Jump to content

Α.Ε.Κ. - Wolfsburg (Playoff EL): 01/10/20, 21:45, Novasports 2


SpiRos
 Share

mvp - κόουτσινγκ - βραβείο Σοιλέδη  

48 members have voted

  1. 1. mvp

    • Τσιντώτας
    • Βασιλαντωνόπουλος
      0
    • Ινσούα
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Σβάρνας
      0
    • Σιμόες
    • Κρστιτσιτς
    • Σάκχοφ
      0
    • Γκαρσία
    • Μάνταλος
      0
    • Ολιβέιρα
      0
    • Λιβάγια
      0
    • Μαχαίρας
      0
    • Ανσαριφάρντ
  2. 2. Κόουτσινγκ

    • Καλό
    • Μέτριο
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
      0
  3. 3. Βραβείο Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Τσιντώτας
      0
    • Βασιλαντωνόπουλος
      0
    • Ινσούα
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Σβάρνας
      0
    • Σιμόες
    • Κρστιτσιτς
      0
    • Σάκχοφ
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Μάνταλος
    • Ολιβέιρα
    • Λιβάγια
      0
    • Μαχαίρας
      0
    • Ανσαριφάρντ
      0


Recommended Posts

Εμένα αυτό που μου έχει κάνει εντύπωση μέχρι στιγμής με το Σιμοες είναι ότι έχει αρχίσει να παίζει τη μπάλα περισσότερο μπροστά. Σήμερα είχε 2-3 αλλαγές του παιχνιδιού στην απέναντι πλευρά φανταστικές και πολύ καλές πάσες προωθητικές 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αναμενόμενο το αποτέλεσμα με @SpiRos Ουγγαρία να εφαρμόζει τα γνωστά βουντού. Παραλίγο να χαλάσει την τελετή με παρασιτικό τοπικ ο σεσημασμενος χρήστης @Bukowski, αλλά σώθηκε η κατάσταση. Στην αλλαγή δε του Πέτρου έσπασε και το τελευταίο φρούριο. Σκόραρε και ο Σίμος με μακρινό σουτ. Πιάσαμε και ΠκΟ. Λογικά από εβδομάδα, ακρίδες.

Καρερα φοράει μανδύα Χιμένεθ. Πάμε για επική χρονιά πάλι.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

Ξερει μπαλα ο Σαχωφ. Σημερα παραλιγο να βαλει και γκολ. Προχτες στο γκολ του Κρστσιτς (τρομερος μεχρι στιγμης φετος) κανει κινηση για γκολ, ακολουθει ο αμυντικος και σουταρει ελευθερος ο Σερβος. Στο μεταξυ λαθος πασα δεν κανει ποτε και μονομαχια δεν χανει. Αντε να μπει και ο Σιμανσκι.

Γενικά επί Καρέρα αμα προσέξεις όλοι οι χαφ κανουν γκολ ή παίρνουν προσπάθειες για γκολ. τους βοηθάει και το σύστημα αυτο το 4-3-3 τους ανεβάζει ψηλά και τους βάζει στην περιοχή μέσα και απέξω ακροβολισμένους. όσο περναει ο καιρός θα παίζουν ακόμα καλύτερα μεταξύ τους, ενώ και ο Σιμάνσκι και ο Γαλανοπουλος θα πω εγώ θα πανε καλά όταν μπούνε.

 

Link to comment
Share on other sites

Επισης αποψε ειδαμε ξανα ΑΕΚ αρχιδατη και οχι σοφτ μετα τον Μανολο. Μονο που αυτη η ΑΕΚ ειναι ποιοτικοτερη.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Εμένα αυτό που μου έχει κάνει εντύπωση μέχρι στιγμής με το Σιμοες είναι ότι έχει αρχίσει να παίζει τη μπάλα περισσότερο μπροστά. Σήμερα είχε 2-3 αλλαγές του παιχνιδιού στην απέναντι πλευρά φανταστικές και πολύ καλές πάσες προωθητικές 

Οποτε ειχε προπονητες ο Σιμοες επαιζε καλυτερα, Και οποτε τον αφηναν μονο τον βριζαμε

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Skepastos said:

Η ομάδα έκανε το χρέος της. Ώρα να το κάνει και ο Μελισσανίδης, στηρίζοντας με εμφατικό τρόπο έναν προπονητή και έναν τεχνικό διευθυντή που σε οδηγούν με μαθηματική ακρίβεια στον επόμενο τίτλο σου, άσχετα το ποτε θα έρθει. Γιατί με αυτους τους 2 στο τιμόνι θα έρθει. Φέρε στόπερ λοιπόν για αρχή και ότι άλλο σου ζητήσουν. 
 

Σιμοες ο πρωτος και μετά Κριστισιτς, Τσιγκρινσκι, Λιβαι (Θεέ μου κάνε με να έχω χίλια μάτια να τον βλέπω) οι καλύτεροι. Μάνταλος μακράν  και μετά Βασιλαντωνοπουλος, Ινσουα λίγοι. Λιβαγια απογοήτευση. Το θέμα του συμβολαίου του πρέπει να λήξει σύντομα γιατί του έχει χαλάσει το μυαλό. 
 

ΑΕΚαρα μου σου είπα ποσο σε αγαπώ;

διαφωνώ ο λιβαγια βοήθησε αρκετά.. έχεις κάνει δύο τρεις κατεβάσεις χάρη σε αυτόν και στο γκολ παίρνει από τσιγκρι αποφεύγει τον αντίπαλο και βρίσκει Καριμ... συν μοίρασε κάνα δυο σακούλες... σε μια φάση κάνει κοντρόλ μπροστά στον αμυντικο και το  πετάει σαν παιδάκι την δίνει σωστά και γίνεται λάθος από κάποιον αλλον

Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχας ο λογος που εβαλε ο Καριμ το γκολ ηταν και επειδη ο Λιβαγια (που εδωσε την ασιστ νομιζω) επαιρνε παιχτη απο τα δεξια τους πανω του. Τον Μανταλο πχ σιγα μην τον μαρκαραν επεφταν ολοι στον Ολιβειρα. 

Link to comment
Share on other sites

ΚΑι το γκολ του Καριμ μπαινει γιατι ο τερματοφυλακας περιμενει πασα στον Λιβαγια που ανοιγετε και ευτυχως σουταρε ο Καριμ

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Κατ αρχας ο λογος που εβαλε ο Καριμ το γκολ ηταν και επειδη ο Λιβαγια (που εδωσε την ασιστ νομιζω) επαιρνε παιχτη απο τα δεξια τους πανω του. Τον Μανταλο πχ σιγα μην τον μαρκαραν επεφταν ολοι στον Ολιβειρα. 

αποφεύγει έναν και την βγάζει στον Καριμ πολύ σωστά. μεταξύ μας στο γκολ Καριμ ο τέρμα της βολσφμπουργκ είναι επικός. 

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη πρόκριση, μεγάλη νίκη που τη χρειαζόταν η ομάδα και ο κόσμος όσο τίποτα άλλο.

Δεν είναι μέρα για ανάθεμα και γκρίνιες, είναι μέρα χαράς. Ζηστε την και εκτιμήστε την.

Μόνο ΑΕΚ.

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Το ότι έχει την πάσα είναι σωστό. Έχει χαλάσει 3-4 επιθέσεις νωρίτερα και στο 95 κάνει ένα ηλιθιο φάουλ χωρίς λόγο. Δεν τον βάζω κατηγορία Μάνταλου, αλλά δεν έχει ξεκινήσει καλά. Ίσως είναι το σκαρί του, αλλά εγώ πιστεύω ότι έχει χαλάσει το μυαλό του με το συμβόλαιο συν ότι θέλει να ξεκινάει βασικος. Πρέπει να τελειωνουμε με τις εκκρεμότητες. Ανανέωση η πώληση 

Link to comment
Share on other sites

Ο μάρκο είναι αυτό που είναι. Παίζει και κάνει συνήθως τα ίδια. Θα σου κάνει σε κάθε αγώνα 2-3 πολλή καλά , θα σου κρατήσει μπάλα, θα σου πάρει φάουλ και προσπαθεί πάντα . Μου θυμίζει ωρες ώρες την κριτική στο σκοκο λες και πρέπει ανά 5 λεπτό να κάνει μάγια με τη μπάλα. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Skepastos said:

Το ότι έχει την πάσα είναι σωστό. Έχει χαλάσει 3-4 επιθέσεις νωρίτερα και στο 95 κάνει ένα ηλιθιο φάουλ χωρίς λόγο. Δεν τον βάζω κατηγορία Μάνταλου, αλλά δεν έχει ξεκινήσει καλά. Ίσως είναι το σκαρί του, αλλά εγώ πιστεύω ότι έχει χαλάσει το μυαλό του με το συμβόλαιο συν ότι θέλει να ξεκινάει βασικος. Πρέπει να τελειωνουμε με τις εκκρεμότητες. Ανανέωση η πώληση 

μπορεί να φταίει αυτό. αλλά ο λιβαγια τρία χρόνια τώρα το ψιλοκανει αυτό. έχει κενά διαστήματα που παίζει μόνο με την ποιότητα του και διαστήματα που μοιάζει τοπ παιχτης

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Bukowski said:

Κατ αρχας ο λογος που εβαλε ο Καριμ το γκολ ηταν και επειδη ο Λιβαγια (που εδωσε την ασιστ νομιζω) επαιρνε παιχτη απο τα δεξια τους πανω του. Τον Μανταλο πχ σιγα μην τον μαρκαραν επεφταν ολοι στον Ολιβειρα. 

Τρελή μπαλιά έβγαλε ο Μάρκο.

Απο εκεί και περα ο Καρίμ περίμεναν όλοι να την δώσει στον Μαχαίρα, αλλά έκανε το απρόβλεπτο. Τεραστιο καυλογκολ γενικά.
Όπως και το πρώτο που ήταν και πανέμορφο βέβαια.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

Τρελή μπαλιά έβγαλε ο Μάρκο.

Απο εκεί και περα ο Καρίμ περίμεναν όλοι να την δώσει στον Μαχαίρα, αλλά έκανε το απρόβλεπτο. Τεραστια καυλογκολ γενικά.
Όπως και το πρώτο που ήταν και πανέμορφο βέβαια.

καυλογκολαρα τι να λεμε.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Vagos21 said:

Ποστ δηματου με κλαψιάρη αρχηγό 

Όποιος θέλει τον Μορμόλη να τον πάρει σπίτι του 

Link to comment
Share on other sites

Ανσαριφάρντ: «Δεν θα ξεχάσω ποτέ αυτή τη νύχτα, την αφιερώνω στον κόσμο της ΑΕΚ»

Link to comment
Share on other sites

Ο γκαρσια σημερα μου αφησε αντιστοιχη εντυπωση με την πρωτη φορα που ειχα δει τον τουρε στο γαβρο.Ο παικτης ειναι αλλου επιπεδου.Το δεξι μπακ των γερμανων το ξεπατωσε.Ηταν πραγματικα σουρεαλιστικο να βλεπεις παικτη της ΑΕΚ να ξεφτιλιζει ετσι παικτη γερμανικης ομαδας.

  • Δικεφαλάκι 7
Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×