Jump to content

Αρμοδωρίσια νέα φανέλα 2023-24


nikos
 Share

Σας άρεσαν οι νέες φανέλες;  

80 members have voted

  1. 1. Σας αρέσει η νέα φανέλα 2023/2024?

    • Σούπερ
    • Αρκετά Καλές
    • Έτσι κι έτσι
    • Κάτω του μετρίου
    • Χάλια


Recommended Posts

Άλλη μια φωτοσοπιά. Πέρσι την είχαμε πετύχει τη ριγέ , να δούμε φέτος. Στο συγκεκριμένο σχέδιο πάντως που είναι τόσο μινιμαλ , το να μην αλλάξεις χρώματα τον χορηγό κάνει τεράστια διαφορά. Μπορεί να πάει από το γαμάτη στο άθλια άμεσα 

 

akenew.png.a60180c07c7b9d3b25934670e81bd9fe.png

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, JOSS said:

Άλλη μια φωτοσοπιά. Πέρσι την είχαμε πετύχει τη ριγέ , να δούμε φέτος. Στο συγκεκριμένο σχέδιο πάντως που είναι τόσο μινιμαλ , το να μην αλλάξεις χρώματα τον χορηγό κάνει τεράστια διαφορά. Μπορεί να πάει από το γαμάτη στο άθλια άμεσα 

 

akenew.png.a60180c07c7b9d3b25934670e81bd9fe.png

Ναι,κάτι πρέπει να γίνει με τον χορηγό.Ετσι όπως τη βλέπω,αν η γραμματοσειρά του ήταν σε μαύρο χρώμα (με την ανάλογη αλλαγή του φόντου) θα ήταν φοβερή.

Link to comment
Share on other sites

Εφοσον πηγαμε σε μονοχρωμια, πρεπει να πετυχουν ακριβως το χρωμα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, nikos said:

Προσοχή ο χορηγός εκεί είναι τουλάχιστον το 50%

Ακριβώς. Βασικός λόγος που η φετινή 3η φανέλα είναι αισθητικά όμορφη είναι οτι ο χορηγός δεν σε γαμάει.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Μάκαρος said:

Έτυχε να ακούσω την συνέντευξη του Αρμοδωρου  και στάθηκα στο σημείο που είπε ότι η Nike ετοιμάζει 10 σχέδια για την ΑΕΚ και ότι η 2η και η 3η θα είναι απλα σχέδια της Nike. Που σημαίνει ότι η πρώτη θα είναι αποκλειστικη θεωρητικά. Αν έχει ακριβώς  το ίδιο κόψιμο και ραφή  με της Λίβερπουλ και σε συνδυασμό με κίτρινο τον χορηγό θα είναι όμορφη . Ίσως δοθεί έμφαση στην επετειακή. Αλλά από όσο ξέρω η Nike παρέχει αυτά τα σχέδια σε ομαδες με καλύτερα συμβόλαια. Εμείς έχουμε το κατώτατο νομίζω. Που σημαίνει ότι δεν σχεδιάζει για εμάς η εταιρία απλά επιλέγουμε από τα σχέδια της. Εκτός αν κάναμε αναβάθμιση 

Αυτο ίσχυε επει football pro με ιδιοκτήτη Αρμοδωρο, εξαγοράστηκε η εταιρεία από τη ποδοσφαιρικά ειδικευμένη  γερμανική πολυεθνική 11teamsport  που ντύνει τεράστια κλαμπ από Γερμανία και όχι μόνο με το Αρμοδωρο απλά τοπικό διαχειριστή manager. Παίζουν ρόλο και οι πωλήσεις πλέον και η ΑΕΚ πουλάει άρα όπως είπα πλέον έχεις το πάνω χέρι. 

Link to comment
Share on other sites

θα περιμενουμε την επετειακη τα Χριστουγεννα και αναλογως θα στηριξουμε.

του Γκατσι η τιγρε κοσμει την ντουλαπα μου. σε 20 χρονια πωλητηριο σαν match worn και ο πρωτος παιχτης που σκοραρε στην ΑγιαΣοφια 5.000 ευρω αποκλειστικα για συλλεκτες. 

Αρμοδωρε φχρστω

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

καλα αν εννοουν σπεσιαλ φανελα κατι τετοιο, μην ασχολουμαστε δευτερολεπτο.

 

Επισης ξαναλεω οτι αν δεν κανονισει ο Μιμης να αλλαξει χρωμα το παμε στοιχημα, χαιρετε

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Είχα ξενερώσει αφάνταστα πέρσι με τις τιγρέ φανέλες, αλλά δεν με ένοιαξε καθόλου μέσα στη σεζόν. Ας παίξει μπάλα η ομάδα, κι ας φοράει και πιτζάμες.

Προσωπική αγαπημένη από αυτές που θυμάμαι είναι του 2006-07, της πρώτης νίκης στο ΤσουΛου.

Νομίζω το κίτρινο μονόχρωμο με μαύρη λεπτομέρεια στον λαιμό, στα μανίκια (και ρίγες) μπορεί να το υποστηρίξει μόνο η adidas.

Με nike περιμένεις περισσότερες μοντερνιές πχ η δεύτερη φετινή με τα σχέδια στα μανίκια μου άρεσε (και την έχω στο σαλόνι με υπογραφές ποδοσφαιριστών μετά το διπλό στην τούμπα).

Αυτό που δεν θέλω να δω ποτέ ξανά είναι μαύρη οριζόντια γραμμή (φανέλα πεσάδας).

Επίσης, αν η πρώτη είναι μονόχρωμη κίτρινη, η δεύτερη μονόχρωμη μαύρη, πάμε σε τρίτη μπορντώ. Γενικά οι μπορντώ είναι φουλ αγαπημένη παραδοσιακά (δεν μπορώ να θυμηθώ φέιλ μπορντώ), ενώ γενικά οι τρίτες δεν μου άρεσαν (χειρότερη ίσως η λευκή που είχαμε μια σεζόν, ή η γαλάζια πιτζάμα της έξαρας στο γαυρογήπεδο). Χαιλάιτ τρίτη εμφάνιση και η ριγέ γαλανόλευκη που θύμιζε αργεντινή- την είδα πρώτη φορά σε μεσημεριανό ματς με άρη το 2004, θυμάμαι να σκοράρει ο ρούσεφ και η ομάδα να βγάζει καυλιάρικη αύρα λατινοαμερικάνικη.

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι αυτη, πραγματικα καθε περσι και καλυτερα και δε περιμενα να το πω αυτο μετα απο τις περσινες... Τι 2 κιτρινα ρε μπαγλαμαδες;

 

Link to comment
Share on other sites

To λεμονί δεν είναι καθόλου ωραίο για την ΑΕΚ. Βάλτε σαν βασικό χρώμα αυτό που έχει στα μανίκια τουλάχιστον πιο κιτρινο-πορτοκαλι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, amarillonegro said:

https://www.footyheadlines.com/2023/06/nike-aek-athens-23-24-home-kit.html

Ας ελπίσουμε να μην είναι αυτή, θυμίζει Άρη πριν μερικά χρόνια

Wrong Shade of Yellow: AEK Athens 23-24 Home Kit Leaked? - Footy Headlines

Από τις φωτογραφίες θα έλεγα ότι δεν είναι αυτή, μακάρι πραγματικά να μην είναι αυτή 

Link to comment
Share on other sites

Μαύρο χαλι ο χορηγός, αλλά και αυτό με την ελληνική σημαιουλα τι το θέλουν; Οκ Έλληνες είμαστε, ελληνική ομάδα είναι η ΑΕΚ, ("Ενωση, σύμβολο του ελληνισμού" , έλεγε ένα πανό κάποτε) αλλά πιστεύω ότι χαλάει κάπως την φανέλα η ξεκάρφωτη σημαιουλα, που καθιέρωσε ο Ντέμης αν θυμάμαι καλά. 

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Μαύρο χαλι ο χορηγός, αλλά και αυτό με την ελληνική σημαιουλα τι το θέλουν; Οκ Έλληνες είμαστε, ελληνική ομάδα είναι η ΑΕΚ, αλλά πιστεύω ότι χαλάει κάπως την φανέλα η ξεκάρφωτη σημαιουλα, που καθιέρωσε ο Ντέμης αν θυμάμαι καλά. 

Μια χαρά θα δείχνει η σημαία στο μανίκι.. παραφορτώνει τη φανέλα μπροστά

Link to comment
Share on other sites

Κάντε ένα κόλπο ρε να είναι κίτρινη (κίτρινο ΑΕΚ), με μαύρο γιακά και το δικέφαλο σε μεγάλο μέγεθος να αχνοφαίνεται, έχοντας χρυσό χρώμα. Κάτι αντίστοιχο της μαύρης φανέλας του 2017-2018, που αχνοφαινόταν ο μαύρος δικέφαλος στο μαύρο της φανέλας. Από τις κορυφαίες εμφανίσεις που είχαμε ποτέ (εντάξει, δε συγκρίνεται με 90s και με το κλασικό κίτρινο με μαύρο σορτς που λέμε σχεδόν όλοι).

Καλά, για εμένα θα είναι deal breaker ο χορηγός. Ή δε θα έχει καθόλου, ή αν έχει ας έχει προσαρμοσμένα χρώματα.

Την περσινή τιγρέ την προαγόρασα ο μαλάκας, χωρίς να την έχω δει. Είχα μια υποψία ότι κάπως κατάφεραν και έβαλαν μεγάλο δικέφαλο...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Το κόκκινο στο χορηγό παραμενει, η ελληνική σημαία επίσης... Προσωπικά δε μου λέει τίποτα το σχέδιο. Περίμενα κάτι πολύ καλύτερο. Το θετικό ότι υπάρχει ένα κίτρινο μόνο (αυτό δα έλειπε). 

Link to comment
Share on other sites

  • nikos pinned this topic
  • Stylianopoulos unpinned this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×