Jump to content

Α.Ε.Κ. - Wolfsburg (Playoff EL): 01/10/20, 21:45, Novasports 2


SpiRos
 Share

mvp - κόουτσινγκ - βραβείο Σοιλέδη  

48 members have voted

  1. 1. mvp

    • Τσιντώτας
    • Βασιλαντωνόπουλος
      0
    • Ινσούα
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Σβάρνας
      0
    • Σιμόες
    • Κρστιτσιτς
    • Σάκχοφ
      0
    • Γκαρσία
    • Μάνταλος
      0
    • Ολιβέιρα
      0
    • Λιβάγια
      0
    • Μαχαίρας
      0
    • Ανσαριφάρντ
  2. 2. Κόουτσινγκ

    • Καλό
    • Μέτριο
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
      0
  3. 3. Βραβείο Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Τσιντώτας
      0
    • Βασιλαντωνόπουλος
      0
    • Ινσούα
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Σβάρνας
      0
    • Σιμόες
    • Κρστιτσιτς
      0
    • Σάκχοφ
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Μάνταλος
    • Ολιβέιρα
    • Λιβάγια
      0
    • Μαχαίρας
      0
    • Ανσαριφάρντ
      0


Recommended Posts

49 minutes ago, nikos said:

δεν κοιμηθηκα και πολυ καλα, απο την υπερενταση. χαλαλι!

 

Απο την μια εχει δικιο ο @Kostas21 που λεει για υπερβολικους πανηγυρισμους για μια εισοδο στο γιουροπα, αλλα πρεπει να βλεπουμε και τις συνθηκες

1) ειτε μας αρεσει ειτε οχι αυτη η διοικηση κανει διαχειριση και ειπε οτι οικονομικα ειδικα φετος ηταν τεραστιας σημασιας η προκριση

2) δευτερη χρονια εκτος Ευρωπης για την ΑΕΚ ηταν τραγικοτητα, οποτε η φαση εγινε λιγακι do or die

3) παιζει ρολο και η ατιμη η κλητωτιδα, κληρωθηκες με τον χειροτερο δυνατο αντιπαλο (ευτυχως εντος, αλλα ησουν αουτσαιντερ).

4) ειναι και ο τροπος που ηρθε η προκριση. οι ελπιδες που εβγαλε η εμφανιση της ομαδας,  το χαμενο πεναλτυ, το γκολ buzzer beater και η ανατροπη.

Ε ναι, οι συνθηκες ειχαν διαμορφωσει το ματς σαν τελικο και στο κατω κατω δεν αποκλεισαμε καποιο καφενειο.Καλυτερα λιγη γραφικοτητα παρα κατηφεια και εσωστρεφεια.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Νονός said:

Πάντως κάναμε πρόοδο.

Τη σουλούπωσε κάπως ο Τίγραρος. Την ψήλωσε και λίγο .... δείχνει ΟΚ.

care1.jpg

:lol::lol:

Χιπστερισμος

Link to comment
Share on other sites

Πόσο ανάγκη είχε η ΑΕΚ το χτεσινό 

Στο μυαλό μου έφτιαξε όλη τη σεζόν γιατί ΑΕΚ σημαίνει Ευρώπη. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Έλα οκ

Πρόκριση με ανατροπή και αποκλεισμός γερμανικής ομάδας δεν βλέπει κάθε ημέρα ελληνικός σύλλογος

Ή μάλλον γενικά ευρωπαϊκός σύλλογος

Καυλώστε ελεύθερα λοιπόν και ξεσπάστε

Σήμερα έχω έρθει δουλειά με άλλη διάθεση τελείως

ΟΠΟΙΟΣ ΣΑΣ ΓΑΜΑΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΕΚ

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

οταν κληρωθηκαμε με τα γερμανα, το προγραμμα ηταν οτι καθε πεμπτη θα ειχε η μικρη ποδοσφαιρο 9 με 10μιση, αρα μεχρι να γυρισω θα εχανα τα ματς. Πραγμα που τοτε δε μου φαινοταν πολυ τραγικο, αφου σιγα μην περνουσαμε κλπ.

Προχτες μας ειπαν οτι τελικα δε θα υπαρχει προπονηση τις Πεμπτες, ηρθε και η ΑΕΚΑΡΑ που εκανε το καθηκον της και μου εφτιαξε ολη τη χρονια.

  • Δικεφαλάκι 7
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Man Of Faith said:

Ε ναι, οι συνθηκες ειχαν διαμορφωσει το ματς σαν τελικο και στο κατω κατω δεν αποκλεισαμε καποιο καφενειο.Καλυτερα λιγη γραφικοτητα παρα κατηφεια και εσωστρεφεια.

Ε ναι, αρκετά με τη συνεχή κατήφεια. Ας χαρούμε και λίγο χωρίς ενοχές κι ας μην αποκλείσαμε τη Μποταφόγκο.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Vagos21 said:

Τώρα είδα πανηγυρισμούς κρισκρις. Αμόκ έχει πάθει. 

 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα με καθαρό μυαλό μπορώ να πω ότι μου θυμίζει χρονιά με Μπρυζ. Θα δικαιωθουμε στο τέλος. 

Link to comment
Share on other sites

Eπειδή είδα πως γράφτηκε αρκετά για το άνοιγμα του Λιβάγια που δίνει χρόνο χώρο στον Καρίμ. Ο Μαχαίρας είναι ρε παιδιά όχι ο Μάρκο

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, JOSS said:

Eπειδή είδα πως γράφτηκε αρκετά για το άνοιγμα του Λιβάγια που δίνει χρόνο χώρο στον Καρίμ. Ο Μαχαίρας είναι ρε παιδιά όχι ο Μάρκο

Οντως. Αρα σε ρολο Οκονσκι, ο Μαχαιρας.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, JOSS said:

Eπειδή είδα πως γράφτηκε αρκετά για το άνοιγμα του Λιβάγια που δίνει χρόνο χώρο στον Καρίμ. Ο Μαχαίρας είναι ρε παιδιά όχι ο Μάρκο

ναι, ο μαχαιρας ειναι, και κυριως αναγκαζει το τερμα τους να εχει (και) εκει το νου του και την ετοιμοτητα στη κινηση, αφου φαινοταν πολυ λογικο να βγει πασα παρα πλασε στην κλειστη γωνια, οπως αποφασισε τελικα ο καριμ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21

Η επιτυχία είναι τεράστια και πρέπει να την εκτιμήσουμε συνολικά κοιτώντας το παζλ της ευρωπαϊκής μας παρουσίας μετά την περιπέτεια της Γ εθνικής.

Θεωρούσα ότι η Γ εθνική ήταν η πιο λογική επιλογή ιδιαίτερα από μια διοίκηση που δεν είχε σκοπό να σπρώξει χρήματα στην ομάδα αλλά έχοντας ως πρωτεραιότητα το γήπεδο.

Το μεγάλο αγκάθι σε αυτή την επιλογή ήταν η δυσκολία να επιστρέψεις στον ευρωπαϊκό χάρτη.

Μέσα σε μια 5ετία κάναμε υπέρβαση μπαίνοντας σε ομίλους EL και CL ξεπερνώντας ισχυρότερες ομάδες 3 φορές.

 Με δεδομένο το περιορισμένο μπάτζετ δεν θα ήταν έκπληξη αν δεν το είχαμε πετύχει ούτε μια φορά μέχρι σήμερα παραμένοντας στον πάτο της ευρωπαϊκής βαθμολογίας.

Link to comment
Share on other sites

Καταγγελω τον διαιτητη γιατι σφυριξε ληξη ενω βγαζαμε αντεπιθεση, για να μην κανουμε το 3-1 και πιασω πκο, ενορχηστρωμενη προσπαθεια εναντιον μου απο αυτους που παιζουν τα φλωρικα 1-0 και 2-1.Στο δρομο ομως που χαραξε ο διοικητικος μας ηγετης δεν κανω ενσταση ???

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Πάτε ρε κωλοπαιδα κ γ@μάτε τους Γερμανούς, νευριάζουν κ μετά δεν μας δίνουν τις κυρώσεις που θέλαμε.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Man Of Faith said:

Καταγγελω τον διαιτητη γιατι σφυριξε ληξη ενω βγαζαμε αντεπιθεση, για να μην κανουμε το 3-1 και πιασω πκο, ενορχηστρωμενη προσπαθεια εναντιον μου απο αυτους που παιζουν τα φλωρικα 1-0 και 2-1.Στο δρομο ομως που χαραξε ο διοικητικος μας ηγετης δεν κανω ενσταση ???

Δλδ δεν το ανέφερα καν στο αντίστοιχο τόπικ για να μην γίνω καραγραφικός πλέον. Μία στο 90, μία στο 85, μία εψές, ε... φως φανάρι, τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμίδια, βουλωμένο γράμμα διαβάζω και όποιος βιάζεται σκοντάφτει (άσχετο), ε άι σιχτίρ. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, SpiRos said:

Δλδ δεν το ανέφερα καν στο αντίστοιχο τόπικ για να μην γίνω καραγραφικός πλέον. Μία στο 90, μία στο 85, μία εψές, ε... φως φανάρι, τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμίδια, βουλωμένο γράμμα διαβάζω και όποιος βιάζεται σκοντάφτει (άσχετο), ε άι σιχτίρ. 

Στο μεταξυ δεν ξερω αν το παρατηρησατε, δεν υπαρχει τερμα στη εστια, μιλαμε για σχεδον σιγουρο γκολ σουταρε ρε Βασιλαντωνοπουλε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξυ 43 ψηφίσαντες στο poll.

Παίρνει ζωή η ομας, παιρνει ζωή και το φόρουμ, έτσι πάνε αυτά. ?

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, nikos said:

Εντωμεταξυ 43 ψηφίσαντες στο poll.

Παίρνει ζωή η ομας, παιρνει ζωή και το φόρουμ, έτσι πάνε αυτά. ?

Ετσι...κ κανοντας projection στον πραγματικο κοσμο, φαντάσου αυτά τα τελευταία χρόνια να είχαμε πάρει άλλα δυο κύπελλα και να είχαμε κάνει κ ευρωπαική πορεία περσι, ποσο ζωή θα είχαν και τα club της ΑΕΚ σε Αττική και σε όλη την Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Να πω εδω και για την τιτανια εμφανιση του Σιμοες που του εχω σουρει τοσα και τοσα, που η προκριση σε τεραστιο βαθμο οφειλεται σε αυτον.Ναι ειναι αμπαλος, ναι δεν εχει σουτ αλλα εβαλε την φωτοβολιδα εχθες, οπως εχει βαλει και με τακουνακι στην κινηση αλλα εχει ψυχη ειδικα στα ευρωπαικα ματς.Και φυσικα ειναι 100% ευθυνη της διοικησης και καποιων αμπαλων wannabe προπονητων, που εκτεθηκε στα ματια μας τα τελευταια 2 χρονια.Ο Σιμοες με ενα δυο χαφαρες διπλα του ειναι υπερπολυτιμος σε αυτο που κανει, αλλα καποιοι αποφασισαν να αφηνουν αεροδιαδρομους στο κεντρο και αυτον σε ρολο Τιραμολα.Δεν φταιει αυτος φταινε αλλοι.Σιγουρα θα τον ξαναβρισω καποια στιγμη (ετσι ειναι η μπαλα) αλλα ειδικα απο χθες θα ειναι για παντα στην καρδια μου.Εχει μπει στο hall of fame της ομαδας με δυο σπουδαιες προκρισεις να φερουν την σφραγιδα του.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

Δημητριάδης για το ματς (καιρό είχε να μιλήσει αυτος) 

https://www.aek365.org/a-744586/dhmhtriadh-kai-sthn-paratash-na-phgainame-akoma-kai-sta-penalti-h-aek-tha-prokrinotan.htm

Όπως μου είπε και ένας φίλος μου σήμερα: «Ο Ανσαριφάρντ μπορεί να σούταρε, αλλά το γκολ το έβαλε η Παναγία".

 

Ευτυχώς μιλάει σπάνια

Link to comment
Share on other sites

Επίσης αν στο σουτ το Ανσαριφάντ το κάρφωσε η παναγία μας, στο σουτ του Σιμόες κατέβηκαν τα χερουβείμ τα νεφελίμ και όλοι οι απόστολοι 

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×