Jump to content

Α.Ε.Κ.–πούστης (2η αγ. Play-Off): 04/04/21, 19:30, Novasports 1


George_D
 Share

Recommended Posts

Περα απο τους τιτλους στην πορεια μιας ομαδας υπαρχουν και μεμομωμενα ματς σαν το χθεσινο οπου γραφεται ιστορια.Θελω να πω αν ηταν αντιθετα το σκορ δεν θα το πανηγυριζαμε και θα λεγαμε "ε αφου δεν πηραμε πρωταθλημα και ειμαστε στο -25 τι να το κανω, ας κατσω να δω καμια σειρα";Δεν νομιζω.Σ αυτα τα σκορ που γραφονται στα μαυρα καταστιχα γερνουμε λιγο εως πολυ.Απαθεια ή οχι για την ομαδα μου δεν μπορω να πω "ε και τι εγινε".Εχθρος της ΑΕΚ οποιος λεει οτι σιγα μωρε και τι εγινε.

Link to comment
Share on other sites

😀

 

 

Το στίγμα του για την επόμενη μέρα της ΑΕΚ μετά τη ντροπιαστική ήττα από τον Ολυμπιακό αποφάσισε να δώσει προσωπικά ο Δημήτρης Μελισσανίδης. Σύμφωνα με ανεπιβεβαίωτες πληροφορίες που μετέφερε στον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 ο Γιώργος Τσακίρης, ο διοικητικός ηγέτης της «Ένωσης» βρέθηκε στο ξενοδοχείο όπου αποφασίστηκε να καταλύσει η ομάδα μέχρι το ματς Κυπέλλου με τον ΠΑΟΚ.
 

Αναμένονται λοιπόν τα νεότερα από τη συγκεκριμένη επίσκεψη και απ' αυτά που πιθανότατα θα έχει να πει σε παίκτες και προπονητή, εφόσον υπάρξει συνάντηση μαζί τους.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

😀

 

 

Το στίγμα του για την επόμενη μέρα της ΑΕΚ μετά τη ντροπιαστική ήττα από τον Ολυμπιακό αποφάσισε να δώσει προσωπικά ο Δημήτρης Μελισσανίδης. Σύμφωνα με ανεπιβεβαίωτες πληροφορίες που μετέφερε στον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 ο Γιώργος Τσακίρης, ο διοικητικός ηγέτης της «Ένωσης» βρέθηκε στο ξενοδοχείο όπου αποφασίστηκε να καταλύσει η ομάδα μέχρι το ματς Κυπέλλου με τον ΠΑΟΚ.
 

Αναμένονται λοιπόν τα νεότερα από τη συγκεκριμένη επίσκεψη και απ' αυτά που πιθανότατα θα έχει να πει σε παίκτες και προπονητή, εφόσον υπάρξει συνάντηση μαζί τους.

Αυτες ειναι αποκαλύψεις και κινησεις που περιμενουμε, οχι αστεια.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Man Of Faith said:

Περα απο τους τιτλους στην πορεια μιας ομαδας υπαρχουν και μεμομωμενα ματς σαν το χθεσινο οπου γραφεται ιστορια.Θελω να πω αν ηταν αντιθετα το σκορ δεν θα το πανηγυριζαμε και θα λεγαμε "ε αφου δεν πηραμε πρωταθλημα και ειμαστε στο -25 τι να το κανω, ας κατσω να δω καμια σειρα";Δεν νομιζω.Σ αυτα τα σκορ που γραφονται στα μαυρα καταστιχα γερνουμε λιγο εως πολυ.Απαθεια ή οχι για την ομαδα μου δεν μπορω να πω "ε και τι εγινε".Εχθρος της ΑΕΚ οποιος λεει οτι σιγα μωρε και τι εγινε.

για να καταλαβετε τι απαιτησεις ειχα (νομιζα οτι πρεπει να εχω), θυμαμαι οτι οταν βρεθηκαμε στην Β' ελεγα "καλα  δεν ανησυχει μηπως πεσουμε στο κυπελλο και ξευτυλιστει απο καναν Μαρινακη? γιατι δεν παιρνει καλυτερους παικτες?"

πού να ηξερα οτι τελικα θα επεφτες μαζι τους τοτε αλλα θα ξευτυλιζοσουν αργοτερα και οχι τοτε. Και μαλιστα κατ'επαναληψη.

 

υγ. τα ιδια και πριν την πεσαδα βεβαια.

Link to comment
Share on other sites

επιβεβαιωνεται, μπραβο τιγραρε

 

Μετά την ολοκλήρωση της σημερινής προπόνησης η αποστολή της ΑΕΚ πήγε σε ξενοδοχείο όπου θα καταλύσει μέχρι το ματς με τον ΠΑΟΚ. Εκεί βρέθηκε και ο Δημήτρης Μελισσανίδης. Ο διοικητικός ηγέτης της ΑΕΚ μίλησε σε παίκτες και τεχνικό τιμ για την ντροπιαστική εμφάνιση απέναντι στον Ολυμπιακό και την εικόνα κατάρρευσης που παρουσιάζει η ομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Eιδατε πωε δόθηκε λυση;

Τους μίλησε ο άνθρωπος κ ολα καλα. 

Πάμε για ημιτελικό έτοιμοι

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana
14 hours ago, nikos said:

Για να ειμαστε δικαιοι για τους οργανωμενους εχει ακουστει επανειλημμενα οτι εχουν δεχτει μεχρι και ευθειες απειλες επι προσωπικου. 

Κι εγω προτιμω ειτε να μην κανουν τιποτα ειτε να κανουν κατι πιο σοβαρο απο να την λενε στον Νταντσενκο και τον Σβαρνα, αλλα προφσνως δεν ειναι και τοσο απλο αυτο.

Δεν είναι θέμα δικαιοσύνης ή αδικίας.η επόμενη της ιστορικής ξεφτυλας περνάει στο ντουκου.ο προπονητής στην θέση του,οι παίκτες ξαναμαναβουρκωμενοι και λυπημένοι,ο εργολάβος άφαντος ανύπαρκτος, φεύγει στο ημίχρονο,οι παλαίμαχοι ,μην τυχόν και δυσαρεστήσουν τον μεγάλο προσβλέπουν σε μελλοντική θεσουλα και οι λαλιστατοι οργανωμένοι , μουγκα στην στρούγκα.αφαντοι, άλαλοι εκεί που πρέπει,στην παρέμβασή τους στα της ομάδας.

Υγ.δεν υπάρχει υποχρέωση να ασχολείται κάποιος με την ομάδα ,σε επίπεδο οργανωμένων.αν κρίνει ότι κινδυνεύει,απλά αποσύρεται.ας αφήσει τα ηρωιλικια για άλλους,αν ισχύει κάτι τέτοιο.απλα και όμορφα.

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

Και ο καζαντζογλου υποστηρίζει ότι το υλικό δεν είναι και τόσο άχρηστο.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, tony_montana said:

Δεν είναι θέμα δικαιοσύνης ή αδικίας.η επόμενη της ιστορικής ξεφτυλας περνάει στο ντουκου.ο προπονητής στην θέση του,οι παίκτες ξαναμαναβουρκωμενοι και λυπημένοι,ο εργολάβος άφαντος ανύπαρκτος, φεύγει στο ημίχρονο,οι παλαίμαχοι ,μην τυχόν και δυσαρεστήσουν τον μεγάλο προσβλέπουν σε μελλοντική θεσουλα και οι λαλιστατοι οργανωμένοι , μουγκα στην στρούγκα.αφαντοι, άλαλοι εκεί που πρέπει,στην παρέμβασή τους στα της ομάδας.

Υγ.δεν υπάρχει υποχρέωση να ασχολείται κάποιος με την ομάδα ,σε επίπεδο οργανωμένων.αν κρίνει ότι κινδυνεύει,απλά αποσύρεται.ας αφήσει τα ηρωιλικια για άλλους,αν ισχύει κάτι τέτοιο.απλα και όμορφα.

δεν θελω να το υπεραναλυσω γιατι ειναι πραγματα που δεν ξερω σε βαθος. δεκτη η γνωμη σου

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana
1 minute ago, nikos said:

δεν θελω να το υπεραναλυσω γιατι ειναι πραγματα που δεν ξερω σε βαθος. δεκτη η γνωμη σου

Τα πράγματα είναι απλά ,εδώ που φτάσαμε .

Όποιος είναι με τον εργολάβο είναι εχθρός της ΑΕΚ.

Όποιος είναι εναντίον,το καταθέτει δημοσίως και αναφέρομαι σε δημόσια πρόσωπα και συλλογικότητες.

Προσωπικά, όλοι όσοι δεν παίρνουν θέση ,είναι χρηματοδοτουμενοι είτε προσβλέπουν σε κάποιας μορφή αντάλλαγμα.

Link to comment
Share on other sites

Μελισσανίδης: Ο πρώτος που φταίει είμαι εγώ. Θα τ' αλλάξω όλα για να γίνει η ΑΕΚ ξανά πρώτη!

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Bukowski said:

Και ο Μιχάλης Μπακάκης παρότι δεν έπαιζε και ήταν εκτός αποστολής, ήταν εκεί κοντά σε όλους, βγήκε μπροστά και μιλούσε στους ξένους, ενώ χώριζε πως θα φύγουν οι «κιτρινόμαυροι» από το ΟΑΚΑ.

😂

Κανονικός τροχονόμος δηλαδή...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, CHⓇIS said:

Μελισσανίδης: Ο πρώτος που φταίει είμαι εγώ. Θα τ' αλλάξω όλα για να γίνει η ΑΕΚ ξανά πρώτη!

Παλιό ή τωρινό;

Link to comment
Share on other sites

απο ποτε ειναι?

 

σημερινο? του 2015? του 2018? του 2020? τα μπερδευω τα ιδια ειναι πανω κατω.

Link to comment
Share on other sites

Quote

«Σαράντα χρόνια είχε το κλαμπ να υποστεί τέτοια ντροπή. Αυτή τη ρετσινιά θα την κουβαλάτε μια ζωή. Και να ξέρετε ότι την όποια αξία έχετε σαν παίκτες την παίρνετε επειδή φοράτε αυτό σήμα. Είναι τεράστια ντροπή αυτό που έγινε, είστε ξεφτίλες!»

τα αστεία παικτάκια που μάζεψες θα την κουβαλάνε βρε κακομοίρη, ή η ομάδα;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει όλα καλά τελικά , θα κάνει την ΑΕΚ πρώτη, θα ζαλιζόμαστε και θα πέφτουμε κάτω. 

Αλλά μην τον στεναχωρατε και μπαίνετε 2 άτομα να κραξετε τους αθληταραδες μας, είναι ντροπή.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nikos said:

απο ποτε ειναι?

 

σημερινο? του 2015? του 2018? του 2020? τα μπερδευω τα ιδια ειναι πανω κατω.

Εχει ξεπεράσει κάθε όριο γελοιοτητας.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

«Εγώ τις αποφάσεις μου τις έχω πάρει. Και γνωρίζω καλά ποιοι εδώ μέσα έχουν ψυχή και ποιοι όχι και ποιοι αξίζει να φοράνε αυτή τη φανέλα»

Ε το ξερουμε, πριν λιγες μερες ετρεχες να του κανεις νεο συμβολαιο.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Τέλος κλείνοντας τόνισε ότι έχει πάρει αποφάσεις για σαρωτικές αλλαγές: «Εγώ τις αποφάσεις μου τις έχω πάρει. Και γνωρίζω καλά ποιοι εδώ μέσα έχουν ψυχή και ποιοι όχι και ποιοι αξίζει να φοράνε αυτή τη φανέλα».

image.png.42431578fc2b543fa3895f9b8a8dd5d9.png

Τα λογια ειναι περιττα. Καληνυχτα ΑΕΚ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

αυτο που θα βαλω παρακατω ειναι του 2015 ας πουμε 🤣

Στην διάρκεια της συζήτησης ο Μελισσανίδης δεν μπόρεσε να κρύψει τον πολύ έντονο προβληματισμό του για την αγωνιστική πορεία της ομάδας. Είναι χαρακτηριστικό ότι κάποια στιγμή ένας οπαδούς του είπε για την μεγάλη στεναχώρια που πέρασε ο κόσμος της ΑΕΚ και του απάντησε «Πόσοι είστε εδώ; Έντεκα; Η στεναχώρια όλων μαζί, είναι η μισή από αυτή που νιώθω εγώ. Όμως, να είστε σίγουροι ότι θα γίνει ότι πρέπει για να γίνει ξανά η ΑΕΚ μεγάλη».
Την συγκεκριμένη ατάκα, αλλά πιο… σχηματοποιημένη την είπε και λίγο αργότερα, όταν η συζήτηση έφτασε στο ποδοσφαιρικό τμήμα της ΑΕΚ και στο ρόστερ της, με τον Τίγρη να ξεκαθαρίζει ότι «να είστε σίγουροι ότι θα φύγει όποιος πρέπει και θα έρθει όποιος πρέπει για να γίνει η ΑΕΚ αυτή που όλοι μας θέλουμε».
Από εκεί και πέρα, ο Μελισσανίδης συζήτησε με τα μέλη της Original και για θέματα που αφορούσαν όσα συνέβησαν στον μεταγραφικό σχεδιασμό της ομάδας το περασμένο καλοκαίρι. Ο Τίγρης αναγνώρισε λάθη, λέγοντας ωστόσο ότι εκείνος είχε ζητήσει από όλους να γίνουν όσα χρειάζονται για να είναι πλήρης η ομάδα.

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Skepastos said:

Το θέμα ξέρεις ποιο είναι κυρ Δημήτρη; Ότι δεν σε πιστεύει κανένας. 

https://www.aek365.org/a-780103/melissanidh-o-prwto-pou-ftaiei-eimai-egw-tha-t-allaksw-ola-gia-na-ginei-h-aek-ksana-prwth.htm

 

Έκανε την ομιλία του, έβγαλε την υποχρέωση, θα χει να ανεβάσει και κεντρικό άρθρο το σίχαμα ο κεφτές σήμερα

Ας πάει τώρα να επιβλέψει τις εργασίες στο γήπεδο ή να πάει να παίξει καμιά μπιρίμπα

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×