Jump to content

gay-AEK (6η αγ. Play-Off): 25/04/21, 19:30, Novasports 1


George_D
 Share

M.V.P.-Κόουτσινγκ-Βραβείο Μπακάκη  

20 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Αθανασιάδης
      0
    • Λόπες
      1
    • Βασιλαντωνόπουλος
      9
    • Νεντελτσιάρου
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      1
    • Σβάρνας
      0
    • Γαλανόπουλος
      8
    • Σιμάνσκι
      1
    • Αλμπάνης
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Kρστίσιτς
      0
    • Σάκχοφ
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Χιμένεθ

    • Καλό
      2
    • Μέτριο
      6
    • Κακό
      8
    • Φυσιολογικό
      4
  3. 3. Βραβείο Μπακάκη (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
      1
    • Λόπες
      0
    • Βασιλαντωνόπουλος
      0
    • Νεντελτσιάρου
      7
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Σβάρνας
      1
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Αλμπάνης
      0
    • Μάνταλος
      11
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Κριστίσιτς
      0
    • Σάκχοφ
      0


Recommended Posts

Just now, MITSAKLAS said:

Όταν νιώθει ότι πιο άμπαλο έχουμε δει στη θέση εδώ και αιώνες, καταλαβαίνεις πόσο οριακά είναι τα πράγματα. 

Το οτι ειναι αμπαλος δεν σημανει οτι ειναι λουζερ. Και βλεπουμε την τρυπα που εχουμε επειδη δεν παιζει ο αμπαλος. Δεν λεω οτι ειναι κορυφαιος αλλα σε ΑΥΤΗΝ την ΑΕΚ κανει την διαφορα 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Skepastos said:

Είχες προπονητή και ορθολογική 11αδα. Κυρίως όμως είχες παίχτες που το έλεγε η καρδούλα τους. 

Είχες ΠΑΙΚΤΑΡΑΔΕΣ όταν οι αντίπαλοι σου είχαν ακόμα μεγαλύτερους ΠΑΙΚΤΑΡΑΔΕΣ. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, MITSAKLAS said:

Προσωπικά επιμένω στην άποψη μου ότι δε θα βγούμε Ευρώπη φέτος και επειδή δε θα αλλάξει κάτι δραματικά του χρόνου θα θεωρήσω την είσοδο στα πλευ οφ του 2022 ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΕΠΙΤΥΧΙΑ. 

Αν βγεις Ευρώπη θα το έχει κάνει γιατί απέτυχε ο βάζελος και όχι γιατί θα το έχεις κερδίσει εσύ. 

Συμφωνω και να προσθέσω κάτι. Αν μείνει ο Μάνταλος το καλοκαίρι θα υποστηρίξω με ΟΛΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΨΥΧΗ τον ερχομό Λουτσεσκου το καλοκαίρι...Θέλω πολύ να τον φωνάζει κλέφτη στις προπονήσεις και να του ρίχνει χλεπες. Αφού δεν μας σέβονται θα το δω και εγώ σαδιστικά. Θα υποστηρίξω όποιον προπονητή πιστεύω ότι θα τους κάνει να κακοπερασουν. Και ας χάσουμε και άλλη χρόνια 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Skepastos said:

Ας μη θυμηθώ τι λεγόταν για Χιώτη και Πετκοφ πχ εκείνη την περίοδο. Το Σακη τον είχαν βγάλει σχεδόν αυτιστικό...Αριστερά μπακ είχες Μαλμπασα, Τζωρτζόπουλο, δεξιά Μπούρμπο, Κοντη. Ο Σεζαρ και ο Ιβιτς είχαν πίνει λιγότερο από τον Κρασσα και αναπληρωματικό φορ είχες μόνο τον Καμπανταη. Εναλλακτικά είστε χαφ είχες τον Ιβαν το Ρουσεφ. Και εγώ θα προτιμούσα εκείνη την ομάδα. Γιατί εκείνοι είχαν αρχιδια. Οι σημερινοί είναι αρχιδια. 

Σκέψου αν ο Σάντος θα έδινε συμβόλαιο σε κάποιον από τους τωρινούς για να το έχει στην τότε ομάδα..... ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ!

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Janjanin said:

Και ο Λόπες, όσο και αν κακοφαίνεται στον πολύ κόσμο

Ο Λοπες σε νορμαλ αμυνα μια χαρα θα μπορουσε. Προσπαθει το κατι παραπανω και αφηνει τρυπα πισω . 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Συμφωνω και να προσθέσω κάτι. Αν μείνει ο Μάνταλος το καλοκαίρι θα υποστηρίξω με ΟΛΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΨΥΧΗ τον ερχομό Λουτσεσκου το καλοκαίρι...Θέλω πολύ να τον φωνάζει κλέφτη στις προπονήσεις και να του ρίχνει χλεπες. Αφού δεν μας σέβονται θα το δω και εγώ σαδιστικά. Θα υποστηρίξω όποιον προπονητή πιστεύω ότι θα τους κάνει να κακοπερασουν. Και ας χάσουμε και άλλη χρόνια 

Σιγά μην τους βάζει και αυγά κάτω από τις μασχάλες...

Link to comment
Share on other sites

Τώρα βέβαια όταν μια ομάδα μας έχει νικήσει στο ρελαντί με 5-1 στην έδρα μας, οκ δεν περιμένεις να πάρεις αποτέλεσμα από αυτήν στην έδρα της. 

Καλά που δεν βρέθηκε σε καλή μέρα ολυμπιακος και ευτυχώς που δεν θα παίξουμε στον τελικό μαζί του. Δεν είναι νοοτροπία ΑΕΚ, αυτό που περιγράφω; Τι να κάνουμε, μήπως είναι ΑΕΚ, τουλάχιστον όπως την θέλουμε, αυτη η ομαδα;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vargas21 said:

Το οτι ειναι αμπαλος δεν σημανει οτι ειναι λουζερ. Και βλεπουμε την τρυπα που εχουμε επειδη δεν παιζει ο αμπαλος. Δεν λεω οτι ειναι κορυφαιος αλλα σε ΑΥΤΗΝ την ΑΕΚ κανει την διαφορα 

Καλά και να έπαιζε δε θα έκανε καμιά διαφορά, τα τελευταία 3 χρόνια 80% είμαι τραγικός και 20% ανεκτός και ίσως είμαι και κολακευτικός. 

Αλλά ναι, λούζερ δεν είναι. Δεν είναι όμως και καμιά τρομερή προσωπικότητα. Του γνωστού παρεακίου είναι κι αυτός. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Hades said:

Θα πετούσε η ομάδα τον Απρίλη, μας διαβεβαίωσε 

Πεταει... βαθμους

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MITSAKLAS said:

Είχες ΠΑΙΚΤΑΡΑΔΕΣ όταν οι αντίπαλοι σου είχαν ακόμα μεγαλύτερους ΠΑΙΚΤΑΡΑΔΕΣ. 

Μπορεί. Εγώ θα το ξαναπώ. Πιο χεσμενη ομάδα εδώ και 30 χρόνια δεν θυμάμαι. 3 χρόνια συνεχόμενα έχουν πάρει 3 ντέρμπι. Δεν έχει ξαναγίνει ποτε στην ιστορία. Αυτό μου αρκει

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, MITSAKLAS said:

Καλά και να έπαιζε δε θα έκανε καμιά διαφορά, τα τελευταία 3 χρόνια 80% είμαι τραγικός και 20% ανεκτός και ίσως είμαι και κολακευτικός. 

Αλλά ναι, λούζερ δεν είναι. Δεν είναι όμως και καμιά τρομερή προσωπικότητα. Του γνωστού παρεακίου είναι κι αυτός. 

Ο Σιμοες Σε νορμαλ ομαδα μια χαρα θα προσφερε, Οκ καταλαβαινω πως το λες. Αλλα εχουμε χειροτερους και τουριστες που δεν αξιζουν να φορανε την φανελα

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AlexKR21 said:

Σιγά μην τους βάζει και αυγά κάτω από τις μασχάλες...

Καλά....Έκανε καλά άλλους και άλλους ο συγκεκριμένος. Αυτό του το δίνω. Μπορούν να φέρουν και χειρότερο μαλακα; Πραγματικά το εύχομαι μέσα από την ψυχή μου πλέον. Όσο πιο μαλακας ο προπονητής, όσο πιο καραγκιόζης τόσο περισσότερο θα χαιρομαι για τα μουνοπανα αυτά που δεν νιώθουν 

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να βγούμε φυσικά Ευρώπη γιατί είναι πολύ σημαντικό 

Να τρώμε κουκουνες κατά βάση μπας και αλλάξει κάτι στην ομάδα 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kostas21 said:

Σοβαρά τώρα? Πιάσαμε το 2004?

Με χαφ Ασσουνσαο που αν έπαιζε σήμερα στη λιγκα θα τους κοιτούσε όλους με οίκτο? 

Μάλλον κάποιοι δε θυμούνται τι έκανε ο Ασσουνσαο στο χορτάρι. Ο Ασσουνσαο το 2004 έπαιζε καλύτερα κ από Ριβαλντο. 

Δηλαδή Κώστα αν φέρναμε σε αυτά τα ρετάλια έναν Ασουνσαο θα ένιωθαν και θα ξεκίναγαν να τρέχουν; Θα τα έδινε όλα ο Πετρακης δηλαδή άμα είχε δίπλα του τον Πορτογάλο; 

Link to comment
Share on other sites

 Δηλαδη αν ο Τρύφων, έμπαινε με νοοτροπία νικητή και χωρίς να ναι "χεσμενος" θα χε ελπίδες; Αυτή είναι η ΑΕΚ σήμερα, δεν της φταιει "η νοοτροπία".

 

 

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Skepastos said:

Ας μη θυμηθώ τι λεγόταν για Χιώτη και Πετκοφ πχ εκείνη την περίοδο. Το Σακη τον είχαν βγάλει σχεδόν αυτιστικό...Αριστερά μπακ είχες Μαλμπασα, Τζωρτζόπουλο, δεξιά Μπούρμπο, Κοντη. Ο Σεζαρ και ο Ιβιτς είχαν πίνει λιγότερο από τον Κρασσα και αναπληρωματικό φορ είχες μόνο τον Καμπανταη. Εναλλακτικά είστε χαφ είχες τον Ιβαν το Ρουσεφ. Και εγώ θα προτιμούσα εκείνη την ομάδα. Γιατί εκείνοι είχαν αρχιδια. Οι σημερινοί είναι αρχιδια. 

Ο Χιώτης ήταν περιορισμένης αντίληψης, τέρμα που κουτουλάει με τον Φερούζεμ του δίνεις βραβείο βλάκαι και του εύχεσαι καλή σταδιοδρομία. 

Ο Πέτκοφ συγκρινόταν με ΧΑΦΑΡΕΣ, ο Βούλγαρος παικτικά δεν θα καταδεχόταν ούτε μπολ μποϊ να εχει τον Μανταλο. 

Την καριέρα του Σοάρες στην Ελλάδα όταν ήρθε στην ΑΕΚ, δεν την είχαν όλοι μαζί όσοι ήρθαν από Ελλάδα τα τελευταία χρόνια. 

Είναι πολλά ρε συ, δεν είναι ένα-δυο. 

Link to comment
Share on other sites

Η ευκαιρία να χτυπας ευθεως τον γαυρο χάθηκε το 18 όταν το πουτανοσπερμα τα άρπαξε ολα να τα παει στο γήπεδο.

Απο τοτε σε αποτελείωσε βέβαια με το ρεσιτάλ ανικανότητας να κάνει οτιδηποτε σωστό και με οποιοδηποτε πλανο.

Τώρα αν είναι μεγιστάνας ή έστω καπως πλούσιος  ας βάλει το χερι στην τσέπη να πάρει προπονητη και καμια 10αρια σοβαρους ποδοσφαιριστες, διαφορετικά Αστέρας Τρίπολης με κατασκευαζόμενο γήπεδο.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Vargas21 said:

Ο Λοπες σε νορμαλ αμυνα μια χαρα θα μπορουσε. Προσπαθει το κατι παραπανω και αφηνει τρυπα πισω . 

Μια καλή αρχή για τον ΑΣΤΕΙΟ Λόπες θα ήταν να μην καλύπτει μονίμως το οφ σάιντ. 

Τα υπόλοιπα ίσως τα βρούμε μαζί του. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Καλά....Έκανε καλά άλλους και άλλους ο συγκεκριμένος. Αυτό του το δίνω. Μπορούν να φέρουν και χειρότερο μαλακα; Πραγματικά το εύχομαι μέσα από την ψυχή μου πλέον. Όσο πιο μαλακας ο προπονητής, όσο πιο καραγκιόζης τόσο περισσότερο θα χαιρομαι για τα μουνοπανα αυτά που δεν νιώθουν 

Είναι έξυπνος ο Ρουμάνος, δεν υπάρχει περίπτωση να συγκρουστεί με την κλίκα. Και αν τυχόν συγκρουστεί, μας έχει δείξει ο Μελισσανίδης ποιον υποστηρίζει.

Μεταγραφές πιθανότατα θα ζητήσει, αλλά ο Μάνταλος πχ προφανώς και θα παραμείνει και ως βασικός απλά ο Ρουμάνος θα ζητήσει να πλαισιωθεί από καλούς παίκτες γύρω του.

Ο μόνος που θα μπορούσε να τους βρίζει μέσα στα μούτρα και να τους κάνει τον βίο αβίοτο να στρώσουν κώλο να δουλέψουν θα ήταν κάποιος καθηγητής, επιπέδου Φερέρ που τους έλεγε άμπαλους μέσα στα μούτρα τους. Αλλά τέτοιον η διοίκηση ούτε γουστάρει να φέρει, ούτε μπορεί να φέρει και να ήθελε.

Γενικά, καταλαβαίνω το θυμικό και την αγανάκτηση, αλλά μην περιμένουμε από κόουτς να καθαρίσει την βρώμα στα αποδυτήρια. Αυτό μόνο η διοίκηση μπορεί να το κάνει

Link to comment
Share on other sites

Μην μασατε αδερφια πηγε Ολλανδια το Κονε να μιλησει για μεταγραφες και προπονητικο. Ας μην παμε παλι στο γαμοΚιελτσε 

Link to comment
Share on other sites

Just now, MITSAKLAS said:

Ο Χιώτης ήταν περιορισμένης αντίληψης, τέρμα που κουτουλάει με τον Φερούζεμ του δίνεις βραβείο βλάκαι και του εύχεσαι καλή σταδιοδρομία. 

Ο Πέτκοφ συγκρινόταν με ΧΑΦΑΡΕΣ, ο Βούλγαρος παικτικά δεν θα καταδεχόταν ούτε μπολ μποϊ να εχει τον Μανταλο. 

Την καριέρα του Σοάρες στην Ελλάδα όταν ήρθε στην ΑΕΚ, δεν την είχαν όλοι μαζί όσοι ήρθαν από Ελλάδα τα τελευταία χρόνια. 

Είναι πολλά ρε συ, δεν είναι ένα-δυο. 

Μητσο αυτό που είχε κάνει εκείνη η ομάδα δεν πρόκειται να το ξανακανει άλλη. Δεν ξέρω που οφείλεται, η μάλλον είναι λίγο από όλα. Το σίγουρο είναι ότι δεν ήταν η ποιότητα της ομάδας εκείνη που ερχόταν πρώτη. Έχουμε δει ομάδες και ομάδες στην ΑΕΚ, παίχτες και παίχτες. Μια καλή, σφιχτή ομάδα, που καθάρισε πολλά ματς από στημένες φάσεις και στο 90. Μαγκιά ήταν. Όχι ποιότητα. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kostas21 said:

Εδω όσο έπαιζε ο Σιμοες αυτά τα ρεταλια νίκησαν κ μια Γερμανική ομάδα. 

Ναι αν είχαν ένα παίκτη της προσωπικοτητας κ κλάσης του Άσσου θα έτρεχαν κ θα έπαιζαν περισσότερο. Διαφορετικο motivation. 

Κ ο πετρακης θα τρεχε αν δεν είχε προστασία από το αφεντικό του. 

Έπαιξαν για να μπούν Ευρώπη μπας και την κάνουν με ελαφρά. Όταν μπήκαν να είδαμε τα χαΐρια τους. Περισσότερο και από παιχταράδες η ΑΕΚ θέλει νοοτροπία και πουλο στους λουζερς. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, AlexKR21 said:

Είναι έξυπνος ο Ρουμάνος, δεν υπάρχει περίπτωση να συγκρουστεί με την κλίκα. Και αν τυχόν συγκρουστεί, μας έχει δείξει ο Μελισσανίδης ποιον υποστηρίζει.

Μεταγραφές πιθανότατα θα ζητήσει, αλλά ο Μάνταλος πχ προφανώς και θα παραμείνει και ως βασικός απλά ο Ρουμάνος θα ζητήσει να πλαισιωθεί από καλούς παίκτες γύρω του.

Ο μόνος που θα μπορούσε να τους βρίζει μέσα στα μούτρα και να τους κάνει τον βίο αβίοτο να στρώσουν κώλο να δουλέψουν θα ήταν κάποιος καθηγητής, επιπέδου Φερέρ που τους έλεγε άμπαλους μέσα στα μούτρα τους. Αλλά τέτοιον η διοίκηση ούτε γουστάρει να φέρει, ούτε μπορεί να φέρει και να ήθελε.

Γενικά, καταλαβαίνω το θυμικό και την αγανάκτηση, αλλά μην περιμένουμε από κόουτς να καθαρίσει την βρώμα στα αποδυτήρια. Αυτό μόνο η διοίκηση μπορεί να το κάνει

Ε αν δεν μπορεί και αυτός ας φέρει και το Χάνιμπαλ Λέκτερ. Αδιάφορο όσο μένουν τα αρχιδια 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Skepastos said:

Μητσο αυτό που είχε κάνει εκείνη η ομάδα δεν πρόκειται να το ξανακανει άλλη. Δεν ξέρω που οφείλεται, η μάλλον είναι λίγο από όλα. Το σίγουρο είναι ότι δεν ήταν η ποιότητα της ομάδας εκείνη που ερχόταν πρώτη. Έχουμε δει ομάδες και ομάδες στην ΑΕΚ, παίχτες και παίχτες. Μια καλή, σφιχτή ομάδα, που καθάρισε πολλά ματς από στημένες φάσεις και στο 90. Μαγκιά ήταν. Όχι ποιότητα. 

Αν στο σημερινό ρόστερ βάλεις έναν Άλβες, έναν Ασουνσάο, έναν Κατσουράνη και έναν Λυμπερόπουλο  να τους προπονεί ένας κοουτς επιπέδου Σάντος, κάνε τις πράξεις και θα δείς. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Skepastos said:

Μητσο αυτό που είχε κάνει εκείνη η ομάδα δεν πρόκειται να το ξανακανει άλλη. Δεν ξέρω που οφείλεται, η μάλλον είναι λίγο από όλα. Το σίγουρο είναι ότι δεν ήταν η ποιότητα της ομάδας εκείνη που ερχόταν πρώτη. Έχουμε δει ομάδες και ομάδες στην ΑΕΚ, παίχτες και παίχτες. Μια καλή, σφιχτή ομάδα, που καθάρισε πολλά ματς από στημένες φάσεις και στο 90. Μαγκιά ήταν. Όχι ποιότητα. 

Και για φέρει αποτέλεσμα η μαγκιά χρειάζεται ένα μίνιμουμ ποιότητας. Αν παίξει στην Α εθνική ένας παίκτης επιπέδου δ τοπικού όση μαγκιά και να χει δεν θα πετύχει κάτι. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×