Jump to content

gay-AEK (6η αγ. Play-Off): 25/04/21, 19:30, Novasports 1


George_D
 Share

M.V.P.-Κόουτσινγκ-Βραβείο Μπακάκη  

20 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Αθανασιάδης
      0
    • Λόπες
      1
    • Βασιλαντωνόπουλος
      9
    • Νεντελτσιάρου
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      1
    • Σβάρνας
      0
    • Γαλανόπουλος
      8
    • Σιμάνσκι
      1
    • Αλμπάνης
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Kρστίσιτς
      0
    • Σάκχοφ
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Χιμένεθ

    • Καλό
      2
    • Μέτριο
      6
    • Κακό
      8
    • Φυσιολογικό
      4
  3. 3. Βραβείο Μπακάκη (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
      1
    • Λόπες
      0
    • Βασιλαντωνόπουλος
      0
    • Νεντελτσιάρου
      7
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Σβάρνας
      1
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Αλμπάνης
      0
    • Μάνταλος
      11
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Κριστίσιτς
      0
    • Σάκχοφ
      0


Recommended Posts

Ο Γυλος και ο σβαρνας ηταν απο τους χειροτερους.

Highlights:

1) Ειδικα εκει που ο σβαρνας ετρεξε για να.... καλυψει τον ελ αραμπι δεν άντεξα, γέλασα... Λεω δεν μπορει, αντι για βιντεο πριν τον αγωνα αυτοι βλεπουν the life of brian

2) Κάθε εκτέλεση πλαγιου απο τον γυλο

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Skepastos said:

Ναι Σταυρο μαζί σου σε όλα. Μέσα σε οκά αυτά καταφέρνει να πάρει αποτέλεσμα ο ΠΑΣ από το γαύρο και όχι εσυ. Και εγώ άμα θέλω βρίσκω δικαιολογίες. Θυμόμαστε τους Μπουρμποκρασσαδες να παίρνουν αποτελέσματα και αυτά τα ρετάλια να μην κάνουν ούτε σουτ επειδή είναι βαρύ το σώβρακο τους. 

Δεν θυμάμαι ειδικά οι Μπουρμποκρασάδες να πήραν αποτέλεσα από τον γαύρο, μπορεί να κάνω και λάθος. Αλλά 2 πράγματα: Οι μπουρμποκρασάδες δεν ήταν χαμηλότερης ποδοσφαιρικής αξίας από τους σημερινούς και είχαν μία διοίκηση που μετά βεβαιότητας τους εξασφάλιζε ΠΟΛΥ καλύτερες συνθήκες εργασίας. Εξάλλου, έκαναν πρωταθλητισμό. Οι σημερινοί ούτε στα όνειρά τους

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Skepastos said:

Αδερφέ μέσα σε όλα αυτά στα οποία δεν διαφωνώ, ξεχνάς ότι κάποιος ΠΑΣ του έχει πάρει αποτέλεσμα και έχει τις ελπίδες του (τις οποίες μηδαμινές) για πρόκριση στο δεύτερο ματς. Εσυ με το χέρι στην καρδιά τι πιστεύεις ότι θα γινόταν σε διπλό παιχνίδι μεταξύ μας;

θα χναμε αρχικά γιατί πάντα είναι πιο σοβαρή με την ΑΕΚ και γιατί ο Νεντε ο σβάρνας ο χνιντ ο βασιλαντ και ο λοπες δεν θα παιζνα βασικοι στα Γιάννενα. 

Link to comment
Share on other sites

Ο Μανόλης πήρε την ομάδα στο -6, -7 πόσο την πήρε και την έχει φτάσει στο -27 με ποιο πιθανό να σπάσει την 30αρα.

Κάποιος λοιπόν από τους δύο προπονητες διαχειρίστηκε και χειρίστηκε πολύ καλύτερα αυτό το επιεικως μέτριο ρόστερ και αυτός μάλλον δεν είναι ο Ισπανός.

Αυτά τα λέω εγώ που είχα γράψει να φύγει ο Ιταλός να έρθει κάποιος καλύτερος.

Οι ευθύνες της διοίκησης είναι ΑΠΟΛΥΤΕΣ.

Link to comment
Share on other sites

Just now, MITSAKLAS said:

Ο Μανόλης πήρε την ομάδα στο -6, -7 πόσο την πήρε και την έχει φτάσει στο -27 με ποιο πιθανό να σπάσει την 30αρα.

Κάποιος λοιπόν από τους δύο προπονητες διαχειρίστηκε και χειρίστηκε πολύ καλύτερα αυτό το επιεικως μέτριο ρόστερ και αυτός μάλλον δεν είναι ο Ισπανός.

Αυτά τα λέω εγώ που είχα γράψει να φύγει ο Ιταλός να έρθει κάποιος καλύτερος.

Οι ευθύνες της διοίκησης είναι ΑΠΟΛΥΤΕΣ.

Ναι αλλά τα νούμερα δε λένε πάντα την αλήθεια. Ειδικά στην ΑΕΚ ισχύει το "γαμήθηκε που γαμήθηκε η δουλειά, ας χάσουμε από όλους πλέον". Θέλω να πω ότι η ΑΕΚ παραδοσιακά μόλις η διαφορά πιάσει διψήφιο νούμερο, παρατάει τα πάντα. Γι' αυτό δε μπορεί να υπάρξει δίκαιη σύγκριση μεταξύ των 2 προπονητών. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MITSAKLAS said:

Ο Μανόλης πήρε την ομάδα στο -6, -7 πόσο την πήρε και την έχει φτάσει στο -27 με ποιο πιθανό να σπάσει την 30αρα.

Κάποιος λοιπόν από τους δύο προπονητες διαχειρίστηκε και χειρίστηκε πολύ καλύτερα αυτό το επιεικως μέτριο ρόστερ και αυτός μάλλον δεν είναι ο Ισπανός.

Αυτά τα λέω εγώ που είχα γράψει να φύγει ο Ιταλός να έρθει κάποιος καλύτερος.

Οι ευθύνες της διοίκησης είναι ΑΠΟΛΥΤΕΣ.

οχι..... αρχικά όταν αρχίζεις να μένεις πίσω πάντα κάνεις πιο πολλές ητες μετά. 

αλλά άσχετα από αυτό. ο Χιμένεθ δεν είχε λιβαγια δεν έχει σιμοες πια... και με Καρερα στο - 30 θα τερματίζες.και οι άλλες ομάδες τόσο πίσω μείναν από τον γαυρο... και ο παοκ ενισχύθηκε αλλά στο - 30 πήγε. πριν κάνει 2 3 μεταγραφές τον Γενάρη στο - 10 θα ταν. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Skepastos said:

Ναι Σταυρο μαζί σου σε όλα. Μέσα σε οκά αυτά καταφέρνει να πάρει αποτέλεσμα ο ΠΑΣ από το γαύρο και όχι εσυ. Και εγώ άμα θέλω βρίσκω δικαιολογίες. Θυμόμαστε τους Μπουρμποκρασσαδες να παίρνουν αποτελέσματα και αυτά τα ρετάλια να μην κάνουν ούτε σουτ επειδή είναι βαρύ το σώβρακο τους. 

Καλά λέμε για Μπουρμποκρασσάδες αλλά τότε το ρόστερ είχε και Κατσουράνη, Ασουνσάο, Άλβες, Σέζαρ, Λυμπερόπουλο

Ναι σαφώς είχαμε downgrade σε σχέση με παλιότερα, αλλά και πάλι καμιά σχέση με τα παρτάλια που βλέπουμε 3 χρόνια τώρα...

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, stavros 9-11 said:

Ναι αλλά τα νούμερα δε λένε πάντα την αλήθεια. Ειδικά στην ΑΕΚ ισχύει το "γαμήθηκε που γαμήθηκε η δουλειά, ας χάσουμε από όλους πλέον". Θέλω να πω ότι η ΑΕΚ παραδοσιακά μόλις η διαφορά πιάσει διψήφιο νούμερο, παρατάει τα πάντα. Γι' αυτό δε μπορεί να υπάρξει δίκαιη σύγκριση μεταξύ των 2 προπονητών. 

Ο οργανισμός με διαφορά στο -5 κηρύττει τη σεζόν περαιωμενη και το υπόλοιπο της διαδικαστικού χαρακτήρα.

Έχω κάτι κιτάπια και αν θυμάμαι καλά αυτό εμφανίστηκε εκεί γύρω στο 2000.

Θα το τσεκαρω και θα επανέλθω.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Η ομάδα κάθε χρόνο πλην ενός τελειωνει στου -23 με -30 και συζηταμε ακόμα αν φταίει κσποιος νυν ή πρώην υπαλληλος.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, stavros 9-11 said:

Δεν θυμάμαι ειδικά οι Μπουρμποκρασάδες να πήραν αποτέλεσα από τον γαύρο, μπορεί να κάνω και λάθος. Αλλά 2 πράγματα: Οι μπουρμποκρασάδες δεν ήταν χαμηλότερης ποδοσφαιρικής αξίας από τους σημερινούς και είχαν μία διοίκηση που μετά βεβαιότητας τους εξασφάλιζε ΠΟΛΥ καλύτερες συνθήκες εργασίας. Εξάλλου, έκαναν πρωταθλητισμό. Οι σημερινοί ούτε στα όνειρά τους

Αχαστοι τη χρόνια 04-05 που έκανες πρωταθληματισμο. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Skepastos said:

Ναι Σταυρο μαζί σου σε όλα. Μέσα σε οκά αυτά καταφέρνει να πάρει αποτέλεσμα ο ΠΑΣ από το γαύρο και όχι εσυ. Και εγώ άμα θέλω βρίσκω δικαιολογίες. Θυμόμαστε τους Μπουρμποκρασσαδες να παίρνουν αποτελέσματα και αυτά τα ρετάλια να μην κάνουν ούτε σουτ επειδή είναι βαρύ το σώβρακο τους. 

Οι μπουρμποκρασσαδες τότε είχαν συμπληρωματικό ρόλο, σήμερα είναι η ραχοκοκαλιά μας.

Επίσης είχες στον πάγκο ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ.

Ο κορμός εκείνης της ΑΕΚ ήταν παγκοσμίου επιπέδου χωρις ίχνος υπερβολής.

Αν δεν είχε κάνει τη μαλακια ο Ντέμης με τον Τσιάρτα που δεν ήταν αρνητικός να μείνει, ίσως η ιστορία είχε γραφτεί αλλιώς.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, MITSAKLAS said:

Οι μπουρμποκρασσαδες τότε είχαν συμπληρωματικό ρόλο, σήμερα είναι η ραχοκοκαλιά μας.

Επίσης είχες στον πάγκο ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ.

Ο κορμός εκείνης της ΑΕΚ ήταν παγκοσμίου επιπέδου χωρις ίχνος υπερβολής.

Αν δεν είχε κάνει τη μαλακια ο Ντέμης με τον Τσιάρτα που δεν ήταν αρνητικός να μείνει, ίσως η ιστορία είχε γραφτεί αλλιώς.

Κοιτά το ρόστερ 04-05 που έκανε πρωταθληματισμο και πες μου αν δεν είχες προπονητή τι θα εκαναν

Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Κοιτά το ρόστερ 04-05 που έκανε πρωταθληματισμο και πες μου αν δεν είχες προπονητή τι θα εκαναν

Έγραψα ότι είχαν ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ.

Για να πετύχεις πρέπει να συνδυαστούν και παίκτες και προπονητής.

ΔΕΝ ΑΡΚΕΙ μόνο το ένα από τα δύο.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MITSAKLAS said:

Έγραψα ότι είχαν ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ.

Για να πετύχεις πρέπει να συνδυαστούν και παίκτες και προπονητής.

ΔΕΝ ΑΡΚΕΙ μόνο το ένα από τα δύο.

Σωστό. Αρκεί η ψυχή όμως για να μην γίνεσαι ρόμπα διαρκώς. Και άλλες φορές δεν είχαμε ομάδα. Τέτοια άψυχη ομάδα σαν αυτή εδώ και τρία χρόνια εγώ δεν θυμάμαι στα περίπου 25-30 χρόνια που παρακολουθω ΑΕΚ. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Σωστό. Αρκεί η ψυχή όμως για να μην γίνεσαι ρόμπα διαρκώς. Και άλλες φορές δεν είχαμε ομάδα. Τέτοια άψυχη ομάδα σαν αυτή εδώ και τρία χρόνια εγώ δεν θυμάμαι στα περίπου 25-30 χρόνια που παρακολουθω ΑΕΚ. 

Πες μου ΜΙΑ προσωπικότητα που έχει αυτή η ομάδα στ αποδυτήρια.

ΜΙΑ, όχι δύο 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MITSAKLAS said:

Πες μου ΜΙΑ προσωπικότητα που έχει αυτή η ομάδα στ αποδυτήρια.

ΜΙΑ, όχι δύο 

Ε αυτό δεν λέμε; Έχεις αρχηγό το Μάνταλο. Αυτό τα λέει όλα. 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Skepastos said:

Ναι Σταυρο μαζί σου σε όλα. Μέσα σε οκά αυτά καταφέρνει να πάρει αποτέλεσμα ο ΠΑΣ από το γαύρο και όχι εσυ. Και εγώ άμα θέλω βρίσκω δικαιολογίες. Θυμόμαστε τους Μπουρμποκρασσαδες να παίρνουν αποτελέσματα και αυτά τα ρετάλια να μην κάνουν ούτε σουτ επειδή είναι βαρύ το σώβρακο τους. 

Στη σημερινή ΑΕΚ δεν υπάρχει ποδοσφαιριστής επιπέδου Λύμπε.

Δεν υπάρχει αμυντικός επιπέδου Μπρούνο Άλβες.

Δεν υπάρχουν αμυντικά χαφ μπαλάτα όπως οι Ασιυνσάο και Πέτκοφ.

Δεν υπάρχει τέρμα που να σέβεται τη φήμη του σαν τον Σάκη το Χιώτη.

Και βέβαια δεν υπάρχει παίκτης ΠΑΓΚΟΣΜΙΑΣ κλάσης όπως ο Κάτσουρ στα καλά του,

Εκείνη η ΑΕΚ έπαιρνε αποτέλεσμα από τον σημερινό γαύρο ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ!

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Skepastos said:

Κοιτά το ρόστερ 04-05 που έκανε πρωταθληματισμο και πες μου αν δεν είχες προπονητή τι θα εκαναν

Καλά το 04-05 αν θυμάμαι καλά είχαμε Λυμπεροπουλο που όσο και να μην μας αρέσει ήταν πολύ καλύτερος από τους σημερινούς ελληνες παίκτες μας, είχαμε Κατσουρανη, είχαμε Μπρούνο Αλβες, από το σημερινό ροστερ καλύτερα ήταν. Αλλά για την σημασία του προπονητή έχεις δίκιο. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rayo Vallecano 21 said:

Καλά το 04-05 αν θυμάμαι καλά είχαμε Λυμπεροπουλο που όσο και να μην μας αρέσει ήταν πολύ καλύτερος από τους σημερινούς ελληνες παίκτες μας, είχαμε Κατσουρανη, είχαμε Μπρούνο Αλβες, από το σημερινό ροστερ καλύτερα ήταν. 

Είχες προπονητή και ορθολογική 11αδα. Κυρίως όμως είχες παίχτες που το έλεγε η καρδούλα τους. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, MITSAKLAS said:

Πες μου ΜΙΑ προσωπικότητα που έχει αυτή η ομάδα στ αποδυτήρια.

ΜΙΑ, όχι δύο 

Εχεις ηγετες Μανταλο Μπακακη και Σβαρνα . End of discusison .Μονο ο Σιμοες νιωθει εκει μεσα

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά επιμένω στην άποψη μου ότι δε θα βγούμε Ευρώπη φέτος και επειδή δε θα αλλάξει κάτι δραματικά του χρόνου θα θεωρήσω την είσοδο στα πλευ οφ του 2022 ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΕΠΙΤΥΧΙΑ. 

Αν βγεις Ευρώπη θα το έχει κάνει γιατί απέτυχε ο βάζελος και όχι γιατί θα το έχεις κερδίσει εσύ. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Janjanin said:

Στη σημερινή ΑΕΚ δεν υπάρχει ποδοσφαιριστής επιπέδου Λύμπε.

Δεν υπάρχει αμυντικός επιπέδου Μπρούνο Άλβες.

Δεν υπάρχουν αμυντικά χαφ μπαλάτα όπως οι Ασιυνσάο και Πέτκοφ.

Δεν υπάρχει τέρμα που να σέβεται τη φήμη του σαν τον Σάκη το Χιώτη.

Και βέβαια δεν υπάρχει παίκτης ΠΑΓΚΟΣΜΙΑΣ κλάσης όπως ο Κάτσουρ στα καλά του,

Εκείνη η ΑΕΚ έπαιρνε αποτέλεσμα από τον σημερινό γαύρο ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ!

 

Ας μη θυμηθώ τι λεγόταν για Χιώτη και Πετκοφ πχ εκείνη την περίοδο. Το Σακη τον είχαν βγάλει σχεδόν αυτιστικό...Αριστερά μπακ είχες Μαλμπασα, Τζωρτζόπουλο, δεξιά Μπούρμπο, Κοντη. Ο Σεζαρ και ο Ιβιτς είχαν πίνει λιγότερο από τον Κρασσα και αναπληρωματικό φορ είχες μόνο τον Καμπανταη. Εναλλακτικά είστε χαφ είχες τον Ιβαν το Ρουσεφ. Και εγώ θα προτιμούσα εκείνη την ομάδα. Γιατί εκείνοι είχαν αρχιδια. Οι σημερινοί είναι αρχιδια. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Vargas21 said:

Εχεις ηγετες Μανταλο Μπακακη και Σβαρνα . End of discusison .Μονο ο Σιμοες νιωθει εκει μεσα

Και ο Λόπες, όσο και αν κακοφαίνεται στον πολύ κόσμο

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Vargas21 said:

Εχεις ηγετες Μανταλο Μπακακη και Σβαρνα . End of discusison .Μονο ο Σιμοες νιωθει εκει μεσα

Όταν νιώθει ότι πιο άμπαλο έχουμε δει στη θέση εδώ και αιώνες, καταλαβαίνεις πόσο οριακά είναι τα πράγματα. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kostas21 said:

Ενώ όλοι οι προπονητες στην ΑΕΚ όταν πέτυχαν είχαν προστασία κ είχαν 1ο μπάτζετ. 

Βασικά 3 σερί χαμένους τελικους από τον μπαουγκ έχασε. Κ στους 3 τελικους η ομάδα έκανε μια φάση? Δύο φάσεις? 

Δλδ τώρα τι να δικαιολογήσω το Μανόλο λες κ ειναι ο Αριγκο Σακι? 

δεν χρειάζεται να το δικαιολόγησε τα αποτελέσματα μιλάνε από μόνα τους. ο πιο πετυχημένος προπονητής της ΑΕΚ είναι τα τελευταία 15 χρόνια τουλάχιστον 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×