Jump to content

Παλιοί παίκτες της ΑΕΚ #2


nikos
 Share

Recommended Posts

3 hours ago, AG21 said:

σκουλίκι . ούτε καν το ανοίγω . όπως έχουμε τώρα Τσιάρτα και Βλάχο που τους δώσαμε νόημα ζωής για να βγαίνουν και να μιλούν για τη ζωή τους θα έχουμε αύριο μεθαύριο τους πρωταθληματικούς μπακάκης και σια . 

Θα βγαίνει μετά από 40 χρόνια ο Μπακάκης και θα λέει "μας κράζανε οι αφιλότιμοι οπαδοί, αλλά όταν τους 'δίκασα' ΕΓΩ με ποστ 'σήμερα μας κρίνατε ή πήρατε ρεπό ?' δεν κουνήθηκε καμιά λουλού να μου αντιμιλήσει" και ψαξε-βρες πόσοι από εμάς θα είναι ακόμη ζωντανοί να του αντιτείνουν "τι ήταν και πως ήταν" .....

Link to comment
Share on other sites

Ο Νταμιάν Λε Ταλέκ υπέγραψε χθες στην Τορπέντο Μόσχας και σήμερα κιόλας έκανε το ντεμπούτο του στη Ρωσία. Ο Νικολάι Σάβιτσεβ τον ξεκίνησε βασικό στο ματς Κυπέλλου με την ΤΣΣΚΑ Μόσχας (0-2) αλλά όλα πήγαν στραβά για τον πρώην άσο της ΑΕΚ. Ο Λε Ταλέκ εμφανίστηκε φανερά ανέτοιμος από την 6μηνη σχεδόν αγωνιστική του απραξία και ουσιαστικά ήταν υπεύθυνος και για τα δύο γκολ που δέχτηκε η ομάδα του.

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Ο Νταμιάν Λε Ταλέκ υπέγραψε χθες στην Τορπέντο Μόσχας και σήμερα κιόλας έκανε το ντεμπούτο του στη Ρωσία. Ο Νικολάι Σάβιτσεβ τον ξεκίνησε βασικό στο ματς Κυπέλλου με την ΤΣΣΚΑ Μόσχας (0-2) αλλά όλα πήγαν στραβά για τον πρώην άσο της ΑΕΚ. Ο Λε Ταλέκ εμφανίστηκε φανερά ανέτοιμος από την 6μηνη σχεδόν αγωνιστική του απραξία και ουσιαστικά ήταν υπεύθυνος και για τα δύο γκολ που δέχτηκε η ομάδα του.

Πρώτη φορά ξανασυμβαινει

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Man Of Faith said:

Πρώτη φορά ξανασυμβαινει

Κακή εμφάνιση στο πρώτο του ματς με την Τορπέντο Μόσχας ο Λε Ταλέκ!

Καταστροφικό μπορεί να χαρακτηριστεί το ντεμπούτο του πρώην μέσου της ΑΕΚ, Νταμιέν Λε Ταλέκ στην Τορπέντο Μόσχας.

Η νέα του ομάδα ηττήθηκε στο Κύπελλο με 2-0 από την ΤΣΣΚΑ με τον Γάλλο μεσοαμυντικό να είναι μέσα και στα δύο γκολ των αντιπάλων.

Ο Λε Ταλέκ ήταν εμφανώς ανέτοιμος, με δεδομένο πως το τελευταίο εξάμηνο έχει παίξει ελάχιστα. Στο πρώτο γκολ του Ερμάκοβ χάνει τον προσωπικό του αντίπαλο που κάνει το σουτ και αναγκάζει τον Ντόβμπινα σε απόκρουση, αλλά στην επαναφορά ήρθε το γκολ ενώ στο 68’ ο Γκάιτς τον περνά σαν σταματημένο και κάνει το 0-2.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Araujo21 said:

Κακή εμφάνιση στο πρώτο του ματς με την Τορπέντο Μόσχας ο Λε Ταλέκ!

Καταστροφικό μπορεί να χαρακτηριστεί το ντεμπούτο του πρώην μέσου της ΑΕΚ, Νταμιέν Λε Ταλέκ στην Τορπέντο Μόσχας.

Η νέα του ομάδα ηττήθηκε στο Κύπελλο με 2-0 από την ΤΣΣΚΑ με τον Γάλλο μεσοαμυντικό να είναι μέσα και στα δύο γκολ των αντιπάλων.

Ο Λε Ταλέκ ήταν εμφανώς ανέτοιμος, με δεδομένο πως το τελευταίο εξάμηνο έχει παίξει ελάχιστα. Στο πρώτο γκολ του Ερμάκοβ χάνει τον προσωπικό του αντίπαλο που κάνει το σουτ και αναγκάζει τον Ντόβμπινα σε απόκρουση, αλλά στην επαναφορά ήρθε το γκολ ενώ στο 68’ ο Γκάιτς τον περνά σαν σταματημένο και κάνει το 0-2.

Μάλλον γι αυτό έπαιζε ελάχιστα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Man Of Faith said:

Μάλλον γι αυτό έπαιζε ελάχιστα 

Ο Κουρτιτς χρωσταει πολλα σε αυτον 

Link to comment
Share on other sites

Μιχαλάκη εμείς στηρίζουμε την ομάδα ίσως είναι ώρα να τη στηρίξει και ο γεροκαβουρης....

Link to comment
Share on other sites

Το ωραίο είναι το framing της είδησης από τα μέσα. Μιχάλης Μπακάκης πιο ενωτικός από ποτε κι έτσι.

Σε καμία δεκαετία θα παραδιδει μαθήματα αεκοφροσυνης κι αυτος

Link to comment
Share on other sites

On 8/31/2022 at 11:31 AM, Bluesman said:

Ο Τσάρτας είπε ότι ο Σάντος με την Λίτεξ Λόβετς στην Βουλγαρία, ήθελε να παίξει αμυντικά για να διασφαλίσει το 3-2 του πρώτου αγώνα. Βέβαια είδα ότι ο Σάντος στην συνέντευξη τύπου είχε δηλώσει ότι δεν θα παίξει αμυντικά καθώς η ΑΕΚ με 1-0 αποκλείεται.

Τελοσπάντων, ο Τσάρτας μιλάει με τον Ψωμιάδη που όπως όλοι ξέρουν είχαν καλές σχέσεις και δεν ήταν κρυφό και από τους συμπαίκτες του και του λέει ότι ο Σάντος θα παίξει αμυντικά. Ο Ψωμιάδης λέει να μιλήσει στον προπονητή και του απαντάει ότι δεν είναι σωστό αυτό, να παρέμβει στο έργο του προπονητή, αλλά καλύτερα να μπει στα αποδυτήρια και να ανακοινώσει πριμ νίκης. Έρχεται ισοπαλία ο αγώνας, μιλάνε στο τηλέφωνο Τσάρτας-Ψωμιάδης και επίκειται ο αγώνας με τον Πανιώνιο. Τον καλεί ο Ψωμιάδης για καφέ και του λέει ο Τσάρτας, επειδή πολλές φορές μετά από ευρωπαϊκό αγώνα γίνεται γκέλα στο ελληνικό πρωτάθλημα να ανακοινώσει ότι θα δοθεί το ευρωπαϊκό πριμ αν η ΑΕΚ κερδίσει τον Πανιώνιο.

 

To eixe pei kai sthn radiofonikh ekbobh tou Ntemh me ton Spyropoulo ston Sport fm pou htan kalesmenos 5-6 xronia prin.

Link to comment
Share on other sites

Κρισάντους: Ανακοινώθηκε από την... Aprilia
Στην Ιταλία θα συνεχίσει την καριέρα του ο άλλοτε επιθετικός της ΑΕΚ, Μακόλεϊ Κρισάντους.
Ο γεννημένος το 1990 επιθετικός θα συνεχίσει την καριέρα του στην Aprilia. Όχι, δεν έγινε οδηγός Superbike. Πρόκειται για ομάδα που παίζει στη Serie D και ανακοίνωσε την απόκτησή του.
Ο Κρισάντους άρεσε στον τεχνικό της ομάδας, Νταβίντ Σεντιόνι που έδωσε το «ΟΚ» για την απόκτησή του.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Araujo21 said:

Κατσουράνης: «Πιστεύω ότι η ΑΕΚ θα τερματίσει 4η»

«Η ΑΕΚ έχει κάνει καλές μεταγραφές, μπορεί να πάρει και άλλους. Δεν έχουμε παιχνίδια να δικαιολογήσουμε το γιατί. Προβλέψεις είναι, το πιστεύεις γιατί έχεις ένα σκεπτικό...», σχολίασε για την Ένωση που την βλέπει να τερματίζει 4η, με 5ο τον Άρη. 

Αναλυτικά οι προβλέψεις του «Κατσούρ»: 

Τελική βαθμολογία της Super League

1,Παναθηναϊκός

2,Ολυμπιακός

3,ΠΑΟΚ

4,ΑΕΚ

5,Άρης

6,Βόλος

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που ο Ζήκος δεν κάνει πίσω στην άποψη του και επιμένει, άσχετα από το αν έχει δίκιο ή όχι.

 
Quote

 

Στις ενστάσεις που προκάλεσε η άποψη που εξέφρασε πως ο Γιόνσον είναι ο καλύτερος αμυντικός χαφ του πρωταθλήματος, απάντησε ο βετεράνος άσος της ΑΕΚ, Άκης Ζήκος.

Συγκεκριμένα, μετά το ποστάρισμά του για τον Δανό άσο, ο παλαίμαχος άσος της Ένωσης με νέα του ανάρτηση έσπευσε να εξηγήσει γιατί το έγραψε. 

 

«Για να μην μπερδευόμαστε. Αμυντικά χαφ ήταν και οι Ρεδόνδο, Μακελελέ, Σκόουλς, Κατσουράνης, Βιεϊρά και πολλοί άλλοι. Η κουβέντα γίνεται για το αν ο Γιόνσον είναι ή δεν είναι καλύτερος αμυντικός χαφ σε σύγκριση με τον Πέρεθ και τον Εμβιλά», ανέφερε στο Instragram o Ζήκος και εξήγησε εν συνεχεία τι εννοεί. «Η απάντηση είναι απλή: Ο Εμβιλά μπορεί να ήταν κάποια στιγμή καλύτερος από τον Γιόνσον -αν ήταν- αλλά αυτή τη στιγμή δεν είναι. Ο Πέρεθ είναι πολύ καλός χαφ, αλλά δεν είναι καθαρός αμυντικός χαφ», επισήμανε.

Και καταλήγοντας ανέφερε: «Ο Γιόνσον είναι αυτή τη στιγμή, κατά τη γνώμη μου, ο μόνος καθαρός αμυντικός χαφ και ο καλύτερος στο ελληνικό πρωτάθλημα. Πόσω μάλλον όταν θα πρέπει να αγωνιστεί και να προσαρμοστεί σε ένα καινούριο περιβάλλον με πολλούς νέους παίκτες και έναν νέο προπονητή».

 

 

Για μένα ο Εμβιλά φυσικά είναι ο κορυφαίος αν και έχουν διαφορετικό ρόλο, πλην όμως ο Γιόνσον δείχνει πολύ καλός παίκτης. Αλλά για να εξάγουμε ασφαλή συμπεράσματα, θα πρέπει να τον δούμε σε 15 παιχνίδια. Το ίδιο και παίκτες που μπορεί να ξεκινήσουν νωθρά.

Μη πάμε στα πολύ παλιά, ωραία είναι τα παραδείγματα και τα αντιπαραδείγματα:
Πέρυσι στον ΠΑΟ ο Βιτάλ ξεκίνησε δυνατά, αλλά μετά δεν ακούμπησε μπάλα, ο Παλάσιος το αντίθετο.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ο άνθρωπος θα χρειαστεί και ξεκούραση και δεν έχεις εναλλακτικη.
Τελικά τα είχαμε σκατωσει πολύ άσχημα περυσι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Και φέτος τα σκοτώσαμε. Από το σύνολο των ανεπαρκών περσινών χαφ ξεφόρτωσες όλα τα 6αρια και κράτησες όλα τα 8αρια.

Έπρεπε να κρατήσεις Σιμόες η Λεταλέκ(αφού θα ήταν δύσκολο να κάνεις πολλές μεταγραφές θεωρητικα) και να πουλήσεις Σιμάνσκι η να πουλεψεις γαλανο η φράνσον.

Μανταλο δεν βάζω καν στην κουβέντα, χαμένο κορμί πεταμένα λεφτα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Επειδή τη διάβασα, όποιος έχει ευαίσθητα νεύρα ή γενικά ευαίσθητη κράση, να μην κάνει τον κόπο να πατήσει το λινκ. 

Γελοίος σαν παίχτης και σαν άνθρωπος. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Το καλοκαίρι υπήρξε ένα «σίριαλ» αν θα έλυνες το συμβόλαιο σου...

«Τελειώνει το καλοκαίρι και λέω στον μάνατζερ μου να μου βρει ομάδα να φύγω. Ακόμα και με λιγότερα λεφτά. Απλά ήθελα να φύγω. Βέβαια χωρίς να το ξεφτιλίσουμε και ρίξουμε τα οικονομικά στο πάτωμα. Είχα ένα χρόνο που δεν έπαιζα.και ήμουν σίγουρος πως το οικονομικό θα είναι πολύ πιο κάτω, αλλά έλεγα πως μπορώ να τα κερδίσω σε ένα, δυο χρόνια. Έψαχνα σαν τρελός να φύγω. Ήξερα πως μέχρι τελευταία μέρα αν δεν έβρισκα ομάδα θα έλυνα το συμβόλαιο μου για να μην καθίσω να περάσω ξανά το ίδιο πράγμα.

Έλεγαν πως ο Μπακάκης κάθεται στο συμβόλαιο του, έχει βολευτεί και δεν ψάχνει ομάδα. Ο Βράνιες με τον Τάνκοβιτς έφυγαν σαν κύριοι, ενώ ο Μπακάκης κάθεται στο συμβόλαιο του και δεν είναι διατεθειμένος να φύγει. Εν τω μεταξύ ο Βράνιες και ο Τάνκοβιτς βρήκαν περισσότερα λεφτά από αυτά που έπαιρναν στην ΑΕΚ. Λογικό ήταν να φύγουν. 

Εγώ αν έβρισκα συμβόλαιο σαν αυτό που είχα, έστω και λίγο πιο κάτω, θα έλυνα το συμβόλαιο μου και δεν θα ήθελα τίποτα από την ΑΕΚ. Αλλά ρε παιδιά το ποδόσφαιρο δεν είναι χόμπι. Είναι το επάγγελμα μας. Έχω μια οικογένεια. Είναι φυσιολογικό να κοιτάξω το συμφέρον μου και ειδικά μετά από αυτή τη συμπεριφορά που είχε η ομάδα προς το πρόσωπο μου. Οπότε είπα πως κάποια στιγμή θα βρω κάτι να με ικανοποιήσει και θα φύγω. Αλλά έβλεπα πως δημιουργούσαν ένα σαμποτάζ και μια προπαγάνδα προς το πρόσωπο μου για να κάνουν τον κόσμο να με κατηγορήσει πως είμαι τεμπέλης, κάθομαι στο συμβόλαιο μου, δεν θέλω να φύγω και θέλω να φάω τα λεφτά της ΑΕΚ, ενώ εγώ ήθελα να φύγω». 

Αισθάνθηκες στοχοποιημένος;

«Ακριβώς. Ήθελαν να με πιέσει ο κόσμος, στέλνοντας μου μηνύματα στα Social Media και τα κατάφεραν. Άλλο που εμένα δεν με επηρέαζαν επειδή ήμουν επτά χρόνια στην ομάδα. Στις ήττες τόσα και τόσα έστελναν. Εγώ είχα έναν στόχο. Αλλά είναι άσχημο πράγμα. 

Πριν έναν μήνα που είχαν γραφτεί νέα άρθρα για μένα, έλεγαν πως είμαι παράδειγμα προς αποφυγή και πως θα κόψω τη μπάλα. Είναι δυνατόν να λένε τέτοια πράγμα για έναν παίκτη που είναι οκτώ χρόνια στην ομάδα και έχει πάρει πρωτάθλημα και κύπελλο; Είναι δυνατόν να γράφουν τέτοια πράγματα. Αυτός που τα γράφει αυτά δεν είναι δημοσιογράφος. Οι δημοσιογράφοι δεν τα κάνουν αυτά. Μου τα έστελναν. Δεν είμαι μόνος μου. Έχω φίλους και οικογένεια που τα διαβάζουν αυτά. Δεν θέλω να ασχολούμαι με αυτά αλλά μου τα στέλνουν».

Σκέφτηκες ποτέ να κινηθείς νομικά για τις κατηγορίες;

«Όχι γιατί θα τους δώσω αξία, οπότε δεν υπήρχε λόγος. Τόσο καιρό δεν μιλούσα αλλά τώρα ήρθε η ώρα να μιλήσω. Έλεγαν ακόμα πως δεν με έβαζαν ούτε στη Β' ομάδα γιατί ο Ραντόνια ήταν καλύτερος. Αλλά δεν μπορούσα να βγαίνω να απαντάω σε όσα γράφουν. Δεν είμαι κλόουν να κάθομαι να ασχολούμαι με αυτά τα πράγματα. Έλεγα πως όταν θα φύγω από την ομάδα θα εκφράσω και εγώ τη θέση μου».

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες συνέντευξη χωρίς ίχνος αυτοκριτικής από έναν παίκτη που είχε γίνει ο περίγελος της Λίγκας κι εκείνος νόμιζε ότι ήταν ο κορυφαίος στη θέση του. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, baRon21 said:

Όντως, γιατί βγήκε εκτός πλάνων ο Μπακακης?

Ίσως ξέρουν κάτι αυτοί που τον έβγαλαν που δεν το ξέρουμε εμείς αλλα μάλλον υποψιαζόμαστε . Φαίνεται άλλωστε απο τη συνέντευξη του ότι δημιουργούσε πρόβλημα ακόμα και πέρσι με το μπλα μπλά του ... Μάλιστα αναφέρεται οτι του έλεγαν οι παίκτες πόσο άδικο έχει η ομάδα και εκθέτει μάλιστα και τον Τζαβέλλα .... Γενικά το μόνο που απέδειξε απο τη συνέντευξη είναι πόσο δίκιο είχε η ομάδα που τον απομάκρυνε και πόσο λάθος κάνει που κρατάει το μάνταλο που ειρωνικά λέει οτι πάντα φταίει πρώτος εκείνος και μετά ο μπακάκης ...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×