Jump to content

Δημήτρης Μελισσανίδης #3 ​​​🐅🦀🦀


Araujo21
 Share

Recommended Posts

13 minutes ago, Hoffman21 said:

🤮

image.png.3c419d936dfa9249e22876c7e704bc76.png

Ψωφιστε ρε γαμιόλια αρδακια και εσύ κουράδα Μελ που μας έχετε φλομωσει στην παπατζα για τον μεγιστάνα 20 χρόνια τώρα. Η σκιά του πάντα σκέπαζε οποία διοίκηση πέρασε, περιμέναμε τον μαρμαρωμενο βασιλιά για να μας κάνει πλάκα ο παοκ και να μην χορταινουμε πούτσες απο τον γαύρο.

Άι στο διάολο.

Link to comment
Share on other sites

Να πούμε και το τί μας καταθλίπτει πιο πολύ και το ξορκίζουμε με βρισιές και γενετήσια αστεία ως πρωτόγονοι που είμαστε. Ότι για πολλά χρόνια η ΑΕΚ μίκραινε και λέγαμε "είναι γιατί δεν την παίρνει ένας Μελισσανίδης". Με έναν Μελισσανίδη θα βλέπαμε ποιός μικραίνει και ποιός όχι. Αυτό ήταν το αποκούμπι άρνησης που είχαμε. Ε ήρθε λοιπόν, και στα χρόνια του μεγάλωσε πολύ περισσότερο ο παοκ απ ότι η ΑΕΚ. Το ότι έδωσε 3-4 κύπελλα λχ ιδιοχείρως σε αυτόν τη μίκρυνε κι άλλο σε ευθεία αντιδιαστολή. Πήρε μεν πρωτάθλημα αλλά έγινε παράρτημα του σε λίγες εβδομάδες μέσα. Ζήτησε συγνώμη, έδωσε κύπελλο, φόρεσε ταμπέλα κλέφτη, διέλυσε την ομάδα, έφερε Μαρίνο Γιαννιώτα, δεν έκανε ένσταση για να βγει ο παοκ Τσ. Λ. και ομίλους Europa, δεν τοποθετήθηκε για την πολυιδιοκτησία, κλπ. Όπως τότε έτσι και τώρα, επιχειρηματικές μαλακίες του Μελισσανίδη ξεχρεώνονται με εκπόρνευση της ΑΕΚ. 

Πώς να μην τσούζει λοιπόν. Πώς να μην λες το γήπεδο και πούλο; Το τρεις εξαμαρτείν ουκ ανδρός σοφού. Θα ξανακάτσει λχ ο Πετιλλον απιδοσυλλέκτης νομίζετε;

Ενιγουέι. Η ΑΕΚ είναι σαφώς μικρότερη ομάδα απ ότι ήταν 20 χρόνια πριν, κι ας έχει περισσότερους τίτλους. Νομίζαμε ότι ο Μελισσανίδης ήταν η απάντηση, αλλά τελικά ήταν η ερώτηση. 

Μακάρι η όποια επόμενη μέρα σε μερικά χρόνια (ας μην είναι δέκα, θεέ μου) να μας ξαναφέρει στο επίπεδο έστω του 2000.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Το ερωτημα αν θελει/μπορει να φτιαξει ομαδα απαντηθηκε.Δεν ασχολουμαι πλεον με το αγωνιστικο,το πηρα αποφαση οτι θα ειμαστε κομπαρσοι.Δυο ερωτηματα εχω

1.Στην χειροτερη εναλλακτικη θα ειμαστε καλυτερα με παπασταματη/αγγελοπουλο?Τεινω προς το ναι και πιστευω οτι αν αποφασισει να φυγει θα βρεθει καποιος πιο δυνατος απο αυτους.

2.Εχει σκοπο να φυγει ποτε?Πιστευω οχι,θελει να ειναι ο βαρδινογιαννης της ΑΕΚ(χωρις τις επιτυχιες) να κανει την γκαβλα του χωρις να ξοδευει φραγκο,να τον φωναζουν προεδρε και νομιζει οτι με τα εσοδα του γηπεδου θα φτιαξει ομαδα.

 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

το προβλημα ειναι οτι δεν βγαινεις στα καγκελα να τον διωξεις, ακομα κι αν εχεις τετοια διαθεση, εχοντας στο μυαλο σου ως εναλλακτικες Αγγελοπουλους και Παπασταματηδες.

Link to comment
Share on other sites

Το ερωτημα ειναι: αντεχουν οι ΑΕΚτζηδες χωρις να προσμενουν Μελισσανιδη, νεο Μπαγεβιτς και γηπεδο στην Νεα Φιλαδελφεια; Εγω λεω οχι. Μολις εκπληρωθουν αυτα θα μεινουμε χωρις στοχο και νοημα.

Link to comment
Share on other sites

Το ερώτημα του γηπέδου και ο μελισσανίδης. Προσφατα μιλησα με εναν γνωστό, οπαδος, καλός. Μου είπε: κάνω υπομονή μέχρι να μπούμε. Και τι άλλο να κάνεις πλεον λέω εγώ; δεν είναι ότι έχουμε επιλογές

Καταθέτω την άποψή μου περί γηπέδου και τη σχεση του με τον μελ. Μπορει να έχω λάθος αλλα κυριακή κοντη γιορτη.

Δεν θεωρω οτι ο μελ φτιαχνει γηπεδο για την υστεροφημία του (αυτό ας πούμε ειναι παρελκόμενο). Το γήπεδο έχει ένα πολυ μεγάλο "καλό". Έχει σχεδον απεριόριστες πλυντηριακές δυνατότητες ειδικά όταν κάποιος το διαχειρίζεται εξολοκλήρου (*).

Ειναι λοιπόν έξτρα δελεαρ για καποιον η διαχειριση του γηπεδου ωστε να μην χρειάζεται να κρεμεται απο τα @@ κάθε ατζεντη για καθάρισμα (**).

 

Εγω τουλαχιστον κανω την υπομονή μου. Πιστευω οτι θα φανεί που πάει το πραγμα αργά η γρήγορα.

 

(*) hippo vs κοκκαλιαρη point

(**) hippo & mendes point

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Bukowski said:

Το ερωτημα ειναι: αντεχουν οι ΑΕΚτζηδες χωρις να προσμενουν Μελισσανιδη, νεο Μπαγεβιτς και γηπεδο στην Νεα Φιλαδελφεια; Εγω λεω οχι. Μολις εκπληρωθουν αυτα θα μεινουμε χωρις στοχο και νοημα.

Έτσι μας μάθανε, ή καλύτερα έτσι εκπαιδεύσαμε μόνοι μας τους εαυτούς μας. Μετά από κάποια ηλικία, να τη θέσω γύρω στα 15;, αν δεν έχεις ανησυχίες για τον κόσμο που σου παραδίδει η προηγούμενη γενιά είσαι καμένος από χέρι.  Τελειωσε το σχολείο, πήρες το 20αρι σου στα θρησκευτικά, άνοιξε ένα βιβλίο, τωρα.  Η προηγούμενη γενιά άφησε κληρονομιά την κλάψα και ένα συναίσθημα ως  αντάρα να τα σκεπάζει όλα. Η νέα γενιά, απλά το συνεχίζει, το παίρνει χέρι, χέρι για να το παραδώσει στους επόμενους. Δεν είναι δουλειά του οπαδού να  ψάχνει το business continuity plan ενός project, πρέπει όμως να έχει πλήρη συνείδηση ότι η κατασκευή ενός γηπέδου  είναι ένα project που θα ακολουθεί εις αεί και το συναισθηματικό κομμάτι είναι ο τελευταίος κρίκος της αλυσίδας. Ο κοντός το σκέφτηκε σκανδαλωδώς ηλίθια, ο Τίγραρος με έναν τεράστιο κυνισμό. Ο οργανισμός έχασε μια 20ετία ποδοσφαιρικής ανάπτυξης μπρος το αφήγημα της νέας έδρας και όλα αυτά παίζοντας στο πιό σύγχρονο γήπεδο της χώρας, τα περισσότερα χρόνια τουλάχιστον.  Ο ΑΕΚτζης δεν αντέχει ούτε μισό δευτερόλεπτο χωρίς αισθηματολογίες. Ο Πρύτανης είναι ένας τελειωμένος παράγοντας, ο Σερβόσνιος ένα ξοφλημένο κινητό κέρινο ομοίωμα, όμως όπως και το γηπεδικό ερεθίζουν ένα κομμάτι του εγκεφάλου που σε κάνει να τους βλέπεις με διαφορετικό μάτι από αυτό που είναι. Το ερώτημα είναι, μετά το γήπεδο τι; Βλέπω τον επόμενο να στόχο να κινείται μεταξύ ενός ακαθόριστου οπαδικού ραντεβού ξεκαθαρίσματος πέριξ του γηπέδου, το οποίο θα πηγαίνει και όλο πιο πίσω στο χρόνο και μιας παρακμιακής ανακύκλησης προσώπων που ξέρουν τι σημαίνει ΑΕΚ. Ένας σοβαρός θα πιανόταν από τα 60.000 κουνάμενα σημαιάκια με την Μίλαν επί Τζίλη. Ένας άλλος σοβαρός στην εικόνα αυτή δεν θα μονολογούσε "Πω, πω ένα Νταχάου"

Link to comment
Share on other sites

Θα βγαλει και ανακοίνωση τσουξίματος για τον κλεφτοκοτά αραγε; 

Τετοιο αυτογκόλ χωρίς λόγο, μονο αυτος παντως.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρω οτι δεν ηταν αυτογκολ. Μαλλον ειχε λογο που το ειπε. Θα δειξει στο μελλον 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nikos said:

Θα βγαλει και ανακοίνωση τσουξίματος για τον κλεφτοκοτά αραγε; 

Τετοιο αυτογκόλ χωρίς λόγο, μονο αυτος παντως.

Εξυπηρετηση στον Ιβαν μου μοιαζει με ανταλλαγμα Μητογλου απο Βολο (παραρτημα Ιβαν). Υπαρχει γκρινια στους Βου που εδιωξαν Γκαρσια, αν μπεις και στο fb τους θα δεις μπινελικι στις δυο σημερινες ανακοινωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ο λόγος είναι ότι

«Λεφτα οι άλλοι; Λογους τιμής εμεις.» 
 

Τα ίδια που έκανε και με Σωκράτη. Τους αέρισε τα παπαρια με τις πορδες του ο Μητσαρας. Δεν κοιμούνται την νύχτα από την στεναχώρια.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Εξυπηρετηση στον Ιβαν μου μοιαζει με ανταλλαγμα Μητογλου απο Βολο (παραρτημα Ιβαν). Υπαρχει γκρινια στους Βου που εδιωξαν Γκαρσια, αν μπεις και στο fb τους θα δεις μπινελικι στις δυο σημερινες ανακοινωσεις.

Γενικα ειναι λιγο περιεργη η κατασταση. Οι αρδ στηριζουν Ιβαν οτι και αν κανει ....εξαλλου αυτος χωνει το χρημα. Αλλα δεν μπορουν να ακυρωσουν και τον Παμπλο

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Εξυπηρετηση στον Ιβαν μου μοιαζει με ανταλλαγμα Μητογλου απο Βολο (παραρτημα Ιβαν). Υπαρχει γκρινια στους Βου που εδιωξαν Γκαρσια, αν μπεις και στο fb τους θα δεις μπινελικι στις δυο σημερινες ανακοινωσεις.

Καλά τίποτα δεν αποκλείω. Απλά μου φαίνεται τραβηγμενο, αλλά από αυτόν ολα τα περιμενω, ειδικά απέναντι στον τσετσενο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Vargas21 said:

Γενικα ειναι λιγο περιεργη η κατασταση. Οι αρδ στηριζουν Ιβαν οτι και αν κανει ....εξαλλου αυτος χωνει το χρημα. Αλλα δεν μπορουν να ακυρωσουν και τον Παμπλο

Εμας παλι στηριζουν χωρις να χωνει χρημα και ακυρωσαν ευκολοτατα Μανολο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Καλά τίποτα δεν αποκλείω. Απλά μου φαίνεται τραβηγμενο, αλλά από αυτόν ολα τα περιμενω, ειδικά απέναντι στον τσετσενο.

Αν του γυαλισε ο Μητσογλου θεωρεις οτι θα προτιμουσε να τον πληρωσει η να ξεφτιλιστει και να τον παρει ευκολα επειδη θα εκανε πασο ο ΠΑΟΚ;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Εμας παλι στηριζουν χωρις να χωνει χρημα και ακυεωσαν ευκολοτατα Μανολο.

Εμας ειναι αρδακια..... 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bukowski said:

Αν του γυαλισε ο Μητσογλου θεωρεις οτι θα προτιμουσε να τον πληρωσει η να ξεφτιλιστει και να τον παρει ευκολα επειδη θα εκανε πασο ο ΠΑΟΚ;

Καλά δεν το συζηταμε.

Απλα τόσο πολύ να του άρεσε ο Μητογλου;

Εγω πιστεύω ότι απλά έφαγε μια ακόμα ξεγυρισμένη  φάπα, όπως συμβαίνει συνεχεια..

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nikos said:

Καλά δεν το συζηταμε.

Απλα τόσο πολύ να του άρεσε ο Μητογλου;

Εγω πιστεύω ότι απλά έφαγε μια ακόμα ξεγυρισμένη  φάπα, όπως συμβαίνει συνεχεια..

Μπα δεν τον εχω απ αυτες που δινουν τσαμπα κωλο.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

Μπα δεν τον εχω απ αυτες που δινουν τσαμπα κωλο.

Όχι αυτό. Εγώ θεωρω ότι απλά το έχει χάσει, εκεί το πηγαίνω. Ότι δλδ νομιζει ότι τον εξέθεσε ανεπανόρθωτα και τον πλήγωσε τον Ραζβαν 😆

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Όχι αυτό. Εγώ θεωρω ότι απλά το έχει χάσει, εκεί το πηγαίνω. Ότι δλδ νομιζει ότι τον εξέθεσε ανεπανόρθωτα και τον πλήγωσε τον Ραζβαν 😆

Κατι αλλο παιζει με την τραμπα Ιβαν-Μελ στο θεμα Ραζβαν και θα το δουμε τα επομενα χρονια. Προσωπικα δεν θα μου εκανε καθολου εντυπωση ο σοβιετικος Ιβαν να θελει να τον αποδομησει αυτη την φορα πληρως τον Ρουμανο γιατι γενικα τσουζει αλλος να απρωχνει χρημα και αλλος να παιρνει την δοξα. Θα δειξει οπως και να χει, παντως 2ετια σαν την προηγουμενη ο ΠΑΟΚ δεν παιζει να κανει ενω και το υλικο του ειναι χειροτερο απο αυτο που παρελαβε απο Ιβιτς και εκανε αμαν και πως να το στρωσει.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×