Jump to content

Α.Ε.Κ. - poak (5η αγ.): 18/10, 20:30, Novasports 1


SpiRos
 Share

M.V.P.-Κόουτσινγκ-Βραβείο Σοϊλέδη  

33 members have voted

  1. 1. M.V. P.

    • Τσιντώτας
      5
    • Μιτάι
      0
    • Παουλίνιο
      0
    • Νεντελτσιάρου
      3
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Χνιντ
      2
    • Κρστίσιτς
      0
    • Σάκχοφ
      0
    • Τάνκοβιτς
      0
    • Λιβάγια
      0
    • Ανσαριφάρντ
      23
    • Λόπες
      0
    • Ολιβέιρα
      0
    • Αλμπάνης
      0
    • Βασιλαντωνόπουλος
      0
    • Σαμπανάτζοβιτς
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Καρέρα

    • Καλό
      2
    • Μέτριο
      7
    • Κακό
      19
    • Φυσιολογικό
      5
  3. 3. Βραβείο Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Τσιντώτας
      0
    • Μιτάι
      2
    • Παουλίνιο
      8
    • Νεντελτσιάρου
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Χνιντ
      1
    • Κρστίσιτς
      0
    • Σάκχοφ
      3
    • Τάνκοβιτς
      0
    • Λιβάγια
      13
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Λόπες
      2
    • Ολιβέιρα
      1
    • Αλμπάνης
      0
    • Βασιλαντωνόπουλος
      2
    • Σαμπανάτζοβιτς
      1


Recommended Posts

Τσιντωτας: με τις εμφανίσεις του μας κάνει να μην ανησυχούμε για το νο1. Κράτησε και τον βαθμό στο τέλος και γενικά δείχνει σταθερός με αυτοπεποίθηση 

Χνιντ: καλός στον αέρα, σκυλιαζει να κόβει αλλά υστερεί σε έκρηξη και ταχυδυναμη. Δεν είναι βρανιες, θέλει να χάσει και 4-5 κιλά 

Νεντελτσεαρου: μου άρεσε ο Ρουμάνος καλές τοποθετήσεις, γρήγορος, δείχνει καλή περίπτωση 

Τσιγκρινσκι: μέτριος, χρειαζόμαστε τον καλό Ιησού 

Μιται: τρακαρισμένος αλλά ανέβηκε. Τον ήθελα τσαμπουκαλεμενο πάντως και όχι ανεμικο 

Παουλινιο: το οξυζενέ έπιασε και εγκέφαλο. Αστείος 

Σακχοφ: θέλει δύο παρτενέρ για να κάνει το παιχνίδι του 

Κρστστς: το γνωστό σκυλί του πολέμου. Μου άρεσε σήμερα έτρεχε για δύο 

Λιβαγια: υπογραφεις με 850χιλιαρικα η δρόμο 

Τανκοβιτς: απλός λιτός γαμηστερος 

Καριμ: ο μπενζεμα της ΑΕΚ 

 

Λοπες: σε βαριέμαι 

Αλμπάνης: συνέχισε την ιατρική 

Ολιβειρα: φέρε προταση και μπουλο 

Σαμπα: μπορει να βοηθήσει κανένα 15λεπτο 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Brom21 said:

Ετσι οπως παει φετος ομως παει να γραψει ιστορικο αρνητικο σε στατς.

Τραγικη, θλιβερή, περιφερομενη φιγούρα.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Ο Λιβαγια ειναι ο μονος που μπορει να κρατησει την μπαλα σε αυτα τα παιχνιδια. Ενταξει μας εχουν πιασει τα κομπλεξακια μας με τον Κροατη επειδη τα προηγουμενα χρονια ειμαστε μονιμα κερατωμενες γκομενες και αυτος δεν ανανεωνει, αλλα με Γερμανους αδιστ στον Καριμ, σημερα τρομερη μπαλια σε Αλμπανη που μπορουσε να γινει το 2-0 και να καθαριζες. Για εμενα ο Λιβαγια επι ημερων Καρερα κανει τα πιο μεστα παιχνιδια του και απο εκει που ηταν ενας μποεμ μπαλαδορος που εκανε οτι του κατεβαινε στο γηπεδο πλεον κανει συγκεκριμενα πραγματα. Επισης το γεγονος πως καθε χρονια γραφει καλυτερα στατς ΚΑΙ σε ασιστς ΚΑΙ σε γκολ, λεει πολλα.

Μα επειδή το έχει ο Λιβάγια εκνευρίζομαι.. Την έχεις ρε πούστη τη τεχνική για σωστή πάσα μην την αργείς 7/10 φορές για να βγάλεις την ΤΕΛΕΙΑ. Πόσες φορές έγινε αυτό σήμερα του την πέσαν 3 κι επεσε ζητώντας φάουλ. Αρκετές νομίζω

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, agelos said:

Να ετοιμαστούμε για δράματα την Πέμπτη, λέω εγώ.

Γιατι θα κατεβουμε να παιξουμε "την μπαλα μας"; Κλειστα θα παιξεις, προσπαθωντας να χτυπησεις στην κοντρα και μπορει και να τα καταφερεις.

Link to comment
Share on other sites

Just now, agelos said:

Να ετοιμαστούμε για δράματα την Πέμπτη, λέω εγώ.

Εδώ θες 1 σεζόν για να συνέλθεις από Χ στη Λιβαδειά.

Υπάρχει αύριο αν γράψει 3ο σερί αρνητικό αποτέλεσμα;

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

Οχι δεν ειναι κανενας φοβος αυτος. Με τους Γερμανους γραφαμε εδω μεσα ποσο γαμηστερα διαβασε το παιχνιδι και σου εφερε μια απο τις ιστορικοτερες ευρωπροκρισεις σου. Σημερα ησουν αποδεκατισμενος και παλι σωστα το διαβασε το ματς και πηγε να το κλεψει ομορφα και ωραια. Εφαγες το γκολ στο 89' ε ΟΚ ρε μαλακες ενταξει συμβαινει. Εγω τον θεωρω καλο προπονητη, αλλα εχω ξαναγραψει πως ειναι ακομα ανασφαλης γιατι ειναι λιγα χρονια πρωτος προπονητης. Πρεπει να στηριχτει και νομιζω θα βγουμε κερδισμενοι. Πισογυρισμα θα υπαρξει αν τον διωξουμε για να ξαναγινει βασικος ο Μπακακης και ο Μανταλος να αισθανθει ηγετης.

Κατσε ρε 'συ μπουκο, γιατι θα τρελαθω...Απο που προκυπτει οτι διαβασε το ματς σωστα ο Καρερα αποψε; Κατεβαζει την ομαδα με 3 στοπερ πανω στον Τσολακ μονο και μονο επειδη θελει να παιξει συστημα καθρεφτη. Κανει ακατανοητες τουλαχιστον 2 αλλαγες. Δινει μετρα ολο και πιο πολυ στον αντιπαλο.

Δεν ειναι το Χ αποψε που ποναει, ειναι η τραγικη εμφανιση της ομαδας που δεν δικαιολογειται ουτε απο τις πολλες απουσιες.

Καλος προπονητης ειναι, αλλα αν συνεχιστουν τετοιες εμφανισεις θα αναθεωρησουν πολλοι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

να πούμε εδώ ότι αν από τα τελευταία ματς κάποιος κρίνει ότι ο λιβαγια είναι αδιάφορος η αγυμναστος απλά είναι αμπαλος. 

είναι ξεκάθαρο ότι ο Κροατη θυσιάζεται για την ομάδα ακολουθώντας της απόφασης του προπονητή. ο άνθρωπος μαρκάρει σκυλίσια σε όλα τα ματς ενώ είναι βαρύς επιθετικος

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, goku21 said:

να πούμε εδώ ότι αν από τα τελευταία ματς κάποιος κρίνει ότι ο λιβαγια είναι αδιάφορος η αγυμναστος απλά είναι αμπαλος. 

είναι ξεκάθαρο ότι ο Κροατη θυσιάζεται για την ομάδα ακολουθώντας της απόφασης του προπονητή. ο άνθρωπος μαρκάρει σκυλίσια σε όλα τα ματς ενώ είναι βαρύς επιθετικος

Μια χαρα ειναι ο Λιβαγια, πανταχου παρον ηταν και αποψε ενω και η συνεργασια του με Τανκοβιτς και Καριμ στο γκολ ηταν για πολυ χυσιμο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

MVP ο Καρίμ, σκοράρε εκανε ευκαιρία πρέσαρε. Έχει ξεκινήσει πολύ θετικά

Θετικοί και οι Τσιντώτας (φαινεται οτι δουλευει πολύ, τα βολέ του σήμερα ήταν καλύτερα) και ο ΝΕντε

Χειρότερος Λιβαγια, Ολιβέιρα και Γύλος. ψήφισα Λιβάγια γιατι ήταν χειρότερος σε περισσότερο χρόνο από τους αλλους 2 τραγικούς.

Καρέρα μετριος. Οι δικαιολογίες είναι αρκετές, αλλά αυτό το σχέδιο που κατέστρωσε δεν το υπηρέτησε στο μέγιστο. Επίσης, κανει 4 αλλαγές(η τελευταία αναγκαστική) και κραταει Κροάτη που είναι πολύ κακός.

Και κατι ακόμα για τον Καρέρα. ο κανονισμός για τις 5 αλλαγές λέει ότι μπορεις ναι μεν να αλλαξεις 5 ατομα, αλλα ευκαιρίες για αλλαγή έχει μόνο 3 συνολικά. ο Καρέρα λοιπόν μοιάζει να λειτουργεί με αυτοσκοπό να κάνει και τις 5 αλλαγές, και σήμερα αλλα και σε αλλα ματς νομίζω. Για αυτό έβγαλε Μιτάι στο ημίχρονο πχ και δεν ξεκίνησε με τους ίδιους. Επίσης, ψυχανεμίζομαι ότι στην προετοιμασία του ματς, "προγραμματίζει" τις αλλαγές που θα κάνει σε φάση αυτός θα παίξει τόσο αυτος τοσο αυτος ολο το ματς αυτός μισό αυτός 1 τεταρτο στο τέλος. Εμένα αυτή η προσέγγιση δε μου αρέσει.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, goku21 said:

να πούμε εδώ ότι αν από τα τελευταία ματς κάποιος κρίνει ότι ο λιβαγια είναι αδιάφορος η αγυμναστος απλά είναι αμπαλος. 

είναι ξεκάθαρο ότι ο Κροατη θυσιάζεται για την ομάδα ακολουθώντας της απόφασης του προπονητή. ο άνθρωπος μαρκάρει σκυλίσια σε όλα τα ματς ενώ είναι βαρύς επιθετικος

Δεν μαρκάρει σκυλίσια. Βασικά περίπου μαρκάρει στον χώρο του και δεν καλύπτει τα μπακ όπως πρέπει για τη θέση που παίζει. Παρακάτω

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Μια χαρα ειναι ο Λιβαγια, πανταχου παρον ηταν και αποψε ενω και η συνεργασια του με Τανκοβιτς και Καριμ στο γκολ ηταν για πολυ χυσιμο.

γενικά ο λιβαγια σήμερα από τους καλούς ήταν. δεν ξέρω γιατί τόσο κράξιμο. 

Το πρόβλημα σήμερα ήταν στόπερ σακοφ και μπακ

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Δεν μαρκάρει σκυλίσια. Βασικά περίπου μαρκάρει στον χώρο του και δεν καλύπτει τα μπακ όπως πρέπει για τη θέση που παίζει. Παρακάτω

τι μπακ να καλύψει σε 3.4.3 η σε 4.3.3? σε αυτά τα συστήματα τα μπακ τα καλύβι το τρίτο χα η το τρίτο στόπερ.... 

ο λιβαγια μαρκάρει σχεδόν πάντα πίσω από το κέντρο βοηθώντας το μπακ πράγμα που κάνει την ομάδα πάρα πολύ αμυντική. κάτι που φαντάζομαι είναι οδηγία Καρέρα. ο λιβαγια είναι παίχτης άξονα. πιστεύω και ο Καρέρα όταν έχει τανκοβιτς Γκαρσία άξονα θα τον βάλει. απλά τώρα τον θυσιαζει

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, flavius said:

 

Αδιαφορος δεν μου φαινεται καθως και γυριζει και πιεζει και γενικα ακολουθιει το πλανο και δεν μανουριαζει με συμπαικτες (όπως θα μπορουσε να κανε με μιται στο πρωτο ημιχρονιο - σικ - )

 

Σε αυτό συμφωνώ. Σε θέματα πειθαρχίας υπάρχει βελτίωση. Αλλά για μένα Λιβάγια = δεύτερος επιθετικός με γρήγορο χωσιάρη επιθετικό μπροστά του (ναι στυλ Αραούχο). Επίσης το βρισίδι (λέμε τώρα, κριτικές χάδι  κι αυτές διαδικτυακά ) το τρώει γιατί από αυτόν περιμένουμε. Δεν φέρει ευθύνη για αυτό αλλά λογικό είναι.. 

Link to comment
Share on other sites

στο 4.3.3 προσωπικά θεωρώ ότι οι τριάδα δεν πρέπει να γυρίζει πίσω από το κέντρο. 

Link to comment
Share on other sites

Επισης ενα σχολιο για ανσαριφαρντ.

φαινεται ποσο πολυ ελειπε ενας επιθετικος με καλη τεχνικη που έχει την αισθηση του τερματος.

 

το γκολ που εβαλε σημερα (οπως και αυτο με τη βολφσμπουργκ) φαινονται τοσο απλα, σχεδον νωχελικα.... αλλα νομιζω εχουν να κανουν με την ποιοτητα του παικτου.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά σαν άνθρωπος θεωρώ ότι είμαι αισιόδοξος. Ότι είμαι περισσότερο παρορμητικός και της στιγμής. Ότι αγαπώ την ΑΕΚ στα δύσκολα ακόμα πιο πολύ. 
 

Τα 2 σουτ στο τέρμα μου τρυπάνε τον εγκέφαλο. Δεν μπορώ να το διαχειριστώ όσα ελαφρυντικά και αν γράφονται όσο αισιόδοξα και αν προσπαθώ να δω το μέλλον. Ναι μακάρι στο τέλος της χρονιάς να γίνει ένα θαύμα και να το σηκώσουμε. 
 

Οχι 2 σουτ στο τέρμα. Για το Θεό. Δεν με νοιάζει πως δεν με νοιάζει γιατί. Όχι 2 σουτ στο τέρμα ΑΕΚΑΡΑ μου. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, goku21 said:

γενικά ο λιβαγια σήμερα από τους καλούς ήταν. δεν ξέρω γιατί τόσο κράξιμο. 

Το πρόβλημα σήμερα ήταν στόπερ σακοφ και μπακ

Άντε πάλι με τα στόπερ. Δεν βάζετε μυαλό εσείς. Εκεί, θέλετε Στρατο Σβαρνα να κάνει πισωπεταλιες, χεράκια στην πλάτη και να σκάει σαν το σακί κάτω. Χνιντ και Νεντε παίζει να ήταν οι κορυφαίοι. Ειδικά ο Χνιντ κάπου εκεί στο 60+ έχει πάρει στο κυνήγι τον Τζιώλη κοντα στην περιοχή του ΠΑΟΚ. Έτσι πρέπει.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Aussie said:

Κατσε ρε 'συ μπουκο, γιατι θα τρελαθω...Απο που προκυπτει οτι διαβασε το ματς σωστα ο Καρερα αποψε; Κατεβαζει την ομαδα με 3 στοπερ πανω στον Τσολακ μονο και μονο επειδη θελει να παιξει συστημα καθρεφτη. Κανει ακατανοητες τουλαχιστον 2 αλλαγες. Δινει μετρα ολο και πιο πολυ στον αντιπαλο.

Δεν ειναι το Χ αποψε που ποναει, ειναι η τραγικη εμφανιση της ομαδας που δεν δικαιολογειται ουτε απο τις πολλες απουσιες.

Καλος προπονητης ειναι, αλλα αν συνεχιστουν τετοιες εμφανισεις θα αναθεωρησουν πολλοι.

Ο ΠΑΟΚ φετος ενα πραγμα ξερει να κανει. Να χτυπαει στην κοντρα. Το εκανε με Μπενφικα, το εκανε με Μπεσικτας. Η Κρασνονταρ τον επαιξε οπως εμεις τον βραχυκυκλωσε. Τα ιδια εχει παθρι και σε αλλα δυο παιχνιδια στο πρωταθλημα. Εσυ σημερα ειχες εκτος πολλους παιχτες (για τους δυο φταιει βεβαια το τημ ΑΝ φταιει, παρα τις φιλοτιμες προσπαθειες να χρεωθει και ο Γαλανοπουλος) και ακροβως επειδη δεν εισαι νουμερο τυπου Σαχλαμαρινου να κατεβεις να παιξεις "την μπαλιτσα σου" επελεξες να δωσεις χωρο στον ΠΑΟΚ αλα Κρασνονταρ και να τον γαμησεις με 1-2 φασεις τις οποιες ΕΒΓΑΛΕΣ και στην μια σκοραρες κιολας. Δεν παει πολυς καιρος που μετα την ηττα με Ολυμπιακο στον τελικο διαβαζαμε εδω μεσα αμπαλες κρισεις τυπου "με αυτους θα παιζεις φετος". Το ποσο σωστη αναγνωση ηταν εκεινη το εχουμε δει μεχρι στιγμης. Η ομαδα ειναι ΝΕΑ και σημερα ειχες 3 παιχτες που επαιξαν πρωτη φορα μαζι και ηταν και θετικοι (λιγοτερο ο Μιται αλλα και αυτος καλος ηταν). Τελος παντων εχουμε την ανεση να κρινουμε εκ των υστερων, το παιχνιδι ομως φετος ηταν περισσοτερο για 2-0 παρα για 1-1. Ξαναλεω το διαβασμα σωστο ηταν απλα η ομαδα θελει χρονο να βρει χημεια, να λυθουν τα ποδια (θελει 2-3 βδομαδες) και να επιστρεψουν σιγα σιγα οι τραυματιες.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, flavius said:

Λοιπον επειδη ο λιβαγια τρωει πολυ βρισιδι.. ενταξει εγω ειμαι φαν αλλα σημερα ηταν κακος.

Ωστοσο....

νομιζω οτι ειχε οδηγια απο καρερα να κραταει μπαλα, αυτο έχει συνεπειες (θα χασεςι τη μπαλα καποιες φορες και πισω δεν εχεις σιμοες). επισης καποια φαουλακια δεν τα σφυριξε ο καλος κορακας.

Αδιαφορος δεν μου φαινεται καθως και γυριζει και πιεζει και γενικα ακολουθιει το πλανο και δεν μανουριαζει με συμπαικτες (όπως θα μπορουσε να κανε με μιται στο πρωτο ημιχρονιο - σικ - )

 

 

Χαφ στη θεση του μανταλου θα παρεις του χρονου -θελω να πιστευω-. ξαναλαεω για να παρουμε το χαφ που ολοι φανταζομαστε θελουμε πανω απ 6 μυρια

 

 

 

1) Αν νομιζεις σωστα, τοτε υπαρχει ακομη ενα λαθος του Καρερα. Εν ετει 2020 δεν δινει κανεις τετοια οδηγια. Βεβαια αυτο που νομιζω εγω ειναι οτι ο Κροατης κουραζει την μπαλα πολυ περισσοτερο (παντα το εκανε) με αποτελεσμα να Μανταλιζει.

2) Καλα αν μανουριαζε με τον 17χρονο Μιται στην πρωτη του αναγκαστικη εμφανιση ηταν για διωξιμο αυριο.

3) Απο την μια δεν μας κανει ο Μανταλος, απο την αλλη θελουμε χαφ των 6εκ. για να τον αντικαταστησουμε. Κατι δεν στεκει καλα εδω.

Link to comment
Share on other sites

Just now, JOSS said:

Σε αυτό συμφωνώ. Σε θέματα πειθαρχίας υπάρχει βελτίωση. Αλλά για μένα Λιβάγια = δεύτερος επιθετικός με γρήγορο χωσιάρη επιθετικό μπροστά του (ναι στυλ Αραούχο). Επίσης το βρισίδι (λέμε τώρα, κριτικές χάδι  κι αυτές διαδικτυακά ) το τρώει γιατί από αυτόν περιμένουμε. Δεν φέρει ευθύνη για αυτό αλλά λογικό είναι.. 

o αραουχο δεν ειναι και γρηγορος..

για μενα η μεγαλη μας αδυναμια ειναι τα ακραια μπακ. Κανεις τους δεν μπορει να κανει παιχνιδι μπροστα

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Λιβαγια, την καλύτερη του χρονιά την έκανε ως δεύτερος επιθετικός, δίπλα στον Σέρχιο.

Λόγω έλλειψης ταχύτητας, στα άκρα δεν... Ξαναδείτε τη φάση στο σπριντ με τον Γιαννούλη.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, goku21 said:

γενικά ο λιβαγια σήμερα από τους καλούς ήταν. δεν ξέρω γιατί τόσο κράξιμο. 

Το πρόβλημα σήμερα ήταν στόπερ σακοφ και μπακ

Σου ειπα γιατι τρωει κραξιμο γιατι απο Μπαγεβιτς μεχρι Λαζαρο ειμαστε σε ψυχολογια απατημενης-παρατημενης γκομενας και την πληρωνει οποιος μας το παιξει δυσκολος γιατι και αυτος θα ναι πουτανα "σαν τις αλλες".

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×