Jump to content

Leicester City - A.E.K.: (EUL / Όμιλος G - 6η αγων.): 10/12, 22:00, Cosmote Sport 2


Araujo21
 Share

MVP- κόουτσινγκ - βραβείο Μπακάκη   

16 members have voted

  1. 1. mvp

    • Τσιντώτας
      0
    • Βασιλαντωνόπουλος
      0
    • Μιτάι
    • Χνιντ
      0
    • Νεντελτσιάρου
    • Σβάρνας
      0
    • Σιμόες
      0
    • Κρστιτσιτς
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Σάκχοφ
      0
    • Μαχαίρας
      0
    • Αλμπάνης
      0
    • Ολιβέιρα
      0
    • Γαλανόπουλος
  2. 2. Κόουτσινγκ Καρέρα

    • Καλό
      0
    • Μέτριο
    • Κακό
    • Φυσιολογικό
  3. 3. Βραβείο Μπακάκη (χειρότερος παίκτης)

    • Τσιντώτας
      0
    • Βασιλαντωνόπουλος
    • Μιτάι
      0
    • Χνιντ
      0
    • Νεντελτσιάρου
      0
    • Σβάρνας
    • Σιμόες
      0
    • Κρστιτσιτς
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Σάκχοφ
      0
    • Μαχαίρας
      0
    • Αλμπάνης
      0
    • Ολιβέιρα
      0
    • Γαλανόπουλος
      0


Recommended Posts

4 minutes ago, mobster21 said:

Άρα και το πρωτάθλημα πιστώνεται στην διοίκηση προφανώς.

Και με ένα γήπεδο να χτίζεται αυτή την στιγμή δεν έχουμε πολλά να πούμε.

Από την άλλη ένα πρωτάθλημα τα τελευταία πέντε έξι χρόνια νομίζω ότι είναι πάνω από τους μέσους όρους τους κλαμπ. Άρα πάλι μια χαρά τα πάει.

Απλά μάλλον πρέπει να ξεπεράσουμε κάποια στιγμή το ΕΡΧΟΜΑCΤΕ. Είναι καιρός.

dn to vgalan k ap to poulman?😀

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mobster21 said:

Άρα και το πρωτάθλημα πιστώνεται στην διοίκηση προφανώς.

Και με ένα γήπεδο να χτίζεται αυτή την στιγμή δεν έχουμε πολλά να πούμε.

Από την άλλη ένα πρωτάθλημα τα τελευταία πέντε έξι χρόνια νομίζω ότι είναι πάνω από τους μέσους όρους τους κλαμπ. Άρα πάλι μια χαρά τα πάει.

Απλά μάλλον πρέπει να ξεπεράσουμε κάποια στιγμή το ΕΡΧΟΜΑCΤΕ. Είναι καιρός.

Ακριβώς 1 στα 7 έχουμε στην ιστορία μας , 12 στα 84 που είναι τα συνολικά πρωταθληματα που έχουν γίνει στην Ελλάδα. Όχι δεν κάθισα να τα μετρήσω ένα ένα, απλά προσθεσα όσα έχει πάρει κάθε ομάδα :)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σφιχτή η οικονομική πολιτική που ακολουθεί το κλαμπ και επέλεξε για αυτόν τον λόγο τον κοινά αποδεκτό Ίβιτς. Άρα κι εδώ δεν έχουμε να πούμε πολλά. 

Πήγε και στα Σπάτα. Που για εμένα είναι εικόνες αυτές προηγούμενων δεκαετιών σε τριτοκοσμικές χώρες, το έκανε το καθήκον του.

Έχει ένα ποσό για μπάτζετ που με καλή διαχείριση πήρε πρωτάθλημα, μπήκε ομίλους ChL και έμεινε αήττητος για πολύ καιρό στο Europa. 

Δεν τα έχει πάει και άσχημα γενικά μιλώντας.

Προφανώς θα ήθελα να παίρνουμε κάθε χρόνο πρωτάθλημα αλλά αυτόν έχουμε.

Και προφανώς θα μπορούσε να δώσει περισσότερα χρήματα για την ομάδα αλλά αυτή είναι η άποψη για το κλαμπ και με αυτή χρειάζεται να πορευτούμε. 

Να κοιτάξουμε λοιπόν τί μπορούμε να κάνουμε με αυτό το μπάτζετ. Τί καλύτερο μπορούμε να κάνουμε. Αν αυτό το καλύτερο είναι αυτό που βλέπουμε φέτος, πάω πάσο. Αν δεν είναι προφανώς χρειάζονται κινήσεις διόρθωσης της κατάστασης.

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, mobster21 said:

Άρα και το πρωτάθλημα πιστώνεται στην διοίκηση προφανώς.

Και με ένα γήπεδο να χτίζεται αυτή την στιγμή δεν έχουμε πολλά να πούμε.

Από την άλλη ένα πρωτάθλημα τα τελευταία πέντε έξι χρόνια νομίζω ότι είναι πάνω από τους μέσους όρους τους κλαμπ. Άρα πάλι μια χαρά τα πάει.

Απλά μάλλον πρέπει να ξεπεράσουμε κάποια στιγμή το ΕΡΧΟΜΑCΤΕ. Είναι καιρός.

Το πρόβλημα (μου) δεν είναι το ποσοστό 1/5 ή 6 αλλά ότι τα υπόλοιπα είσαι απλά γελοία ομάδα που δεν κάνει πρωταθλητισμο. 
Το ερχόμαστε έχει ξεπεραστει προπολλου από ολους εκτός αν υπάρχει ακόμα κανας τενεκές που να πιστεύει ότι ακόμα έρχεται η αρμάδα του τιγραρου και μας την φυλάει για έκπληξη.

Link to comment
Share on other sites

Και προφανως όταν μιλάμε για διοίκηση δεν μιλάμε μονο για μπατζετ.

Ας είναι μάγκας και να διεκδικει πρωταθληματα στο τζαμπε, no problem.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι έστω και το ένα πρωταθλημα, μετά από 24 χρόνια, καθώς και το χτίσιμο του γηπέδου εξηγούν την ανοχή του κόσμου απέναντι του. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πόσα έχουν πάει στο γήπεδο, από τα έσοδα κάθε χρονιάς; γενικά σε αυτό το θέμα υπάρχει μια ασάφεια. 

Link to comment
Share on other sites

Ειδα απο το 15 μεχρι το 45 και το εκλεισα.Για λυπηση.Πανω κατω οπως το περιμενα,ολοι πισω να μην μπορουν να αλλαξουν δευτερη πασα και ταυτοχρονα να μην μαρκαρει σχεδον κανενας.Κανουν οι αντιπαλοι κινηση στο χωρο και δεν ασχολειται κανενας,σταρχιδισμος.Καμμια ιδεα για το  πως θα περιορισουν τον χωρο ομαδικα,καθενας για την παρτυ του.Ποδοσφαιρο δεκαετιας 60.Μια φαση που ο κριστισιτς κυνηγαει τον αντιπαλο χωρις να προσπαθησει να τον κοψει και 2 παικτες της λεστερ κανουν πλακα σε 6 δικους μας το χαιλαιτ της βραδιας.

Καθαρα εγκυκλοπαιδικα και αφου σε λιγο η χρονια θα ειναι αδιαφορη θα ηθελα να δω με τον απολλωνα  λοπεζ χνιντ νεντε βασιλαντωνοπουλο σιμοες γαλανοπουλο τανκοβιτς μανταλο γκαρσια λιβαγια.Ως προβα για ολυμπιακο.Και την ιδια ενδεκαδα με ολυμπιακο.Δεν πειραζει αν κουραστουν ιταλε αλεφαντε.

 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, teo21 said:

Ειδα απο το 15 μεχρι το 45 και το εκλεισα.Για λυπηση.Πανω κατω οπως το περιμενα,ολοι πισω να μην μπορουν να αλλαξουν δευτερη πασα και ταυτοχρονα να μην μαρκαρει σχεδον κανενας.Κανουν οι αντιπαλοι κινηση στο χωρο και δεν ασχολειται κανενας,σταρχιδισμος.Καμμια ιδεα για το  πως θα περιορισουν τον χωρο ομαδικα,καθενας για την παρτυ του.Ποδοσφαιρο δεκαετιας 60.Μια φαση που ο κριστισιτς κυνηγαει τον αντιπαλο χωρις να προσπαθησει να τον κοψει και 2 παικτες της λεστερ κανουν πλακα σε 6 δικους μας το χαιλαιτ της βραδιας.

Καθαρα εγκυκλοπαιδικα και αφου σε λιγο η χρονια θα ειναι αδιαφορη θα ηθελα να δω με τον απολλωνα  λοπεζ χνιντ νεντε βασιλαντωνοπουλο σιμοες γαλανοπουλο τανκοβιτς μανταλο γκαρσια λιβαγια.Ως προβα για ολυμπιακο.Και την ιδια ενδεκαδα με ολυμπιακο.Δεν πειραζει αν κουραστουν ιταλε αλεφαντε.

 

file teo me basketiko avatar db peitheis,....😂

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, nikos said:

Το πρόβλημα (μου) δεν είναι το ποσοστό 1/5 ή 6 αλλά ότι τα υπόλοιπα είσαι απλά γελοία ομάδα που δεν κάνει πρωταθλητισμο. 
Το ερχόμαστε έχει ξεπεραστει προπολλου από ολους εκτός αν υπάρχει ακόμα κανας τενεκές που να πιστεύει ότι ακόμα έρχεται η αρμάδα του τιγραρου και μας την φυλάει για έκπληξη.

Ξερεις ποσα "και ακομα δεν εχει ειδοποιήσει" εχω διαβασει σε διαφορα σχολια κατα καιρους;Υπαρχουν ακομα πολλοι που πιστευουν το ερχόμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον θα μας μείνει το γήπεδο "για παντα" οκ για τα επόμενα 50 χρόνια τουλάχιστον πιστεύω. 

Link to comment
Share on other sites

Το γήπεδο το φτιάχνει.

Αντί για Γιαννίκο που φοβόμαστε φέρνει Παπαδημητρίου.

Τί άλλο να κάνει ο άνθρωπος?

Είμαστε αχάριστοι21.

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Stylianopoulos said:

 Έριξα ενα φμπουκ ξεχεσίδι στον κυβερνητικο εκπροσωπο μας στο sdna που κάνει συσταση να παιζει ο Χνιντ βασικός στην ΑΕΚ .  Ελπιζω να μη σβηστεί.

To "enter" το πάτησες ? :lol:

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Bukowski said:

Θα πειτε τωρα "δεν μας γαμας ρε Bukowski με τα ψυχολογικα του καθενος;". Να σας γαμησω δεν λεω, ...

Εγώ -προσωπικά- δεν είπα τίποτα. :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kostas21 said:

Ευτυχώς το τελείωσε ον ταιμ κ ίδιο με την παρουσίαση.. 

Του στυλ θα σαας φέρω Ροναλντινιο το 2008 κ το 2018 φέρνει τον Ροναλντινιεφ από τη Κάτω Ζορια. 

Και το κυριότερο: με λεφτα που θα έβρισκε ο ιδιος. Ξέχασε να μας πει ότι πολλά από αυτά θα τα τσιμπήσει από το ταμειο. Με αποκορύφωμα την χρονια του σεντονιου, που σαν κλασικός γύφτος τα μάζεψε ΟΛΑ και άφησε την ομάδα πάλι στην φτωχια.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, nikos said:

Και το κυριότερο: με λεφτα που θα έβρισκε ο ιδιος. Ξέχασε να μας πει ότι πολλά από αυτά θα τα τσιμπήσει από το ταμειο. Με αποκορύφωμα την χρονια του σεντονιου, που σαν κλασικός γύφτος τα μάζεψε ΟΛΑ και άφησε την ομάδα πάλι στην φτωχια.

Να μάθετε να ακούτε αυτά που λέγονται και όχι αυτά που ΘΑ ΘΕΛΑΤΕ να λέγονται. 

Ο άνθρωπος, τότε στην πρώτη παρουσίαση, όταν ρωτήθηκε τι θα γίνει με μία "τρυπούλα" καΝιά δεκαριά μύρια που εμφανιζότανε είπε "Αν δεν καλυφθούν, τα εγγυώμαι προσωπικά, ο ίδιος".

Ε, αφού η καλή μας μοίρα τα έφερε έτσι ώστε να σκάσουνε από αλλού αυτά τα φραγκάκια, απλά δεν χρειάστηκε να ανοίξει πορτοφόλι.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Kostas21 said:

Έγινε ένα ολόκληρο κλαμπ θυσία για ένα γήπεδο. Οι δεκαετιες χάθηκαν, δε γυρνάνε πίσω. Οταν καταλάβουμε ότι μείναμε 10 νοματαιοι πλέον θα είναι αργά. Κ εκει δε θα σε σωζει ουτε γήπεδο ούτε τίποτα.

 

Εγώ έτσι όπως έχουν γίνει τα πράγματα μπορεί και να προτιμούσα να παίζουμε ΟΑΚΑ και να είχαν πάει τα χρήματα στην ομάδα.

Αν είχαν πάει τα χρήματα στην ομάδα πιθανό να το γέμιζες κιόλας.

Οπότε μια χαρά έδρα θα το έκανες.

Τώρα έχεις δώσει αβάντα 100+ μύρια στον γαύρο και τέσσερις τίτλους σε μια ομάδα από την Θεσσαλονίκη.

Δεν ξέρω πλέον. Ειλικρινά έχω ξενερώσει με την αγωνιστική εικόνα της ομάδας των τελευταίων ετών. Και ειδικά φέτος που είχα προσδοκίες από έναν τύπο που μου έμοιαζε για προπονητής.

 

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×