και να τον γουστάρω, να του έχω αδυναμία. Δικαίωμά μου δεν είναι; Τον Μπακασέτα εγώ τον έφερα εδώ. Και όλοι να φύγουν αν βρουν καλύτερα κάπου αλλού να πάνε τα παιδιά. Και τι έγινε; Θα φέρω άλλους Μάνταλους και άλλους Μπακασέτες. Δεν είναι κανείς πάνω από την ΑΕΚ. Αυτά τα «πρέπει» που λέτε να πάρει ο Μπακασέτας και ο κάθε Μπακασέτας όσα ο Μάνταλος και ο κάθε Μάνταλος δεν υπάρχουν. Όσα θέλω εγω θα δώσω και δεν ρωτάω κανέναν. Τα λάθη που έγιναν παλιά δεν θα ξαναγίνουν. Να το ξέρετε. Η ΑΕΚ δεν θα τιναχτεί στον «αέρα».

2144.jpg.3eacd7923f750d8703372290919d2798.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ακομα στα στεκια με τους αλογομουρηδες της νικαιας ειναι ο γερος.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, chris manousopoulos said:

Ακομα στα στεκια με τους αλογομουρηδες της νικαιας ειναι ο γερος.

Γενικα ή τώρα που μιλαμε;

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Araujo21 said:

Και για το ΤΣΛ

Για αυτό ναι. Το πρωτάθλημα Μολδαβίας.... άστο καλύτερα, είναι για να κάνουν καριέρα οι Γιαννάκηδες.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Γενικα ή τώρα που μιλαμε;

Γενικα ρε. Metaforika speaking

Link to comment
Share on other sites

Ο Λιβάγια έπαιξε καλό ποδόσφαιρο και επί Καρέρα, κατά τη γνώμη μου μάλιστα το πρώτο εκείνο τετράμηνο με τον ιταλό προπονητή ήταν σούπερ στα αριστερά.  Για τον Μπακασέτα τα λέγαμε από παλιά και ότι είχε και ηγετική παρουσία. Στο 1-1 με τον Ολυμπιακό που σκόραρε με θαυμάσια κεφαλιά, επειδή ήμασταν στο γήπεδο, τον βλέπαμε να κινείται σε όλους τους χώρους και να ζητάει διαρκώς μπάλα. Aλλά και αυτός έπαιξε καλά και στην ΑΕΚ.

Διαχωρίζω την περίπτωση των δύο παραπάνω, διότι είχαν δώσει δείγματα γραφής και κάποια στιγμή αποχώρησαν για εξω-αγωνιστικούς λόγους, ο δεύτερος λόγω και αμπαλοσύνης Μελισσανίδη.

 

Πάμε στους παίκτες που στην ΑΕΚ δεν παρουσίασαν κάτι το φοβερό αλλά είχαν potential ώστε να το πράξουν:

  • Ο Βέρντε που δεν απέδωσε κάτι εξαιρετικό, παίζει καλά σε ένα δύσκολο πρωτάθλημα βάζοντας και αρκετά γκολ. Για τον ιταλό είχα εκφραστεί θετικά και στην ΑΕΚ παρότι έκανε κάποιες τσουρουκιές.
  • O Mπογέ σε μία παράξενη περίοδο για την ΑΕΚ, το Τανκ, απογειώθηκε αργότερα
  • Ο Αθανασιάδης έδειξε ότι είναι σίγουρα καλύτερος του Τσιντώτα
  • Ο Γιακουμάκης για να είμαστε ακριβείς σκοράρει σε αδύναμες λίγκες ή με εύκολο το goal-goal, εντούτοις γιατί να μην έκανε και για τρίτος επιθετικός, κάθε ομάδα θέλει και ένα κεφαλοσφαιριστή και δυνατό περιοχίστα για εναλλακτική λύση

 

Για μένα ειδικά οι Βέρντε, Μπογέ, δείχνουν ότι κάτι πήγε στραβά. Γιατί μιλάμε για παίκτες με καλές επιδόσεις σε ισχυρά πρωταθλήματα και σε μικρομεσαίες ομάδες.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ο Μπογε είχε τεραστια οψιον και τραυματισμούς, ο Μπακασετας πουληθηκε από τον Μελισσανιδη και δεν τον έδιωξε κανενας οργανισμος, ο Βερντε στην ΑΕΚ ήταν Πλατέλλας και ο Γιακουμακης κριαρος.

Γιατι δεν λέτε και για τον Μπάρκα που πήγε και έγινε τροχονόμος, τον Βρανιες που πήγε Άντερλεχτ και ήταν ανυπαρκτος και τον ξαναμαζέψαμε,

για τον Πατιτο, τον Γιόχανσον, τον Χουλτ, τον Λόπες, τον Κρστιτσιτς, τον Νταντσενκο, τον Χνιντ, τον Νεντε κλπ τι έκαναν μετά την ΑΕΚ;

μην πιάσω τα παιδιά μεταξύ 2015 και 2017 που είναι μεταξύ μικρότερων κατηγοριών, τελος καριέρας και survivor.

Έτσι είναι η μπάλα, κάποιοι πιάνουν σε άλλες ομάδες και κάποιοι σε άλλες.

Ψάξτε αλλου τα προβλήματα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ο Μπογιε μονο σε εμας ξερω γω ειχε τραυματισμους. Σαν τον Γεφτιτς και αυτος.

Link to comment
Share on other sites

Οπως και να εχει 23 στους 37 ψηφισαμε να φυγει, αρα δεν μας ενθουσιασε με αυτο που επαιξε τοτε, ειδικα για την οψιον που τον φερανε. 

Επισης ο Μπακασετας ειχε 0 ψηφους για βασικος και 23 για πουλο.

Οποτε ή ειμαστε οι περισσοτεροι στραβοι και αμπαλοι που δεν διακριναμε 2 πραγματα, ή ψαχνετε λαθος πραγματα τυπου φταινε τα Σπατα και ιστοριες για αγριους λεω εγω.

Δεν παιξανε καλα στην ΑΕΚ καποιοι παικτες, αλλοι επαιξαν, ετσι ειναι παντου και παντα.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, nikos said:

Οπως και να εχει 23 στους 37 ψηφισαμε να φυγει, αρα δεν μας ενθουσιασε με αυτο που επαιξε τοτε, ειδικα για την οψιον που τον φερανε. 

Επισης ο Μπακασετας ειχε 0 ψηφους για βασικος και 23 για πουλο.

Οποτε ή ειμαστε οι περισσοτεροι στραβοι και αμπαλοι που δεν διακριναμε 2 πραγματα, ή ψαχνετε λαθος πραγματα τυπου φταινε τα Σπατα και ιστοριες για αγριους λεω εγω.

Δεν παιξανε καλα στην ΑΕΚ καποιοι παικτες, αλλοι επαιξαν, ετσι ειναι παντου και παντα.

13 Μαιου 2019, οταν ηταν ηδη ξενο σωμα στην ομαδα ο Μπακασετας. Την αμεσως προηγουμενη σεζον τι ειχαμε ψηφισει;

Special credits στον @Zara που χε ψηφισει Τσιντωτα για βασικο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το poll έγινε την επόμενη μέρα του 3ου σερί χαμένου τελικού κυπέλλου και του αήττητου νταμπλ του παοκ. Υποθέτω έπαιξε κι αυτό τον ρόλο του, ήμασταν στα κάγκελα.

Κατά τα άλλα ο Μπογε ήταν τον μισό χρόνο οφ και τον άλλο μισό δεν τον έβαζε ο Χιμένεθ άρα δεν τον είδαμε και καθόλου. Εγώ δηλαδή δεν τον θυμάμαι καν.

Ο Βερντε είναι αυτό το πράγμα, ένας παίκτης να παίζει σε μικρή ομάδα του ιταλικού πρωταθλήματος και να βάζει < 10 γκολ.

Ο Γιακουμάκης φέτος ήταν super sub, αλλαγή έμπαινε και έβαζε κάποια γκολ. Δεν είναι βασικός στην Σέλτικ. Σε εμάς έμπαινε αλλαγή και έκανε 5-6 επιθετικά φάουλ και έβγαινε 3-4 φορές οφ Σαιντ σε δέκα λεπτά που έπαιζε. Δεν ξεχνιούνται αυτά.

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Bukowski said:

13 Μαιου 2019, οταν ηταν ηδη ξενο σωμα στην ομαδα ο Μπακασετας. Την αμεσως προηγουμενη σεζον τι ειχαμε ψηφισει;

Special credits στον @Zara που χε ψηφισει Τσιντωτα για βασικο.

Αφού έπαιζε καλά με τα πόδια! Και ο Μπακάκης τη χρονιά του πρωταθλήματος mvp ήταν για μένα... Γάμησέ τα. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Γιακουμάκης ίπταται , χριστοδουλοπουλος και Βρανιες χεζονται πάνω τους και με το δίκιο τους γυρνάνε κωλο να καλυφτούν από ποδια και μπάλες του έλληνα στράικερ και κάπως έτσι βγαίνει η ασίστ στον Τσιγκρινσκι που θα σημάνει την έναρξη της μεγάλης ανατροπής με πρωταγωνιστή τον νυν πρώτο σκόρερ της Σέλτικ. Να ναι καλά το παιδί 

7D9B646D-08A6-44EA-9946-70D391709A37.jpeg

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Μπογέ είχε οψιον 6 μύρια, και αυτό σημαίνει ότι αν σκαγαμε 6 μύρια η Τορίνο δεν θα μπορούσε να κάνει τίποτα.

Αλλά θα μπορούσαμε να κάνουμε μια μικρότερη πρόταση αγοράς η ανανέωσης του δανεισμού. Η Τορίνο νομίζω εν τελει τον έδωσε πάλι δανεικο στην Ρέντινγκ, ενώ με ένα ποσό στα 2 μύρια δεχόταν να τον πουλήσει. Το ότι η οψιον ήταν 6 δεν έχει να λέει τίποτα, και στην Ισπανία όλοι στα συμβόλαια τους έχουν ρήτορες κάτι εκαντονταδες εκατομύρια και όλοι πωλούνται με πολύ λιγότερα.

Μιλάμε για παίκτη που έδειξε λίγα πράγματα μέσα στην χρόνια εκτός από το τέλος, αλλά σαν ποτενσιαλ και ηλικιακά έκανε μπαμ ότι έχει περισσότερες προοπτικές από τον Λιβάι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×