Jump to content

Μεταγραφαί/Σχεδιασμός Summer 2021_b


bladerunner21
 Share

Recommended Posts

Just now, mobster21 said:

Δυσκολεύομαι να θυμηθώ την τελευταία φορά που επενδύσαμε πραγματικά μετά από σοβαρό scouting και μας βγήκε. Ακόμα και το project Γαλανόπουλος λίγο για τον πούτσο το έχουμε. Πήγε καλά ο μικρός πέρυσι σε μια πολύ καλή χρονιά για το κλαμπ και αντί να επενδύσουμε πάνω του, δεν ακούγεται καν το παλληκάρι. Δεν ξέρω αν είμαι έτοιμος για πώληση. Αλλά θα έπρεπε να τον έχουμε προσέξει λίγο παραπάνω.

Η γνώμη μου είναι ότι πρέπει να δημιουργήσεις έναν βασικό κορμό με παίχτες που θα ξέρεις τί θα πάρεις. Με παίχτες που θα έχουν προσωπικότητα και ένα ειδικό βάρος. Από εκεί και πέρα επιβάλλεται να επενδύσεις σε δύο τρεις περιπτώσεις. Ακόμα και ως δανεικούς από μεγάλα κλαμπ με οψιόν. Ακόμα και μεγάλη.

 

Ο Γαλανο δεν ακουγεται τωρα γιατι κανει αποφορτιση μαλλον . ΚΑι ειναι σιγουρο οτι θα πουληθει συντομα. Ειδικα αν κανει μια χρονια οπως η περυσινη 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mobster21 said:

Γενικότητα. Μιλάω συγκεκριμένα. Αν σου αρέσει, οκ. Εγώ την θεωρώ epic fail μεταγραφή.

 

Γενικότητες κάνεις εσύ όταν λες ότι γεράσαμε τον μ.ο. του κλαμπ κ να φέρουμε πιτσιρικάδες. Όταν πετάς ένα Χνιντ κ ουσιαστικά λες σιγά μην ξαναδώσω λεφτά σαν επένδυση. Το να κάνουμε μια κουβέντα για το πως κινείτε το σύγχρονο ποδόσφαιρο κ το πως πρέπει να κινηθεί κ η ΑΕΚ δεν σημαίνει ότι απ ευθείας λέμε κάτι κακό για το κλαμπ. Απλά αυτή είναι η φιλοσοφία της ΑΕΚ. Έμπειροι. Και φυσικά για να το κλείσω σου μιλώ για μια αγορά που πάνε μεγαλύτερα κλαμπ από την ΑΕΚ κ επενδύουν. 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για να θέτουμε το πράγμα σωστά κ οι 2 Νορβηγοί είναι έτοιμοι παίκτες κ σύντομα θα χαιρετήσουν για αλλού.

Link to comment
Share on other sites

Just now, billy21 said:

Πάντως για να θέτουμε το πράγμα σωστά κ οι 2 Νορβηγοί είναι έτοιμοι παίκτες κ σύντομα θα χαιρετήσουν για αλλού.

Για να στο μπουσταρω κιολας αυτο που λες σημερινο πσοτ απο τον Οικονομιδη
6-8αρι είναι ο Φρανκ Ονιέκα, πήγε στην Μπρέντφορντ από τη Μίντιλαντ έναντι 10Μ. Με αυτό το deal, οι ομάδες της Δανίας έχουν προχωρήσει ήδη σε πωλήσεις 35Μ ως τώρα στο καλοκαίρι κ σίγουρα θα σπάσουν (κατά πολύ όπως εκτιμάται) το περυσινό, ισόποσο, ρεκόρ.

ΚΑι οι Δανοι βγαζουν και πουλανε 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Araujo21 said:

Ο Γαλανο δεν ακουγεται τωρα γιατι κανει αποφορτιση μαλλον . ΚΑι ειναι σιγουρο οτι θα πουληθει συντομα. Ειδικα αν κανει μια χρονια οπως η περυσινη 

Είμαστε σίγουροι για την *αποφορτιση* του Γαλανό?

Λείπει πολλες μέρες ήδη. Ανησυχητικό.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, agelos said:

Είμαστε σίγουροι για την *αποφορτιση* του Γαλανό?

Λείπει πολλες μέρες ήδη. Ανησυχητικό.

Εκτός έμειναν οι Κώστας Γαλανόπουλος και Ζίγκα Λάτσι που συνέχισαν τα ατομικά τους προγράμματα.

αυτη ειναι η ενημερωση απο την ΠΑΕ

Link to comment
Share on other sites

Just now, billy21 said:

Και λίγο Εντσαμ.

ntcam.png

Δεν λεει κατι για εμας αυτο. Αν ακουσεις οτι μενει ελευθερος τοτε

Link to comment
Share on other sites

Ο Σεμπαστιάν Τουνέκτι που αγωνίζεται Μπόντο Γκλμιτ, προτάθηκε στην ΑΕΚ, χωρίς να έχει κάνει ακόμη κάποια κίνηση η Ένωση για την απόκτησή του.

Στην ΑΕΚ προτάθηκε ο Σεμπαστιάν Τουνέκτι, ο οποίος αγωνίζεται στην Μπόντο Γκλμιτ και έχει συμβόλαιο έως το 2023, ωστόσο από την πλευρά της η Ένωση δεν έχει κάνει ακόμη κάποια κίνηση για την απόκτηση του Νορβηγότυνήσιου και η περίπτωσή του έχει «πέσει απλά στο τραπέζι». 

Ο Τουνέκτι είναι 19 ετών, έχει 1.70 ύψος και αγωνίζεται ως εξτρέμ, έχοντας την ικανότητα να αγωνιστεί και στις δύο πλευρές, ωστόσο αγωνίζεται περισσότερο είναι στο αριστερό άκρο της επίθεσης. Φέτος έχει καταγράψει 6 συμμετοχές, με μόλις 76΄ στο σύνολο, έχοντας δώσει μια ασίστ. 

Αν δεν ειναι επενδυση δεν εχει δειξει κατι για να ειναι στην πρωτη ομαδα.... αλλα να ερθει στην β ομαδα της ΑΕΚ με μεταγραφη χλωμο το βλεπω 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, billy21 said:

Γενικότητες κάνεις εσύ όταν λες ότι γεράσαμε τον μ.ο. του κλαμπ κ να φέρουμε πιτσιρικάδες. Όταν πετάς ένα Χνιντ κ ουσιαστικά λες σιγά μην ξαναδώσω λεφτά σαν επένδυση. Το να κάνουμε μια κουβέντα για το πως κινείτε το σύγχρονο ποδόσφαιρο κ το πως πρέπει να κινηθεί κ η ΑΕΚ δεν σημαίνει ότι απ ευθείας λέμε κάτι κακό για το κλαμπ. Απλά αυτή είναι η φιλοσοφία της ΑΕΚ. Έμπειροι. Και φυσικά για να το κλείσω σου μιλώ για μια αγορά που πάνε μεγαλύτερα κλαμπ από την ΑΕΚ κ επενδύουν. 

Για να πουλήσεις σαν τους Δανούς θα πρέπει πρώτα να οργανωθείς σαν τους Δανούς. 

Και επειδή μάλλον δεν με διαβάζεις γιατί σημειώνω ότι ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ η ΑΕΚ δεν αντέχει άλλα στοιχήματα αυτό δεν σημαίνει ότι δεν θέλω να έρθουν πιτσιρικάδες στην ομάδα. Μακάρι να έρθουν. Αλλά να έρθουν σωστά. Όχι πάμε να πάρουμε δέκα για να πουλήσω τον έναν και να γίνω. Γιατί αυτό κάναμε πέρυσι. Πήραμε τον Γκαρσία και ο άνθρωπος δεν μπόρεσε να συνεννοηθεί αγωνιστικά με κανέναν. Δεν ξέρω αν τελικά γίνομαι αντιληπτός. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Araujo21 said:

Δεν λεει κατι για εμας αυτο. Αν ακουσεις οτι μενει ελευθερος τοτε

Το άρθρο γράφει ότι δεν είναι τραυματίας, στην προπόνηση  δούλευε κανονικά άρα δεν υπάρχει θέμα φυσικής κατάστασης... μέσους η Σέλτικ χρειάζεται μέχρι να κάνει κ άλλες μεταγραφές οπότε ίσως ο παίκτης να το πήρε απόφαση κ να το ζήτησε μόνος του να μείνει ελεύθερος μετά τον αποκλεισμό του από τα 2 φιλικά.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mobster21 said:

Για να πουλήσεις σαν τους Δανούς θα πρέπει πρώτα να οργανωθείς σαν τους Δανούς. 

Και επειδή μάλλον δεν με διαβάζεις γιατί σημειώνω ότι ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ η ΑΕΚ δεν αντέχει άλλα στοιχήματα αυτό δεν σημαίνει ότι δεν θέλω να έρθουν πιτσιρικάδες στην ομάδα. Μακάρι να έρθουν. Αλλά να έρθουν σωστά. Όχι πάμε να πάρουμε δέκα για να πουλήσω τον έναν και να γίνω. Γιατί αυτό κάναμε πέρυσι. Πήραμε τον Γκαρσία και ο άνθρωπος δεν μπόρεσε να συνεννοηθεί αγωνιστικά με κανέναν. Δεν ξέρω αν τελικά γίνομαι αντιληπτός. 

Σε εμένα τώρα έγινες πλήρως.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, mobster21 said:

Δυσκολεύομαι να θυμηθώ την τελευταία φορά που επενδύσαμε πραγματικά μετά από σοβαρό scouting και μας βγήκε. Ακόμα και το project Γαλανόπουλος λίγο για τον πούτσο το έχουμε. Πήγε καλά ο μικρός πέρυσι σε μια πολύ καλή χρονιά για το κλαμπ και αντί να επενδύσουμε πάνω του, δεν ακούγεται καν το παλληκάρι. Δεν ξέρω αν είμαι έτοιμος για πώληση. Αλλά θα έπρεπε να τον έχουμε προσέξει λίγο παραπάνω.

Η γνώμη μου είναι ότι πρέπει να δημιουργήσεις έναν βασικό κορμό με παίχτες που θα ξέρεις τί θα πάρεις. Με παίχτες που θα έχουν προσωπικότητα και ένα ειδικό βάρος. Από εκεί και πέρα επιβάλλεται να επενδύσεις σε δύο τρεις περιπτώσεις. Ακόμα και ως δανεικούς από μεγάλα κλαμπ με οψιόν. Ακόμα και μεγάλη.

Για αυτή την συγκεκριμένη δουλειά, ΝΑΙ θα έπαιρνα τον Ίβιτς. Εκτός κι αν θα μπορούσα να δώσω περισσότερα χρήματα για να στελεχώσω το κλαμπ με ακόμα καλύτερο. Γιατί ο γαύρος τον Καμαρά που συζητάμε τον αγόρασε με 400k θυμάμαι.

 

Ετσι. Φερε έναν τέρμα και μερικους καλους στην αμυνα, και ας εχεις εναν Χνιντ ή έναν Νεντε ή έναν Σβαρνα.

Δεν πας να στησεις μια αμυνα με 5 κλοουν/νέους και τον μονιμα τραυματια

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, στο εξωτερικό και ειδικότερα σε χώρες σαν τη Δανία, την Ολλανδια και τις Σκανδιναβικές, οι ομάδες βλέπουν τους παίχτες σαν επένδυση και τους συμπεριφέρονται όπως πρέπει. Η Κοπεγχάγη έχει ολόκληρο επιστημονικό προσωπικό γύρω από την πρώτη ομάδα και τις ακαδημίες και δε σταματά να εξελίσσει τους παίχτες. Εδώ τους συμπεριφερόμαστε σαν κρέας στη Βαρβάκειο. Τους απλώνουμε στο τσιγκέλι, κόβουμε από εδώ κόβουμε από εκεί και άμα παρασιτεψουν τους πετάμε και στα σκουπίδια αδιαφορώντας για τα λεφτά που δώσαμε και δεν πήραμε πίσω…

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Κατασκευη γηπεδων  είναι το νέο μας πρότζεκτ 

Παλαιότερα ειχαμε σκοπό να αλλάξουμε τον κόσμο 

Ενδιάμεσα πειραματιζομασταν με το πόση μαλάκια και αγαθότητα μπορούμε να χωρέσουμε στον οργανισμό 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Duck_Season said:

Κατασκευη γηπεδων  είναι το νέο μας πρότζεκτ 

Παλαιότερα ειχαμε σκοπό να αλλάξουμε τον κόσμο 

Ενδιάμεσα πειραματιζομασταν με το πόση μαλάκια και αγαθότητα μπορούμε να χωρέσουμε στον οργανισμό 

Γηπέδων εννοεις στη Ν Φ και στα Σπατα μόνο?

Ή το επεκτεινουμε το πρότζεκτ και σε αλλες ομάδες?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Geologos said:

Γηπέδων εννοεις στη Ν Φ και στα Σπατα μόνο?

Ή το επεκτεινουμε το πρότζεκτ και σε αλλες ομάδες?

Μπορει να  πουλήσουμε τηντεχνογνωσία στους Βου, αν και το επόμενο project πιστεύω ότι θα  είναι Ποντιακή Κουζίνα στο Πανόραμα. Chef δεν έχουμε γίνει ακόμα 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Duck_Season said:

Μπορει να  πουλήσουμε τηντεχνογνωσία στους Βου, αν και το επόμενο project πιστεύω ότι θα  είναι Ποντιακή Κουζίνα στο Πανόραμα. Chef δεν έχουμε γίνει ακόμα 

Δεν το πήγαινα εκει. Μου χει κολλήσει μια ιδέα απο προχτες που είδα οτι ο ΟΦΗ θελει να χτίσει νεο ποδοσφαιρικο γήπεδο στο Ηρακλειο. Εκεί που πήγε ο Μηνάς απρόσμενα το καλοκαίρι. 

Κάτι το ότι πήγε τώρα ο Μηνας εκει και ξαφνικά θελουν γήπεδο ενώ υπάρχουν ήδη κτισμένα γήπεδα εκει, κατι το γεγονός πως απο την ΑΕΚ μας ποτές δεν φεύγει κανεις, απλά πανε κάπου για να επιστρέψουν, μόλις είδα το λήμμα "γηπέδων" πήγε εκεί το μυαλό μου.

Ίσως απλά να χρειάζομαι μια εναλλακτικη θεωρια συνωμοσίας, αφου όντας μπολιασμένος δεν μπορω να μετέχω στις τρέντι.

Link to comment
Share on other sites

Εφυγε ο Μηνάς από την SpaceX για να πάει στον Πουλιαδη; 

Δεν το γνώριζα 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

https://footballleaguefc.com/celtic-fc-player-wages/

8 μόλις ποδοσφαιριστες έχει το ρόστερ της Σελτικ να καθαριζουν πανω απο τον Εντσαμ. Δεν μπορώ να φανταστω πως θα γινει να τον κρατήσουν χωρις να παίζει και να τον πληρώνουν να καθεται.

Παντως δεν το χειριζόμαστε καλα. Η ομάδα θα πρεπε να ψαχτει να βρει παικτη συνολικής επενδυσης παρόμοια με Εντσαμ (γύρω στα 5 6 μύρια στην 4ετια) και να το προχωρήσει ή να διαρρευσει οτι το προχωράει ώστε να πιέσει τους Σκωτσέζουα να σε παρακαλανε για μερικα κατοσταρικα.

Αυτός ο Μπέργκ που έβαλε παραπάνω ο @billy21 είναι τούμπανος νεαρος και νομίζω οτι έρχεται σε τέτοια λεφτά, δηλαδή ενα 2.5 στην ομάδα και τα υπολοιπα στον ιδιο με 4 5 ετη συμβόλαιο.

Link to comment
Share on other sites

Με Χνιντ και Νεντε από εισροές εσόδων και τα όποια συμβόλαια τους δημιουργείται μία άνεση για δύο καλές μεταγραφές.

Πάντως θετικό το ότι δύο αμυντικοί που για διάφορους λόγους δεν απέδωσαν, αποχώρησαν με σεβαστό οικονομικό αντίτιμο.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, agelos said:

Είμαστε σίγουροι για την *αποφορτιση* του Γαλανό?

Λείπει πολλες μέρες ήδη. Ανησυχητικό.

Pali thema me astragalo eixe se ena filiko sthn proetoimasia

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Geologos said:

https://footballleaguefc.com/celtic-fc-player-wages/

8 μόλις ποδοσφαιριστες έχει το ρόστερ της Σελτικ να καθαριζουν πανω απο τον Εντσαμ. Δεν μπορώ να φανταστω πως θα γινει να τον κρατήσουν χωρις να παίζει και να τον πληρώνουν να καθεται.

Παντως δεν το χειριζόμαστε καλα. Η ομάδα θα πρεπε να ψαχτει να βρει παικτη συνολικής επενδυσης παρόμοια με Εντσαμ (γύρω στα 5 6 μύρια στην 4ετια) και να το προχωρήσει ή να διαρρευσει οτι το προχωράει ώστε να πιέσει τους Σκωτσέζουα να σε παρακαλανε για μερικα κατοσταρικα.

Αυτός ο Μπέργκ που έβαλε παραπάνω ο @billy21 είναι τούμπανος νεαρος και νομίζω οτι έρχεται σε τέτοια λεφτά, δηλαδή ενα 2.5 στην ομάδα και τα υπολοιπα στον ιδιο με 4 5 ετη συμβόλαιο.

Μακάρι να ψάχνει παίκτη η ομάδα σε αυτό το επίπεδο.

Link to comment
Share on other sites

  • Stylianopoulos locked this topic
  • George_D unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×