Jump to content

Α.Ε.Κ.–πούστης (2η αγ. Play-Off): 04/04/21, 19:30, Novasports 1


George_D
 Share

Recommended Posts

8 minutes ago, Hades said:

Μέσα σε όλα αυτά, πρέπει να έχει κλασει μεντες ο πετρακης που ειχε έτοιμη την ανανέωση, τώρα δεν είμαι και τόσο σίγουρος ότι είναι δεδομένο... 

Καλά ρε, ακόμα να μάθεις τον οργανισμό ΑΕΚ;

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, parakmiakos said:

Το σκεφτόμουν χθες αυτό. Είχα μπει τις προάλλες και διάβαζα τα σχόλια κάτω από την είδηση για την ανανέωση του Μάνταλου. Υπάρχει ρε μαλακες ακόμα κόσμος που τον θεωρεί καλό παίχτη μαζί με τον Σβάρνα και τον Μπακάκη. Δλδ μετά από τόσα χρόνια και τόσες αποτυχίες, υπάρχουν λοβοτομημένοι που ήταν θετικά διακείμενοι απέναντί του. 

Κάπως έτσι πιστευω οτι θα ξεχαστουν και τα χθεσινά και κάποιοι άλλοι ηλίθιοι θα συνεχίσουν να θεωρουν τον Μελ τίγρη που όταν το αποφασίσει θα τα σαρώσει όλα. 

Θα έρθει καινούργιος αναλώσιμος στον πάγκο, θα πάρουμε κανά παίκτη με 500 χιλιάρικα, θα γράψει 2-3 σφηνάκια ο κεφτές και ξεχάστηκε το χθεσινό

Τι είχες ΑΕΚ, τι είχα πάντα

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bukowski said:

Εκεινπου δηλωσε οτι διαφωνει με τις δηλωσεις Χιμενεθ για παιχτες και οτι αυτα πρεπει να λεγονται "εδω" εκλαψα. Οτι το "εδω" ξερω γω ειναι ταφος και δεν βγαινει προς τα εξω οπως η σημερινη ομιλια του.

Χαχαχα ακριβως αυτο σκεφτηκα κι εγω

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic

Σαρωτικες αλλαγες διαβαζω... φευγει ο Κονε? Και ο Μανολο? Και ποιος θα ερθει ο φουφουτος? Αν θελεις να κανεις αλλαγες Τιγρη μου τα αλλαζεις με λεφτα και τεχνογνωσια. Οχι με μαθητευομενους μαγους κι αν σου κατσει. Ουτε με Γιαννακιδες ..... Το μπουρδελο εσυ το εφτιαξες. Και δεν μαθαινεις και απο τα λαθη σου. Ανανεωνεις τον πιο λουζερ παικτη εβερ σε αυτη την ομαδα . δεν πουλας οταν πρεπει γιατι παντα θελεις παραπανω και φυσικα δεν αγοραζεις αυτους που πρεπει αλλα κληρωνεις λαχεια. Και δεν πιανεις ουτε ληγοντα 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, agelos said:

τα αστεία παικτάκια που μάζεψες θα την κουβαλάνε βρε κακομοίρη, ή η ομάδα;

Θα το κουβαλάει ο Νταντσένκο μλκ, κατάλαβες;! Νευρικό γέλιο νο. 223 τις τελευταίες μέρες.

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Απ' όλα όσα είδα και διάβασα σήμερα, ΕΝΑ με πείραξε πραγματικά.

Για πολύ συγκεκριμένους λόγους ...

Αυτό :

p8.jpg

 

:angry:

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Νονός said:

Απ' όλα όσα είδα και διάβασα σήμερα, ΕΝΑ με πείραξε πραγματικά.

Για πολύ συγκεκριμένους λόγους ...

Αυτό :

p8.jpg

 

:angry:

 

Αν δίνεις αφορμή με τα αποτελέσματα σου, θα σε ειρωνευθούν. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Αν δίνεις αφορμή με τα αποτελέσματα σου, θα σε ειρωνευθούν. 

Το βλέπεις για "ειρωνία" Ράγιο ?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Νονός said:

Το βλέπεις για "ειρωνία" Ράγιο ?

Το γνωστό ειρωνικό ύφος του "πρωταθλητή"

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rayo Vallecano 21 said:

Το γνωστό ειρωνικό ύφος του "πρωταθλητή"

Ναι ρε παιδί μου, εντάξει, "Κότες", "κεφάλια" κλπ. Τα γράφω στα παπάρια μου με συνοπτικές.

Αυτό όμως όχι. Γιατί δεν είναι ειρωνικό.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Νονός said:

Ναι ρε παιδί μου, εντάξει, "Κότες", "κεφάλια" κλπ. Τα γράφω στα παπάρια μου με συνοπτικές.

Αυτό όμως όχι. Γιατί δεν είναι ειρωνικό.

Εμένα και αυτό ειρωνικό μου φαίνεται, από την στιγμή που δεν μπορεί να μας "παρηγορεί" στα σοβαρά. Πάντως συμφωνώ ότι πονάει περισσότερο, επειδή εμπεριέχει και αλήθεια, αφού η αγωνιστική διαφορά δικαιολογεί το αποτέλεσμα, το οποίο ήταν φυσιολογικό  και όχι έκπληξη.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Και πράγματι αυτό είναι το χειρότερο, ότι δεν ήταν συγκυριακό αποτέλεσμα, "παίξαμε εμείς χάλια και αυτοί το παιχνίδι της ζωής τους", αλλά ότι μας συνέτριψαν φυσιολογικά, σαν να παίζανε  παιχνίδι ρουτίνας. 

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξυ λέμε πριν το ματς να ασχοληθούμε στο χαλαρό με μηδεν σφυγμούς και έχεις φτάσει τοσο χαμηλά που ούτε να μην ξευτυλιστουν (ώστε να μην σε συγχισουν) δεν μπορούν πλέον. 

Link to comment
Share on other sites

Ευσεβής και κόσμιος Τίγρης ένεκα και της Σαρακοστής. Κρατώ τον άτυπο διαγωνισμό της ψυχής. Τα καλύτερα έρχονται

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Νονός said:

Ναι ρε παιδί μου, εντάξει, "Κότες", "κεφάλια" κλπ. Τα γράφω στα παπάρια μου με συνοπτικές.

Αυτό όμως όχι. Γιατί δεν είναι ειρωνικό.

Pare kai ligo mounopano Karpetopoulo na desei to glyko None mou....

Εβλεπες τον Ολυμπιακό να σκοράρει και έλεγες «όχι, τόσο άνετα». Ο αντίπαλός του ήταν μια ομάδα ψυχολογικά διαλυμένη, αδύναμη στο να διαχειρισθεί την ευθύνη, με παίκτες που τα άκουγαν από οπαδούς που μπήκαν στο γήπεδο με σκυμμένα κεφάλια. Ελειπε ο Πέτρος Στάθης για να πει «πέστε κάτω», αλλά κι ο τωρινός διοικητικός ηγέτης, τον οποίο έχουν πολλαπλώς εκθέσει οι άνθρωποι που μάζεψε στα Σπάτα, έγραψε ιστορία φεύγοντας στο ημίχρονο. Για αυτά θα τα πούμε αύριο: όταν μια ομάδα κερδίζει με 1-5 (και σταματά από σεβασμό στην ιστορία του πανικόβλητου αντιπάλου της) ο έπαινος πρέπει να είναι όλος δικός της.

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, tan21 said:

Νονε λες οτι δεν ειναι ειρωνικο αλλα, "ψιλοσοβαρο" και οτι σου λενε ευθεως εισαι παρακατω επιπεδο , συνολικα σαν  μεγεθος πλεον?

Γιατι κι εμενα δεν μου φανηκε σαν πλακιτσα και καπως ετσι το σκεφτηκα. 

Βρε, και πικάρουν και ειρωνεύονται και όλα τα "καλά" του Θεού ....

ΑΛΛΑ ... Αλλά στην πίκα σου λένε κατάμουτρα την ΑΛΗΘΕΙΑ πλέον.

Ποιοί ? Αυτοί που μέχρι πριν κάποια χρόνια τους είχαμε "ίσα καράβι, ίσα νερά" μέσα - έξω. Μα πλέον σου λέει "είμαι θρύλος (ΓΤΜΤΠΤΜΤ)" και αυτό απέναντι σου ΣΤΟΙΧΕΙΟΘΕΤΕΙΤΑΙ πια.

Σου λέει με άλλα λόγια "σιγά ρε κακομοίρη που δεν ήξερες ότι θα χάσεις από εμάς". Και κοιτάζοντας τα scripta των τελευταίων χρόνων είναι ΕΤΣΙ.

Θυμάμαι μετά την εξάρα το '81 στο ... περιβόητο ματς του θανατικού, μας λέγανε "εξάρα" και είχες να τους κοντράρεις την εξάρα στο Κύπελλο πριν 3-4 χρόνια. Και η "κουβέντα" πήγαινε στο ότι η δικιά τους ήτανε "λευκή" (0 εμείς) ενώ στη δικιά μας είχανε προλάβει να βάλουνε ένα. Λεπτομέρειες δηλαδή που δεν δίνανε δικαίωμα για "χαοτικές διαφορές", "θρύλους" και το μουνί της μάνας τους.

Σήμερα γυρνάς προς τα πίσω και σε πάει πίπα - κώλο και σε έχει αφήσει να γιορτάζεις την τεσσάρα του Ριβάλντο 12 χρόνια πίσω λες κι είναι η 4η Απριλίου στο Καλλιμάρμαρο ....

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, felman said:

Pare kai ligo mounopano Karpetopoulo na desei to glyko None mou....

Εβλεπες τον Ολυμπιακό να σκοράρει και έλεγες «όχι, τόσο άνετα». Ο αντίπαλός του ήταν μια ομάδα ψυχολογικά διαλυμένη, αδύναμη στο να διαχειρισθεί την ευθύνη, με παίκτες που τα άκουγαν από οπαδούς που μπήκαν στο γήπεδο με σκυμμένα κεφάλια. Ελειπε ο Πέτρος Στάθης για να πει «πέστε κάτω», αλλά κι ο τωρινός διοικητικός ηγέτης, τον οποίο έχουν πολλαπλώς εκθέσει οι άνθρωποι που μάζεψε στα Σπάτα, έγραψε ιστορία φεύγοντας στο ημίχρονο. Για αυτά θα τα πούμε αύριο: όταν μια ομάδα κερδίζει με 1-5 (και σταματά από σεβασμό στην ιστορία του πανικόβλητου αντιπάλου της) ο έπαινος πρέπει να είναι όλος δικός της.

Με αρρωσταίνει ο μπινές.

Ξέρεις γιατί ? Γιατί είναι ελαφρώς ευφυής και το εξαργυρώνει γράφοντας ύπουλα και υποβολιμιαία.

Δεν είναι Βερβελές να τον ακούς και να πιάνεις τα αρχίδια σου. Είναι εν δυνάμει "επικίνδυνος" στη διαμόρφωση της ... ουδέτερης κοινής γνώμης.

Διάβασε "πίσω από τις λέξεις" το κείμενο που κουόταρες και θα συνοψίσεις σε μια φράση : "Είσαστε τριμπούρδελο"

Και έχει δίκιο ο πούστη και πουτάνας γιος, τόσο δίκιο που αν δεν ξημερωθεί θα ρίξω κι ένα σμπάρο.

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις λογικό είναι να γράψουν τέτοια αποτελέσματα όλα αυτά τα χρόνια. Απλά σκεφτείτε χοντρικα τα τελευταία 20 χρόνια με τι ρόστερ κατεβαίνουμε. Δεν είναι τυχαίο που έχουμε κάνει πρωταθλητισμο 3 φορές στα 20 χρόνια. 

Το "καλό" σενάριο είναι ότι συμβαίνει αυτό γιατί φυγαμε απ την φυσική μας έδρα. Το "κακό" σενάριο που είναι και πιο ρεαλιστικό είναι ότι όσοι διοικησαν την ομάδα ήταν για τον πουτσο. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι μάγκες, μια ομάδα που από το 1997 παίρνει κάθε χρόνο πρωτάθλημα πλην 3-4 περιπτώσεων, πόσες ήταν, το χθεσινό περίμενε για να μας πει ότι είμαστε χαμηλότερο επίπεδο από αυτούς. Ότι δηλαδή από το 2010 και μετά χοντρικά οι γαύροι ασχολούνται με την ΑΕΚ και την υπολογίζουν ως αντίπαλο...

Τέλος πάντων, δεν έχει και ιδιαίτερο νόημα. Σκατα στον τάφο του τίγρη και κάθε υποστηρικτή του είπαμε σήμερα;

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Νονός said:

Βρε, και πικάρουν και ειρωνεύονται και όλα τα "καλά" του Θεού ....

ΑΛΛΑ ... Αλλά στην πίκα σου λένε κατάμουτρα την ΑΛΗΘΕΙΑ πλέον.

Ποιοί ? Αυτοί που μέχρι πριν κάποια χρόνια τους είχαμε "ίσα καράβι, ίσα νερά" μέσα - έξω. Μα πλέον σου λέει "είμαι θρύλος (ΓΤΜΤΠΤΜΤ)" και αυτό απέναντι σου ΣΤΟΙΧΕΙΟΘΕΤΕΙΤΑΙ πια.

Σου λέει με άλλα λόγια "σιγά ρε κακομοίρη που δεν ήξερες ότι θα χάσεις από εμάς". Και κοιτάζοντας τα scripta των τελευταίων χρόνων είναι ΕΤΣΙ.

Θυμάμαι μετά την εξάρα το '81 στο ... περιβόητο ματς του θανατικού, μας λέγανε "εξάρα" και είχες να τους κοντράρεις την εξάρα στο Κύπελλο πριν 3-4 χρόνια. Και η "κουβέντα" πήγαινε στο ότι η δικιά τους ήτανε "λευκή" (0 εμείς) ενώ στη δικιά μας είχανε προλάβει να βάλουνε ένα. Λεπτομέρειες δηλαδή που δεν δίνανε δικαίωμα για "χαοτικές διαφορές", "θρύλους" και το μουνί της μάνας τους.

Σήμερα γυρνάς προς τα πίσω και σε πάει πίπα - κώλο και σε έχει αφήσει να γιορτάζεις την τεσσάρα του Ριβάλντο 12 χρόνια πίσω λες κι είναι η 4η Απριλίου στο Καλλιμάρμαρο ....

Νονε εχει πονεσει το χερι μου να τα γραφω σημερα αυτα.Εχεις πιασει ακριβως το νοημα και ειδικα στις δυο τελευταιες παραγραφους τα λες ολα.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Kostas21 said:

Αν η ΑΕΚ από το 1997 κ έπειτα ποδοπατηθηκε με κάθε τρόπο κ έφτασε σε πτώχευση αποδεικνύει ακριβώς το αντίθετο από αυτό που θέλουν να αποδείξουν οι γαυρο. ΌΤΙ είναι τόσο ανύπαρκτοι που ακόμα δεν έχουν καταφέρει να τους αποδεχθεί ο φίλαθλος κόσμος ως μια ομάδα που αξίζει να βρίσκεται εκεί που είναι. 

Κώστα, σε αυτό κατά κάποιο τρόπο ... να έχουμε το νου μας.

Γιατί ενώ ήταν ακριβώς έτσι όπως το γράφεις, τα τελευταία χρόνια μάλλον δεν "αντέχει".

Ο γαύρος του Πράκτορα, με απείρως μεγαλύτερα ονόματα στην ενδεκάδα, λόγω παράγκας και ξεφτιλικιών στην Ευρώπη, περισσότερη χλεύη μάζευε παρά αναγνώριση.

Οι "όπερες της πεντάρας" στη Σκανδιναβία "έσβηναν" τους εγχώριους τίτλους και τα στημένα κοράκια ξεφτίλιζαν νίκες και πρωταθλήματα.

Από ένα σημείο και μετά όμως, στην εποχή Μακέδου, το έργο γύρισε.

Επίσημοι διεκδικητές της παραγκαρχίας γίναμε ακόμη κι εμείς ενώ οι αβάντες στον γαύρο έπαψαν να είναι τουλάχιστον εξόφθαλμες. Περισσότερο ευνοημένη βγαίνει η μπουγάτσα παρά ο γαύρος.

Οι φάπες στην Ευρώπη έπαψαν σε μεγάλο βαθμό και η αναντιστοιχία εντός - εκτός συνόρων έγινε δυσδιάκριτη.

Τέλος, η απαξίωση των ρόστερ και η επενδυτική φτώχεια από εμάς και τη βαζέλα άνοιξε την ψαλίδα και "επισφραγίζει" πια τους τίτλους των γκέι.

Αν δεν αλλάξει δραστικά κάτι, θα φτάσει να γίνει κοινά αποδεκτός "κυρίαρχος" της λίγκας χωρίς καμία αμφισβήτηση.

Και -μεταξύ μας- δεν βλέπω να αλλάζει κάτι δραστικά και σύντομα ....

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×