Jump to content

Μεταγραφαί/Σχεδιασμός Summer 2021_b


bladerunner21
 Share

Recommended Posts

1 minute ago, Man Of Faith said:

Έχω αρχίσει να φοβάμαι την κατάσταση του πλέον αν και η αλήθεια είναι ότι γουστάρω πολύ να τον πάρουμε.

Θέλω να πω αν δεν τον θέλει ούτε ο Ποστεκογλου που υποτίθεται ήθελε να τον δοκιμάσει και δεν ειναι οτι θα τον δοκίμαζε ο Ποκετινο ξέρω γω, δεν ξέρω τι να πω.Ας ελπίσουμε να είναι προς όφελος μας όλο αυτό και μαζί με Εντσαμ να μας στείλουν και τα λεφτά για Μπαρκα. 

Ίσως απλά έγινε όλο αυτό για να δουν αν θα ενδιαφερθεί κανείς, για να τον πουλήσουν. Πάντως δείχνει ότι δεν τον υπολογίζει. 

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Man Of Faith said:

Έχω αρχίσει να φοβάμαι την κατάσταση του πλέον αν και η αλήθεια είναι ότι γουστάρω πολύ να τον πάρουμε.

Θέλω να πω αν δεν τον θέλει ούτε ο Ποστεκογλου που υποτίθεται ήθελε να τον δοκιμάσει και δεν ειναι οτι θα τον δοκίμαζε ο Ποκετινο ξέρω γω, δεν ξέρω τι να πω.Ας ελπίσουμε να είναι προς όφελος μας όλο αυτό και μαζί με Εντσαμ να μας στείλουν και τα λεφτά για Μπαρκα. 

Καλά από την άλλη, η αλήθεια είναι ότι παίρνουμε παίκτες που δεν τους θέλουν και πολύ οι ομάδες τους, Αραούχο, Βράνιες, ο Ν Τσαμ θα χε μια λογική να έρθει σε μας. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Man Of Faith said:

Ήθελε την πατέντα της Σελτικ με Εντσαμ, τριετές αλλά αν θέλουμε σου λύνουμε το συμβόλαιο του χρονου μονομερώς.

Ναι μια τέτοια λύση, γενικά όχι τόση δέσμευση με το βλάκα.....παΕι πολύ. εγώ δε τον εμπιστεύομαι να φυλάξει μια κότα. Αφού είναι μουρλος

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, billy21 said:

Όμορφα.

E6gfLt8X0AIapW5.jpg

Πω πω σαβούρα που έχει μαζέψει η σελτικ.. Πως κατάντησε έτσι ρε.. 

Link to comment
Share on other sites

Αγωνιστικά ο Βρανιες είναι πολύ μεγάλος αμυντικός παντως. Αποψη μου.
 

Αλλου είναι τα θέματα. Θες άλλον έναν έτσι κι αλλιώς γιατί με 3ο Σβαρνα ή Μητογλου δεν πας πουθενά.

Διαφορετικα πάρε έναν χαφαρο και υπολόγιζε για 3ο στοπερ τον Λε Ταλεκ.

υγ. Έκανες που έκανες την τσιγκουνιά σε αριστερό μπακ, πάρε τουλάχιστον τώρα σοβαρό δεξιό μπακ, γιατί θα έχουμε τα ίδια στα πλαγια.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Hades said:

Πω πω σαβούρα που έχει μαζέψει η σελτικ.. Πως κατάντησε έτσι ρε.. 

Ακμή, παρακμή έτσι πάει γι αυτό έχασαν κ το πρωτάθλημα . Rebuild κάνουν πάντως  αρκετοί από αυτούς είναι καλοί παίκτες λείπουν κ ορισμένοι θα έρθουν κ άλλοι, η Σέλτικ έχει χρήμα κ το ρίχνει.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Καλά από την άλλη, η αλήθεια είναι ότι παίρνουμε παίκτες που δεν τους θέλουν και πολύ οι ομάδες τους, Αραούχο, Βράνιες, ο Ν Τσαν θα χε μια λογική να έρθει σε μας. 

Ισχύει, αν και για Αραουχο αυτό ίσχυε την πρώτη φορά όχι τώρα, απλα Αραουχο Βρανιες τους ξέρουμε, με τον Εντσαμ όμως έχουν ανέβει πάρα πολύ οι προσδοκίες και φοβάμαι μην απογοητευτουμε.

Σκέψου ότι δεν έκανε μερικά καλά ματς προς το τέλος ο Λιβαι ( τον αναφέρω λόγω χρημάτων που δώσαμε) και αρχίσαμε την γκρίνια και γι αυτον.

Πέρα απ όλα αυτά μακάρι να έρθει βέβαια και θα δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Είναι ανησυχητικό το γεγονός ότι δεν κλείσαμε παίχτη αριστερά και δεξιά της αμυνας. Και το γεγονός ότι πήραμε 2 σέντερ μπακ οφείλεται στην αποχώρηση του Ιησού και στην πώληση του Ρουμάνου. Λείπει ο ηγέτης σε κάθε περίπτωση. Εγώ δεν είμαι οκ με δίδυμο Τζαβέλα Βρανιες που προφανώς είναι καλύτεροι από τους άλλους που έχεις αλλά ήθελες μεγάλη αναβάθμιση πίσω... Επίσης θέλεις ένα μπαμ στο κέντρο, μακάρι να είναι ο Ντσαμ και έναν παιχταρα αριστερά τύπου Λιβαι ξέρω γω.. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Να εκφράσω εδώ και την απορία μου.

Δηλαδή ας υποθέσουμε ότι δίνουμε τον Σβάρνα με τα λεφτά που λένε ότι ζητάμε δηλαδή 2.5 εκ.Θα βγούνε δηλαδή μετά οι αρδ και θα λένε ότι πέτυχε το πρότζεκτ Σβάρνα όταν τόσα χρόνια με αποκορύφωμα το περσινό σου έχουνε κάνει ολοι το σβέρκο κόκκινο μέχρι και ο νεοφωτιστος Βολος, με κάθε ματς να ξεκινάει με 2 γκολ παθητικό, και να έχεις γράψει ιστορικές ξεφτιλες;

Αυτή θα είναι η δικαίωση και ο σωστός δρόμος;

2.5 εκ που σιγά μην τα πάρεις αλλά λέμε τωρα, αξίζει να έχεις την χειρότερη άμυνα όλων των εποχων;

Link to comment
Share on other sites

Και μην ξεχνάμε ότι χρειάζονται παίκτες και για πάγκο, δηλαδή ημιβασικοι, και όχι μόνο για τους τραυματισμους που καμία ομάδα δεν τους γλύτωσε ποτέ, αλλά να έχεις κάποιον να ρίξεις στο ματς όταν σου στραβώσει και να ελπίζεις ότι κάτι θα κανει, και όχι να γυρνάς και να βλέπεις στον πάγκο αμουστακα παιδάκια.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Man Of Faith said:

Να εκφράσω εδώ και την απορία μου.

Δηλαδή ας υποθέσουμε ότι δίνουμε τον Σβάρνα με τα λεφτά που λένε ότι ζητάμε δηλαδή 2.5 εκ.Θα βγούνε δηλαδή μετά οι αρδ και θα λένε ότι πέτυχε το πρότζεκτ Σβάρνα όταν τόσα χρόνια με αποκορύφωμα το περσινό σου έχουνε κάνει ολοι το σβέρκο κόκκινο μέχρι και ο νεοφωτιστος Βολος, με κάθε ματς να ξεκινάει με 2 γκολ παθητικό, και να έχεις γράψει ιστορικές ξεφτιλες;

Αυτή θα είναι η δικαίωση και ο σωστός δρόμος;

2.5 εκ που σιγά μην τα πάρεις αλλά λέμε τωρα, αξίζει να έχεις την χειρότερη άμυνα όλων των εποχων;

Πέτυχε οικονομικά, όχι αγωνιστικά. Αλλά προφανώς δεν θα πάρεις ποτέ τόσα λεφτά για αυτό το κρέας. Αυτό θα είναι το deal του αιώνα, αν γίνει. Όχι του Ρουμάνου 

Link to comment
Share on other sites

Το ερώτημα είναι γιατί να σου δώσει η αγορά τα διπλά λεφτά για τον Σβάρνα σε σχέση με τον Ντετε? Βέβαια ο μάνατζερ που έχει να είναι λατζόνι κ να τον πουλήσει 2.5M κ μακάρι κ 3M αλλά δείχνει δύσκολο ειδικά όσο δεν παίζει.

Link to comment
Share on other sites

Με ένα συγκλονιστικό μήνυμα στο Instagram ο Ιονούτς Νεντελτσιάρου αποχαιρέτησε την ΑΕΚ. Ο διεθνής Ρουμάνος ευχαρίστησε τους πάντες στην ομάδα, αναφέροντας:

Θα ήθελα να ευχαριστήσω τους πάντες στην ΑΕΚγι’ αυτή τη σεζόν που έπαιξα για την ομάδα. Ήταν μια πολύ δύσκολη σεζόν για όλους μας, σίγουρα δεν καταφέραμε να δώσουμε χαρά τους οπαδούς μας, αλλά είμαι περήφανος για το διάστημα που ήμουν μέλος ενός τόσο μεγάλου συλλόγου. Θα ήθελα να ευχαριστήσω τους οπαδούς της ΑΕΚ για την αγάπη και την υποστήριξή τους, ακόμα κι αν είχαν μεγαλύτερες προσδοκίες από εμένα! Να είστε ότι έδωσε το καλύτερο μου για την ομάδα. Να είστε σίγουροι, ότι θα ήθελα να δώσω περισσότερα! Αυτό είναι ποδόσφαιρο! Δε θα σας ξεχάσω ποτέ! ΠΑΜΕ ΑΕΚΑΡΑ!

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

*Την υπογραφή του Δημήτρη Μελισσανίδη φέρνει στην… ούγια η προφορική συμφωνία της ΑΕΚ με τον Εχσάν Χατζισαφί. Ο διοικητικός ηγέτης της  Ένωσης είδε με θετικό μάτι τον Ιρανό παίκτη, από την στιγμή που του προτάθηκε μέσω Έλληνα ατζέντη που τον συνδέει μαζί του φιλία πολλών ετών κι έτσι έδωσε εντολή να προχωρήσουν οι διαδικασίες. Ο Χατζισαφί θα έρθει ως ελεύθερος στην ΑΕΚ, με ετήσιο (καθαρό) συμβόλαιο 300.000 ευρώ συν τα μπόνους.  (FORZA)

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που είδε με καλό μάτι είναι τα 250-300 χιλιάρικα συμβόλαιο. Κατά τα άλλα μάλλον θα χρειαστεί κολλύριο ο τίγρης. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Μπακακης τι γνωμη εχει για την επιστροφη Βρανιες? Εγκρινει σαν υπαρχηγος ή θα εχουμε νεα επεισοδια? 

Link to comment
Share on other sites

Αν ο ελληνας ατζεντης με την "φιλια πολλων ετων" του προτεινε ενα αριστερο μπακ με συμβολαιο 500Κ-700Κ και οχι ελευθερο θα τον ακουγε αραγε;

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρει 300Κ ο Χατζισαφί συν μπόνους θα μας έχει γλεντήσει κ μαγκιά του. Ανέβασε σε 1 χρόνο την αξία του πάνω από 50% οδεύοντας προς τα 32 του χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Just now, billy21 said:

Αν πάρει 300Κ ο Χατζισαφί συν μπόνους θα μας έχει γλεντήσει κ μαγκιά του. Ανέβασε σε 1 χρόνο την αξία του πάνω από 50% οδεύοντας προς τα 32 του χρόνια.

Εχω την εντυπωση οτι θα δωσουμε κανενα 200-250 οχι παραπανω. Συμβολαιο Παουλινιο 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αφου πρώτα αποδώσω κι εγώ "τα του στυλιανόπουλου τω στυλιανόπουλι" που μας ανακοίνωνε τη μεταγραφή όταν οι ρεπόρτερς της ΑΕΚ μας έγραφαν για το βέτο του Κονέ... 

δυο λόγια:

-Όπως έγραψε κι ο Νίκος, ο Βράνιες δεν είναι απλά ένας καλός αμυντικός... δεν είναι "αναβάθμιση" γιατί απλά μέτρο σύγκρισης είναι ο πουθενάς ο Σβάρνας... ο Βράνιες είναι παιχταράς... είναι ο καλύτερος μακράν στόπερ που έχουμε δει επί Μελισανίδη... και είναι παίχτης που, με εξαίρεση ενα μικρό κακό διάστημα επι Καρντόσο, υπήρξε σταθερά στην απόδοσή του "κτήνος"...

-Επίσης ο Βράνιες ποτέ δε θυμάμαι να έχασε αγώνες λόγω πειθαρχικών παραπτωμάτων... τις ενδοαποδυτηριακές αψιμαχίες με το Χιμένεθ αν δεν είχαμε τους ινσάιντερ δε θα τις μαθαίναμε ποτέ και στα γαμωσταυρίδια στον Ανέστη σχεδόν όλοι αναφωνήσαμε "ν'αγιάσει το στόμα του..."  μακάρι φαπίδια και στους Χνιντ και τους Σακχωφ θα προσέθετα εγώ...

-όσον αφορά κάτι τουιταρίσματα που παρπέμπουν σε 13χρονο κάγκουρα... θέλω να πιστευω πως έχουν γνώση οι (υποψιασμένοι πλέον) φύλακες και θα του βάλλουν ρήτρες στο συμβόλαιο ωστέ να τον συνετίσουν, αφού ως γνωστόν είναι και φραγκοφονιάς... ποτέ πάντως αυτές οι καγκουριές δεν επηρέασαν την αποδοσή του...

-Η μόνη επιφύλαξη που κρατάω είναι σε τι σωματική κατάσταση θα παρουσιαστεί μιας και μιλάμε για εντελώς άμπαλο στόπερ που το 100% της αξίας του οφείλεται στα τρομερά φυσικά του προσόντα...

Εν κατακλείδι, αν μου έλεγαν χθες οτί στο υπάρχον ρόστερ θα μπορούσα να κάνω μόνο μια προσθήκη εγώ θα έπαιρνα στόπερ... κι επειδη μπέτερ δε ντεβιλ γιου νόου, Καλως όρισες Ογκνιεν Βράνιες στην ΑΕΚάρα μας και σου εύχομαι να έχεις τα μυαλά μες στο κεφάλι...

  • Δικεφαλάκι 7
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Aussie said:

Αν ο ελληνας ατζεντης με την "φιλια πολλων ετων" του προτεινε ενα αριστερο μπακ με συμβολαιο 500Κ-700Κ και οχι ελευθερο θα τον ακουγε αραγε;

Δε χαλάνε οι φιλίες για μερικές εκατοντάδες χιλιάδες ευρώ. 

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθε ο βρανιες,ειδαμε και περσι που προσπαθησαν να τον αντικαταστησουν πως πηγε.

Κατα τα αλλα αυτος ο μπακακης τι θα γινει?Εφυγε παουλινιο,εφυγε βασιλαντωνοπουλος,αυτος εκει βραχος.δεν ακουγεται κιχ για δεξι μπακ,πανε πουστικα παλι να του δωσουν "αλλη μια ευκαιρια".Καθε ντερμπι ξεκιναει με οδηγια αντιπαλου προπονητη για τρυπημα απο την πλευρα του,ΦΤΑΝΕΙ ΔΙΩΧΤΟΝ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Hades said:

Πέτυχε οικονομικά, όχι αγωνιστικά. Αλλά προφανώς δεν θα πάρεις ποτέ τόσα λεφτά για αυτό το κρέας. Αυτό θα είναι το deal του αιώνα, αν γίνει. Όχι του Ρουμάνου 

Παραλίγο να σου στοιχιζε την Ευρωπη

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, teo21 said:

Καλως ηρθε ο βρανιες,ειδαμε και περσι που προσπαθησαν να τον αντικαταστησουν πως πηγε.

Κατα τα αλλα αυτος ο μπακακης τι θα γινει?Εφυγε παουλινιο,εφυγε βασιλαντωνοπουλος,αυτος εκει βραχος.δεν ακουγεται κιχ για δεξι μπακ,πανε πουστικα παλι να του δωσουν "αλλη μια ευκαιρια".Καθε ντερμπι ξεκιναει με οδηγια αντιπαλου προπονητη για τρυπημα απο την πλευρα του,ΦΤΑΝΕΙ ΔΙΩΧΤΟΝ.

Έφυγε Γκαλο

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×