Jump to content

Δημήτρης Μελισσανίδης #3 ​​​🐅🦀🦀


Araujo21
 Share

Recommended Posts

* Διατεθειμένος να αυξήσει κι άλλο το φετινό μπάτζετ, προκειμένου να δημιουργήσει πρωταγωνίστρια- ομάδα με υψηλές βλέψεις σε Ελλάδα και Ευρώπη φέρεται ο Θεόδωρος Καρυπίδης. Βλέποντας και ξέροντας ότι και οι ανταγωνιστές θα ρίξουν χρήμα στην αγορά, αφήνει να εννοηθεί ότι θα… τινάξει την μπάνκα, φέρνοντας ποδοσφαιριστές κλάσης. Μάλιστα, λέγεται ότι ίσως και τα νούμερα να ξεπεράσουν τα 8 εκατ. ευρώ, προσέξτε, μόνο για μεταγραφές και όχι για τα υπόλοιπα λειτουργικά έξοδα της εταιρίας. Αρκεί να σας πούμε ότι ο προϋπολογισμός της σεζόν, που ολοκληρώθηκε άγγιξε –συνολικά- τα 5,5 εκατ. (METROSPORT)

Link to comment
Share on other sites

να καμουμε μια σουμα απο τα μεσα της χρονιας που περασε? που ο τιγρης τα πηρε και αποφασισε να τα ξαναλλαξει ολα?

παμε λοιπον.

 

καταρχην αλλαξε για 58η φορα προπονητης και τεχνικος διευθυντης. στην θεση του προπονητου ο Μανολο ΧιμενεΣ στη 23η επιστροφη του. στην θεση του τεχνικου διευθυντου ο πολυπειρος Παναγιωτ Κονε. εγιναν και σαρωτικες αλλαγες στο ροστερ βεβαια, σκουπιστηκε ο Παουλινιο. Δοθηκε και δανεικος ο Ινσουα, αλλα τωρα μπορει και να τον ξαναμαζεψουμε γιατι εχει υψηλη αποζημιωση αυτος.

τον Λιβαγια τον θελαμε πολυ να παραμεινει, αλλα δεν ηθελε αυτος. ετσι τον αφησαμε ελευθερο στα μεσα της χρονιας να γλιτωσουμε κανενα φραγκο. Για τον Ολιβειρα ομως τιποτε δεν τελειωσε. Του καναμε προταση 800 χιλιαρικα γιατι πού θα ξαναβρεις τετοιον φορ? Ακομα τον περιμενουμε, ποτέ δεν ξερεις..  Αν δεν κατσει ο  Νελσον, θα προσπαθησουμε για την 23η επιστροπφη του Αραουχο. Δινουμε 1,2 στην ομαδα του, η ομαδα του ζηταει γυρω στα 2, αρα ειμαστε κοντα συμφωνα με το περιβαλλον του τιγρη. Στην τελικη μεχρι 31 Αυγουστου εχει ο θεος.

τον Γεναρη αποφασισαμε να ενισχυθουμε. Αρχικα πηγε να γινει το μπαμ με Παπαπσταθοπουλο. Μεχρι Καλαματα εφτασε ο Κονε για να τον ψησει. παροτι δεν κολλαμε στα  μπατζετ, διναμε μεχρι 1 μυριο και deadline για απαντηση διοτι δεν μασαμε. Τελικα ειπε ευχαριστω και πηγε στον Μαρινακη με περισσοτερα. δεν κωλωσαμε, αποφασισαμε να τα δωσουμε ολα για τερματοφυλακα και δεξιο μπακ, αφου τον στοπερ τον αφησαμε για το καλοκαιρι. δυστυχως τερματοφυλακα δεν βρηκαμε. βρηκαμε ομως δεξιο μπακ, εναν που επαιζε στην Ουφα. Στο γηπεδο φαινεται ακομα χειροτερος κι απο τον Βασιλαντωνοπουλο και τον Μπακακη, αλλα δεν πειραζει, συμβαινουν κι αυτα, δεν γινεται να τα πετυχαινεις ολα. το θεμα εινια οτι βελτιωθηκαμε απο τοτε που αλλαξε ο τεχνικος διευθυντης.

τα υπολοιπα σαρωτικα, τα αφησαμε για αργοτερα λοιπον. αλλαξαμε τον Λυσσανδρου με τον Γιωργο τον Κοσμα, ο οποιος γνωριζει τι σημαινει ΑΕΚ και δουλευε σε αυτην την θεση σε αθλητικη εκπομπη στο καναλι του φιλου ιβαν. αλλαξαμε και οικονομικο διευθυντη γιατι μας εκαμαν φισινγκ. στην συνεχεια πηραμε Παπαδημητριου που μας τον προτεινε ο Πανοπουλος, ο αλλος φιλος του Ιβαν. μαλιστα εχει τοσο μεγαλη εμπειρια απο μια ομαδα σαν την Σκοντα Ξανθη, που οπως ηταν λογικο ο ρολος του δεν μπορουσε να περιοριστει στις ακαδημιες, οποτε εγινε ο ο νο1 του αγωνιστικου και υποβιβαστηκε ο Παναγιωτ ο Κονε. Μην ξεχναμε οτι εχουμε και Ταυλα και Γουνδουλακη και αλλους 2 που ουτε και ξερουμε τα ονοματα τους αλλα δουλευουν ολη μερα.

στην συνεχεια αρχισε το σαφαρι για παικταραδες και προπονηταρα. παικτες παιρνουμε και χωρις προπονητη, δεν ειναι δικη του δουλεια αυτη. τα καταφερνουμε καλα με κατι Γουτα, Παρρα και Μητογλου. Με κατι Νταμιαν Ντα Σιλβα δεν τα καταφεραμε, αλλα εχουμε χρονο μπροστα μας. Μας προτεινουν και κατι παικτρονια οπως ο Μπεν Αρφα, αλλα δεν μασαμε, θα ερθουν με οσα θελουν εμεις ή δεν θα ερθει καθολου, εχουμε Μανταλο στην τελικη.

για προπονητη η καψουρα ειναι ο Λουτσεσκου. τι κι αν εβριζε την ΑΕΚ τοσα χρονια? Δεν θα κωλωνε ο τιγρης να τον φερει, "αυτα ειναι για τους μαλακες". Δυστυχως ομως δεν φαινεται να μας θελει. Πού να ερθει ολοκληρος Λουτσεσκου στην Ελλαδα, ευκολο το εχετε? Μετα λοιπον ψαχτηκε ο Ταυλα με κατι Γαλλους προπονητες. Δυστυχως ουτε αυτοι ερχονται Ελλαδισταν. Οποτε φαινεται να καταληγουμε σε Μιλογεβιτς ή Γιοβανοβιτς που ξερουν και ελληνικα να συνεννοουμαστε χωρις μεταφραστες. ο Γιοβανοβιτς τελικα παει βαζελο, εμεινε ομως ο αλλος.

 

Περιπου εκει ειμεθα σημερα. Ταυτοχρονα αυτες τις μερες ο μπαοκ ξευτυλισε τον μυθο περι αχτυπητου γαυρου, παιρνοντας στα ισα το κυπελλο μεσα στην Αθηνα. Εχει δρομο για να τον ξαναφτασει, αλλα τελος παντως εδειξε οτι υπαρχει ακομα στον χαρτη.

Ηταν το 4ο κυπελλο του μπαοκ (του φιλου μας Ιβαν που δεν του κανουμε ενστασεις) τα τελευταια 5 χρονια.

 

Δεν πειραζει, φτιαχνουμε γηπεδο. Τι κι αν εχουμε τα τελευταια χρονια το 1/4 των πρωταθληματων του γαυρου και το 1/4 των κυπελλων του μπαοκ.

Η Μποταφογκο ειμαστε?

 

 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Νικομπό είχα πει άστο αλλα δε γίνεται μετά το ωραίο αυτό αναλυτικό σου σχόλιο να μην προσθέσω στο τόπιξ Μελισσανίδης τη θρυλική μπούκα του μεγάλου στην ανάπαυλα του Ιωνικός-Εργοτελης στο καμαράκι του Φωτιά 🔥 και την ατάκα "ήρθες στο σπίτι μου ρε βερίκοκο για να μην ανέβω; Τι μπενάλτυ δεν έδωσες ρε  " Ο Φωτιάς είναι απο Πέλλα και εκεί μου λένε βγάζουν ωραία βερίκοκα .Στο α' ημίχρονο το έπαιζε 50-50 ενω δεν έδωσε και ενα "μπενάλτυ" στον Ματσούκα.

Στο β ημιχρόνιο είδατε όλοι πως ο βερικοκος το άλλαξε το χαρτί και τελικά ανέβηκε Α' εθνική ο κύριος Μελισσανίδης.

Να προστεθεί λοιπόν παρακαλώ και η επιτυχία του Ιωνικού στο τόπιξ Μελισσανίδης.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Duck_Season said:

Πεπόνια, βερίκοκα

Μήπως μας κρύβει κάτι; 

Ίσως πάντα ήθελε να έχει μανάβικο 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Τουλαχιστον να δωσουμε 11 πεπονια δανεικα στον Ιωνικο να ξεκαθαρισει λιγο το ροστερ

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν μαζευόμασταν 50 άτομα και κάναμε μια επιτροπή διαχείρισης εσόδων της ΠΑΕ με άμεση ηλεκτρονική ψηφοφορία όλων των μελών για κάθε σοβαρή απόφαση, χειρότερα θα τα πηγαίναμε; 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mporat said:

Δηλαδή αν μαζευόμασταν 50 άτομα και κάναμε μια επιτροπή διαχείρισης εσόδων της ΠΑΕ με άμεση ηλεκτρονική ψηφοφορία όλων των μελών για κάθε σοβαρή απόφαση, χειρότερα θα τα πηγαίναμε; 

Αρκετο καιρο πριν,εσυ δεν εγραφες ακομα στο ΚΜ οι παλιοι ισως το θυμουνται.Ειχα προτεινει στα σοβαρα να αναλαβει τα εσοδα-εξοδα μια συμμαθητρια μου που εχει τελειωσει διοικηση επιχειρησεων.Η ιδεα μου αντιμετωπιστηκε με χλευη.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, MikrosKaiAtropos said:

Αρκετο καιρο πριν,εσυ δεν εγραφες ακομα στο ΚΜ οι παλιοι ισως το θυμουνται.Ειχα προτεινει στα σοβαρα να αναλαβει τα εσοδα-εξοδα μια συμμαθητρια μου που εχει τελειωσει διοικηση επιχειρησεων.Η ιδεα μου αντιμετωπιστηκε με χλευη.

Την εχεις γαμησει;

Link to comment
Share on other sites

Just now, MikrosKaiAtropos said:

Δυστυχως οχι,και ηταν πολυ δυνατο

Ε καλα καναμε και σε χλευασαμε τοτε.

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το αναφέρω χωρίς πλάκα, νομίζω ότι αν πραγματικά θες να κάνεις σωστή δουλειά, δίνεις τη διοίκηση σε ανθρώπους που πραγματικά πονάνε την ομάδα κι αυτοί βρίσκουν τα κατάλληλα άτομα. Εμείς προφανώς τώρα δε θέλουμε να κάνουμε σωστή δουλειά, αλλά το συμφέρον του μπάρμπα. Και δεν είναι κάτι που γενικά δε συμβαίνει, ομάδες λαϊκής βάσης δηλαδή. Το ξέρω, ακούγεται εξωφρενικό ίσως, αλλά με αυτόν που έχουμε μπλέξει έχω αρχίσει να σκέφτομαι τι θα μπορούσε να κάνει ο κόσμος. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mporat said:

Εγώ το αναφέρω χωρίς πλάκα, νομίζω ότι αν πραγματικά θες να κάνεις σωστή δουλειά, δίνεις τη διοίκηση σε ανθρώπους που πραγματικά πονάνε την ομάδα κι αυτοί βρίσκουν τα κατάλληλα άτομα. Εμείς προφανώς τώρα δε θέλουμε να κάνουμε σωστή δουλειά, αλλά το συμφέρον του μπάρμπα. Και δεν είναι κάτι που γενικά δε συμβαίνει, ομάδες λαϊκής βάσης δηλαδή. Το ξέρω, ακούγεται εξωφρενικό ίσως, αλλά με αυτόν που έχουμε μπλέξει έχω αρχίσει να σκέφτομαι τι θα μπορούσε να κάνει ο κόσμος. 

Κατ αρχας μια καλη αρχη θα ταν να οργανωθουμε σε social media, blogs κτλ και να τους παμε αιμα. Αλλα στα 30+ μας εχουμε και αλλες δουλειες να κανουμε απο το να ασχολουμαστε με πεπονια.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Bukowski said:

Κατ αρχας μια καλη αρχη θα ταν να οργανωθουμε σε social media, blogs κτλ και να τους παμε αιμα. Αλλα στα 30+ μας εχουμε και αλλες δουλειες να κανουμε απο το να ασχολουμαστε με πεπονια.

Καλά δεν έχεις άδικο για την έλλειψη χρόνου, αλλά ακόμα και μια σελίδα στο Fb θα ήταν κάτι για αρχή. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MikrosKaiAtropos said:

Αρκετο καιρο πριν,εσυ δεν εγραφες ακομα στο ΚΜ οι παλιοι ισως το θυμουνται.Ειχα προτεινει στα σοβαρα να αναλαβει τα εσοδα-εξοδα μια συμμαθητρια μου που εχει τελειωσει διοικηση επιχειρησεων.Η ιδεα μου αντιμετωπιστηκε με χλευη.

Αν ποτέ αναλάβω την ομάδα, είσαι στις πρώτες σκέψεις μου για συνεργάτης.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bukowski said:

Κατ αρχας μια καλη αρχη θα ταν να οργανωθουμε σε social media, blogs κτλ και να τους παμε αιμα. Αλλα στα 30+ μας εχουμε και αλλες δουλειες να κανουμε απο το να ασχολουμαστε με πεπονια.

Ρε Μπούκο μας δουλεύεις; Εδώ δεν μπορούν τα βασικά του ποδοσφαιρου αυτοί. Αυτά που λες τους φαίνονται πυρηνική φυσική 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Skepastos said:

Ρε Μπούκο μας δουλεύεις; Εδώ δεν μπορούν τα βασικά του ποδοσφαιρου αυτοί. Αυτά που λες τους φαίνονται πυρηνική φυσική 

Εννοω να παμε αιμα τον Μελισσανιδη και τους γιους πουτανων ΑΡΔ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bukowski said:

Εννοω να παμε αιμα τον Μελισσανιδη και τους γιους πουτανων ΑΡΔ.

Ααααααααα...Αυτό ναι βγάζει νόημα!!

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς διώχνουμε τον Χιμένεθ για να έρθει τον Δεκέμβρη πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×