Jump to content

Leicester City - A.E.K.: (EUL / Όμιλος G - 6η αγων.): 10/12, 22:00, Cosmote Sport 2


Araujo21
 Share

MVP- κόουτσινγκ - βραβείο Μπακάκη   

16 members have voted

  1. 1. mvp

    • Τσιντώτας
      0
    • Βασιλαντωνόπουλος
      0
    • Μιτάι
    • Χνιντ
      0
    • Νεντελτσιάρου
    • Σβάρνας
      0
    • Σιμόες
      0
    • Κρστιτσιτς
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Σάκχοφ
      0
    • Μαχαίρας
      0
    • Αλμπάνης
      0
    • Ολιβέιρα
      0
    • Γαλανόπουλος
  2. 2. Κόουτσινγκ Καρέρα

    • Καλό
      0
    • Μέτριο
    • Κακό
    • Φυσιολογικό
  3. 3. Βραβείο Μπακάκη (χειρότερος παίκτης)

    • Τσιντώτας
      0
    • Βασιλαντωνόπουλος
    • Μιτάι
      0
    • Χνιντ
      0
    • Νεντελτσιάρου
      0
    • Σβάρνας
    • Σιμόες
      0
    • Κρστιτσιτς
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Σάκχοφ
      0
    • Μαχαίρας
      0
    • Αλμπάνης
      0
    • Ολιβέιρα
      0
    • Γαλανόπουλος
      0


Recommended Posts

Το ξεβρόμισμα έπρεπε να γίνει το καλοκαίρι. Αλλά τότε κάποιοι συμφώνησαν ότι το ρόστερ αυτό είναι αρκετό και ικανό.

Link to comment
Share on other sites

Ταιζουν οι ΑΡΔ  σανο ότι είναι ο καλύτερος της λιγκας, πλακα κανουμε? ματια δεν εχουμε? δλδ βαλμπουενα καμαρά σεμεντο ζιβκοβιτς ελ αραμπι ακομα και μπρουνο γκαμα τι είναι? Ειδικά ο τελευταίος είναι παίχτης που σε καθε ματς ξεχωρίζει στον αρη το ξεκωλιάρη? ΠότεΣ ξεχώρισε αυτή η λουλου ο μάρκο σε μας σε 5 ματς σερί που ακόμα και όταν σκοράρει μπλαζε και υπεράνω το παίζει. Θυμαμαι κατι πανηγυρια του ουχο ή του λαζαρου και βλεπω και του μαρκο να περπαταει. Μεγάλη ξενέρα ο τύπος.

Link to comment
Share on other sites

Αμιγως ποδοσφαιρικα, ο Λιβαγια εχει καποια στοιχεια πραγματικα εξαιρετικα αλλα ειναι ετσι το σωμα του και τα φυσικα του προσοντα που δυσκολευεται να βρει θεση στο συγχρονο ποδοσφαιρο εκτος αν η ομαδα προσαρμοστει πανω του.

Πραγματικα δεν μπορω να βρω σε ποια θεση μπορει να παιξει σε δυσκολα παιχνιδια, θεωρω οτι ως φορ μπορει να σταθει καλυτερα και αν η ομαδα παιζει με δυο μπροστα, ακομη καλυτερα.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας παίζει στην ομάδα και στο επίπεδο που μπορεί. Αν ο Λιβάγια ήταν για κάτι πολύ παραπάνω προφανώς θα έπαιζε κάπου αλλού. Και μιλάμε για παίχτη που έχει κάνει συμμετοχές στην Εθνική Κροατίας και έχει περάσει από Ιταλία και Ισπανία. Αλλά πρόταση μέχρι στιγμής δεν έχουμε δει που να είναι σοβαρή. Και αν σκεφτεί κανείς ότι στα μεγάλα πρωταθλήματα δεν υπάρχει πιο αργός ποδοσφαιριστής από αυτόν, μου φαίνεται λογικό να μπαίνει σε διαπραγμάτευση για να μείνει για ακόμα τρία χρόνια Γλυφάδα.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, moukie said:

Πραγματικα δεν μπορω να βρω σε ποια θεση μπορει να παιξει σε δυσκολα παιχνιδια, θεωρω οτι ως φορ μπορει να σταθει καλυτερα και αν η ομαδα παιζει με δυο μπροστα, ακομη καλυτερα.

Συμφωνώ εδώ. Προφανώς ο προπονητής ξέρει κάτι παραπάνω και τον βάζει αριστερά. Εγώ δεν μπορώ να το καταλάβω. Ειδικά τώρα που έχεις Τάνκοβιτς.

Μου φαίνεται ότι υπάρχει μπέρδεμα λόγω των θέσεων Μάνταλου Λιβάγια που πρέπει να παίζουν και οι δύο και τελικά δεν ξέρουμε ούτε εμείς πού θα μπορούσαν να αποδώσουν καλύτερα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Εγω δε νομιζω οτι ο Λιβαγια μπορει να παιξει στη θεση του Μανταλου, ειναι πολυ στατικος γι αυτο το ρολο.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Τα καλα του παιχνιδια ειναι με Αραουχο διπλα η εναν φορ. Οταν παιζει αριστερα μπερδευονται με Μανταλο και σια και τον κελινουν ευκολα. Μονο με συνεργασιες παιζει καλα. Και οχι με φορ τυπου Ολιβειρα αλλα τυπου Αραουχο.

Link to comment
Share on other sites

H 11αδα μπορει να εχει μονο εναν εκ των Λιβαγια ή Μανταλου, χωρις αυτο να σημαινει οτι αγωνιζονται ακριβως στην ιδια θεση. Ο ενας ειναι 8-10αρι και ο αλλος δευτερος φορ. Το θεμα ειναι οτι οταν παιζεις συστημα με δευτερο φορ τοτε παιζεις με 2αδα στα χαφ, αρα χωρις Μανταλο. Οποτε πρακτικα δεν χωρανε και οι 2. Τα υπολοιπα ειναι αλχημιες-μαλακιες που περισσοτερο κακο κανουν και σε αυτους και στην ομαδα, παρα καλο. Για αυτο υποστηριζα οτι καλως εφυγε ο Μπακασετας. Ειχες τοτε παικτη του αξονα που τον εβαζες με το ζορι στα δεξια. Τα ιδια τωρα και με τον Λιβαγια, δωσαμε 2εκ για να τον βαζουμε αριστερο εξτρεμ που ουτε την ταχυτητα εχει ουτε τα τρεξιματα να καλυψει τις απαιτησεις της συγκεκριμενης θεσης. Παικτης αλανας ειναι και η μονη ταιριαστη θεση για αυτον θα ηταν πισω απο τον φορ ή ακομη και ως σεντερ φορ στα δυσκολα παιχνιδια. Αλλα για τους χ-ψ λογους δεν το βλεπουμε αυτο, ειτε λογω αποφασης προπονητη ειτε λογω επιθυμιας του παικτη. Στο καλο και να μας γραφει. Αλλα οταν λεμε στο καλο δεν εννοουμε λυση συμβολαιου ή πωληση τον Γεναρη για ψιχουλα. Τα σοβαρα κλαμπ προνοουν σε τετοιες περιπτωσεις και προχωρουν σε πωληση νωρις (πχ απο το καλοκαιρι) ή αλλιως φροντιζουν να ανανεωσει πρωτα και μετα να πουληθει (οπως ο Σκοκο). 

Ηρθε ο Λιβαι φετος και θυμηθηκαμε μετα απο χρονια πως ειναι το εξτρεμ. Ουτε καν που θυμαμαι ποτε ειδαμε τελευταια φορα 11αδα με κανονικο εξτρεμ.

Ξαναλεω ετσι οπως ειμαστε τωρα διωχνοντας τον Γεναρη Λιβαγια-Ολιβειρα-Μπακακη εξοικονομεις μεγαλο ποσο και μπορεις ανετα να το διαθεσεις για 3 παικταραδες. Ας ξεκινησουν απο τωρα ο Ιβιτς με τον Καρερα να ψαχνουν παικτες. Με 3 σοβαρους παικτες των 800Κ ανεβαινεις 2 επιπεδα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Όλες οι ομάδες χτίζουν το παιχνίδι τους πάνω στους καλύτερους παίχτες τους. Εμείς πάνω στον Μάνταλο. Έπρεπε να τραυματιστεί για να απελευθερωθεί το κλαμπ και να πανηγυρίσει πρωτάθλημα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mobster21 said:

Όλες οι ομάδες χτίζουν το παιχνίδι τους πάνω στους καλύτερους παίχτες τους. Εμείς πάνω στον Μάνταλο. Έπρεπε να τραυματιστεί για να απελευθερωθεί το κλαμπ και να πανηγυρίσει πρωτάθλημα.

Οι αληθειες να λεγονται Γιαυτο στον τελικο της ιδιας χρονια με τον Μανταλεισον μεσα ειδαμε τι πηραμε 

Link to comment
Share on other sites

Και κάποια στιγμή να πάρουμε και ένα χαφ σημείο αναφοράς της ομάδας που να μαρκάρει ΚΑΙ να δημιουργεί ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ.

Έχουμε μαζέψει ή το ένα ή το άλλο. Λίγο ο Σέρβος πάει να το κάνει αλλά δεν έχει διάρκεια στο παιχνίδι του. Ούτε ο Σάκχοφ την ταχύτητα, την διάρκεια και την αποτελεσματικότητα στην αμυντική λειτουργία, όπως τουλάχιστον μου φαίνεται εμένα αυτή την περίοδο.

 

Link to comment
Share on other sites

Αν λοιπόν αποφασίσεις να κρατήσεις τον Κροάτη μαζί με τον Καρίμ για τις δύο θέσεις των φορ, εγώ θα ήμουν οκ με τα ίδια χρήματα αλλά και με bonus στόχων.

Οπότε σου μένει ο Ολιβέιρα τον οποίον έπρεπε να έχεις ξεφορτωθεί αλλά ήταν πολύ πετυχημένη η διαπραγμάτευση Μελισσανίδη Ίβιτς και τελικά μας έμεινε για να μας ζαλίζει τα παπάρια με τα σουτ από παντού χωρίς να σημαδεύει τις περισσότερες φορές.

Με 1.2 μπορείς να πάρεις δύο πολύ καλούς ακραίους αμυντικούς και με τον Βράνιες δίπλα στον Ιησού ή τον Ρουμάνο να φτιάξεις ξανά την άμυνα σου.

Η επιστροφή Συμάνσκι είναι μια στιγμή που την περιμένω περισσότερο από κάθε άλλη. Με Τάνκοβιτς Γκαρσία στον ασβέστη έχεις καλές πιθανότητες να παρουσιάσεις κάτι πολύ καλύτερο στην πορεία.

Και σου μένει μία θέση ΚΛΕΙΔΙ για φέτος τον Γενάρη. Η θέση του τερματοφύλακα. Εκεί τί θα κάνουμε, δεν ξέρω. Εγώ θα έφερνα κάποιον μεγάλο σε ηλικία, φθηνό και έμπειρο τερματοφύλακα από Ανατολική Ευρώπη. Όχι άλλα στοιχήματα. Και ειδικά σε αυτή την θέση.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά παντως από το 18 και μετά στα ματς με αυτούς τους αντιπαλους ο Λιβαγια δεν λες ότι έκανε και πολλες ενέργειες διαφορας.
Το πρόβλημα του είναι διπλο: μλκια στον εγκέφαλο και ψιλό-αργος.

Για μένα είναι SS, το ιδιο πιστεύω ότι είναι και ο Τανκοβιτς, δλδ διπλα ή πίσω από τον φορ. Ο Μάνταλος είναι οκταροδεκαρι (που οκ καμια φορά μπορεί να παιξει και LW χωρίς να είναι η κανονική του θέση εκεί).

Γενικα εγώ θεωρω ότι κανεις από τους 3 δεν είναι κανονικος LW, ειδικά ο Λιβαγια που παει με τον ζορι να τον χωρέσει εκεί ο Καρερας.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, CHⓇIS said:

Aporo re seis pos tous afhnoun na kanoun nazakia k dn tous kreman ta deltia.... 

E oxi kai nazakia. Den einai nazakia afta pleon. Oti goustaroun kanoune. 

Link to comment
Share on other sites

Τι έχουμε εντωμεταξυ αύριο για ενδεκάδα;
 

Λειπουν Ιησούς, Μπακακης, Ινσουα, Λόπες, Λιβαγια και οι εκτός λίστας Παουλίνιο-Σιμανσκι 


Θα έλεγα τα εξης 4-3-3

Τσιντωτας 

Βασιλαντωνόπουλος, Σβάρνας (Χνιντ), Νεντελτσιαρου, Μιται

Σακχοφ, Σιμοες, Κρστιτσιτς

Γκαρσια Ανσαριφαρντ Μάνταλος 

Αλλαγες Τανκοβιτς, Ολιβέιρα μετά το 2-0 (😜)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παρτε και καναν βαθμο ρε πουστηδες μπροστα μας θα τον βρουμε την επομενη 5ετια.

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνουμε βέβαια ότι με Γυλο, Σβάρνα, Μιται κλπ είναι εξαιρετικά πιθανά τα πολλά γκολ πάλι 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nikos said:

Τι έχουμε εντωμεταξυ αύριο για ενδεκάδα;
 

Λειπουν Ιησούς, Μπακακης, Ινσουα, Λόπες, Λιβαγια και οι εκτός λίστας Παουλίνιο-Σιμανσκι 


Θα έλεγα τα εξης 4-3-3

Τσιντωτας 

Βασιλαντωνόπουλος, Σβάρνας (Χνιντ), Νεντελτσιαρου, Μιται

Σακχοφ, Σιμοες, Κρστιτσιτς

Γκαρσια Ανσαριφαρντ Μάνταλος 

Αλλαγες Τανκοβιτς, Ολιβέιρα μετά το 2-0 (😜)

 

 

Ξεχασε το 3αδα πισω θα παιξει . 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Bukowski said:

Παρτε και καναν βαθμο ρε πουστηδες μπροστα μας θα τον βρουμε την επομενη 5ετια.

Και τί τους νοιάζει, σάμπως εδώ θα είναι οι περισσότεροι από αυτούς την επόμενη πενταετία?

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, felman said:

Otan olos o organismos A.E.K. vlepei ta Evropaika paixnidia san aggareia katalavainei kaneis me ti malakes exoume bleksei.

Βεβαια θα μπορουσε και ο Μελισσανιδης ας πουμε να τους ελεγε πχ 75,000 πριμ για καθε βαθμο στην Ευρωπη. Λεω εγω τωρα.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Βεβαια θα μπορουσε και ο Μελισσανιδης ας πουμε να τους ελεγε πχ 75,000 πριμ για καθε βαθμο στην Ευρωπη. Λεω εγω τωρα.

Χαχαχαχχα μπα σε καλο σου ρε Μπουκο με τα αστεια σου.......

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×