Jump to content

Μεταγραφαί/Σχεδιασμός Summer 2021_b


bladerunner21
 Share

Recommended Posts

1 minute ago, tarasfw said:

Και ο άλλος που παίζει, δεν παίζει γιατί το αξίζει, με πραξικόπημα παίζει.....αλλά εντάξει ναι ο Σιμάο δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο. Απλά αν έπαιζε εφτά χρόνια αναντικατάστατος μπορεί να είχε προσφέρει περισσότερα από τον κλεραζιλ.....ίσως έτσι το εξέφρασα καλύτερα

Εγω απο το λιγο που τον ειδα νομιζω δεν ηταν ασχημος. βεβαια εχω να θυμαμαι και οτι μπηκε με τον βαζελο και χασαμε το κεντρο και στο τελος και το ματς. Αλλα εκει μου φταινε και τα 2 ζαγαροα μπροστα που αντι να τον διασυρουμε παιζανε το πουλι τους και δεν εδιναν πασες

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Araujo21 said:

Εγω απο το λιγο που τον ειδα νομιζω δεν ηταν ασχημος. βεβαια εχω να θυμαμαι και οτι μπηκε με τον βαζελο και χασαμε το κεντρο και στο τελος και το ματς. Αλλα εκει μου φταινε και τα 2 ζαγαροα μπροστα που αντι να τον διασυρουμε παιζανε το πουλι τους και δεν εδιναν πασες

Ε ναι εκείνο το ματς δεν ήταν ενδεικτικό για το Σιμάο, θα το θυμόμαστε για το λιβαια

Link to comment
Share on other sites

Just now, tarasfw said:

Ε ναι εκείνο το ματς δεν ήταν ενδεικτικό για το Σιμάο, θα το θυμόμαστε για το λιβαια

Και τον Νελσον που δεν βρηκε την Ιθακη του 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Araujo21 said:

Και τον Νελσον που δεν βρηκε την Ιθακη του 

Ναι αυτά τα δύο τα φρύδια

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν αποχωρούσαν μπακακης και Λόπες, θα μιλάγαμε για μια ουσιαστική εκκαθάριση από την πλεμπα..... Ο Πέτρος δεν παίζει να φύγει, είναι ο δικός μας Εφραίμ

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον για τον Τυνήσιο διεθνή αριστερό (κυρίως) εξτρέμ, Σεμπάστιαν Τουνέκτι, προκύπτει για την ΑΕΚ σύμφωνα με δημοσίευμα από την Τυνησία. Συγκεκριμένα το shemsfm.net/ar τόνισε πως η ΑΕΚ έκανε επίσημη πρόταση για την απόκτηση του 19χρονου. Ο Τουνέκτι ανήκει στην Μπόντο Γκλιμντ από το 2020 και έχει συμβόλαιο μαζί της έως τον Δεκέμβρη του 2023. Ο γεννημένος στο Τρόμσο της Νορβηγίας παίκτης, έπαιξε στα παιδικά του χρόνια σε όλες τις μικρές Εθνικές Νορβηγίας και τελικά επέλεξε την Εθνική Τυνησίας των ανδρών, όπου είναι και μέλος. Στην καριέρα του έχει παίξει σε 30 ματς, έχοντας σκοράρει δυο γκολ. Μάλιστα έχει πάρει λεπτά συμμετοχής τόσο σε δυο ματς των προκριματικών του Τσάμπιονς Λιγκ, όσο και του EuropaLeague.

Δεν αποκλείεται η ΑΕΚ να έχει τσεκάρει την περίπτωσή του, ακόμη και για την ΑΕΚ Β.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Araujo21 said:

Ενδιαφέρον για τον Τυνήσιο διεθνή αριστερό (κυρίως) εξτρέμ, Σεμπάστιαν Τουνέκτι, προκύπτει για την ΑΕΚ σύμφωνα με δημοσίευμα από την Τυνησία. Συγκεκριμένα το shemsfm.net/ar τόνισε πως η ΑΕΚ έκανε επίσημη πρόταση για την απόκτηση του 19χρονου. Ο Τουνέκτι ανήκει στην Μπόντο Γκλιμντ από το 2020 και έχει συμβόλαιο μαζί της έως τον Δεκέμβρη του 2023. Ο γεννημένος στο Τρόμσο της Νορβηγίας παίκτης, έπαιξε στα παιδικά του χρόνια σε όλες τις μικρές Εθνικές Νορβηγίας και τελικά επέλεξε την Εθνική Τυνησίας των ανδρών, όπου είναι και μέλος. Στην καριέρα του έχει παίξει σε 30 ματς, έχοντας σκοράρει δυο γκολ. Μάλιστα έχει πάρει λεπτά συμμετοχής τόσο σε δυο ματς των προκριματικών του Τσάμπιονς Λιγκ, όσο και του EuropaLeague.

Δεν αποκλείεται η ΑΕΚ να έχει τσεκάρει την περίπτωσή του, ακόμη και για την ΑΕΚ Β.

Όταν φτάνεις μέχρι εκεί, τους παίρνεις το δεξί μπακ.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, billy21 said:

Όταν φτάνεις μέχρι εκεί, τους παίρνεις το δεξί μπακ.

Για δωσε ενα σκαουτινγκ ριπορτ οταν εισαι ευκαιρος

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Geologos said:

Για δωσε ενα σκαουτινγκ ριπορτ οταν εισαι ευκαιρος

Αριστερό μπακ συγνώμη. 22χρονών πρόσφατα διεθνής, συμβόλαιο που λήγει τον Δεκέμβριο, πρωταθλητής με την Μποντο βασικότατος, παίκτης που μπορεί άνετα να στηρίξει το επιθετικό σου πλάνο κ να είναι όπως πρέπει αμυντικά κ με τεράστια μεταπωλητική αξία : https://www.transfermarkt.com/fredrik-andre-bjorkan/profil/spieler/364938 τον έχω ξαναποστάρει εδώ. 

Link to comment
Share on other sites

Και ο Μπέργκ το αμυντικό τους χαφ επίσης παικταράς. Τεσπά δεν υπάρχει κανένας στην ΑΕΚ να το δει σαν επένδυση. Προτιμάνε 30 χρονους έμπειρους κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, billy21 said:

Αριστερό μπακ συγνώμη. 22χρονών πρόσφατα διεθνής, συμβόλαιο που λήγει τον Δεκέμβριο, πρωταθλητής με την Μποντο βασικότατος, παίκτης που μπορεί άνετα να στηρίξει το επιθετικό σου πλάνο κ να είναι όπως πρέπει αμυντικά κ με τεράστια μεταπωλητική αξία : https://www.transfermarkt.com/fredrik-andre-bjorkan/profil/spieler/364938 τον έχω ξαναποστάρει εδώ. 

Έχεις δει γενικα Μποντο? Εκει παιζει και ο Μπέργκ, ενα καβλωτικο μανατζερικο χαφ. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, billy21 said:

Και ο Μπέργκ το αμυντικό τους χαφ επίσης παικταράς. Τεσπά δεν υπάρχει κανένας στην ΑΕΚ να το δει σαν επένδυση. Προτιμάνε 30 χρονους έμπειρους κλπ κλπ

Χαχαχ στο μυαλο μου εισαι τωρα αυτο εγραφα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Geologos said:

Χαχαχ στο μυαλο μου εισαι τωρα αυτο εγραφα

Έχω δει κ απορώ που έχει μείνει εκεί αυτός ο παίκτης

Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος ΤΔ με τα στραβά του και τα λάθη του, που επένδυε πάντα σε πιτσιρικάδες και έφερνε καλούς τετοιους παίχτες ήταν ο Ιβιτς. Δυστυχώς η φιλοσοφία της ΑΕΚ δεν ήταν ποτε αυτή, σε αντίθεση με το γαύρο που ιδίως τα τελευταία χρόνια επενδύει πολύ σε αυτό το κομμάτι με τη λογική ότι του φτάνει μια πώληση (πχ Καμαρα) για να φέρει 10 πιτσιρικάδες…

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, billy21 said:

Και ο Μπέργκ το αμυντικό τους χαφ επίσης παικταράς. Τεσπά δεν υπάρχει κανένας στην ΑΕΚ να το δει σαν επένδυση. Προτιμάνε 30 χρονους έμπειρους κλπ κλπ

Μαλακία. Έχει έναν καλό σέντερ μπακ στην Τυνησία. Νεαρός. Με 800k έρχεται.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Ο μόνος ΤΔ με τα στραβά του και τα λάθη του, που επένδυε πάντα σε πιτσιρικάδες και έφερνε καλούς τετοιους παίχτες ήταν ο Ιβιτς. Δυστυχώς η φιλοσοφία της ΑΕΚ δεν ήταν ποτε αυτή, σε αντίθεση με το γαύρο που ιδίως τα τελευταία χρόνια επενδύει πολύ σε αυτό το κομμάτι με τη λογική ότι του φτάνει μια πώληση (πχ Καμαρα) για να φέρει 10 πιτσιρικάδες…

Δεν γίνεται να φέρνεις όμως ΜΟΝΟ τέτοιες περιπτώσεις. Καλές οι επενδύσεις και τις θέλω κι εγώ και ο καθένας αλλά να ξεκινήσουμε από τα βασικά. Φτιάξε έναν κορμό και πάρε και δύο τρεις μικρούς. Όχι να μου φτιάξεις κορμό με δέκα πιτσιρικάδες.

Link to comment
Share on other sites

Είναι διαφορετικό να επενδύεις σε πιτσιρικάδες και διαφορετικό να παίρνεις πιτσιρικάδες επειδή δεν μπορείς να πάρεις έτοιμους. Εμείς κάναμε το δεύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Έφερε και ο γαύρος Καμαρά, αλλά έφερε και Εμβιλά 31 χρονών και Βαλμπουενά 36.

Link to comment
Share on other sites

ΤΔ που είδε όνειρο για βασικά δίδυμο Τσιντώτα Αθανασιάδη και Χνιντ Ρουμάνο κάπου έχει θέμα για εμένα. Να το φέρουμε πίσω να μας προτείνει δύο τρεις πιτσιρικάδες τον χρόνο, μαζί σου. Μέχρι εκεί. Και μέσα σε όλα να γράψουμε για Ενομπακάρε, Καρακλάιτς (ούτε που θυμάμαι πώς λέγεται πραγματικά), Ραντόνια, Χνιντ, Ντέντε. Πήγε καλά σε Σιμάνσκι και Γκαρσία. Αλλά εκεί έδωσες ΧΡΗΜΑ. Το περισσότερο από ΚΑΘΕ μεταγραφή μετά την πεσάδα. Τέλος πάντων. Να έρθει. Δεν πάνε καλά τα πράγματα φέτος. Θέμε πιτσιρικάδες. Γεράσαμε τον μέσο όρο του κλαμπ.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mobster21 said:

Μαλακία. Έχει έναν καλό σέντερ μπακ στην Τυνησία. Νεαρός. Με 800k έρχεται.

Οπότε όλοι είναι Χνιντ.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, billy21 said:

Οπότε όλοι είναι Χνιντ.

 

Γενικότητα. Μιλάω συγκεκριμένα. Αν σου αρέσει, οκ. Εγώ την θεωρώ epic fail μεταγραφή.

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, tarasfw said:

Είναι διαφορετικό να επενδύεις σε πιτσιρικάδες και διαφορετικό να παίρνεις πιτσιρικάδες επειδή δεν μπορείς να πάρεις έτοιμους. Εμείς κάναμε το δεύτερο.

Με 800k δεν μπορούσες να πάρεις έτοιμο?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mobster21 said:

Με 800k δεν μπορούσες να πάρεις έτοιμο?

Και βέβαια μπορούσες από οικονομικής πλευράς, δε μιλάω μόνο για το συγκεκριμένο....γενικά τα τρία τελευταία χρόνια της παράνοιας, η λέξη "έτοιμος" ή " γνωστός" παίχτης φόβιζε.....και όποτε έπεφτε χρήμα πήγαινε στραφι, γιατί έπεφτε χωρίς σχεδιασμό και μόνο για τους αρδ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δυσκολεύομαι να θυμηθώ την τελευταία φορά που επενδύσαμε πραγματικά μετά από σοβαρό scouting και μας βγήκε. Ακόμα και το project Γαλανόπουλος λίγο για τον πούτσο το έχουμε. Πήγε καλά ο μικρός πέρυσι σε μια πολύ καλή χρονιά για το κλαμπ και αντί να επενδύσουμε πάνω του, δεν ακούγεται καν το παλληκάρι. Δεν ξέρω αν είμαι έτοιμος για πώληση. Αλλά θα έπρεπε να τον έχουμε προσέξει λίγο παραπάνω.

Η γνώμη μου είναι ότι πρέπει να δημιουργήσεις έναν βασικό κορμό με παίχτες που θα ξέρεις τί θα πάρεις. Με παίχτες που θα έχουν προσωπικότητα και ένα ειδικό βάρος. Από εκεί και πέρα επιβάλλεται να επενδύσεις σε δύο τρεις περιπτώσεις. Ακόμα και ως δανεικούς από μεγάλα κλαμπ με οψιόν. Ακόμα και μεγάλη.

Για αυτή την συγκεκριμένη δουλειά, ΝΑΙ θα έπαιρνα τον Ίβιτς. Εκτός κι αν θα μπορούσα να δώσω περισσότερα χρήματα για να στελεχώσω το κλαμπ με ακόμα καλύτερο. Γιατί ο γαύρος τον Καμαρά που συζητάμε τον αγόρασε με 400k θυμάμαι.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Stylianopoulos locked this topic
  • George_D unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×