Jump to content

A.E.K. - Leicester (EUL / Όμιλος G-2η αγ.): 29/10, 19:55, CosmoteSport 3


SpiRos
 Share

mvp-κόουτσινγκ-βραβείο Σοιλέδη   

32 members have voted

  1. 1. mvp

    • Τσιντώτας
      0
    • Μπακάκης
      0
    • Ινσούα
      0
    • Σβάρνας
      0
    • Νεντελτσιάρου
      0
    • Κρστιτσιτς
    • Σάκχοφ
      0
    • Μάνταλος
    • Λιβάγια
      0
    • Λόπες
      0
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Τάνκοβιτς
    • Ολιβέιρα
      0
    • Βασιλαντωνόπουλος
      0
    • Σαμπανάτζοβιτς
      0
    • Μαχαίρας
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Καρέρα

  3. 3. Βραβείο Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Τσιντώτας
    • Μπακάκης
    • Ινσούα
      0
    • Σβάρνας
    • Νεντελτσιάρου
    • Κρστιτσιτς
      0
    • Σάκχοφ
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Λιβάγια
    • Λόπες
      0
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Τάνκοβιτς
      0
    • Ολιβέιρα
    • Βασιλαντωνόπουλος
      0
    • Σαμπανάτζοβιτς
      0
    • Μαχαίρας
      0


Recommended Posts

Απλα ελπιζω τα λεφτα που παιρνουν οι Ολιβειρα και Λιβαγια να πανε σε δυο παιχτες διαφορας να τελειωνουμε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Man Of Faith said:

Επειδη διαβαζω για την αμυνα και τον Βρανιες, δεν θυμαμαι να μας σωζει περυσι ο Βρανιες απο την Τραμπζοσπορ.3 φαγαμε εδω να θυμισω.

βέβαια σε κείνο το ματς ο σβάρνας πάλι έκανε εκπληκτικό ματς Ακτίς από 3 φορές που έχασε τον αντίπαλο του

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το έχασες λόγω Τσιντώτα. Δυστυχώς κάποια στιγμή θα γινόταν και αυτό

Σήμερα για άλλη μια φορά φάνηκε ότι καλό είναι να χαιρετάμε Λιβάγια και Ολιβέιρα. Ευχαριστούμε αλλά

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Janjanin said:

Το κέντρο φταίει και για το πίσω, η ομάδα δεν αντεχε να λείπουν ταυτόχρονα ο Σιμος με τον Πολωνό.

Ετσι ακριβως

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Απλα ελπιζω τα λεφτα που παιρνουν οι Ολιβειρα και Λιβαγια να πανε σε δυο παιχτες διαφορας να τελειωνουμε.

Ακριβώς.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Man Of Faith said:

Επειδη διαβαζω για την αμυνα και τον Βρανιες, δεν θυμαμαι να μας σωζει περυσι ο Βρανιες απο την Τραμπζοσπορ.3 φαγαμε εδω να θυμισω.

Καλά δεν είναι λογική αυτή ομως. Να κρίνουμε από 1 ματς. Δεν ήταν καλυτερος από αυτούς που έχουμε ο Βρανιες περισυ; 

Ουτε είναι λογική αυτή που είχαν ότι  παίρνω 2 στοπερ και παιζω με βασικό τον Σβάρνα.

Εγω λεω ότι αφού ήθελαν γρήγορο για βασικό ας έπαιρναν τον τρελο ή ας έφερναν γρήγορο. Αυτό λεω εγώ.

Τα γράφω από καιρό αν είναι να παίζουν όλοι διδυμο με τον Στρατο κάτι δεν πήγε καλά.

Και εγώ δεν τα έχω τόσο με τον Ίβιτς ο οποιος πχ με συμβόλαιο 300 χιλιάρικα εφερε ελευθερο στο παρα 1 Τανκοβιτς (μεταγραφή οικονομικού επιπέδου μπορεί και super league 2 ας πούμε) + άλλα πολλά, οσο με τα μπρος πίσω στο θέμα τρελού και γενικά γυφτιές που ξόδεψαν ολο το καλοκαίρι έχοντας πάρει μονο τον Τυνήσιο (και μόλις προκρίθηκες έτρεχαν να βρουν κι άλλον).

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, ο Ρότζερς μίλησε για τραγικό χλοοτάπητα. Υποτίθεται τον φτιάξαμε φέτος. Θα λογοδοτησει κάνεις για αυτό; 

Link to comment
Share on other sites

Η ΑΕΚ με τα λεφτα των Λιβαγια και Ολιβειρα ας παει να φερει εναν CF με κινησεις Αραουχο μπροστα και εναν CM που να μπορει να αλλαζει τον ρυθμο του αγωνα θα πω εγω και τα αλλα θα τα βρουμε.

Link to comment
Share on other sites

Just now, mporat said:

Επίσης, ο Ρότζερς μίλησε για τραγικό χλοοτάπητα. Υποτίθεται τον φτιάξαμε φέτος. Θα λογοδοτησει κάνεις για αυτό; 

Ο Αλαφουζος που ανελαβε αν το τρεξει 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mporat said:

Επίσης, ο Ρότζερς μίλησε για τραγικό χλοοτάπητα. Υποτίθεται τον φτιάξαμε φέτος. Θα λογοδοτησει κάνεις για αυτό; 

Ο Αλαφουζος

Link to comment
Share on other sites

Να πούμε του Ρότζερς να πάει να ρωτήσει στο Σκάι, εμείς δεν ξέρουμε, έτσι τα βρήκαμε 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nikos said:

Καλά δεν είναι λογική αυτή ομως. Να κρίνουμε από 1 ματς. Δεν ήταν καλυτερος από αυτούς που έχουμε ο Βρανιες περισυ; 

Ουτε είναι λογική αυτή που είχαν ότι  παίρνω 2 στοπερ και παιζω με βασικό τον Σβάρνα.

Εγω λεω ότι αφού ήθελαν γρήγορο για βασικό ας έπαιρναν τον τρελο ή ας έφερναν γρήγορο. Αυτό λεω εγώ.

Τα γράφω από καιρό αν είναι να παίζουν όλοι διδυμο με τον Στρατο κάτι δεν πήγε καλά.

Και εγώ δεν τα έχω τόσο με τον Ίβιτς ο οποιος πχ με 300 χιλιάρικα εφερε στο παρα 1 Τανκοβιτς (μεταγραφή οικονομικού επιπέδου μπορεί και super league 2 ας πούμε) + άλλα πολλά, οσο με τα μπρος πίσω στο θέμα τρελού και γενικά γυφτιές που ξόδεψαν ολο το καλοκαίρι έχοντας πάρει μονο τον Τυνήσιο (και μόλις προκρίθηκες έτρεχαν να βρουν κι άλλον).

Ενα ματς ολη η χρονια ομως.Για μενα η αμυνα φετος μου φαινεται οκ.Θελει τον χρονο της.Επισης δεν βοηθαει καθολου που λειπουμ Σιμοες Σιμανσκι.Κανονικα με αυτους μειωνεται η πιεση πιυ δεχεται η αμυνα.Επισης αποψε ειχε ποιοτητα η Λεστερ μπροστα.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mporat said:

Επίσης, ο Ρότζερς μίλησε για τραγικό χλοοτάπητα. Υποτίθεται τον φτιάξαμε φέτος. Θα λογοδοτησει κάνεις για αυτό; 

Επειδή το διάβασα και μεσοβδόμαδα αυτό: πάλι καλά που δεν τραυματιστηκε κι άλλος αποψε να τα ρίξουμε στον Καρερα που τους κουράζει.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mporat said:

Να πούμε του Ρότζερς να πάει να ρωτήσει στο Σκάι, εμείς δεν ξέρουμε, έτσι τα βρήκαμε 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Επειδή το διάβασα και μεσοβδόμαδα αυτό: πάλι καλά που δεν τραυματιστηκε κι άλλος αποψε να τα ρίξουμε στον Καρερα που τους κουράζει.

Εγω βλεπω πως παιζουμε ανα τρεις μερες και τα τρεξιματα βελτιωνονται παντως αγωνα με αγωνα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Το κέντρο φταίει και για το πίσω, η ομάδα δεν αντεχε να λείπουν ταυτόχρονα ο Σιμος με τον Πολωνό.

Σαφώς και θα μπορούσε να γραφτεί πως φταίνε και ο Λιβάγια με τον Ολιβέιρα που αμύνονται με τα χέρια στις τσέπες, ενώ πλέον η άμυνα πρέπει να ξεκινά απ'τον σεντερ-φορ...

Όμως αυτό δεν αναιρει πως τα σεντερ-μπακ σου δεν πηδάνε εφημερίδα, δεν βγαίνουν πρώτοι στην μπάλα, δεν στρίβουν, δεν μπορόυν να κάνουν παιχνίδι από πίσω... γενικά όλο δεν...

Εχείς φάει γκολ από σέντρα στην καρδιά της περιοχής σου με στημενη την αμυνα σου από ατρόμητο, από παόκ, από μπράγκα, από γιάννενα... σήμερα ότι κόρνερ κέρδιζαν γινόταν αναμπουμπύλα κι έκανες το σταυρό σου... 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Man Of Faith said:

Ενα ματς ολη η χρονια ομως.Για μενα η αμυνα φετος μου φαινεται οκ.Θελει τον χρονο της.Επισης δεν βοηθαει καθολου που λειπουμ Σιμοες Σιμανσκι.Κανονικα με αυτους μειωνεται η πιεση πιυ δεχεται η αμυνα.Επισης αποψε ειχε ποιοτητα η Λεστερ μπροστα.

Μακαρι να έχεις δίκιο, αλλά δεν είναι μονο το αποψινό ματς. Πολλες φορές ως τωρα πχ σε έχουν τρυπήσει με σέντρες που νομιζω πχ ότι ένας δεξιός μπακ καλος κι ένας  στοπερ σημείο αναφοράς θα τις καθάριζαν.

Γενικα για στοπερ ή φέρε βουβάλι παιχταρα και στηρίξου στους χαφ για την ταχύτητα (πχ Μολεδο στα καλά του) ή φέρε κομάντο λιγο από ολα τύπου Βρανιες. Εσυ πηγες σε μεσοβέζικες λύσεις  κι έχεις μπλέξει.

 

Link to comment
Share on other sites

Άρα λοιπόν ευθύνεται ο τεχνικός διευθυντής που έφερε αυτούς τους παίχτες και κράτησε τον Σβάρνα για βασικό?

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Bukowski said:

Εγω βλεπω πως παιζουμε ανα τρεις μερες και τα τρεξιματα βελτιωνονται παντως αγωνα με αγωνα.

Πάνω σε αυτό έρχεται και η δήλωση του Κριστισιτς που λέει αυτό που είχε πει ο Χιμένεθ και είχε λοιδωρηθει. Ότι τα συνεχόμενα ματς κάνουν περισσότερο καλό παρά κακο. Θυμίζω ότι όταν αποκλειστήκαμε από Ντιναμο ξεκίνησε και η κοιλιά στην Ελλάδα. 

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς έφερες  2 μέτριους αμυντικούς να συμπληρώσουν έναν μέτριο προς κακό και έναν που χτυπάει κ στον ύπνο του. Ούτε επίπεδο Λαμπροπούλου δεν βρίσκουμε 

Link to comment
Share on other sites

Και να ξέρετε όπως είχε πει ο δάσκαλος Μολεδο θα έφερναν αλλά δεν έμεινε ελεύθερος. Αλλά τελευταία στιγμή όταν πνίγεσαι πιάνεσαι από τα μαλλιά.

Και προς το παρον δεν τα έχω τόσο με τον Ρουμάνο, ούτε καν με τον Χνιντ, ,αλλά τελικά και Χνιντ και Ρουμάνος ήταν λαθος. Ένας από τους 2 έπρεπε να ειναι σαφως καλυτερος/πιο ηγετικός παίκτης. Αφού ο Ιησούς ξέρουμε ότι δεν πρέπει να υπολογίζεται στα μισά ματς.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είδα ένα παιχνίδι που το έχασε το τέρμα.

Οι ποιοτικές αδυναμίες είναι γνωστές.

Χάρηκα που δεν είδα μια ακόμα άθλια εμφάνιση.

Αναμένω επιστροφή τραυματιών και τον Δεκέμβριο για να πάρουν τον πούλο οι Λιβάγια Ολιβέιρα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Και ο Χνιντ και ο Ρουμανος και ο Λατσι ειναι ενδιαφερουσες περιπτωσεις και καλως αποκτηθηκαν. Ακομα και ενας αν βγει τελικα κερδος θα εχεις. Απλα του χρονου πρεπει να φερεις εναν παιχτη διαφορας στην θεση του Τσιγκρινσκι.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mobster21 said:

Άρα λοιπόν ευθύνεται ο τεχνικός διευθυντής που έφερε αυτούς τους παίχτες και κράτησε τον Σβάρνα για βασικό?

 

Όχι γιατί μέχρι την πρόκριση του έλεγαν περίμενε τον Βρανιες και μετά την πρόκριση του είπαν φέρε βασικό στοπερ ελευθερο ή με τρεις κι εξήντα.

Γνωμη μου.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×